Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Benelli TNT 600

Motovento
    REKLAM ALANI
    TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Alıntı temelyurekli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli yorumlarınıza katılıyorum lakin, bu kadar ciddi km lerde test yapılırken sosyal media kullanılmaz mı? Mondial Rx3Evo bile ilk lasman yapıldığında uzun yol testini paylaşmıştı.
    Temel bey dostum, fotograflarına baktım, motorun çok guzel.
    Sorabilirmiyim senin boyun kaç cm?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı TUTITO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temel bey dostum, fotograflarına baktım, motorun çok guzel.
    Sorabilirmiyim senin boyun kaç cm?
    Eyvallah Teşekkür ediyorum. 1.75cm - 74kg

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:00 ----------

Alıntı SeCReTBoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın adamlar reklam vermiyor hiç malımız ortada diyor bi bakımada şu var reklam verirlerse fiyatlara yansıyacaktır 3 5 kuruş aşşağıda satmaları bu yüzden olabilir reklam diyip geçmeyelim ciddi rakamlar var
    YouTube diye bir şey var söylemek istediğim bu... Hepimiz bir motor beğendiğimizde Youtube dan aratmıyormuyuz? Vlog yapılabilirdi.

Eyvallah Teşekkür ediyorum. 1.75cm - 74kg

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:00 ----------

YouTube diye bir şey var söylemek istediğim bu... Hepimiz bir motor beğendiğimizde Youtube dan aratmıyormuyuz? Vlog yapılabilirdi.
    Vlogların çoğu firmalara mesaj atıyor para karşılığında gelin motorunuzu övelim diyor parayı aldıktan sonra kötüleyecek halleride yok. Samimi gelmiyor açıkçası.

Çin' den siperliğim de geldi montajını yaptım arkadaşlar. Benelli yazılı radyatör koruma demirim de geldi ama henüz onu montaj yapamadım. Yapınca atarım.

YasinC, oialdemir, polo34 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Hayırlı uğurlu olsun Diğer sayfalardaki yorumlarını da zaman zaman takip ediyorum. TRK 502'ye oranla daha kalite olduğundan söz etmişsin farkları anlatabilir misin?
    temelyurekli bunu beğendi.

Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun Diğer sayfalardaki yorumlarını da zaman zaman takip ediyorum. TRK 502'ye oranla daha kalite olduğundan söz etmişsin farkları anlatabilir misin?
    Teknik olarak karşılaştırma yapamayacağım. Herşeyden öte TNT600 4 silindir 82PS bir makina. 4 silindir bir makina kullanmayan lütfen binsin önce ondan sonra düşünsün konuşsun ) Ben motora binmemişim dedim.
    TRK ya ben o parayı vermem açıkcası vermedimde.. 3-5 oynamayla kendi motorumu da tur motoruna çevirdim.

Tur camını uzun yolda denemedim ama kısa mesafelerde yaptığım testte mükemmel bir rahatlama oldu diyebilirim rüzgarı hissetmiyorum. Rüzgarı kaskın üstüne atıyor kaskta rüzgar direnci hisssetmedim.

Çantamı özel seçtim, motorumun hatlarına uygun. Diğer çanta modelleri yuvarlak hatlı. Çanta da italyan olduğu için keskin hatlar ve minimal yapısı motorda sırıtmayıp gövde çizgilerine uyumlu oldu. Markası LEM bu arada... Motoru kullanan forumdaşlara tavsiye ederim.

Çanta demirini İzmir de servise yaptırdım piyasada bulunmuyor. Bunun dışında aliden radyatör ızgarası aldım. Uzun yolda iri böcekler radyatör peteklerine minik taşlar gibi çarpıp yamuk yumuk ediyor tüm motor kullananlara tavsiye ederim.

