Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Fotoğraflar harika toplamda kaç km yol yaptın ? genel olarak ve motosiklet hakkında neler söyleyebilirsin ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı Ventomotors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bayimizde ZAFFERANO modeli mevcut olup istediğiniz zaman inceleyebilirsiniz.
    Merhaba Vento motors belirttiğimiz model ile kısa bir video paylaşabilir misiniz ? Motosikletin sesi parça kalitesini net çekebilecek malum her bayide model yok. Teşekkürler.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar harika toplamda kaç km yol yaptın ? genel olarak ve motosiklet hakkında neler söyleyebilirsin ?
    Fotoğrafların olduğu haftasonu toplamda 600 km.

Daha öncelerde 3 kez İstanbul'dan İzmir'e gidiş dönüş 1000'er KM. Şehir içinde çok fazla kullanamıyorum ama. İşe git gel. Gidiş dönüş 16 KM

Ne uzun yolda ne şehirler arası yollarda problem çıkarmadı. Yalnızca geçen Ramazan Bayramında İzmir'e giderken 2 kez stop etti, 1. gişelerde, 2. kırmızı ışıkta. Sonrasında yapılan yazılım güncellemesi ile o problem de ortadan kalktı çok şükür.

Elimde yüzlerde fotoğraf ve video var ancak az biraz zaman yok. Olsa hepsini yükleyeceğim bir yere.

Bakalım Kurban bayramında tekrar İstanbul İzmir yapacağım. O zaman neler yaşanacak.

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafların olduğu haftasonu toplamda 600 km.

Daha öncelerde 3 kez İstanbul'dan İzmir'e gidiş dönüş 1000'er KM. Şehir içinde çok fazla kullanamıyorum ama. İşe git gel. Gidiş dönüş 16 KM

Ne uzun yolda ne şehirler arası yollarda problem çıkarmadı. Yalnızca geçen Ramazan Bayramında İzmir'e giderken 2 kez stop etti, 1. gişelerde, 2. kırmızı ışıkta. Sonrasında yapılan yazılım güncellemesi ile o problem de ortadan kalktı çok şükür.

Elimde yüzlerde fotoğraf ve video var ancak az biraz zaman yok. Olsa hepsini yükleyeceğim bir yere.

Bakalım Kurban bayramında tekrar İstanbul İzmir yapacağım. O zaman neler yaşanacak.
    5000 km'ye dayamışsın kilometreyi bu motor ile 5.000 km yurt dışı yol yapan bir forumdaş vardı buralarda o nerde en son fotoğraf paylaşacaktı sonrasıda görmedik adamı. Seninde görseller güzel daha iyilerini bekliyoruz.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuyruk altı çift egzoz mis gibi eğer yaptırıcaksan banada haber ver 2 tane yaptırırız fiyatta düşüş olur umarım biraz daha uygun bir fiyata bende almak isterim

KUYRYK ALTI EGZOZ MUHABBETİ NEDİR ANLAYAMADIM.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

BENDE ALDIM TNT 25 LASTİKLER HAKKINDA ÇOK FAZLA DEDİKODU VAR DEĞİŞTİRMEYİPTE MEMNUN OLAN VAR MI NEDİR SORUN YADA NE YAPMALIYIZ. LÜTFEN TÜM TECRÜBESİ OLANLAR VE DEĞİŞTİRENLER UFAKTA OLSA YAZSIN BİR İKİ CÜMLE BİLGİ PAYLAŞALIM LASTİKLER HAKKINDA. SAYGILAR SEVGİLER.
    ...garip... bunu beğendi.

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emre839226 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

BENDE ALDIM TNT 25 LASTİKLER HAKKINDA ÇOK FAZLA DEDİKODU VAR DEĞİŞTİRMEYİPTE MEMNUN OLAN VAR MI NEDİR SORUN YADA NE YAPMALIYIZ. LÜTFEN TÜM TECRÜBESİ OLANLAR VE DEĞİŞTİRENLER UFAKTA OLSA YAZSIN BİR İKİ CÜMLE BİLGİ PAYLAŞALIM LASTİKLER HAKKINDA. SAYGILAR SEVGİLER.
    Üstad ben tın tın kullanan biriyim. Acemilerin acemisi deseler işte o ben 80 i geçmem diyebilirim. Ama şehir içinde normalde normal frenlerde bile arka teker gezmeye çıkyordu sağı solu bir dolaşıp geliyordu. Diablo Rosso 2 den sonra çok şükür aynı frenlerde en ufak güvensizlik artık kalmadı. Ki performanslı kullanan abiler kesin acayip fark hisseder. Evet çok pahalı malesef ama ilk para denklendiğinde ilk iş olmalı diye düşünüyorum. Hanım kredi açtı da alabildim sonunda yoksa yağmur çiselese motoru evde bırakıyodum. Tavsiye ederim.
    emre839226 bunu beğendi.

