Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BENELLİ TNT 25
    Merhaba,
    Bir kaç şey danışmak istiyorum. 1 ay önce kadar 1000 bakımını yaptırdım yeni güncelleme yapıldı o esnada artık 10500 de kesiciye giriyor fakat motor çok fazla stop etmeye başladı yani 1 ayda yaklaşık 30-40 defa. Rolantide bir sıkıntı var gibi son güncellemeden sonra aynı sorunu yaşayan var mı ? Ya da yeni bir güncelleme geldi mi ? Devir çok düşüyor ilk çalıştırdığımda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Superlight 200
    Arkadaşlar merhaba.
    Motorumu ilk aldğım günden itibaren fabrikasyon sorunu olan hararet sorunum olmuştu. 15 gün gibi bir sürede parçalar gelip halledildi. Bir süredir sıkıntısız kullanıyordum. Dün sabit hızda ilerlerken devir göstergesinin kendi kendine hareket ettiğini gördüm şöyle ki 70 km/h ilerlerken devir hızlı bir şekilde sürekli en yüksek durumuna ve en düşük durumuna ilerliyor. Arada bir düzeliyor sonra tekrAr aynısı oluyor. İstop edip çalıştırdıgımda eğer 7 bin devir civarına çıkmazsan hiç olmuyor.
    Artık ben bu sorunlar ve çözümleriyle uğraşmak istemiyorum. Yasal yollara başvurup para iadesi istiyorum.
    Amacım kesinlikle motosikleti kötülemek değil. Acemi bir sürücü değilim bir çok motosiklet kullandığım. Kıyasladığımda tnt 25 çok çok güzel ve keyifli hemde bu fiyata. Motosikletimi O kadar çok sevdim ki sürekli temizliyorum düzgün yormadan kullanıyorum. Böyle sorunların olması beni ciddi anlamda soğuttu. Marka güzel kaliteki fakat servis ağı ve dağıtıcı firma çok yetersiz. Ufak bir parça için bile 15 gün bekledim. Kusuruma bakmayın uzun uzun yazdım amacım almak isteyen arkadaşlara fikir vermek karşılaşılabilecek sorunlar ve firmanın umursamazlığı yani çözümsüzlük. Herkese keyifli günler dilerim.
    SAZMAN, pea ve oialdemir bunu beğendiler.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Güncellemeyi nerede yaptırdın ?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Şu son güncellemeyi yaptırmaz olaydım.
    Sabah motoru boşta çalıştırıyorum kilitleri söküp, kaskı vs giyerken. Hazırlığım bitince de üstüne oturup 3000 devirlere çıkacak kadar hafif gaz veriyorum. Bu sabah gazı bıraktığım gibi stop etti.
    Neyse sabah motor soğuk, yağmur da yağdı, olabilir dedim. 13KM sonra, işyerime 300M kala tekrar stop etti.

@VALEMOTO
    Yazılım düşürmek gibi bir seçenek var mı? 9
    500-10500 aralığını hemen hemen hiç kullanmıyorum zaten. Başka da bir artısı yok yeni yazılımın. Bu stop dertleriyle uğraşmaktansa 9500'de giren kesiciyi tercih ederim.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah motoru boşta çalıştırıyorum kilitleri söküp, kaskı vs giyerken. Hazırlığım bitince de üstüne oturup 3000 devirlere çıkacak kadar hafif gaz veriyorum. Bu sabah gazı bıraktığım gibi stop etti.
    Neyse sabah motor soğuk, yağmur da yağdı, olabilir dedim. 13KM sonra, işyerime 300M kala tekrar stop etti.

@VALEMOTO
    500-10500 aralığını hemen hemen hiç kullanmıyorum zaten. Başka da bir artısı yok yeni yazılımın. Bu stop dertleriyle uğraşmaktansa 9500'de giren kesiciyi tercih ederim.

Merhaba Pea,

Debriyaj manetinde sorun olabilir. Diye düşünüyorum. Stop etme sorunu başta bende de vardı. Debriyaj manetine bağlı sensör yüzünden dedi Mehmet Usta gerçekten de sorun onda çıktı. Motor ayaklık açılmış gibi stop ediyordu. Garantiden değiştirdiler. Sonra yazılım güncellemesi yapıldı. Ve hiç sorun yaşamadım. 7500 km deyim. Sıkıntı çıkarmıyor.
    ...garip... bunu beğendi.

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Arkadaşlar merhaba, daha önce bahsettiğim vida aşağıdaki. Sanayiden halledersin demişlerdi Üçlerlerden ama üşeniyorum açıkcası, nette falan bulabilir miyim şu vidadan? 6mm yada 6cm gibi bir şey demişlerdi, ne diye aratacağımı bilemiyorum.

