Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Rks Blackster 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı atik216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada yakıt konusu geçti madem sorayım. hangi akaryakıt istasyonuna gitmek lazım ? ben henüz almadım ama shellden almayı düşünüyorum.
    (edit: forumda eminim konuşulmuştur.ben sizin fikrinizi almak istedim)
    Shell bencede en iyisi
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Paramedik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Blackster 250
    Merhabalar.
    Şu an 900 km'deyim. Motor hareket halindeyken(2 saniyede bir) tekleyip duruyor. Gaz açamıyorum. Araba sollayamıyorum. 5. vites 80 km'ye ulaşınca biraz sonra stop ediyor motor, kenara çekiyorum aç-kapa yapıp aynı şekilde tekleye tekleye yol alıyorum. Sizce neden olabilir?

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    Alıntı Paramedik34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    Şu an 900 km'deyim. Motor hareket halindeyken(2 saniyede bir) tekleyip duruyor. Gaz açamıyorum. Araba sollayamıyorum. 5. vites 80 km'ye ulaşınca biraz sonra stop ediyor motor, kenara çekiyorum aç-kapa yapıp aynı şekilde tekleye tekleye yol alıyorum. Sizce neden olabilir?
    valla benimde aklıma takıldı sen söylediğin günden beri. Sorunu çözersen eğer paylaşır mısın bizimle? birde maşallah iyi geziyorsun benim hiç fırsatım olmuyor halen 230km de filan,bakım yaptırmadan öyle uzaklara gitmeye de cesaretim olmuyor :/ ilk bakımı yaptırana kadar şehir içi mi kullandın sadece?

Motosikleti
    Kuba Superlight
    valla benimde aklıma takıldı sen söylediğin günden beri. Sorunu çözersen eğer paylaşır mısın bizimle? birde maşallah iyi geziyorsun benim hiç fırsatım olmuyor halen 230km de filan,bakım yaptırmadan öyle uzaklara gitmeye de cesaretim olmuyor :/ ilk bakımı yaptırana kadar şehir içi mi kullandın sadece?
    250 km'yi geçmişsen çevre yoluna falan çık düz yolda bas biraz yavaş yavaş yüksek devirlerde kullanmaya başla motor parçaları alışsın birbirine rodaj süreci bitsin ilk bakıma da yetişir zaten ondan sonra gönül rahatlığıyla kullan.

Motosikleti
    Blackster 250
    Atik216 kardeşim;
    Ev iş arası 35 km. Git gel 70 km günlük yol yapıyorum zaten.
    Bugün ustaya gittim biriyle görüştü.
    Sen de öğrenmiş ol bunu : Kontağı art arta 3 kere açıp kapayınca resetliyorsun beyni. Arıza durumunda f1 ışığı mors alfabesi gibi yanıp sönüyor. Sayıyorsun 4 haneli bir sayı veriyor sana. Her sayı karşılığında fabrikada bir arıza mevcut, onu söylüyor ustaya. Ayrıca Km göstergesinin altındaki sayılar sıfırlanıyor. Bu ne işe yarar? Depoyu fulledin. Resetle. Kaç km yol yapıyor depoyla hesaplayabilirsin, sayıyı aklında tutmana gerek yok.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    [/COLOR]
    Merhabalar.
    Eğer elektrik kesintisi gibi ise yan ayaklık müşürününden olabilir. Müşürü iptal iptal edin ve deneyin. İptal için yan ayaklık müşürüne giren fişi çıkarıp fişi kendi içinde kısa devre yapın. Sorun çözülürse, müşür arızalı demektir. Müşürü değiştirince sorun çözülür. Ama önce dediğim işlemi yapıp deneyin. Selamlar.
    Carbondioxid ve Paramedik34 bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Blackster 250
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü yakıt tekletir mi acaba?
    Merhaba.
    Cruiser 250 için de arıza durumunda f1 ışığı yanıp sönerek sayı elde ediyor muydunuz? Kitapçığa göre her 4 haneli sayı bir arızaya tekabûl ediyormuş.
    10-3-5-2 /10-1-3-7 diye iki sayı elde ettik. Fabrikaya mail attık ve bunun ne arızası olduğunu öğrenmek için haber bekliyoruz. Arıza tespit cihazı olmadığı için ustanın elinde bu yöntemi denedik.
    İstanbul 112 Paramedik Selim
    Blackster 250

