Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı murat koksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba,yakın zamana kadar ybr kullanıcısıydım motorumu sattım ve yenı motor arayışı ıcerısındeyım, aklımda ıkı motor var bırı bajaj 200ns bırıde tnt 25 modelı, bajajı bıraz araştırdım fakat tnt hakkında fazla bılgım yok motoru sadece bayıde gordum hoşuma gıttı bıraz kullanıcı yorumlarınıza ıhtıyacım var tavsıye edermısınız forumu bı kac sayfa okudum sanırım yazılım sorunu var elbette kımse sıfır olarak aldığı motorda kusur çıksın ıstemez, tavsıye edermısınız yardımlarınız ıcın sımdıden saolun tekerınız duz bassın.
    Şimdiye dek ne stop etme, ne çalışmama, ne de yazılımdan sonra herhangi bir problem yaşamadım şükür ki. 4 defa 550şer KM'lik yol yaptım tık demedi. Anadolu yakasında Üçerler, Moto Galeri, Avrupa yakasında ise Vale moto ki özellikle Vale Moto işlerini iyi yapan servisler. Ancak İstanbul dışında yaşayanlar için bir şey diyemem tabi, bu kadar alternatif olmayabilir. Hakkınızda hayırlısı olsun.
    ...garip..., oialdemir ve Fat!h33 bunu beğendiler.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BENELLİ TNT 25
    Son yazılımdan sonra bende sürekli stop etme var. 1 ayda 30-40 defa. Benim sorun ne olabilir. Motor yeni çalıştığında bile stop ediyor genellikle 1.viteste yapıyor ama bazen boşta bile yapıyor yeni çalıştığı zaman.

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Stop etme bende de bir sorun değil. Şimdi bu benim ilk motorum yani tecrübesizdim, stop ettiriyordum. Yazılımdan sonra bunlar daha da azaldı. Tabi ben bunu "yazılımdan önce-sonra" olarak değil "tecrübe edindikçe" diye yorumluyorum. Eminim stop eden kullanıcılar arasında tecrübeli kullanıcılar da vardır, onlara tabi ki bir sözüm yok yalnız acaba kullanıcı hatası yüzünden de olabilir mi diye kendimize bir sormalıyız kanımca.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı mkgbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiye edermiyiz
    1.uygun fiyata uygun hıza sahip oluyorsun heleki 2.el olursa daha uygun olur 200ns dahada uygun olur
    2.bir üst sınıfa geçtiğini bacaklarının arasındaki depodan ve tatmin edici sayılabilecek güçten çok olmasada ağırlığından anlıyorsun
    3.yaygın olmayan ve bihaber servisler , distürüblerle uğraşma şansı yakalıyorsun(umarım ilerde düzelir en önemliside bu zaten)
    4.şimdilik 2.eli iyi olmayan ama kendisi sınıfında iyi sayılabilecek bir motora sahip oluyorsun
    5.stop etme,F1 arızası,dandik lastik,yazılım ters tepmesi vb. sorunlarla karşılaşabiliyosun
    ben kendi motorumda Şimdilik vites geçişlerinde saçmalama 1.viteste zorlanma,ön lastikte hiza hatası,bazen tek marşta çalışmama
    ön lastiğin sağa sola dalma hareketleri gibi sorunlar yaşadım.Motor 1500 kmde doğru dürüst binemedim hem fırsat olmadı
    biyandan ekipman toplamaya çalışıyom
    Bunların çoğunun çözümü vardır motoru almamak için büyük sorunlar değil belki sen daha büyük sorunlar yaşarsın bilemeyiz
    2-3 sene içinde görülen hatalar düzeltip bu motoru vezirde yapabilirler rezilde
    o da bizim şansımıza Herkes kendi sorumluluğunu aldı şansını denedi sende şansını deneyeceksin
    Daha çok param olsa çift silindirlide şansımı denerdim ama ekipman daha öncelikliydi
    Dostum merhaba vites geçişlerinde zorlama var demişsin. Bunun için debriyaj ayarını kontrol etmeni önerebilirim. 10 mm - 15 mm boşluk olması gerekiyor. Kullanım kılavuzu öyle diyor. Sıktığında 10 - 15 boşluk kalacak şekilde bir ayarla sonra tekrar dene. Ayar doğru değilse ondan bile sık stop ediyor olabilir. Vites değiştirirken tam ayırmıyordur şanzımandan sende kaldırırken debriyaj çekili sanıyorsundur. Ama aslında yarım debriyaj gidiyorsundur. O zamanda stop eder.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı murat koksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba,yakın zamana kadar ybr kullanıcısıydım motorumu sattım ve yenı motor arayışı ıcerısındeyım, aklımda ıkı motor var bırı bajaj 200ns bırıde tnt 25 modelı, bajajı bıraz araştırdım fakat tnt hakkında fazla bılgım yok motoru sadece bayıde gordum hoşuma gıttı bıraz kullanıcı yorumlarınıza ıhtıyacım var tavsıye edermısınız forumu bı kac sayfa okudum sanırım yazılım sorunu var elbette kımse sıfır olarak aldığı motorda kusur çıksın ıstemez, tavsıye edermısınız yardımlarınız ıcın sımdıden saolun tekerınız duz bassın.
    Genel olarak iyi ama mkgbe biraz anlatmış bana göre bazı noktaları abartmış tabi kişisel görüş ve yaşanmışlık meselesidir bir şey diyemem. NS200 en yakın arkadaşımda var oda motordan memnun sayılır ama distribütör ve parça sıkıntısı yaşadı bir kaç kez benellide de yaşayanlar var kısaca ülkemizde genel olarak hepsi böyle ama benelliyi ayıran bir nokta var ditribütör firma ( kubamotor ) aradığın anda ilgilenmeye başlıyorlar bayi ile hemen görüşüyorlar sıkıntıyı hemen gidermeye çaba harcıyorlar motora zaten diyecek bişey yok en çokta sesini severim şahsen.