sağol bilgi için. peki ya tecrübeli abiler ne der bu konuda o kadar kötü olmamalı bence ayıp gerçekten

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    sağol bilgi için. peki ya tecrübeli abiler ne der bu konuda o kadar kötü olmamalı bence ayıp gerçekten
    Tecrubeli değilim ama azıcık toprak görmeye gelmesin benim de arkam atıyor hemen. Başka ülkelerde nispeten daha güzel lastiklerle satılıyor diye duymuştum. Bizdeki saçma sapan vergilerden dolayı zannımca fiyat, segmentinde uçmasın diye böyle lastiklerle Türkiye piyasasına sürmüşlerdir.

Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuyruk altı çift egzoz mis gibi eğer yaptırıcaksan banada haber ver 2 tane yaptırırız fiyatta düşüş olur umarım biraz daha uygun bir fiyata bende almak isterim
    Çift egsoz çok güzel bir görüntü oluşturur motorun yakışıklılığına güzel bir aksesuar olur. Fiyat bilgisi alan var mı içinizde yada orjinal aksesuarlarda bulabilirmyiiz ? Garanti dışı kalması pek mantıklı gelmez şimdi

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...

Lastiklere karşı bir güvensizlik meselesi yok aslında motosikletin üzerinde gelen lastikler uzun yolda süper en ufak bi güvensizlik vermiyor ( yani lastik ısındıkça- aşındıkça güven veriyor) ama şehir içi kullanıma pek uygun değil.

Lastik değişimi gerekli ama lastik değiştirmeden de yan yattığını söyleyen arkadaşlar vardı. Tabi kullanıma bağlı bir olaydır sana sıkıntı yatırıyor ise mecburen değiştireceksin. Tekerinize taş değmesin

Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Daha önce paylaşılan çift egzoz temalı çalışma.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanımca çift egzoz, TNT 250'ye daha çok yakışacaktır yönünde. Tabi yinede çift egzoz takılmış bir TNT 25 üzerinde görüp yorum yapmak daha sağlıklı olacaktır.
    oialdemir bunu beğendi.

Daha farklı bir görüntüye sahip egzos çıkışları kullanılabilir ise çok güzel bi görüntü oluşturur. Mesela TNT 600'e takılan egzos olabilir

Motosikleti
    soon
    bu motoru xbhp forumdan da takip ediyorum ama frenler konusunda kimseden net bir yorum gelmemiş siz ne düşünüyorsunuz frenler hakkında? Duke,R25 yada diğer 250cc motor kullananlar kıyaslayabilir mi frenleri

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    r25 kullandım fren konusunda bir fark hissetmedim. Ama özellikle ani frenaj yaparak denemedim normal kullanımdı.
    ehhadiozmn bunu beğendi.

Motosikleti
    tnt 25
    2 kişiyken kavşağa zor girdim bi ara düz gideyim heralde yeterince yavsşlamayacak diye düşündüm
    Belki ben frenajı yapamadım belki 2 kişi olması ama bana frenler zayıf gibi geldi
    Bide ben bu motorun düşük hızlardaki dengesini hiç sevmedim ya hep gözü yerde gibi benim motorda mı sorun var gıcık oldum

Yüksek hızlarda ani dengeli frenler yaptığım oldu bir kaç kez bence frenler sağlam bir sıkıntı fark etmedim ben
    dc50xmax bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı Gronax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce paylaşılan çift egzoz temalı çalışma.

Kanımca çift egzoz, TNT 250'ye daha çok yakışacaktır yönünde. Tabi yinede çift egzoz takılmış bir TNT 25 üzerinde görüp yorum yapmak daha sağlıklı olacaktır.
    Bu model TNT 250 değil mi ?

Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Alıntı SeCReTBoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu model TNT 250 değil mi ?
    Hayır, bu bizim makinanın yurt dışı versiyonu. BN 251 mi ne diyorlarsa artık adına orada.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)