Kiri görmezden gelin, ağır üşengeçlik içeriyor.

Motosikleti
    XMAX 250
    Gronax dostum ( metric ) M6 dır. Vida uzunluğunu da deneyerek yada kumpasla çıkarabilirsin. Kumpas ın kılçığını deliğe sokup vida boyunu çıkarabilirsin.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Arkadaşlar bizim motorun bujisi nerde bilen var mı ? silindirin üst kısmında buji diye söktüğüm ( elle çekip cıkarılabiliyor ) şey daha önce hiç görmediğim tarzda bir buji olabilir mi ? baş kısmında vidaya benzer bir metal var , alt kısmı yuvarlak bir metal ve metale yapışık çok küçük 2 sarı parçaçık , garip bir buji eğer buji ise değiştirmek istesek nasıl ne şekilde ararız böyle bir bujiyi bilemedim.

Motosikleti
    XMAX 250
    Abi buji bu da ( NGK CR8E ) değiştirmedim bende daha. Haftaya değiştireceğim.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    aynen cr8e uyumlu ben akşam karanlığında baktım yanlış yeri söktüm büyük ihtimal bugün yine fırsatım olursa bakıcam.söktüğüm herneyse bujiye hiç benzemiyordu sarı kablo parçacıkları vardı içinde onları temizlemiş oldum

Motosikleti
    XMAX 250
    Video veya fotoğraf ile buraya atarsan çok faydalı olur bizim için
    zafer6n bunu beğendi.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yavuz" adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Gronax. Demin beceremedim fotoğraf yüklemeyi ama hallettim. Bizimkinin fotolarıda burada. Az biraz düşünenlerin canı çeksin

http://i.hizliresim.com/MkyvG1.jpg

http://i.hizliresim.com/by2Gn0.jpg
    Waaayy fotoğraflar harika olmuş dostum eline sağlık.

Alıntı Gronax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, daha önce bahsettiğim vida aşağıdaki. Sanayiden halledersin demişlerdi Üçlerlerden ama üşeniyorum açıkcası, nette falan bulabilir miyim şu vidadan? 6mm yada 6cm gibi bir şey demişlerdi, ne diye aratacağımı bilemiyorum.

http://i.hizliresim.com/znYmn9.jpg

Kiri görmezden gelin, ağır üşengeçlik içeriyor.
    Motor yeni ama çok bakımsız duruyor sanki sanayi gezmene gerek yok mahalle aralarında vida satan yerer vardır nerede oturuyorsun bilmiyorum ama bulursun bir yerlerde o satıcıyı bulursan her türlü vida vardır onlarda. Yada bayiye söyle fabrikayla görüşüp istesinler biraz pahalıya patlar kargo falan ama mecbur.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster

@VALEMOTO
    yazılım yükledikten sonra böyle problem yaşayan kalmadı farklı bir arıza olabilir veya debriyaj manetini kontrol et oilademir'in dediği gibi. Motorla kalkış yapmadan önce bir kaç dakika rölantide çalıştırmak gerek aslında.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı mkgbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karakteri derken bazı motorların düşük hızlarda dengesi ağırlık merkezinden dolayı daha iyi yada kötü oluyormuş ya bizimki nasıl babında sordum
    Yoksa karaktersiz dengesiz bi motor çıktı bu diye korkmadım değil 😊
    Lastiği motolastikte taktırdım zaten balansınıda yaptılar 200 kmyide geçti zatende benimde aklıma o mum muhabbeti geldi
    Takılıp balansı yapıldıktan sonra kontrolu yapılırken ön lastiğin iki tarafının amortisörlere aynı yakınlıkta olmadığını farkettiler yakındaki aslanmotora bakıp geldi ordakilerde hiza aynı
    Aslan motor mildeki siyah parçalardan birinin tornada tıraşlayarak hallederiz dedi
    Sürtme felan yok frene etkisi yok bu nasıl iş anlamadım tornayla olurmu bu iş
    Acaba dedim bundanda olabilir miki bu öndeki dalma durumu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Pea diyor yazılım yaramadı gronax diyor alet canavar oldu valla kafam karıştı sorunsuz çalışan aleti sorunlu hale getirmeyekte
    Amma çokda erken giriyor motor 2 de 3 de hemen silkeliyor en azından bu açıdan işe yarar yazılım
    Bu motora yakışacak topcase önerisi olan varmı
    Bide 150lik koruma takozuyla 250 tllik olanın çok farkı varmı 150 tllik olan korumuyomuş sn valemoto siz nedersiniz bunun için
    Bence bu yazılım güncellemesi ülkemize özel yapıldı malum bizim yüksek devir severiz. bence güncellemeyi yap birçok insan iyi oldu uçuyor falan fistan diyor yinede karar senin. Tornada yaparken başlarında dur dikkatli yapsınlar.

