Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Hangi yağı kullanıyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi yağı kullanıyorsunuz?
    Castrol 10w50 full sentetik. Arkadaşlar park ampülünü değiştim. Bunun için cam ve aynaları söktüm. Ama sol aynayı düzgün takamadım. Tam oturmuyor. Ne yapmak lazım?

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol 10w50 full sentetik. Arkadaşlar park ampülünü değiştim. Bunun için cam ve aynaları söktüm. Ama sol aynayı düzgün takamadım. Tam oturmuyor. Ne yapmak lazım?
    Memnun musunuz castrolden

Motosikleti
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memnun musunuz castrolden
    500km oldu. Yağda kararma falan hiç yok. Vites geçişleri falan hisli hiç boşa basıyormuşsun hissi yok. Fiyatıda çok uygun ya 55 lira şuan 2020 üretim. Bakalım 2500km ye dogru ne olur hali.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500km oldu. Yağda kararma falan hiç yok. Vites geçişleri falan hisli hiç boşa basıyormuşsun hissi yok. Fiyatıda çok uygun ya 55 lira şuan 2020 üretim. Bakalım 2500km ye dogru ne olur hali.
    Merhaba,
    Aksine kararma olması daha iyidir. Motosikletin parçalarının çalıştığını gösterir.
    Bu tür kontroller göz ile değil temas ile yapılmalı. Çubuğu söküp parmağınız ile kayganlığına bakmanız daha doğru olur.

Ek bir bilgi olsun diye şunu da ekleyeyim,
    Farklı bir markaya geçiş yaptığınızda veya farklı bi yağ değerine geçince(10-40, 15-50 gibi vb..) yağ filtrenizi de değiştirin.
    BORN TO DIE

Motosikleti
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Aksine kararma olması daha iyidir. Motosikletin parçalarının çalıştığını gösterir.
    Bu tür kontroller göz ile değil temas ile yapılmalı. Çubuğu söküp parmağınız ile kayganlığına bakmanız daha doğru olur.

Ek bir bilgi olsun diye şunu da ekleyeyim,
    Farklı bir markaya geçiş yaptığınızda veya farklı bi yağ değerine geçince(10-40, 15-50 gibi vb..) yağ filtrenizi de değiştirin.
    Bugün baktım hafif kararma olmuş. Çalışmasından memnunum. Daha bu motorun ilk yağ değişimini yaptım. Her değişim de filtreyi değişirim bu motorda. Bakalım daha yolumuz uzun bu motosiklette ya. Bu arada ayna konusunda yardımcı olabilecek yok mudur ya? Sol ayna tam oturmadı sökmeden önce normaldi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    arkadaşlar eski kasayı yenı kasa mat kırmızı yapıcam ama boya kodu yamaha falan yok yurt dısı sitelerde buldum onuda burdakı boyacılar yapamayız dedi.illa bir parca getir diyor.bunun pratik kolay bır yolu varmıdır.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar eski kasayı yenı kasa mat kırmızı yapıcam ama boya kodu yamaha falan yok yurt dısı sitelerde buldum onuda burdakı boyacılar yapamayız dedi.illa bir parca getir diyor.bunun pratik kolay bır yolu varmıdır.
    ruhsata işletmen lazım biliyorsun değil mi
    fearlesboyy bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    yağ konusunda bir fikir birliği yok sanırım hep havada kalmış gibi.

kimi yamalube kötü diyor, kimi motul, kimi castrol.

yağ değişimi için yamaha 185 tl fiyat verdi bugün. açıkçası kendim yapayım diyorum ama yamalube dışına çıkmak ne yapar motora emin olamadım. geçmişi okuduğımda konu başlığında yine birçok fikir gördüm.

"tamam ben gördüm, yaşadım kesinlikle şu" denilen bir durum yok mudur? böyle sürerse yamalube alıp kendim değiştireceğim 185 tl nedir ya?!

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ konusunda bir fikir birliği yok sanırım hep havada kalmış gibi.

kimi yamalube kötü diyor, kimi motul, kimi castrol.

yağ değişimi için yamaha 185 tl fiyat verdi bugün. açıkçası kendim yapayım diyorum ama yamalube dışına çıkmak ne yapar motora emin olamadım. geçmişi okuduğımda konu başlığında yine birçok fikir gördüm.

