Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
40. sayfa BirinciBirinci ... 303839404142 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 250 SL Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawazaki Ninja 250sl
    Herkese merhaba,
    Bayramı fırsat bilip, öncesinde de izin alarak küçük bir gezintiye çıktım. Öncelikle haritayı paylaşayım.
    [IMG][/IMG]
    Gördüğünüz gibi soğuk bir Ankara sabahında yola çıkıp öncelikle Antalya'ya, oradan da sırayla Fethiye, Ayvalık ve Bursa'ya gittim. Haritada da göreceğiniz gibi Fethiye'ye kadar otoyolları kullanmak yerine arayol ve sahil yolunu tercih ettim. Ankara Antalya arasında ki yol Afyon üzerinden giden yol ile karşılaştırınca kesinlikle daha güzel fakat biraz sakin gibi. Antalya sonrasında da Fethiye'ye giden sahil yolu yer yer sıkıntılı olsada (Kaş'a girerken ki yola yer yer mıcır serpilmişti) viraj seven arkadaşlar için kesinlikle tavsiye edebileceğim bir yol. Özellikle Kaş sonrasında ki yol çok çok güzel. Şansıma geçtiğim saatlerde araçta olmadığından keyfini çıkara çıkara gezdim. Fethiye'den çıkınca Gökova körfezi sonrası Sakar yokuşu vardır belki bilirsiniz. Oranın da virajları çok güzeldir ve yolda sıcak asfalt var. Yani orayı da öneririm Sakar sonrasındaki yol boyunca beni heyecanlandıran öyle güzel bir rota yoktu maalesef. Aksine İzmir'den Bursa'ya gelene kadar bol rüzgarlı bir yolculuk geçirdim. Öyle ki sağa dönüş yapacağım zaman motoru serbest bırakmam yeterli oluyordu :D Haliyle Bursa'ya girdiğimde boynum fazlasıyla yorulmuştu. Neyse sonuç olarak Ankara'dan Sakar'a kadar olan rotamı herkese öneririm. Denk gelirseniz bir deneyin bence.
    Safety First, Murat.K. ve Naktrem bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kawasaki ninja sl250
    selamlar herkese. 1 aydır motor araştırıyorum daha önce pek tecrübem yok. birkaç kez scooter ve yarı otm 100cc vitesli model kullandım.araç kullanmak şehir içinde işkence olduğu için motor kullanmak istiyorum.tek çekincem bu motor başlangıç olarak uygun mu.2.el fiyatları da sıfıra yakın sıfır taksitle almayı düşünüyorum

xtrabit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    J300
    Alıntı engin_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar herkese. 1 aydır motor araştırıyorum daha önce pek tecrübem yok. birkaç kez scooter ve yarı otm 100cc vitesli model kullandım.araç kullanmak şehir içinde işkence olduğu için motor kullanmak istiyorum.tek çekincem bu motor başlangıç olarak uygun mu.2.el fiyatları da sıfıra yakın sıfır taksitle almayı düşünüyorum
    Alabilirsin kardeşim, başlangıç olarak uygundur. Sen gazı az açmayı başarabilir misin, ondan haber ver yeterli. Şimdiden hayırlı olsun. Ama yine çekincen çoksa scooter tarzı bir şeyle zaman geçirmeni tavsiye edebilirim.

Motosikleti
    kawasaki ninja sl250
    yarın maletepede kawasaki bayisine bi gidip yakından göreyim.

Motosikleti
    Kawazaki Ninja 250sl
    Bende motorsiklet kullanmaya yeni başladım ve bence ninja 250 bunun için uygun bir motor. Motor hacminin düşük olması hata affettiriyor ve en önemlisi de o zaten.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    biz başlangıç için aldık şu anda eşim çok rahat kullanıyor. gayet keyifli bir makine, şiddetle tavsiye ediyorum

Motosikleti
    kawasaki ninja sl250
    4400 Euro fiyatı. hiç indirim yapmadılar. honda cbr ye de baktım 14000 den 13500 e bırakırım dedi bayideki. ama Ninja 250 yi daha çok beğendim. oturuş falan da rahat.sıfır alan arkadaşlar indirim yaptırabldiler mi.servisleri çok pahalı deniliyor

Motosikleti
    Kawazaki Ninja 250sl
    Ben indirim yaptıramamıştım fakat vade farkını çok az koymuşlardı. Oradan yardımcı oldular. Servis fiyatları konusunda İstanbul için bilgim yok. Ama 1000 bakımı Ankara'da 300tl iken Eskişehir'de 150 tl idi. O nedenle servise sokmadan birden fazla yerden fiyat alıp pazarlık edebilirsin.

Motosikleti
    Indirim işi çok zor Kawasaki de eski müşteri veya hatırlı bir tanıdık gerekiyor. Bize küçük bir ikram yapmışlardı tanıdık vasıtası ile. Ondan önce arkadaşım pazarlık yapmayı denemişti 1 euro inmemişlerdi

