Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motosiklet "İTALYAN" markası adı altında "ÇİN" tarafından üretilip, pazarlanıyor değil mi? Yani İtalyanların elinde herhangi bir hisse bile yok?? Yanlış mı biliyorum? Yani bildiğiniz çinli?
    Benelli markası Çinli bir motosiklet markasına satıldı fakat tasarım vs. benelliye ait %100 satılmış değil çin üretmi olduğundan dolayı fiyatı düştü sadece parça kalitesi felan gayet Benelli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akça23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motocar200 CBF 150 tnt25
    Alıntı barobaskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar foruma benelli için giriyordum ve sonunda tnt 25 aldım kullandıkça yorumları yazarım suan 250 km oldu zırıltı dışında sorunum yok şimdilik...
    Motorun hayırlı olsun. Bende inş. yarın siparişi vereceğim beyaz sadece ellerinde vardı oda güzel fakat gönlüm yeşil renkten yana artık bir hafta bekleyeceğiz...
    barobaskan bunu beğendi.

Alıntı Philippe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor boştayken herşey normal viteste giderken soö taraftan sanki bir zırıltı sesi var.

Sizde de var mı ya da dikkat ettiniz mi[/QUOT
    Selamlar,
    Aynı noktadan aynı sesi ben de işitiyorum. Ayrıca, kafa grenejının altındaki iki somun da iyice sıkılı. Sorun nerde acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Boy 1.82
    110Km'yi geçtik. Çok şükür problemsiz devam ediyoruz

Sağlıkla nice km'lere kardeşim...

onlarca marka model kıyasladım burada artılarını eksilerini saydım hala kıyaslama yapanlar var. Motosiklet çin hint italyan gerçekten sıkıldık bunları okumaktan genede son kez yazayım. Benelli çinlilere satıldı fakat tasarım dizayn konfor vs. hala italyanlarda italyanlar proje sunuyor çinliler üretip gönderiyor. Motorun sesi gücü vs. hala orjinal Benelli malzeme kalitesinide zamanla anlayacaz. Lastikleri değiştirin.

Alıntı savica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun biraz sürdüm,serviste plaka takarken bir de plastik çerçeve taktılar,plaka alttan çerçeveden çıkıp acayıp zırıltı yapıyor, 4-5 sefer yerine taktım fakat hep çıkıyor, çerçeveyi iptal edecegim, zaten sadece plaka daha sade ve şık durur.

Gelelim kafa/far'daki zırıltısına, devir yukselince o da yukseliyor, biraz baktım gözle görülen bir şey yok, bu tip şeylerde çozumu kolay teşhisi zor olur. Hiç vaktim olmadığından uğraşamıyorum, inşallah birimiz zırıltının kaynağını tespit edip bizimle de paylaşır.

Motorun hızlanması lineer'dir hiç güç patlaması olmuyor.

Ön cam takan,düşünen var mı?

Evet, umarız ben de de olan o sesin kaynağını bir arkadaşımız bulur ve bizimle paylaşır. Kafa grenajında olmayan ya da gevşeyen herhangi bir somun yok. Dert başka yerde. Aslına bakılırsa kafaya takılacak da bir ses değil. Lakin varsa bir hal çaresi elbette bakılır. Ben ön camdan da önemli olarak arkaya teker üstüne pulsardakine benzer bir çamurluğu oldukça lüzumlu görüyorum. Hafif ıslak bir yoldan geçtikten sonra motorun arkasındaki manzara berbattı açıkçası.. Nasıl bir şey düşünülebilir, uyar, bilmiyorum ki..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Alıntı murder2003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milimadami yorumlarin cok faydali oldu tesekkurler. Gercekten icime su serptin. En buyuk derdim esimdi. Aksesuar sikinti gercekten su anda hicbirsey yok. Korum demiri topcase aparati ve on cam onceliklerim. Dilerim biran once onlar da gelir.