"tamam ben gördüm, yaşadım kesinlikle şu" denilen bir durum yok mudur? böyle sürerse yamalube alıp kendim değiştireceğim 185 tl nedir ya?!
    Litresi mi o fiyat? Sentetik mi yarı sentetik mi?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha da yağı kendi üretmiyor. Yüksek ihtimal büyük bir üreticinin yağıdır. Mobile1, Eneos, Castrol vs den biridir.

Bu konu gereksiz kasılıyor. Standartlar belli büyük üreticilerden hiç birinin yağı standart dışı değildir. O riske hiç kimse girmez. Kimisi daha dayanıklıdır kimi değildir. Ancak yağlama özelliğini yitireceklerini hiç sanmıyorum.

Doğru viskozite ve kitapçıkta yazan yağ çeşidini koyup geçin. Bu kadar kasmanın anlamı yok. Düşün düşün kanser olacağız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    RE yirmibeş'in yeni sıfırı varmı

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsata işletmen lazım biliyorsun değil mi
    o en kolay iş boyacıdan fatura kestırecegım mıktarının önemı yok muayene ıst renk tespiti yaptırıp noterden ruhsat değiştiricem

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Arkadaşlar 1 ayda 2 tane Led far patladı. Kapak tam kapanıyordu. Led farlar kısa olanlardan. Acaba hava alamadığı için mi patladı yoksa Led farın kalitesizliği mi?
    TaylanCustom bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    49 Bin liraya sıfır R25 alınır mı ne düşünüyorsunuz? Bu ay sonu yeni fiyat listesiyle beraber 2-3 bin lira daha zamlanacağını tahmin ediyorum. Arkadaşım için bakıyoruz ama bu paralara pek sıfır motosiklet kalmadı. İçim sinmiyor ama günümüz Türkiyesinde 50 bin lira para değil. ve bekledikçe fiyatlar yukarı tırmanıyor.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    49 Bin liraya sıfır R25 alınır mı ne düşünüyorsunuz? Bu ay sonu yeni fiyat listesiyle beraber 2-3 bin lira daha zamlanacağını tahmin ediyorum. Arkadaşım için bakıyoruz ama bu paralara pek sıfır motosiklet kalmadı. İçim sinmiyor ama günümüz Türkiyesinde 50 bin lira para değil. ve bekledikçe fiyatlar yukarı tırmanıyor.
    ben temmuzda sıfır km r25'i 40 bine aldığımda da 40 bin lira o motora verilir mi deniyordu. türkiye'de artık 50 bin lira para değil. 6200-6300 dolar civarı bi paraya 250'lik motosiklet olur mu olur böyle düşünmek lazım.

eğer böyle giderse seneye 125'lik motosikletler 40 bin lira olacak ne yazık ki. şu an inanamıyorsunuz belki 40 bin liraya 125'lik motosiklet olur mu diye ama geçen sene de 50 bin'e 250'lik motosiklet satılcak deseler gülerlerdi öyle düşünün. şu an bile msx125 denen gudubet motor 25 bin lira....

enflasyonda alan kazanır satan kaybeder. bu değişmez kuraldır. kızacağımız yer ve kişiler motosiklet distribütörleri veya herhangi bir ürünü satanlar değildir. kim olduklarını söylemeyim silivri soğuktur şimdi.
    uzay gemisi bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı yağızkoç05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar antifriz suyunu nasıl değiştireceğime dair bir bilgisi olan paylaşırsa sevinirim, hiçbir yerde bulamadım. Servis çok pahalı fiyat veriyor kendim değiştirmeye çalışacağım ama bu tür işlerden de pek anlamıyorum. Youtube'a falan baktım ama orada da bir şey yok
    Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Merhaba arkadaşlar R25 abs 2018 14.580 kmde. Şuan yoldayım ve arıza ışığı yaktı. Makinenin sesinde herhangi bir şey yok. Neden yakmış olabilir, nelere bakmam lazım. Yardım ederseniz çok sevinirim

chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Yamaha R25 2019 model için uygun fiyatlı ve apaçi sesi vermeyen slip on egzoz lazım.
    Amacım trafikte ayna kullanmayan araç sürücülerine karşı daha duyulur olmak ama çevreyi Tiger egzoz sesi gibi rahatsız etmemek. Görüntü olarak da apaçi olmayan uygun fiyatlı ne var? Akrapoviç Carbon hem ses hem görüntü yönünden en iyisi ama fiyatı çok yüksek.

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)