Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol taraf çok çok basit; ağırlık takozunu çıkarttıktan sonra elciği çıkarıp yerine ısıtmalıyız takıyorsunuz
    Sağ tarafta ise aynı şekilde takozu çıkarttıktan sonra gaz telinin olduğu kutusu sıkan iki vidayı açıp karga burun yada pense yardımıyla gaz telini yuvasından çıkartıyorsunuz sonrada elciği yerinden çıkartıyoruz.ısıtmalı Elcikte 2 tane tel yuvası var öndeki(aşağıdaki) yuvaya teli yerleştiriyoruz. Teli kapatan kutucuğun vidalarını sıkıp Takozları takıp işlemi bitiriyoruz. Elektrik bağlantısı olarak da ben bir kabloyu kontağa diğerini şaseye bağladım. Bu sayede açık unutursam kontak kapalıyken çalışmayacağı için aküyü boşaltma şansı olmuyor. Isıtmasını çok beğendim soğuk havada elini sobaya uzatmış gibi oluyor 4 kademesi var 2. Kademesi bile gayet yeterli.

işte kırılan parça bu "ısıtmalı elçikteki 2 gaz yuvası arasındaki plastik parça " umarım sende kırılmaz , çok dikkat et , gaz kolunu yavaş bırakmaya alıştır kendini .[/QUOTE]
    1 aydır kullanıyorum herhangi bir problem yaşamadım. Ama uyarınız için teşekkürler
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    2015 model sahibi arkadaşlardan siyah siperlik camını kullanmayan varsa alabilirim. Sitenin mesaj bölümünü pek anlayamadım buradan ulaşırsanız sevinirim: 05413107323 Efe Özkara
    Kazasız sürüşler..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    2. günümde ilk olumsuz yönü yaşadım,

sis farın birisi yanmıyor. dün yağmur yağmıştı ama şiddetli değil di. ne yapabililriz
    bursalıali bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. günümde ilk olumsuz yönü yaşadım,

sis farın birisi yanmıyor. dün yağmur yağmıştı ama şiddetli değil di. ne yapabililriz
    ? anlamadım sis farı derken resmi varmı.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Arkadaşlar, bugün yoğurtçu parkının yanından Moda ya doğru Fener Stadı tarafından girince yolun sonunda sağda bulunan Rider Cafe ye gittim,sahipleri Mustafa ve Muhammet beyler ile tanıştım kendileri de bizim gibi Motor sevdalıları sıcak kanlı kişiler.Mekanı ve menüyü beğendim.Yolunuz düşerse uğrayın yeni açılmış bu mekana destek olun derim.Fotoğrafları yükleyemedim,maalesef bu foruma foto yüklemek pratik değil(Moderatörlere duyurulur)benim üyesi olduğum başka forumlarda Facebook kadar kolay foto yükleniyor.(yada ben beceremiyorum)Fotoları da görmek isterseniz RX3i Kullanıcıları sayfasından bakabilirsiniz. https://www.facebook.com/groups/699730840173148/
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Elektrikten anlamam, anlayan arkadaşlar daha iyi yardımcı olur ama aynı durum başıma geldi. Sis farının içindeki led patlamış. Değiştirmek istedim ama astarı yüzünü aştığı için yenilerini aldım. Çok basit bir düzenek olduğu için kolaylıkla dış kabı söküp içini inceleyebilirsiniz. Su varsa kurulamanız belki fayda sağlar. Sis farı gibi basit şeyler için canınızı sıkmayın Çin'de çifti 45 lira

