Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Daha önce tecrübe etmişsiniz o zaman sıkıntı yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    beyler yarın 0km r25 alıyorum.dikkat etmem gereken bir nokta sorgulamam gereken bir yer varmı?aklıma gelen sadece benzin pompasıydı oda zaten belirli bir seriden sonra fabrikadan orjinal geliyor o konu kapandı zaten.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler yarın 0km r25 alıyorum.dikkat etmem gereken bir nokta sorgulamam gereken bir yer varmı?aklıma gelen sadece benzin pompasıydı oda zaten belirli bir seriden sonra fabrikadan orjinal geliyor o konu kapandı zaten.
    yağ pompası değil miydi o. bi de benzin pompası sorunu mu çıkmış
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar geçen günler de de bi yağ kaçak durumundan bahsetmiştim ama yerini tam soyleyememistim sizlere.
    Öncelikle şöyle söyleyeyim ön disli milinin motor blogundan çıktığı yerde bir keçe var oradan servise ikinci kez gittim gene zincir yagi dediler on disliyi söküp güzelce gözümün önünde temizlediler. Daha önceden bu tarz bir sıkıntı yaşayan var mı acaba serviste ki usta o keçenin orada yağ basıncı olmadığını yağ kaçağının en son bile olmayacağı tek yer dedi eğer birdaha aynı olursa sırf kafan rahat olsun diye keçeyi değiştireceğini söyledi
    Bende tam olarak halaa anlamış değilim motor yağı mi zincir yağı mi sizce neden olabilir motor daha rodajdan yeni çıktı iki üç sefer zorlama yaptım oda 165-170 km leri gördüm onla alakalı olacağını zannetmiyorum pek zincir yagi olabilme ihtimali nedir ? On dislinin oradan aşağıya doğru süzülme oluyor ikinci kez temizlendi bakalim ne olacak?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı hkncoban26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçen günler de de bi yağ kaçak durumundan bahsetmiştim ama yerini tam soyleyememistim sizlere.
    Öncelikle şöyle söyleyeyim ön disli milinin motor blogundan çıktığı yerde bir keçe var oradan servise ikinci kez gittim gene zincir yagi dediler on disliyi söküp güzelce gözümün önünde temizlediler. Daha önceden bu tarz bir sıkıntı yaşayan var mı acaba serviste ki usta o keçenin orada yağ basıncı olmadığını yağ kaçağının en son bile olmayacağı tek yer dedi eğer birdaha aynı olursa sırf kafan rahat olsun diye keçeyi değiştireceğini söyledi
    Bende tam olarak halaa anlamış değilim motor yağı mi zincir yağı mi sizce neden olabilir motor daha rodajdan yeni çıktı iki üç sefer zorlama yaptım oda 165-170 km leri gördüm onla alakalı olacağını zannetmiyorum pek zincir yagi olabilme ihtimali nedir ? On dislinin oradan aşağıya doğru süzülme oluyor ikinci kez temizlendi bakalim ne olacak?
    Ben de zincir yagidir diye dusunuyorum acikcasi.gelismeleri yazarsaniz buraya sevinirim.

Bu arada arkadaslar yaklasik 1.000 km sonra 5.000 bakimina girecek motor.Anadolu yakasi veya Avrupa farketmez servis oneriniz var mi ilk defa yamaha yetkiliye gidecegim.Tuzla da oturuyorum

Tuna yamaha ya giden var mi aramizdan ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ pompası değil miydi o. bi de benzin pompası sorunu mu çıkmış
    pardon yağ pompası yanlış yazmışım.direk aldım bu arada hiç bişi aklıma gelmedi gözüm döndü

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de zincir yagidir diye dusunuyorum acikcasi.gelismeleri yazarsaniz buraya sevinirim.

Bu arada arkadaslar yaklasik 1.000 km sonra 5.000 bakimina girecek motor.Anadolu yakasi veya Avrupa farketmez servis oneriniz var mi ilk defa yamaha yetkiliye gidecegim.Tuzla da oturuyorum

Tuna yamaha ya giden var mi aramizdan ?
    Tuna'ya 2 kere gittim. Kendi r25 imin 10k bakımı ve çok yakın arkadaşımın mt25 1000km bakımı için. Bundan sonrada oraya gitmeye devam edeceğim. Daha önceki işlerimi Ersoy Motor kiziltoprak yamaha servisinde yaptiriyordum fakat Yamaha Türkiye, Ersoy'un servis unvanını aldı ve iptal etti. Neyse..

Tuna 10 üzerinden 6.5-7 benim için. Zaten çok fazla alternatif yok Anadolu tarafında. Gitmeden kullanıcı kitabını çalış,bilgisiz gitme. Yapılacak işlemleri kitapciktan göster,kitapçıkta bakım tablosu var. Servisin soyledikleri ve yapmak istedikleri ile kitapçıkta yazanları karşılaştır.