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Ecu zaten arabalarınkine benziyor, delfi olması lazım, illa ki kod üretiyor da onu okuyacak ekipman da yetkili serviste olması lazım, küba sınıfta kaldı yani fabrikanın cihazı her şehirde büyük servislere illaki ücretsiz dağıtması gerekiyordu.
    Paramedik34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks Blackster
    sene olmuş 2016 biz halen ışık sayıyoruz şaka gibi

@paramedik34 şu km sayacını nasıl sıfırlayacağımı gerçekten çok merak ediyordum teşekkür ederim.
    bu arada şu ayaklık müşürü olayını ben kuba sl200 sayfasında okumuştum o yüzden motoru daha teslim alırken iptal etmelerini söyledim.
    bence dene müşürü iptal etmeyi.baktın problem devam ediyor tekrar bağlarsın.
    birde şu sayma işini nasıl yapıyorsun bununla alakalı bir video çekip buraya atabilir miyiz? bundan sonra arkadaşlarda yararlanır.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Ecu zaten arabalarınkine benziyor, delfi olması lazım, illa ki kod üretiyor da onu okuyacak ekipman da yetkili serviste olması lazım, küba sınıfta kaldı yani fabrikanın cihazı her şehirde büyük servislere illaki ücretsiz dağıtması gerekiyordu.
    Her şehirde bir büyük servise verilmesi gerekir hata kodlarının bir karşılığı var ise bu karşılıkları servisin bilmesi lazım acayip acayip servislerimiz var :d

Alan tüm arkadaşlara hayırlı olsun. Bir kaç görsel ve video paylaşabilir ve bilgi verirse canlanır buralar. Tekerinize taş değmesin.

Motosikleti
    Rks Blackster
    valla ben geçen gün yolda giderken video ya çektim ama oldukça kötü isterseniz yinede paylaşabilirim ama yani acemin bir sürücünün sürüşü kimse kızmasın

valla ben geçen gün yolda giderken video ya çektim ama oldukça kötü isterseniz yinede paylaşabilirim ama yani acemin bir sürücünün sürüşü kimse kızmasın
    Estafurullah video görsel fark etmez buralar canlanır biraz zaten bolca video çekmeden iyi videolar çekemezsin. Arada bir çek paylaş bizler ile :D Bide kaç kilometredesin rodaj bitti mi motor hakkında ne kadar bi bilgi verebilirsin sizleri bekliyoruz :D

Motosikleti
    Rks Blackster
    arkadaşlar videoyu paylaşıyorum şimdi sizinle. aksiyon kamerasını göğsüme taktım aparat yardımı ile ama çok titriyor bir dahaki sefere kaska takmayı düşünüyorum o yüzden kusura bakmayın birde çektiğim ilk video hani vlog filan yapma niyetim yok fakat kendimi izleyip yaptığım hataları görmek için ders almak için vs video çekeceğim arada bir, bu şekilde sizinle paylaşırım sizlerle. iyi veya kötü yorumlarınızı beklerim

https://www.youtube.com/watch?v=g3QWd43U8OU&feature=youtu.be

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Mustafa kardesim, sehir icinde sanki hizli gidiyormussun gibi bana geldi, ozellikle kavsaklarda senin gecmeni beklemezlerse o suratle durabilirmisin?

