Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Arora AR 200-11 TIGER

Motovento
    REKLAM ALANI

ÜRÜN DETAYI

AR 200-11 TIGER

Motor:Tek Silindir 4 Zamanlı Üstten Eksantrik (CG)

Silindir Hacmi:198 cc

Soğutma:Hava Soğutma

Ateşleme:Elektronik CDI

Çalıştırma:Elektrikli-Ayaklı

Arka Fren:Kampana

Ön Fren:Disk

Şanzıman:5 Vites

Max Güç:14.9 HP

Arka Lastik:100.90-18

Ön Lastik:3.0-18

Jant:Çelik - Siyah

Kuba, mondial gibi markaların yeni ithal ettikleri balansörlü motor gruplarının 150 cc liklerine bakarken aklıma geldi.Bu motorların neden 200 cc liği yok acaba diye.Varmış meğer. Bu motorun farkı balansöre sahip olması, buna dikkat.

Var mı aramızda alan yada kullanan, hatta onu da bırak yakından gören?

Fiyatı ötv indiriminden önce 3,050 liraymış.Şu anda 2,750 lira civarında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Fotoğraf çıkmamış tekrar ekliyorum.Hem güncellenmiş olur.

Var mı bu motoru gören, kullanan?

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    yakından inceleyen varmı bu modeli
    yada kullanan
    satış fiyatını bilen?

Motosikleti
    AR-200-11 TIGER

Aldım, plaka çıkaracağım.

Yeni aldım, inşallah hafta içinde plaka çıkaracağım.
    Yorumlarım:
    1- İstanbul'da motosiklet fuarını gezdim. Arora 200 ile Kuba 200 arasında bir tercih yapmam gerekiyordu, tercihimi Arora yönünde kullandım.
    2-Kalite detayda belli olur. Kuba motorda işçiliği beğenmedim.
    3-Kuba motosikletin montajının fabrikada değil de İstanbul bayisi tarafından yapıldığını araştırmam ile öğrendim. İstanbul'da Kuba 150 motoru incelerken montajı yapılmamış bir parçanın olduğunu hayretle izledim, bayiye sorduğumda takarız dediler. Bilinçsiz davranan bir alıcı için ilerde sorun çıkaracak bir durumdu...
    4-Bildiğim kadarıyla Arora 200 CDI motor balanslı 14.9 HP, Kuba 200 UM motor balanslı 12.6 HP, her ikiside Çin menşeli.
    5-Kuba 200 henüz ülkemize gelmedi, ben kıyaslamamı Kuba 150 ile yaptım.
    6-İlk motorum Kanuni Hussar idi, 6 sene kullandım, sorun çıkarmadı, sattım ve Arora 200' e ilk bindiğim gün motorun güçüne ve seriliğine hayran kaldım, hatta satın aldığım bayiden eve gidene kadar biraz zorlandım.
    İzlenimlerim:
    1-İşçilik çok iyi, Çin ötesi birşey.
    2-Vitesler biraz zor geçiyor, debriyaj biraz erken kavrıyor, onuda debriyaj ayarını yeniden yaptırınca halledeceğimi zannediyorum.
    3-Fren ayarlarını beğenmedim, yeniden yaptırmam gerekiyor.
    4- Lastikler Çin malı ve tubleks değil, içlastikli, uzun yolda patladımı bırakır, tüp lastik şişiricide fayda etmez. Yağışta kayma sorunu çıkartabilir. En kısa zamanda değiştirmek gerekir. Kuba 200 nasıl lastik kullanacak bilgi sahibi değilim.
    Bir müddet Ar200-11 Tiger'i kullanayım, izlemimlerimi size bildiririm.
    Tüm motosiklet kullananlara selam ve kazasız günler dilerim. Saygılarımla
    anadol bunu beğendi.

Arkadaş hayırlı olsun güle güle bin.

Benim çok merak ettiğim bir modeldi, nihayet alan birisi oldu.Motoru bayisine sormaya gittiğimde ellerinde olmadığını, istersem İstanbul'dan getireceklerini söyledikleri için motoru hiç görme şansım bile olmadı. Müsait bir zamanında fotoğraf eklersen çok sevinirim.

Titreşim ile ilgili ne diyorsun?

