Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı darkloops adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletim 2.500 kilometreye geldi sayılır, bir yerde okudum yanılmıyorsam bu kilometrede bakım harici yağ değiştirmek gerekiyormuş, bir dahaki bakım 5.000 kilometrede, yağ değiştirmeye gerek varmı bakıma kadar?
    Evet var her 2bin 2.500 de yapılması motor için çok faydalı
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

motosikletim 2.500 kilometreye geldi sayılır, bir yerde okudum yanılmıyorsam bu kilometrede bakım harici yağ değiştirmek gerekiyormuş, bir dahaki bakım 5.000 kilometrede, yağ değiştirmeye gerek varmı bakıma kadar?
    Evet değişseniz iyi olur, kılavuzunda da her 5 binde periyodik bakım, 2500'de ise yağ değişimi diye belirtiliyor. Sadece 5binlerde bakım yaptırtsanız da yağ eksiltmediği müddetçe çok büyük bir sıkıntı olacağını sanmıyorum ama bu cc'de bir motor için bence de 2500lerde yağı değişmek sağlıklı olacaktır. Kılavuz önermeseydi bile motor ömrü için ara yağ değişimi yararlı olacaktır. elinizden geliyorsa o ara yağ değişimlerini kendiniz bile yapabilirsiniz. ben YBR'de kendim yapardım. Muhtemelen ilk değişimlerden yani 5bin bakımından sonraki ara yağ değişimlerini de kendim yapacağım.

darkloops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Alet edavat yok ama onu halletsem bir şekilde yaparım ama ne kadar yağ koyacağımı bilmiyorum

Alet edavat yok ama onu halletsem bir şekilde yaparım ama ne kadar yağ koyacağımı bilmiyorum
    Motorunuzun yağ kapasitesi 1.2 litredir.

Ekrem Bey, kullanıcıların acilen Türkçe kılavuza ihtiyacı var, görüyorsunuz değil mi? Yağ kapasitesi için elde kılavuz olmalı, OK internet sitenizde ingilizce kılavuz var ama daha önce yazdığım gibi bu yetmiyor mesajlardan görüldüğü gibi. Zincirin ne sıklıkta yağlanacağını soran var, motor yeni kullanıcıların da çoğu yeni, ilk motoru olanlar, açıp kılavuzdan bakabilmeliler.
    Çok acil o kılavuzların Türkçe çevrilip en azından sitede indirilir hale getirilmesi şart. Neticede uzun yola çıkacak olan biri yağı yolda kendisi değişebilmeli, ara yağ değişimi yapmak için bile -en azından elinden iş gelenlerin- servise gitmesi şart değil sonuçta. ACİL Türkçe kullanım kılavuzu gerekli kanımca.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Merhaba, Motorsiklet araştırması içindeyim. Birkaç forum takip ediyorum. Pulsar 150 ns modeli takip ettiklerimden. Tanınmış denenmiş model kullananlar belki de bilmeden denemeden ön yargılı konuşabiliyor. Geçmiş yıllarda biz tüketiciler otomobil sektöründen,telefon sektöründen fiyat performans yönünden fazlaca aldatıldık. Daha iyi oldukları halde alışılmış ürünlerin dışında ürün alıp kullanmaktan çekindik.
    İlgilendiğim bir ürünün en basit bir konuda kullanma kılavuzu konusunda eksik davranması güven duygumuza zarar verir. Çünkü: Gümrük ve Ticaret Bakanlığının "Tanıtma ve Kullanma KIlavuzu Yönetmeliği" 5. maddesi tüketici kullanımına sunulan malların türkçe tanıtma ve kullanma kılavuzu ile satılması zorunludur demektedir. Bu dikkate alındığında firmanın önemli ve büyük bir eksiği vardır. Bunu bilmemeleri sözkonusu bile olamaz. Şu da bir gerçek ürün kalitesi kadar ürünün problemlerine hızlı çözüm bulabilecek servis yapılanması olmalıdır.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Yakıt verilerini paylaşır misiniz arkadaşlar rodaj dönemi biten arkadaşlar...