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Merhaba.
    Cruiser 250 için de arıza durumunda f1 ışığı yanıp sönerek sayı elde ediyor muydunuz? Kitapçığa göre her 4 haneli sayı bir arızaya tekabûl ediyormuş.
    10-3-5-2 /10-1-3-7 diye iki sayı elde ettik. Fabrikaya mail attık ve bunun ne arızası olduğunu öğrenmek için haber bekliyoruz. Arıza tespit cihazı olmadığı için ustanın elinde bu yöntemi denedik.
    Arkadaşım, benzer durumdaki rx3 için internette bulduğum kodların linkini veriyorum. Sizin "10" diye saydığınızı "0" olarak okuduğunuzda arızanız: 0352 yani "2. silindir ateşleme bobin arızası"na karşılık geliyor. diğeri yani "0137" için sanırım daha detaylı bir listeye bakmak lazım. selamlar.

http://www.rx3adventure.com/rx3_error_codes.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:07 ----------

tüm kodları buldum. 0137 ise şu olabilir: P0137 02 Sensor Circuit Low Voltage (Bank I Sensor 2)

diğer link: https://www.dmv.de.gov/services/Vehi...s/dtc_list.pdf

selamlar
    polo34 ve Paramedik34 bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Rks Blackster
    Mustafa kardesim, sehir icinde sanki hizli gidiyormussun gibi bana geldi, ozellikle kavsaklarda senin gecmeni beklemezlerse o suratle durabilirmisin?
    valla ortalama 50-60 arasında gidiyorum aslında ama daha dikkat edeceğim bundan sonra

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım, benzer durumdaki rx3 için internette bulduğum kodların linkini veriyorum. Sizin "10" diye saydığınızı "0" olarak okuduğunuzda arızanız: 0352 yani "2. silindir ateşleme bobin arızası"na karşılık geliyor. diğeri yani "0137" için sanırım daha detaylı bir listeye bakmak lazım. selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:07 ----------

tüm kodları buldum. 0137 ise şu olabilir: P0137 02 Sensor Circuit Low Voltage (Bank I Sensor 2)

selamlar
    merak ettiğim birşey var eğer makinanın hiçbir yerinde problem yoksa bu ışık nasıl bir tepki verir?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Mustafa acemiyim diyorsun, duramayacağın süratle şehir içinde gitmemeni tavsiye ediyorum, moron yolda çok, motor durur sanıyorlar, yola atlıyorlar, bir de motoru tam tanımıyorsun, hızlı manevra yapamazsan Allah korusun, bu gezinti motoru, sakin sakin gezmenin tadını çıkar İstanbul'da ben sadece otobanda tam gaz gidiyorum, o da şeridim müsaitse, araçların arasında makas olayı ile uzaktan yakından alakam olmaz, evli çocuklu çalışmak zorunda olan biri olarak riske gerek yok, kredi kartları borçlar derya ayrıca kaporta bedenimiz unutma

arkadaşlar videoyu paylaşıyorum şimdi sizinle. aksiyon kamerasını göğsüme taktım aparat yardımı ile ama çok titriyor bir dahaki sefere kaska takmayı düşünüyorum o yüzden kusura bakmayın birde çektiğim ilk video hani vlog filan yapma niyetim yok fakat kendimi izleyip yaptığım hataları görmek için ders almak için vs video çekeceğim arada bir, bu şekilde sizinle paylaşırım sizlerle. iyi veya kötü yorumlarınızı beklerim

https://www.youtube.com/watch?v=g3QWd43U8OU&feature=youtu.be
    Biraz yavaş kardeş şehiriçi kullanımda bizler için bu hız sakat Vidoe genel olrak güzel başarıların devamını dilerim. Tekerine taş değmesin.

Motosikleti
    Blackster 250
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

selamlar
    Hocam merhaba;

Çok teşekkür ediyorum. Bizim motorlar için doğruluğunu teyit edeceğim. Uyuyorsa, gerçekten mükemmel bir kaynak

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

valla ortalama 50-60 arasında gidiyorum aslında ama daha dikkat edeceğim bundan sonra

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

merak ettiğim birşey var eğer makinanın hiçbir yerinde problem yoksa bu ışık nasıl bir tepki verir?
    Arıza yoksa ışık yanıp sönmüyor kardeşim.
    İstanbul 112 Paramedik Selim
    Blackster 250

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)