Motosikleti
    AR-200-11 TIGER

Merhaba

Plaka işlemleri için uğraşıyorum, inşallah hafta başı plakayı takacağım. Ozaman trafiğe çıkma imkanım olacak. Bayiden eve gelene kadar kullandım, titreşim için şimdilik bir şey söyliyemiyeceğim. Ama motorun balansörlü olduğunu söyliyebilirim. Bayide bir tane daha vardı onuda dün genç bir arkadaş aldı. Tanıştım. İnşallah iyi günde kullanmak, kazasız belasız kullanmak nasip olur. Ben motoru 1000 TL peşin gerisi 10 ay taksitle 3000 TL ye almıştım, genç arkadaş tamamı peşin 2900 TL ye almış, fiyatını merak eden arkadaşlar için yazdım. Hepinize iyi günler...

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    hocam gorunuşu gayet şık daha da yorumlarınız alsak tıtreşm olayını anlatmamışsın hızlanması frenlemesı lazım bıra daha bılgı verebılırsen memnun oluruz....
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Dün birtane gördüm yakından.Havaalanı kargo terminalinde idi.Depo ybr 250 gibi.Arka lastik ve yürür çok iyi görünüyo.Motor kısmındadaki kalıp işciligi de güzel.Tabi içini kullanıcılar ortaya çıkaracak.Görüntü tamamen on numara.Nasip olurda biner yada uzun km ler yapanlardan yorum alabilirsek ne ala

OKTAY TINAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar uzun zamandır ilgilendigim bir motorsiklet burdaki tüm yazıları ve sagolsun genel bilgiler veren arkadaşların yorumlarını okudum ve bu gün Taksim den Beyogluna ilerlerken çiçek pasajının hemen girişinde Şampiyon kokareç dükkanına bile gelmeden bir tane kırmızı renk parketmiş olarak duruyordu ve kesintisiz bir 6 dakika falan inceledim ve belki sahibi gelirde biraz bilgi olarak konuşup laflarız dedim ama kısmet gelmedi izlenimlerim bir kere net söylüyorum çin olayı falan durumlarını bu motorla mukayese
    olarak kafanızdan atın düşünmeyin bir kere resmen civatalarına kadar bu motor için sanki özel yapılmış ben çok çeşitli motorlar kullandım ama bu bambaşka duruyor heybetli ve çok kaslı ön kafa depo grenaj falan egzos ve ısı koruma kalkanı kaliteli civatalar baglantı yerleri koltuk göstergeler motor baglantı aparatları hiç bir noktasında sırıtan bir kaynak noktası yok
    ve bu motorun sahibi arkadaş arka yolcu kısmı kısa bende hep acaba nasıl buna arka top case çanta uygulanır derken birde baktımki harika bir aparat bana sanki onun için yapılmış geldi çok çok şık ve mükemmel duruyor du baglantı olarak siyah serçe parmagı kalınlıgında güzel kaynaklı ama çok iyi olmuş görsel olarak tabla falan ve 36 litrelik bir
    kappa yerleştirilmiş ve Aroara çok daha güzel duruyordu ben baktıgımda yan sehpa olarak duruyordu tabi orta sehpada vardı velhasıl çok iyi di görsel ve çekicilik olarak size tüm samimiyetimle söylüyorum ben motora sadece meraklı bir göz degil bir tasarım mühendisi olarakta baktım şekilsel kusur bulamadım ne honda nede yamaha bu motorun yanına koyun 3 tane sıfır olarak ve siz karar verin derim birde 200cc lik motor çok küçük degil bayagıda yerleşim yerinde büyük duruyor honda ve yamaha nerdeyse bu motordan
    hem motor kısmı hemde kasa olarak en az bir %25 küçük kalır 15 beygir harika bir rafine güç herkesede yeter 2 kişi olarakta sadece şuda olsun dedigim arka çanta baglantı aparatının fabrika çıkışlı olsa daha iyi olurdu ve arka lastik ve ön lastrik hemen degişmeli o cüssede ince ve cılız duruyorlar birde arka firen kesinlikle Disk olmalıydı ben kuba 200 lük de gördüm ama o bile bu kadar çekici gelmemişti bana ve arada azımsanmayak birde fiyat farkı 500 lira gibi az degil yani alacak olanlar hemen bir lastik ve iyi bir kuru jel akü 10 amper çok iyi gelir genelde fabrika çıkışları bu motorların aküsü çok kalitesiz ve ilkel olan sulu ve amperi çok zayıf çogu 7 amper göstergelerde güzel hız kadran 200 km lik bir sayısal veri olarak iyi duruyor istanbulda sadece anadolu yakasında var satan avrupa yakasında varmı görmedim birde tabi parça durumları ne olur acaba en iyi arora servisi kim ve nerde arkadaşlar belirtirse sevinirim birde 2900 lira idi şimdi 2990 yazmışlar sahibinden .com da istanbul istanbul dışı 3.200 liraya kadar çıkıyor fiyatlar buda çok garip bir dengesizlik en son peşin ne kadara bulabiliriz birde yine sahibi olan arkadaşlar yeni foto ve bilgiler eklerlerse çok sevinirim bakın ben almadan üstüne binmeden bu kadar döktürdüm sıra sizlerde hepiniz saglıcakla kalın