Alıntı Nikmik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Motorsiklet araştırması içindeyim. Birkaç forum takip ediyorum. Pulsar 150 ns modeli takip ettiklerimden. Tanınmış denenmiş model kullananlar belki de bilmeden denemeden ön yargılı konuşabiliyor. Geçmiş yıllarda biz tüketiciler otomobil sektöründen,telefon sektöründen fiyat performans yönünden fazlaca aldatıldık. Daha iyi oldukları halde alışılmış ürünlerin dışında ürün alıp kullanmaktan çekindik.
    İlgilendiğim bir ürünün en basit bir konuda kullanma kılavuzu konusunda eksik davranması güven duygumuza zarar verir. Çünkü: Gümrük ve Ticaret Bakanlığının "Tanıtma ve Kullanma KIlavuzu Yönetmeliği" 5. maddesi tüketici kullanımına sunulan malların türkçe tanıtma ve kullanma kılavuzu ile satılması zorunludur demektedir. Bu dikkate alındığında firmanın önemli ve büyük bir eksiği vardır. Bunu bilmemeleri sözkonusu bile olamaz. Şu da bir gerçek ürün kalitesi kadar ürünün problemlerine hızlı çözüm bulabilecek servis yapılanması olmalıdır.
    Bi dakka bi dakka benim yazdığından yürüyüp marka kötülemeyelim, maksadım bu diğildi.Bu model yeni belki diğer arkadaşlar almıştır ben alamadım kimseden de ses çıkmayınca almadıklarını düşündüm yazdım konuyu.Belki Türkçe kılavuz yetişmemiştir hazırlanıyordur bilmiyorum. Yoksa ben sitesinden ingilizce kılavuzu indirdim elimde var her şeyini de inceledim ordan. Siz bu motoru düşünün bence bu kadar kolay vazgeçmeyin. Kılavuzu halledeceklerse kısa sürede, belki de bi ben almadım bilmiyorum.

darkloops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Motosikletin bagajindan cikan kılavuz ingilizce. Ama internetten Türkçe kılavuzu bulup indirdim. Kılavuz ile ilgili sorunum yok. Yağ konusunu oraya bakmadım bile. Sadece forumda sordum
    Cloud bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Pulsar 150 ns den vazgeçmiş değilim. Sizin yazdığınız üzerinden bir hatırlatma benimkisi. Kötülediğim birşey de yok ayrıca. Bu motoru alırsam veya almazsam nedenini detaylı yazabilirim o zaman. Tercihimde kullanma kılavuzu etkili olmaz.

Pulsar 150 ns den vazgeçmiş değilim. Sizin yazdığınız üzerinden bir hatırlatma benimkisi. Kötülediğim birşey de yok ayrıca. Bu motoru alırsam veya almazsam nedenini detaylı yazabilirim o zaman. Tercihimde kullanma kılavuzu etkili olmaz.
    Kusura bakmayın ben biraz sert mi yazmışım sanki, şüphesiz böyle bir sebepten vazgeçilmez zaten. Ayrıca şimdi tekrar okudum da yazdıklarınızda haksız değilsiniz. Doğru bir konuya değinmişsiniz, Kuralkan'a duyurulur. Umarım beğenir ve alırsınız. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Motosikletin bagajindan cikan kılavuz ingilizce. Ama internetten Türkçe kılavuzu bulup indirdim. Kılavuz ile ilgili sorunum yok. Yağ konusunu oraya bakmadım bile. Sadece forumda sordum
    Türkçe kılavuzu nereden indirdiğinizi de paylaşırsanız benim gibi bilmeyenlere faydalı olacaktır.
    Ama nikmik arkadaş haklı esasen araçla birlikte bu kılavuzların Türkçe olarak verilmesi gerekir. zaten ben de bunu kastetmiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Ayrıca şu yazdıklarınızın da altına imzamı atarım, bu sebeple otomobilimi de son telefonumu da ve bu motosikleti de fiyat performansa bakarak aldım, markaları ikinci plandaydı bana verecekleri yanında. Bazı büyük ve çok sattığı bilinen markalardan inanılmaz kazıklar yediğimiz de oluyor, hatta daha kötü olduğunu bile bile sırf o marka diye gidip bile isteye alıyor insanlar, ben şu son üç aldığım üründe bunu yapmadım, bundan sonra da yapacağımı sanmıyorum. Aynı paraya ya da daha ucuza daha fazlasını veren markalara yöneldim, otomobil ve telefon konusunda çok memnunum, umarım Bajaj Pulsar NS150 de aynını yaşatır, ilk 350 km'de düşündüğüm kadar iyi, umarım sonrası da böyle olur. Tavsiye eder miyim, şu kısacık deneyimle ederim, ama net olarak çekinmeden tavsiye ediyorum demek için 5 binli km'leri bir görmek istiyorum, deneyimim artınca daha rahat konuşacağım çünkü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

İLK DEPO Yakıt sarfiyatım: Benim motor bugün ilk deposunu bitirdi ve 363 km yol yaptı yedeğe düşene kadar. Maksimum 80'i geçmedim ve çok nadir çıktım o hıza, genelde 60 bilemedin 70 km üst limitle kullandım. Toplamda 10.42 litrelik benzinle 363 km, yanlış hesaplamadıysam 100km'de 2.87 litre yakmış. Rodajdaki bir motor için fena sayılmaz gibi. Demek ki 2.5'lu veriler olmayacak iş değil.