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiye dek ne stop etme, ne çalışmama, ne de yazılımdan sonra herhangi bir problem yaşamadım şükür ki. 4 defa 550şer KM'lik yol yaptım tık demedi. Anadolu yakasında Üçerler, Moto Galeri, Avrupa yakasında ise Vale moto ki özellikle Vale Moto işlerini iyi yapan servisler. Ancak İstanbul dışında yaşayanlar için bir şey diyemem tabi, bu kadar alternatif olmayabilir. Hakkınızda hayırlısı olsun.
    Benelli facebook sayfası ile bu konu hakkında yazışmam oldu geçenlerde Türkiye geneli bayi çalışmalarımız devam ediyor dediler öncelik hedef tüm şehirlere yayılmak ondan sonra büyük şehirlerde birden fazla bayi. Neden kuba bayilerinize servis yetki belgesi vermiyorsunuz dediğimde uzun bi cevap yazdılar ama kısaca anlamı şuydu bayilik verdiklerimizi toparlamaya çalışıyoruz önümüze gelene bayilik verirsek hiç baş edemeyiz. :D Allah adamlara sabır versin ne zaman yazsam üşenmeden cevap verirler ama bayiler yetersiz.

Motosikleti
    BENELLİ TNT 25
    Alıntı Gronax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme bende de bir sorun değil. Şimdi bu benim ilk motorum yani tecrübesizdim, stop ettiriyordum. Yazılımdan sonra bunlar daha da azaldı. Tabi ben bunu "yazılımdan önce-sonra" olarak değil "tecrübe edindikçe" diye yorumluyorum. Eminim stop eden kullanıcılar arasında tecrübeli kullanıcılar da vardır, onlara tabi ki bir sözüm yok yalnız acaba kullanıcı hatası yüzünden de olabilir mi diye kendimize bir sormalıyız kanımca.
    Benim stop etme sorunu güncellemeden sonra arttı. Boş viteste bile yapıyor. Elbet kendi hatalarım sonucu stop etmişliğim var ama kendi kendine stop etmesi çok garip.