OKTAY TINAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekrar merhabalar hepinize yazımda şunu unutmuşum ve eklemek isterim Arora motorların üstündeki motorlar araştırdım hepsi 200 cc lik olan kesin Zongshen firması üretimi
    Bende ilk gelenlerden türkiyeye ve İstanbuldaki ilk merkez magazaları vardı Karaköy de ordan almıştım kırmızı zongshen 200 gy cross olarak ve o zamanki fiyatıda çok para idi yine tam 2500 liraya peşin almıştım ve ilk alırken bende treddütte idim tabi çok tanıdık degil ve yıl 2005 idi ama muhteşem duruyordu makina ve sadece alışık olmadıgım o cross tırtıllı lastikler biraz garip gelmişti velhasıl o motorum süper çıktı
    en ufak bir arıza yok çalışmadı yok stop etti yok sıcaktan şişti falan hiç bir şey olmadı frenler bile harika idi ön arka disk sıfırı olsa yine alırdım şimdi bile ama yok bunları yazmamın da sebebi ise benim zongshen in üzerindeki bu motorla Arora tiger motorları aynı idi iyice baktım sadece arora da motor biraz kurşuni ve koyu güzel bir renk ile boyanmıştı birde Zongshen in altında küçükte olsa bir motor koruma demiri tabla vardı çok şık duruyordu bunada mutlaka adapte edilebilecek bir motor koruma tablası ve yan koruma demiri çok şık durur yamaha lar için yapılanlar güzel çirkin durmuyor düz degil motor bölümüne dogru kıvrılanlar çok güzel ve ucuz 50 lira gibi dedigim gibi motor çok sorunsuz olduguna eminim vites ve şanzımanda öyle sadece iyi yag ve kaliteli buji ve temiz bir hava filtresi ve iyi bir akü tabiki lastik tüm bu aksesuarlar lastik ve arka çantada dahil 500 lira tutar ama
    çok daha fazlasını görsellik ve fonksiyonellik fayda olarak geri verecektir buna eminim istanbulda nerde vardır en büyük ve iyi servisi yedek parça olarak bilmiyorum bilen yazssın aslında hem servis hemde satış olmalıki hizmet daha iyi oluyor kanaatim unutmadan bu kendi fiyatına görede en iyisi bu motorsiklet herkese sevgiler selamlar sizlerde bol bol yazın herkes bilgilensin

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    arkadaşlar aranıza yeni katıldımda ben arora 200 tiger almayı düşünüyorum bu motoru kullanan 2 3 kişi buldum genel olarak memnun lar ama yinede size bir danışım almak için iyi bir motorsikletmi bu ama lütfen yok mondial yada kuba yada kanuni daha iyi demeyin hepsinden kullanan arkadaşlarım var ve hepsi de çin malı deyişen hiç bir şey yok çin olduğunu bilerek alacağım zaten sadece görüşlerinizi almak istiyorum ve mümkünse çok iyi araştırın çindeki zongshen firması hariç bütün çin malları motorsikletler aynı fabrikadan çıkar o yüzden bu yok şu daha iyi demeyin motorların genelde hepsi normaldir ama servis kötüdür bunu unutmayın

Motosikleti
    Arora AR 200-11 TIGER
    birde bişey sormak istiyorum Arora ile Zongshen in bağlantısı nedir , bildiğim kadarıyla 150-70 zorro modelinin heryerinde Zongshen yazıları var , Tiger öle değil sanırım Zongshen yazısını göremedim üstünde

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı UğuR. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde bişey sormak istiyorum Arora ile Zongshen in bağlantısı nedir , bildiğim kadarıyla 150-70 zorro modelinin heryerinde Zongshen yazıları var , Tiger öle değil sanırım Zongshen yazısını göremedim üstünde
    şimdi zongsheh bir japon marka motor dur aroranı 150-70 zorro ve 150 coppy adlı ürünnü patentini alarak kendi himayesine almıştır o şekilde yani Arora ile alakasıda şudur bugün tüm dünyada gerek honda olsun gerek kawasaki olsun gerek arora olsun bunların motor hariç tüm kısımları çinde yapılıyor bu yüzden alakası var

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Topic ölmüş ya kullananlar motorlarını biraz tanıtırmı rica etsem. Ne kadar yakıyor, son hız nedir vs. bilgilendirirmisiniz lütfen?