Motosikleti
    XMAX 250
    Yazılım Kuba motor un bir hatasıydı. Yurt dışında 10.500 de kesiciye giriyor. Kadrana baktığınızda motor un kırmızı bölgesinin zaten orası olduğunu görürsünüz. Bana bunu başta motor un ömrünü uzatmak için yaptıklarını söylediler. Ama sonra hatalarını düzeltmeleri de güzel.

Bizim Blok

http://red-live.it/moto/test/prova-benelli-bn251
    zafer6n bunu beğendi.

Bizim model BN 251 ile aynı mı ?

Motosikleti
    XMAX 250
    Benelli TNT 25 il BN 251 aynı motordur. Aynı karmaşa TNT 250 başlığında da var. TNT300 ( TNT250 ) aynı zamanda BN 302 dir. Benelli aymı motorları farklı kıtalara başka model adları ile satıyor. Başka markalarda aynı şeyi yapar. Mesela ARAI nin kasklarının model adları Amerika da farklı avrupa da farklıdır. Biraz araştırırsanız fark edersiniz.

http://www.dskbenelli.com/tnt-25.php

https://italy.benelli.com/product/bn-251

Motosikleti
    pulsar 200ns
    arkadaşlar herkese merhaba,yakın zamana kadar ybr kullanıcısıydım motorumu sattım ve yenı motor arayışı ıcerısındeyım, aklımda ıkı motor var bırı bajaj 200ns bırıde tnt 25 modelı, bajajı bıraz araştırdım fakat tnt hakkında fazla bılgım yok motoru sadece bayıde gordum hoşuma gıttı bıraz kullanıcı yorumlarınıza ıhtıyacım var tavsıye edermısınız forumu bı kac sayfa okudum sanırım yazılım sorunu var elbette kımse sıfır olarak aldığı motorda kusur çıksın ıstemez, tavsıye edermısınız yardımlarınız ıcın sımdıden saolun tekerınız duz bassın.

Motosikleti
    tnt 25
    tavsiye edermiyiz
    1.uygun fiyata uygun hıza sahip oluyorsun heleki 2.el olursa daha uygun olur 200ns dahada uygun olur
    2.bir üst sınıfa geçtiğini bacaklarının arasındaki depodan ve tatmin edici sayılabilecek güçten çok olmasada ağırlığından anlıyorsun
    3.yaygın olmayan ve bihaber servisler , distürüblerle uğraşma şansı yakalıyorsun(umarım ilerde düzelir en önemliside bu zaten)
    4.şimdilik 2.eli iyi olmayan ama kendisi sınıfında iyi sayılabilecek bir motora sahip oluyorsun
    5.stop etme,F1 arızası,dandik lastik,yazılım ters tepmesi vb. sorunlarla karşılaşabiliyosun
    ben kendi motorumda Şimdilik vites geçişlerinde saçmalama 1.viteste zorlanma,ön lastikte hiza hatası,bazen tek marşta çalışmama
    ön lastiğin sağa sola dalma hareketleri gibi sorunlar yaşadım.Motor 1500 kmde doğru dürüst binemedim hem fırsat olmadı
    biyandan ekipman toplamaya çalışıyom
    Bunların çoğunun çözümü vardır motoru almamak için büyük sorunlar değil belki sen daha büyük sorunlar yaşarsın bilemeyiz
    2-3 sene içinde görülen hatalar düzeltip bu motoru vezirde yapabilirler rezilde
    o da bizim şansımıza Herkes kendi sorumluluğunu aldı şansını denedi sende şansını deneyeceksin
    Daha çok param olsa çift silindirlide şansımı denerdim ama ekipman daha öncelikliydi
    Alıntı murat koksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba,yakın zamana kadar ybr kullanıcısıydım motorumu sattım ve yenı motor arayışı ıcerısındeyım, aklımda ıkı motor var bırı bajaj 200ns bırıde tnt 25 modelı, bajajı bıraz araştırdım fakat tnt hakkında fazla bılgım yok motoru sadece bayıde gordum hoşuma gıttı bıraz kullanıcı yorumlarınıza ıhtıyacım var tavsıye edermısınız forumu bı kac sayfa okudum sanırım yazılım sorunu var elbette kımse sıfır olarak aldığı motorda kusur çıksın ıstemez, tavsıye edermısınız yardımlarınız ıcın sımdıden saolun tekerınız duz bassın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)