Yakıt göstergesindeki son hane de söner sönmez benzin aldım ve 9.5 litre aldı 42 tl ödedim. Bayiiden teslim aldığımda motorun sadece yedek deposunda yakıt vardı, ben yedeği hiç kullanmadan alınca 1 litre kadar azla doldu full depo. Sevdim bu ekonomiyi, özlemişim.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Yakıt iyimiş ama 80 km hızı geçmediğini söyledin son hızda giden ne kadar yaktı acaba ayrıca türkçe kullanim kılavuzu lazım harbiden

fuatk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar NS 150
    merhaba arkadaşlar,
    ben ilk motosikletimi 2009 yılında TVS apache alıp sonrasında tam 5 yıl gsr 600 kullanan ve yaklaşık 1 sene önce motosiklete ara vermiş birisiyim.
    3 hafta önce pulsar ns 150 sahibi oldum ve bu sabah işe gelirken 1000 km yi geçtim. öncelikle bu motoru almamın sebebi her gün sefaköy den silviriye gidip gelmek, motoru kullandığım günlerde tam 120 km yapıyorum.(şansıma da aldıktan sonra çok yağmur yağdı).
    motoru aldığım günden beri sürekli formu takip ediyorum. özellikle dikkatimi çeken bir kaç arkadaş hariç benzin verilerinden hiç bahsedilmemiş olması. Bende benzinden bahsetmek istiyorum. Benzinden bahseden bir kaç arkadaş gibi bende hemen hemen aynı değerlere ulaştım. depoyu fullediğimde 320-330 km ler civarında benzin işareti yanıp sönmeye başlıyor. Genelde 1-2 km harici trafiğe hiç takılmıyorum 6000-7000 devir arası kullanıyorum. tarfikte mecbur kaldığımda 7000 leri kısa süreli geçtiğim oluyor. ekonomik olsun diye bu motoru almadan önce yine Apache almayı düşünüyordum motorun 17 hp oluşu ve ns200'ün bile 100 km de 2 litre yakıyor diye bahsedilmesi beni bu motoru almaya yönlendirdi. 150 cc lik bir motor ne kadar yakabilirki. evet arkadaşlar 100 km de nerdeyse 3 litreden bahsediyoruz ve 6-7 binler çok yüksek devirler değil bence bu motor fazla benzin yakıyor. ben bu motoru 3-4 bin devirde maksimum 50 km hız yapacam diye almadım. genelde motorlarımı aynı şartlarda kullandım trafikteki yakıtlarımı hiç bir zaman hesaba katmam. defalarca çanakkale ye gittim ve şu andaki kullanımım da hemen hemen aynı şartlar. Birazda motordan bahsedeyim bahseden arkadaşlar olmuş motorun 7000 den sonraki hızlanması 150 cc lik bir motor için gerçekten süper söylemeden geçmek istemem. Motorun aynaları kötü değişmesi lazım, kuru havalarda idare edebilir ama her şeyden önemlisi lastiklerin değişmesi gerekli. lastiklerini değiştiren arkadaşlar varsa marka ve özellikle ebat yazarsa çok iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

merhaba arkadaşlar, (yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın)
    ben ilk motosikletimi 2009 yılında TVS apache alıp sonrasında tam 5 yıl gsr 600 kullanan ve yaklaşık 1 sene önce motosiklete ara vermiş birisiyim.
    3 hafta önce pulsar ns 150 sahibi oldum ve bu sabah işe gelirken 1000 km yi geçtim. öncelikle bu motoru almamın sebebi her gün sefaköy den silviriye gidip gelmek, motoru kullandığım günlerde tam 120 km yapıyorum.(şansıma da aldıktan sonra çok yağmur yağdı).
    motoru aldığım günden beri sürekli formu takip ediyorum. özellikle dikkatimi çeken bir kaç arkadaş hariç benzin verilerinden hiç bahsedilmemiş olması. Bende benzinden bahsetmek istiyorum. Benzinden bahseden bir kaç arkadaş gibi bende hemen hemen aynı değerlere ulaştım. depoyu fullediğimde 320-330 km ler civarında benzin işareti yanıp sönmeye başlıyor. Genelde 1-2 km harici trafiğe hiç takılmıyorum 6000-7000 devir arası kullanıyorum. tarfikte mecbur kaldığımda 7000 leri kısa süreli geçtiğim oluyor. ekonomik olsun diye bu motoru almadan önce yine Apache almayı düşünüyordum motorun 17 hp oluşu ve ns200'ün bile 100 km de 2 litre yakıyor diye bahsedilmesi beni bu motoru almaya yönlendirdi. 150 cc lik bir motor ne kadar yakabilirki. evet arkadaşlar 100 km de nerdeyse 3 litreden bahsediyoruz ve 6-7 binler çok yüksek devirler değil bence bu motor fazla benzin yakıyor. ben bu motoru 3-4 bin devirde maksimum 50 km hız yapacam diye almadım. genelde motorlarımı aynı şartlarda kullandım trafikteki yakıtlarımı hiç bir zaman hesaba katmam. defalarca çanakkale ye gittim ve şu andaki kullanımım da hemen hemen aynı şartlar. Birazda motordan bahsedeyim bahseden arkadaşlar olmuş motorun 7000 den sonraki hızlanması 150 cc lik bir motor için gerçekten süper söylemeden geçmek istemem. Motorun aynaları kötü değişmesi lazım, kuru havalarda idare edebilir ama her şeyden önemlisi lastiklerin değişmesi gerekli. lastiklerini değiştiren arkadaşlar varsa marka ve özellikle ebat yazarsa çok iyi olur.