Düşünüyorsanız ve bu paralara bir makina arzu ediyorsanız, gerçekten karşılığını bulacaksınız. Ufak tefek sorunlar oluyor, onlar da hallolacak cinsten. 20 yıldır aktif motor kullanırım, başta etme tutma bizi borçlandırma demişti, şimdi o bile "sakın bensiz gezme" diyor, motorun sunduğu kaliteli sürüş keyfinin artçı selenin yüksekliğinin dezavantajına baskın geldiğini her daim söylüyor. Ama keşke sözünü ettiğiniz aparatları distribütörler ya da servisler bize sunmak suretiyle keyfimizi katlasalar... Ya da AKIN kardeşim Bursa'dan imdadımıza ustasını ulaştırsa...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Alıntı milimadami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne mutlu faydası olduysa. Vale moto facebook sayfasından aksesuarların ellerine yavaş yavaş geldiğini bildiriyor. Bi kontrol etmekte, yada bi uğramakta fayda var. yarın uygun olursam gideceğim. bilgilendiririm.
    Lütfen aksesuarlar yönüyle yeni bir şey olursa bizi bilgilendirin. İmkanlardan mahrum bölgedeyiz. Özellikle arkadan çamur sıçratmasına yönelik bir tedbir de düşünmek lazım.. Ne yapılabilir. AKE'nin paylaştığı resimdeki motorun sahibi arkadaşımız yan çantaları nasıl monte ettiğini ve ne tür bir çanta aldığını biizmle paylaşırsa memnun oluruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

Alıntı murder2003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğin çok doğru asfaltda evet. ancak marmaris için kilitli parke taş. o sıkıntı. gerçi benim scarabeo da city grip var onla bile tedirginim ya neyse. Rosso fiyatları nasıl?
    PS: İşten erken çıkıp işlemlere başlatıyorum nasipse çarşamba akçamı teslim ederler. ben siyah alıyorum ama umarım hata yapmıyorumdur. çizik illa ki olacak. acaba çok belli olur mu bilemedim :(

Başta resimlerden yeşil alacağım demiştim, ama yan yana gördüğümde "beyaz" dedim. Evet, beyaz beyaz...

Alıntı Samimi 46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, umarız ben de de olan o sesin kaynağını bir arkadaşımız bulur ve bizimle paylaşır. Kafa grenajında olmayan ya da gevşeyen herhangi bir somun yok. Dert başka yerde. Aslına bakılırsa kafaya takılacak da bir ses değil. Lakin varsa bir hal çaresi elbette bakılır. Ben ön camdan da önemli olarak arkaya teker üstüne pulsardakine benzer bir çamurluğu oldukça lüzumlu görüyorum. Hafif ıslak bir yoldan geçtikten sonra motorun arkasındaki manzara berbattı açıkçası.. Nasıl bir şey düşünülebilir, uyar, bilmiyorum ki..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Düşünüyorsanız ve bu paralara bir makina arzu ediyorsanız, gerçekten karşılığını bulacaksınız. Ufak tefek sorunlar oluyor, onlar da hallolacak cinsten. 20 yıldır aktif motor kullanırım, başta etme tutma bizi borçlandırma demişti, şimdi o bile "sakın bensiz gezme" diyor, motorun sunduğu kaliteli sürüş keyfinin artçı selenin yüksekliğinin dezavantajına baskın geldiğini her daim söylüyor. Ama keşke sözünü ettiğiniz aparatları distribütörler ya da servisler bize sunmak suretiyle keyfimizi katlasalar... Ya da AKIN kardeşim Bursa'dan imdadımıza ustasını ulaştırsa...
    Başından bu yana yorumlarınız beni çok rahatlattı gerçekten. Scarabeo'nun selesi tek olduğu için önünde rüzgarını ben kesiyordum. TNT 25'in arkası biraz yüksek. Artık yapacak birşey yok güzel giyindikten sonra hiçbirşey olmaz diye düşünüyorum.

Dediğiniz çok doğru 250'liklerin arasında fiyat / kalite dengesinde yanına yaklaşabilen yok. Dezavantajımız aksesuar yok. Topcase için bile bayiden düzgün cevap alamadım. Gelecek falan diyor ya bekliyoruz bakalım. Dün akşam gidip kaporayı verdim. Nasipse birkaç güne ben de aranıza katılacağım.