Motor bakımları abartılı olarak kısa zamanlarda yazılmış. emin olun onun en az 2-3 bin üzeri km de sağlıklı gidebilirsiniz. Yalnız benim gibi sakin kullanıcıysasnız. Eğer agresif kullanıyorsanız periyodik takvimdeki km de bakım yapmanız daha sağlıklı olur. Benim yağ turda olduğum için normal bakım km sinin bin km üstünde bakıma girdiğim halde çicek gibi çıktı. Burdan yola çıkarak diyorum yani.. Birde usta şöyle bir yorum yaptı, bilgili arkadaşlara da soruyorum yorumlarını yazarlarsa memnun olurum.
    Usta diyorki sık motor yağı değişmek iyi değildir. Yağın belirli bir kıvamı ve km yi yapması lazımmış. Yağ içinde motoru temizleyen ve faydalı olan bazı kimyasallar belirli bir kmden sonra aktif oluyormuş. O nedenle yağ değişimini ona göre yapmak lazımmış. Yani 5binde bir yağ değişimi olacaksa ben 4binde yapayım filan bu sağlıklı bir durum değil dedi. Yağı kontrol ederek belirli bir kıvama renge gelince yapmalıymış. Bana da mantıklı geldi. Motor kullanıcı profiline göre yani agresif sakin v.s yağın kirlenme zamanı değişebiliyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Hayırlı uğurlu olsun. TNT 600 çok kalıplı bir motor video falan çekme imkanın oldu mu hiç? Siperlik çok harika görünüyor. Renk katmış motora.

Teşekkür ederim . Youtube kanalımda 1-2 video var. TNT600Türkiye

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    bugün bir inceleme fırsatı elde ettim. CBR650F ve xj6 ya göre bu motorun şasisini acayip sağlam gördüm ben. Tabi kullanılan malzemenin elastikiyet modülünü bilmeden iş zor ama aynı çelik kullanıldığı takdirde honda ve yamahaya göre daha rijit bir şasi olacağı kesin...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben sana söyleyivereyim : 2.1 E+5 N/mm2

Şimdi hesaplayabilirsin.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sana söyleyivereyim : 2.1 E+5 N/mm2

Şimdi hesaplayabilirsin.
    her çelik aynı çelik midir? aynı çelikler bile farklı fabrikalarda farklı mukavemet değerlerine sahip oluyor.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motoru mutlaka test edin arkadaşlar. Görünüm güzel ama gerçek bir düşünce belirtmek için sürmek lazım. Kağıt üzerinde şudur budur demeyle araç alınmıyor hepiniz biliyorsunuz zaten

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her çelik aynı çelik midir? aynı çelikler bile farklı fabrikalarda farklı mukavemet değerlerine sahip oluyor.
    İşin o kısmı devede kulak. Kafes yapıdaki şasi alüminyumdan bile olsa diğer tip şasiden daha rijit olur.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Benelli Türkiye' ye fabrika açıyormuş. Hadi artık sırtımız yere gelmez

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    çanta da dahil şöyle motorun tamamını görebilceğimiz de bir fotoğraf olsaymış güzel olurmuş. Bende yeni tnt25 aldım üç sene sonra borcu bitince belli olmaz belki bende bir tnt600 alırım. Türkiye de fabrika kurma durumları filan da var belki fiyatlarda biraz aşağı düşer bu sayede daha uygun fiyatlara 4 silindir makine kullanma şansına erişiriz
    no pain, no gain ...

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Benelli Türkiye' ye fabrika açıyormuş. Hadi artık sırtımız yere gelmez
    Hangi modellerin üretileceğini bilirsek daha iyi olur. Birde üretim sadece ülkemiz için mi yoksa ihracat yapılacak mı yapılırsa çok harika olacaktır ülke için.

Alıntı mersinLee33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanta da dahil şöyle motorun tamamını görebilceğimiz de bir fotoğraf olsaymış güzel olurmuş. Bende yeni tnt25 aldım üç sene sonra borcu bitince belli olmaz belki bende bir tnt600 alırım. Türkiye de fabrika kurma durumları filan da var belki fiyatlarda biraz aşağı düşer bu sayede daha uygun fiyatlara 4 silindir makine kullanma şansına erişiriz
    Hafta sonu ejderle buluşacağız, iş gereği ayda 1-2 gün sevişebiliyoruz Çekeceğim atarım teşekkür ederim Daha ne kadar uygun olacak ki? Makina zaten şu haliyle oldukça uygun fiyatı emin olabilirsiniz.

pea ve mersinLee33 bunu beğendiler.

Bu başlıkta benim dışımda TNT600 kullanan yok mu?

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sanırım ülkemizde çok az satılan bir model.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)