Motosikleti
    Acep 150cc olupta 3lt az yakan vitesli varmı benim bildiğim çoğu 2.5 3 arasında gidip geliyor

Yakıt ekonomisi için pulsar 150ns mi, yoksa apache mi alınmalı. Birde ikisinide sürmüş biri titreşimlerini kıyaslayabilirmi? Son sorumda pulsar 150ns le tvsyi yan yana koyunca pulsar dahamı heybetli duruyor?

Standart kullanımda 15 hp üzeri bir makinanın istanbul koşullarında 3 lt nin altına düşmesi için en düşük devirlerde gezmek dolaşmak lazım oda kırsan 2.5 lt olur. daha altı teknik olarak mümkün değil..

200 ns 2 lt yi konya düzlügünde rüzgarsız ortamda 4 bin deviri geçmeden ancak görebilir.. Bu motora istanbulda 2 lt yaktıran adam uzaylıdır..

2 lt yakan motorlar sıkıştırması düşük, az devir çeviren konservatif motorlu moped, commuter tarzlı ve maximum 10 hp gücündeki motosikletler..

150 ns gücü itibarı ile normal kullanımda istanbulda 3 - 3.5 civarında anca gezer..

anilalgu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 150 NS
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt ekonomisi için pulsar 150ns mi, yoksa apache mi alınmalı. Birde ikisinide sürmüş biri titreşimlerini kıyaslayabilirmi? Son sorumda pulsar 150ns le tvsyi yan yana koyunca pulsar dahamı heybetli duruyor?
    titreşimi bilmemde pulsar heybet olarak çok rahat tokatlar

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Arkadaşımda Apache bende ise rks var.
    Şehir içi kullanımda Apache 11 kuruş yakıyor rks 14 kuruş aşağı yukarı değişiyor ama ortalama bu şimdi rks yi boşverip gelelim pulsar a pulsar 9500 devirde 16.8 beygir güce ulaşıyor Apache 8500 devirde 14 beygir güce ulaşıyor yani hesap şu ki Pulsar devrini 8500 devire çekelim ikisi aynı devirde iken aralarında 1 beygir fark oluyor ama form da ki arkadaşlar 12.5 12 13 yaktığı söyleyenler oldu Apache neye göre az yakıyor pulsar neye göre fazla yakıyor Apache ye kıyasla
    Apache 8500 devirde son gücünde olurken pulsar gücünden dolayi 8500 az gelecektir gücü uzmemis olur neden fazla apacheden
    İkiside hint mali olduğu için ve birbiriyle yarışacak kalitede olduğu için kiyasliyorum.
    Apache süren bir kurye ile konuştum 70 bin km de motor düzenli bakım yaptırmış daha tık yok diyor motorda
    Pulsar sizce bu derece olacak mı 10 bin 15 bin km tecrübesi olan var mı Pulsar 150 ns ile iki motor arasında kaldım

Motosikleti
    Pulsar 150 ns al pişman olursan 2 el olarak alırım senden

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Pulsar NS 150 kullanan rodaj döneminde olduğu için net bilgi alamıyorum biri çıkıp ben yüksek devirlo kullanımda şu kadar normal devirlerde şu kadar yakıyor diye

NoWyld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    2. depom 40 tl lik yakıt ile, 9 litre yakıt eder, (Shell V Power Nitro+)
    Şu anda 300 km deyim. depoda 1.5 çubuk daha benzin var. 2 ile 1 arasında gidip geliyor. yaklaşık 340 km gider.
    Rodajdaki bir motora göre inanılmaz veriler bunlar. devir 4-5.5 ortalamada kullandım. İstanbul trafiği.
    2.64 litre/100 km tüketim değerim var. ancak 340 km yi tahmini yazdım. 10 km aşağı yukarı oynasa, 2.57-2.71 Litre civarında bir tüketimim olacak demektir bu.
    Saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)