İlk defa bu tarzda bir motor sahibi oluyorum. Dün gidip biraz daha iyice sağına soluna baktım ve fark ettim ki ruhsat koyacak kadar yer yokmuş :( Sanıyorum birkaç kez ruhsattan ceza yedikten sonra akıllanır yanımdan ayırmam diye düşünüyorum. Yaklaşık bir haftadır bakmadığım yurt dışı sitesi kalmadı. Hindistan, Tayland, İran BN 251 ya da TNT 25 olarak çok araştırdım. Ancak aksesuar yok. Ne yazık ki beklemekten başka yapacak birşey yok. En azından bi koruma demiri ya da topcase aparatı olsaydı gerisini uydururdum. Okuyanlardan ricam buldukları aksesuar ürünlerini fotoğraflı, fiyatlı ve adreslerini de paylaşırsa sanıyorum herkese faydası olacaktır.

Tekerinize taş değmesin...

PS: Bu arada beyaza karar verdim

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Action cam geldi sonunda, tez vakitte videolar ile motoru inceleyeceğiz. Motor konusunda tereddütlü arkadaşlar biraz daha beklesinler bakalım. Arzu eden olursa, youtube'a yüklenen Saroz körfezi Kömür Limanı seyahatimize dair videolardan motorun performansını inceleyebilirsiniz. Kamera, Inazuma kullanan arkadaşın kaskına bağlıdır. Yeşil Benelli, zaten bir ön sırada olduğundan ilginizi rahatlıkla çekecektir.

https://www.youtube.com/channel/UCt7yfFU5qVtsXz4KzsfUJ8g

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motosiklet "İTALYAN" markası adı altında "ÇİN" tarafından üretilip, pazarlanıyor değil mi? Yani İtalyanların elinde herhangi bir hisse bile yok?? Yanlış mı biliyorum? Yani bildiğiniz çinli?
    Müthiş tespit. Fakat artık bir motorun, Çin'de üretildiğini tespit etmek büyük bir marifet değil yazık ki. Muadil sayılabilecek motorlar Fazlaca tercih gören Suzuki Inazuma ile aynı ülke sınırları içerisinde üretilen bir motor. Çin üretimi Apple Iphone ile belki de yan yana fabrikaları. Fakat Apple Iphone'un malzeme kalitesi ne kadar iyiyse, Apple Iphone'dan sadece 3 kat paha sahibi olan bu motor da o kadar iyi. İhtiyar çok bilen huysuzlar gibi "ıy, Çin'de üretilen motora binmem ben" diyip yersiz önyargıda bulunmak yerine, en yakın bayiye gidip bir incelemeyi tavsiye ediyorum.
    zafer6n, potasyum ve kdiner bunu beğendiler.

Bir soru daha eklemek istiyorum izninizle. Malum diğer rakibindeki gibi belli veya tüm devir aralığında zırıltı, anormal gürüldü vb var mı ? plakalık hariç tabi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Action cam geldi sonunda, tez vakitte videolar ile motoru inceleyeceğiz. Motor konusunda tereddütlü arkadaşlar biraz daha beklesinler bakalım. Arzu eden olursa, youtube'a yüklenen Saroz körfezi Kömür Limanı seyahatimize dair videolardan motorun performansını inceleyebilirsiniz. Kamera, Inazuma kullanan arkadaşın kaskına bağlıdır. Yeşil Benelli, zaten bir ön sırada olduğundan ilginizi rahatlıkla çekecektir.