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Son nott zongshen Japon değil Çindir Sadece başında duran MÜHENDİZZ capon muş Kandırldım
    windyS150 bunu beğendi.
    Sado

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son nott zongshen Japon değil Çindir Sadece başında duran MÜHENDİZZ capon muş Kandırldım
    zaten 200 cc 15 hp japon motosikletin 3000 tl ye satılması imkansız :D En az 6bin :D

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Motosikleti kullananlar acaba biraz bilgi paylaşabilir mi ?

Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Merhaba arkadaşlar bende Tiger 200 - 11 var . Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve bana yanlışı olmadı ve olacağını sanmıyorum . Makinanın eksik yanları tabiki var ama 10 üzerinden 8 kesinlikle veririm . 200cc güç elinin altında bastınmı gidiyo ama hız motoru değil neticede kısa süreli 140 ı görebiliyorum . 140 la giderken açıkcası güvende hissetmiyorum kendimi ama 110 km/h kadar çok güvende , kesinlikle titreşimsiz yol alabiliyorsun . Yakıt çok az 100-110 krş yakıyor . Benzini bitmedikce yolda bırakmayacak kalitede bi makina tavsiye ederim . YBR ye gelemez kalitede ama YBR yi arkada bırakabilirsin .

Özetlemek gerekirse , motoru al iyi bak , yağına vs . İsterse 20 yıl geçsin birşey olmaz ama bakım gerekir . Uzun yola hiç korkma çık . Tip olarak emsallerinden daha yakışıklı . Yakıt az . Güç elinin altında ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

http://www.facebook.com/yusufemre44

Faceden makinanın fotolrına bakablrsnz .
    Ben bakkala gitmek için motosiklete binmem , motosiklete binmek için bakkala giderim ... N'okta !

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    Sayın tiger 200cü arkadaslar sesiniz soluğunuz cıkmıyor.Yenı bır motosıklet arayısı ıcındeyım ve arastırdıgım motosıkletler arasında arora tiger 200'de var.Ama aklıma en çok takılan sorular şunlar;
    -Motorda titreşim ne durumda?
    -Kaporta aksamındaki kalite ne durumda?(çapak ve ciddiyetsiz bir işçilik söz konusu mu?)
    -2.el pıyasası bıraz durgun bır motosiklet son sahibi olma durumumuz var mı?
    -Kronik sorunu var mı?
    -En çok beğendiğiniz yönü?
    -En beğenmediğiniz yönü?
    Benim bu motordaki beklentilerim; şehir içinde sağa sola okula gidiyorum.Ehliyetle birlikte ufak caplı sehırler arası gezılere cıkmayı dusunuyorum.Bu gezilerde beni gerek titreşim gerekse selesi ve kullanım oturuş pozisyonu bakımından yormayacağını dusunuyorum.Motor aksamı nasıldır? kaliteli midir? yakıt tuketımı ne durumdadır? Ve benım ıcın en onemlısı sorunsuz sekılde sadece rutın bakımlarını yaptıracagım basıma sorun acmayacak bır motosıklet olması. ne dersiniz arkadaslar??
    Bazıları hızlı gitmeyi seçer, siz yaşamayı seçin.

Nejat 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim karabük safranboluda bunun bayiliği var ve görünüm gerçekten on numara tork diğer çinlilerle mukayese edilemez bi artı yönüde titreşim yok denecek kadar az.Alan arkadaşım memnun kalır.En kötü çin malı dediğiniz motorlar bile tamamen kullanıcı ve bilinçsiz tamirden dolayı arıza yapmakta.bir türlü bunun farkına varamadık.Çinli bi modele sorunsuz binende var 10000de ybr125 in kırankını yiyen arkadaşımda var.Herşey kullanıcada bitmekte

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)