Tnt 25 cuma parça siparişi verildi pazartesi geldi. Bayi yeterki yetkili firmayı arasınsa anında cözülüyor işiniz.
    oialdemir bunu beğendi.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Leonchini'yi bilmem ama TRK 502 kesinlikle gelmeli zaten öyle görünüyor internette birçok yerde tanıtımı yapılıyor ama fiyat 25 30 arası olacak :S
    oialdemir bunu beğendi.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Merhaba arkadaşlar kazasız keyifli sürüşler dilerim herkese. Bir sorum olacaktı Benelli orjinal aksesuarlar ile ilgili bir gelişme var mı ? yoksa halen aynı aksesuarlar mı mevcut. Teşekkürler. Tekerinize taş değmesin.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı darknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar kazasız keyifli sürüşler dilerim herkese. Bir sorum olacaktı Benelli orjinal aksesuarlar ile ilgili bir gelişme var mı ? yoksa halen aynı aksesuarlar mı mevcut. Teşekkürler. Tekerinize taş değmesin.
    Galiba şuan için bir gelişme yok yinede VALEMOTO kullanıcımız daha iyi bilir

Görsel video paylaşacak arkadaşlar yok mu ? Canlandırın buraları biraz. tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Leonchini'yi bilmem ama TRK 502 kesinlikle gelmeli zaten öyle görünüyor internette birçok yerde tanıtımı yapılıyor ama fiyat 25 30 arası olacak :S
    Tnt 25 ten sonra geçmeyi planlıyordum ama 25 30 olduktan sonra çok güzel japonlar var.

Nc 750x Kawa versys Yamaha tenere 31 e tracer 700 derken böyle gider.

İnsanları çekecek bir fiyatla gelirse çokta başarılı olur

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tnt 25 ten sonra geçmeyi planlıyordum ama 25 30 olduktan sonra çok güzel japonlar var.

Nc 750x Kawa versys Yamaha tenere 31 e tracer 700 derken böyle gider.

İnsanları çekecek bir fiyatla gelirse çokta başarılı olur
    tracer 700 33 tl satış fiyatı var bence buda 28.000 TL civarı bişey olacak ama genede belli olmaz benelli şaşırtabilir.

Alıntı SeCReTBoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tracer 700 33 tl satış fiyatı var bence buda 28.000 TL civarı bişey olacak ama genede belli olmaz benelli şaşırtabilir.
    Hele bir gelsin de nasıl gelirse gelsin illaki alıcısı olur bize de bilgi aktarırlar yabancı forumlarda bilgi var ama insan tam anlıyamamakla beraber bişey anlamıyor ama bence tracer 700'den görüntü yakışıklılık kat kat güzel.

Merhaba arkadaşlar içinizde bayiye gidip ZAFFERANO modelini inceleyen parça kalitesi vs. bilgi alan arkadaşlar car mı ? şimdiden teşekkürler. Tekerinize taş değmesin.

Ventomotors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA
    Merhaba, bayimizde ZAFFERANO modeli mevcut olup istediğiniz zaman inceleyebilirsiniz.

Motosikleti
    tnt 25
    Tam olarak benim abarttığım bazı noktalar neler merak ettim ona göre milleti yanlış yönlendirmeyeyim
    Yoksa ben motoru sevdim
    Bide vites aralıkları daha uzun olda

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Oialdemir
    Bende stop etme sorunu yok viteslerde sıkıntı oluyor ışıklarda duruyorum 1.vitese atmış oluyorum tam kalkacam motor viteste değil bazende küt diye geçiyo 1.vitese yağı 700 km önce değişmiş yağdan değil
    Servise götürüp baktırmak lazım
    dediklerinizi bir deneyecem
    Yapabilirsem artık

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar içinizde bayiye gidip ZAFFERANO modelini inceleyen parça kalitesi vs. bilgi alan arkadaşlar car mı ? şimdiden teşekkürler. Tekerinize taş değmesin.
    Zafferano sayfasında fotoğraf ve fikirleri okuyabilirsiniz.

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zafferano abimizi Poyraz Motor da vaktinde incelemiştik Crazy_Sprint abimle. Kocaman bişey gördük korktuk malzeme gayet fiyatına göre on numara abicim. Heybeti de acemiye gelmez dedirtiyor. Bagajını hatırlayamıyorum ama büyüktü sele altı. Satışı biraz artsa ikinci eli yayılsa rakiplerini baya sallar bence. Neticede güzel rakiplerinden 2-3 milyor daha uygun. Üzmez utandırmaz gibi bence ama alıp denedin mi atıp tutuyosun diyen olursa boynumuz kıldan ince Yerinde görüp inceleyin üstadım iyi bir esnafa denk gelirseniz alır çıkarsınız bence ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)