https://www.youtube.com/channel/UCt7yfFU5qVtsXz4KzsfUJ8g

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Müthiş tespit. Fakat artık bir motorun, Çin'de üretildiğini tespit etmek büyük bir marifet değil yazık ki. Muadil sayılabilecek motorlar Fazlaca tercih gören Suzuki Inazuma ile aynı ülke sınırları içerisinde üretilen bir motor. Çin üretimi Apple Iphone ile belki de yan yana fabrikaları. Fakat Apple Iphone'un malzeme kalitesi ne kadar iyiyse, Apple Iphone'dan sadece 3 kat paha sahibi olan bu motor da o kadar iyi. İhtiyar çok bilen huysuzlar gibi "ıy, Çin'de üretilen motora binmem ben" diyip yersiz önyargıda bulunmak yerine, en yakın bayiye gidip bir incelemeyi tavsiye ediyorum.
    Ben pindim Kısa da olsa bi tur attım.Malzeme kalitesi iyi geldi gözüme.Kullanış olarak Pulsar 200 NS i andırıyor.
    kdiner, ...garip... ve puyol bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Arkadanlar merhabalar

Vale motoda çanta demiri ve takoz varmış. Her ikisi de 150şer TL. Birkaç güne de egzost gelecekmiş. O da 500 - 700 arasında olacağını söyledi.

Tevfik Fikret Cd. Kocasinan 4. Sk. Ferhatoğlu Ap. no:3/5 Bahçelievler İstanbul/Türkiye

+90-212-5804030
    +90-542-3267966

valemoto106@hotmail.com

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Arkadaşlar Topcase konusunda bana yardımcı olur musunuz? Marmaris'te case bulmak dert. Mecburen internetten sipariş vereceğim. Büyüklük ve denge konusunda tereddütlerim var. Bana yardımcı olur musnuz lütfen. Maxem kalite olarak SHAD, GIVI ya da KAPPA yanına yaklaşacağını tahmin etmiyorum ancak Maxem kullanan varsa yorumlarını rica edeceğim.

http://www.motosikletaksesuarlari.com/KAPPA-K42N-cANTA-SIYAH_32948.html
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/Shad-SH-45-Motosiklet-Arka-Canta_32142.html
    http://urun.n11.com/canta/maxem-sl-45-arka-canta-siyah-ust-tasima-demiri-sirtlik-P99094624

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Bugünki yolculuğum. Dinler misiniz motoru hız yükseldiği zaman bir vızıltı duyuyorum. Normal midir?
    https://youtu.be/Ib5r0Kf9UYE
    zafer6n bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Dört zamanlı motor yağına eşdeğer veya API SAE hizmet derecesi SJ'den daha yüksek olan motor yağı kullanınız. Tavsiye edilen 10w/50'dir. SJ'den daha yüksek derken neyi kastediyor arkadaşlar.
    TNT 25 Periyodik bakım tablosu http://goo.gl/o3lNOk
    Tufanab bunu beğendi.

benimde favorim yeşildi ama bekleme işi beni beyaz almaya itti

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugünki yolculuğum. Dinler misiniz motoru hız yükseldiği zaman bir vızıltı duyuyorum. Normal midir?
    Bana plastik sesi gibi geldi eşek arısı kıvamında.... Kafa karenajından geliyor olabilir mi?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    motoru boşta çalıştırın ve kamera nereye monteli ise o kısma yakın yere dokunun ve gaz verin nerden geldiğini bulabilirsiniz.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

milimadami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Bakırköy / Merter iyi seyirler

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dört zamanlı motor yağına eşdeğer veya API SAE hizmet derecesi SJ'den daha yüksek olan motor yağı kullanınız. Tavsiye edilen 10w/50'dir. SJ'den daha yüksek derken neyi kastediyor arkadaşlar.
    TNT 25 Periyodik bakım tablosu http://goo.gl/o3lNOk
    SJ'den daha yüksek SL'dir...sj= yarı sentetik, sl=tam sentetik yağdır.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Ses rüzgar etkisiyle oluşuyor gibi geldi bana

Ankarada bu motoru nerede bulabilirim acaba? Bayisi yok galiba.

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım Yalova' dan yazıyorum ,bu motordan Yalova da 3 tane var ,birbirimizi tanımamamıza rağmen neredeyse geldiği ilk gün aldık .mesajlarin tamamını okudum çok faydalandım paylaşımlarınız çok güzel ,benelli 25 motorum henüz 500 km oldu şimdilik yavaş yavaş kullanıyoruz bakalım.Herkese selamlar.
    akça23 ve ...garip... bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)