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Ek olarak satılan Cree gibi sis farlarından bahsediyor muhtemelen.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    evet sis farı. bakayım içine su mu kaçmış bilemedim. gündüz kontrol ederim.
    bursalıali bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    evet sis farı. bakayım içine su mu kaçmış bilemedim. gündüz kontrol ederim.
    kablosu kopmuş olabilir, içindeki devre yanmış olabilir veya led patlamış olabilir.
    bursalıali ve exhell bunu beğendiler.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    hayırlı akşamlar ,şu sıralar bir takım iç lastik alayım yedekte dursun düşüncesinde ve araştırırken n11 sitesinde IRC,continentel marka olursa 20-25 tl civarı mıchelin marka olursa 100 tl civarı fiyat çıkıyor. yaklaşık 4 kat pahalı olması ne ile izah edilir ? bi fikri olan var mI?
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Mithat Hocam ben Size her iki lastiği ayrı ayrı elinize almanızı, el ile bir kontrol yapmanızı tavsiye
    edeceğim. Bana sorarsanız iki lastik arasında % 30 gibi bir kalite farkı ya var ya yok. Ayrıca benim
    memleketimin işçisi varken ben niye elin yabancına para kazandırayım ki. Kocaeli'deki motosiklet parçaları
    satan bayilerde aradığınız şamyeli bulur ve üretim tarihini gördükten sonra beğenirseniz alırsınız. N 11
    size üretim tarihini söylüyor mu? Bursa'da cooray kardeşimiz birkaç gün önce anlas marka 2015 motorunun
    Lastiklerini değiştirdi. Ön arka hepsi takması ile birlikte 280 lira. Anlas'ın fabrikası Düzce'de.
    Bilmiyorum İzmit Düzce arası kaç km. Sanırım dışardan gelen lastiklerde nakliye ve gümrük masrafları
    rakamları şişiriyor. SELAMLARLA.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mithat Hocam ben Size her iki lastiği ayrı ayrı elinize almanızı, el ile bir kontrol yapmanızı tavsiye
    edeceğim. Bana sorarsanız iki lastik arasında % 30 gibi bir kalite farkı ya var ya yok. Ayrıca benim
    memleketimin işçisi varken ben niye elin yabancına para kazandırayım ki. Kocaeli'deki motosiklet parçaları
    satan bayilerde aradığınız şamyeli bulur ve üretim tarihini gördükten sonra beğenirseniz alırsınız. N 11
    size üretim tarihini söylüyor mu? Bursa'da cooray kardeşimiz birkaç gün önce anlas marka 2015 motorunun
    Lastiklerini değiştirdi. Ön arka hepsi takması ile birlikte 280 lira. Anlas'ın fabrikası Düzce'de.
    Bilmiyorum İzmit Düzce arası kaç km. Sanırım dışardan gelen lastiklerde nakliye ve gümrük masrafları
    rakamları şişiriyor. SELAMLARLA.
    Ali hocam, yazdıklarınızdan faydalandım , sağolun, "eline almak ve el ile incelemek" fikir için yetecek ,belki hiç kullanmayacağım ama merkezlerden uzaklaştıkça yaşayacağım sıkıntıyı düşündükçe tedbir önemli diyorum, şehrin göbeğinde geçen ay yaşadığım lastik tamiri 4 saatimi almıştı..
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Hondahastası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor güzelmiş.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok mu 2015 siyah siperlik satan bir kullanıcı?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Değerli Efe Özkara telim:535 2304722 elektronik kullanma özürlüyüm. Bu nedenle telimi verdim. Sizin
    no yu bulamadığım için arayamadım. SELAMLARLA.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Merhabalr değerli arkadaşlar geçenlerde forumda paylaşmıştım topcase ne olsun diye fikirleriyle destek olanlar teşekkürler
    kararımı SHAD SH48 modelinden yana kullandım
    çarşı pazar vs. gibi işler için üzerindeki çantanın yetersiz olduğuna kanaat getirdim. çanta motorda çok iri gözükmediği gibi sağlamlık ve kalite yönüylede fena değil, bağlantı aparatları her motora uyumlu olması için çeşitli, parasıda fena değil 450-750 tl arasında fiyat aralığı vardı ben araştırıken n11 den 445 liraya geçen ahfta aldım. aynı mağaza 580 tl ye çıkarmış bu hafta .. hepimize kazasın ve keyif dolu sürüşler diliyorum..