Motosikleti
    kawa
    2015 son ehliyet sinavi tarihini bilen varsa yazabilir mi

gokhanbasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamunaleykum
    3 gun once ninja 250 sl abs li 600 km de kızım icin aldım
    (50 yasındayım)aldığımız arkadas hassas bir sekilde rodajyapmıs. kitapciktan takip ederek rodaja devam etim (antalya istanbul)
    80 km civarı hızla sakin kullanımla bursaya geldim
    yakıt 122 krs benzin litresi 4650
    bursa dan istanbula 120 km 80 km hızlar arası geldim 158km 16.50 tl yaktı. depoyu fulleyip tutarı km ye bolerek hesap yaptım. yolda kolay kolay fren yapmam debriyajla motor kendinden yavaslar asırı hızlanma ve yavaslama seklinde kullanmam 2.2 lt yakıtı ile beni cok sasırttı
    bundan onceki cbr125 2.0 civarında yaktırdıgım olmustu.cbr 250 miz (calındi) 3lt gibiyakıyordu tabiiki
    bu degerlere kızım asla yaklasamıyıor bile .kullanıcı ve kullanım seklinin onemini vurgulamak icin yazdım.herkese hayırlı surusler
    not:cbr ile cok farkli motor on amortisor fren farki barız oturus pozisyonu daha rahat(artcı ise bi o kadar berbat)1 vite 2.vites arası cbr da sorunlu
    vites gecisleri daha net
    bu kadar memnun kalacagımı dusunmemistim. debriyaj cok sert. ha unutmadan far 27 motor satın almıs biri olarak en iyisiydi mukemmel
    not :bilgi paylasım da buna benzer paylkasımlar okumak dilegiyle
    Tech_N9ne, Murat.K., Karalı ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Gökhan abi sabırından dolayı seni kutlar ve tebrik ederim 80 km hız ile onca yol iyi bitmiş keşke bickaç resim ile buraları şenlendirseydiniz motosikletiniz hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanmak dileği ile.

xtrabit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    J300
    Merhabalar. Ninja'ya düz gidon takma veya gidon yükseltme deneyen var mı? Sırf bu yüzden Z250SL peşinde koşuyorum. Onun gidonu da yükselteceğim. Ama ninja'da normal bir oturuş yakalayabilirsem karenajın rüzgar kesmesinden yararlanmak istiyorum.

Motosikleti
    Alıntı gokhanbasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamunaleykum
    3 gun once ninja 250 sl abs li 600 km de kızım icin aldım
    (50 yasındayım)aldığımız arkadas hassas bir sekilde rodajyapmıs. kitapciktan takip ederek rodaja devam etim (antalya istanbul)
    80 km civarı hızla sakin kullanımla bursaya geldim
    yakıt 122 krs benzin litresi 4650
    bursa dan istanbula 120 km 80 km hızlar arası geldim 158km 16.50 tl yaktı. depoyu fulleyip tutarı km ye bolerek hesap yaptım. yolda kolay kolay fren yapmam debriyajla motor kendinden yavaslar asırı hızlanma ve yavaslama seklinde kullanmam 2.2 lt yakıtı ile beni cok sasırttı
    bundan onceki cbr125 2.0 civarında yaktırdıgım olmustu.cbr 250 miz (calındi) 3lt gibiyakıyordu tabiiki
    bu degerlere kızım asla yaklasamıyıor bile .kullanıcı ve kullanım seklinin onemini vurgulamak icin yazdım.herkese hayırlı surusler
    not:cbr ile cok farkli motor on amortisor fren farki barız oturus pozisyonu daha rahat(artcı ise bi o kadar berbat)1 vite 2.vites arası cbr da sorunlu
    vites gecisleri daha net
    bu kadar memnun kalacagımı dusunmemistim. debriyaj cok sert. ha unutmadan far 27 motor satın almıs biri olarak en iyisiydi mükemmel
    not :bilgi paylasım da buna benzer paylkasımlar okumak dileğiyle
    hayırlı uğurlu olsun. açıkçası benzin tüketimini hiç bu kadar incelemedim. çeyrek depo benzin gitti mi hemen doldurmaya meyilliyimdir hem arabamda hemde motorlarımda. asla yarım deponun altına düşmesine müsaade etmedim bugüne kadar.lakin Çanakkale giderken vespa cı arkadaşların bizden daha fazla tükettiğine şahit olmuştuk. zorlanmadığında yakmayan bir alet bu.

rodaj 1600km de bitiyor. iyi bir rodaj benzin sarfiyatını ciddi anlamda etkiliyor. uzun yolda bol vites değiştirerek rodaj yapmak bana göre çok sağlıklı. bizimde çanakkale yolu rodaj yüzünden bitmemiş idi. koskoca yolda 80 üzerine çıkamadık ileride motorda bir sıkıntı çıkar korkusu ile.

alet gazla tekere geliyor mu deneyen var mı acaba

Motosikleti
    Alıntı stitch adlı üyeden alıntı Mesajı göster

AEA dışında deneyen yok aramızda sanırım. O da kolayca tekere getirdi. Bizden pek deneyen çıkmaz nede olsa aramızda apaçi yok.

Kingmokoko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250 mono rr
    Alıntı stitch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelmez olurmu vites bile değiştiriliyor teker inmeden (kalkış 1. 2. vites) ama ön amortisör bu konuda kararsız tecrübe yoksa yapmayın.!!!!...

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    motor 90km. hızda kaç devirle gidiyor?

Herkese merhaba.Bir kac senedir icimde hep motor sevgisi var ilk once bir cinli alayim ogreneyim diyordum ama sonra karar verdim gis ten egitim alip oyle baslayacagim ilk vitesli motorum olacak 250sl o kawa yeşili insani duygudan duyguya surukluyor cocukluk degil benim bebelik hayalim bu yeşil canavar kendimi bildim bileli hayranim yani.Ilk motor olacagi icin acikcasi korkuyorum ama egitimle bu korkuyu ve acemiligi atabilecegimi dusunuyorum.Allah izin verirse babami ikna ettim :D seneye aliyoruz motoru koruma ekipmanlarimi bile belirledim simdiden.Adana da oturan 250sl sahibi arkadaslar var mi acaba ?

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 90km. hızda kaç devirle gidiyor?
    6. vites 5.500 devirde , 90 km hızla gidiyor .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
40. sayfa BirinciBirinci ... 303839404142 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)