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://hizliresim.co...5g.jpg</a></a>http://<a href="http://hizliresim.co...QR.jpg</a></a>

http://<a href="http://hizliresim.co...2D.jpg</a></a>

http://<a href="http://hizliresim.co...Y1.jpg</a></a>

http://i.hizliresim.com/r6o7mM.jpg

Merhabalr değerli arkadaşlar geçenlerde forumda paylaşmıştım topcase ne olsun diye fikirleriyle destek olanlar teşekkürler
    çarşı pazar vs. gibi işler için üzerindeki çantanın yetersiz olduğuna kanaat getirdim. çanta motorda çok iri gözükmediği gibi sağlamlık ve kalite yönüylede fena değil, bağlantı aparatları her motora uyumlu olması için çeşitli, parasıda fena değil 450-750 tl arasında fiyat aralığı vardı ben araştırıken n11 den 445 liraya geçen ahfta aldım. aynı mağaza 580 tl ye çıkarmış bu hafta .. hepimize kazasın ve keyif dolu sürüşler diliyorum..
    hayırlı olsun , güle güle kullan , kesinlikle gerekli bizim motorlar için ,
    ben bir türlü sevemedim görünüşünü o yüzden erteliyorum , bu çantayı yine plastikten ama köşeli form da üretseler bence daha şık olur,
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    çanta güzelmiş güle güle kullanın

çantadaki mondial etiketlerini tırnaklarımla sökemedim, nasıl düzgün sökebiliriz bilgisi olan

grenajlarda ve göstergenin altında ki mondial ı da kaldırmak lazım..
    bursalıali, mitmuallim ve gokangunes bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeş. Güle güle kullan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:50 ----------

Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu çantayı yine plastikten ama köşeli form da üretseler bence daha şık olur,
    Var. İşte:
    http://urun.n11.com/canta/maxem-sl-4...Q&gclsrc=aw.ds
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    çanta güzelmiş güle güle kullanın

çantadaki mondial etiketlerini tırnaklarımla sökemedim, nasıl düzgün sökebiliriz bilgisi olan

grenajlarda ve göstergenin altında ki mondial ı da kaldırmak lazım..
    ...sökünce Mondial etiketini/yapiştır bir BMW logosu olsun bitsin. Genellikle herkes öyle yapıyor.
    bursalıali bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Motorum daki Mondial yazılarını o motosiklet bende olduğu müddetçe çıkarmayacağım. Belki birgün şu dünya
    güzeli ülkemde birileri herşeyi ile bize ait yerli ikitekeri yapar ve satar ümidiyle. Rabbim o güne ulaşmayı hepimize göstersin. Kruvaziyer, cep telefonu, yat, 140 cm boyundaki tv, otomobil, otobüs, kamyön,
    minibüsü yapan ülkemin elleri öpülesi işçileri bir motosiklet yapmayı mı beceremiyecek? Kendi Vatanını her
    birimizden daha fazla sevdiğine kalıbımı basacağım KENAN SOFUOĞLU kardeşimin bu konuyla ilgili bir çalışma sı varmı acaba? Keşke Kenan'a ulaşabilsem ve bu tatlı hayalimi kendisine iletsem. SELAMLAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

Bu arada Rx3i den sıkıldım gibi bir duygu var içimde. Evoyu satsam parasıyla İNDİAN roadmaster alsam.
    Neredeyse bedavadan daha ucuza veriyorlar. 56000 USD küsuratıyla birlikte. Hatta biri siyah Indian olsun.
    Yanında bir de beyaz HARLEY. Fazla mal göz mü çıkaracak? SAYGILARIMIZLA EFENDİM.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Yüce Yaratan herbirinizi dileklerine kavustursun.
    exhell, arslan26, gokangunes ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)