Ben her zaman motorum çevresinde olup izliyorum yapılanları,zamanın varsa sende izle. Orasını burasını sıkmadan doğru montajı yapmadan bırakmasinlar,kontrolünü yap. Gitmeden telefon açıp bakımın fiyatını sor.Randevunu al,

Kolay gelsin
    Zippo's bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pardon yağ pompası yanlış yazmışım.direk aldım bu arada hiç bişi aklıma gelmedi gözüm döndü
    güle güle kullan
    burak burk bunu beğendi.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuna'ya 2 kere gittim. Kendi r25 imin 10k bakımı ve çok yakın arkadaşımın mt25 1000km bakımı için. Bundan sonrada oraya gitmeye devam edeceğim. Daha önceki işlerimi Ersoy Motor kiziltoprak yamaha servisinde yaptiriyordum fakat Yamaha Türkiye, Ersoy'un servis unvanını aldı ve iptal etti. Neyse..

Tuna 10 üzerinden 6.5-7 benim için. Zaten çok fazla alternatif yok Anadolu tarafında. Gitmeden kullanıcı kitabını çalış,bilgisiz gitme. Yapılacak işlemleri kitapciktan göster,kitapçıkta bakım tablosu var. Servisin soyledikleri ve yapmak istedikleri ile kitapçıkta yazanları karşılaştır.

Ben her zaman motorum çevresinde olup izliyorum yapılanları,zamanın varsa sende izle. Orasını burasını sıkmadan doğru montajı yapmadan bırakmasinlar,kontrolünü yap. Gitmeden telefon açıp bakımın fiyatını sor.Randevunu al,

Kolay gelsin
    Cevap icin cok tesekkur ederim Salurbey.Honda kullandigim zaman servislerden cok cektigim icin cok darlamadan islemler yapilirken basinda durmak istiyorum fakat izin vermiyordu servis buna.Aklimda ki tek soru kullandiklari yag nedir acaba ? yagi kendimiz full sentetik motul 7100 alip koyduramiyoruz sanirim

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Yağı yamalube koyarlar,serviste baska marka alternatifin yok maalesef.

Yamaha'nın en kaliteli serisi olan yağı koydurdum ben,emin ol motul 300v veya 7100 full sentetikten veya castrol power race den eksiği yoktur. Zaten yamalube un dediğim serisinin litre fiyatını görünce anlayacaksin

Başka marka alternatifin yok derken servis izin vermiyor,garanti kapsamı dışında kalır vs gibi şeyler söylüyor. Yanımda götürsem koysalar vs olmuyor.

afran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Merhaba arkadaşlar.

R25im için 500₺ civarına tok ses veren bi egzoz önerisi olan var mi?

Ulaş Öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    @Salurbey dostum Ersoy Motora gitmemenin tek sebebi yetkili servis ünvanının olmaması mı? Olumsuz bir tecrübe mi yaşadın yoksa?

Ben bir kere kardeşlere gitmiştim onun dışında sürekli Ersoylara gidiyorum fazlasıyla memnunum.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    2017 model R 25 ler ne zaman teslim ediliyor ? Bilgisi olan var mı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    beyler ermox marka koruma takozu alıcam tavsiye edermisiniz kullanan varmı ?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    beyler ermox marka koruma takozu alıcam tavsiye edermisiniz kullanan varmı ?
    Soylediginiz takoz hakkinda bilgim yok fakat koruma takozu ciddi konu.Sase ye monte edildigi icin dogru urun ve montaj yapmakta fayda var.Motorumda ilk sahibi serviste taktirmis 0 alirken fakat fiyatini bilmiyorum.Bence servise bir sorun derim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soylediginiz takoz hakkinda bilgim yok fakat koruma takozu ciddi konu.Sase ye monte edildigi icin dogru urun ve montaj yapmakta fayda var.Motorumda ilk sahibi serviste taktirmis 0 alirken fakat fiyatini bilmiyorum.Bence servise bir sorun derim
    http://urun.n11.com/koruma-demiri/r-...avi-P117712042
    valla zaten 3 çeşit koruma var birisi universal olan birisi bu benim ermox birde orjinal olan.orjinal almadıktan sonra fark ediceğini düşünmüyorum orjinal olan 650 tl sanırım bu arada cevabı beklerken satın aldım hayırlısı artık umarım sadece görselde kalır denemek zorunda kalmam.

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Servise gitmeye hazırlanın. Yamaha bayisine sordum birkaç hafta içinde bilgi gelecek ve çağrılmalar başlayacak dedi.
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Gülü seven dikenine katlanır durumundayım. Napiyim seviyorum r25 i.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Arkadaşlar bende alayım diyorum ama kendim gidemeyeceğim için otobüse verdireceğim trevegoya sığıyor mu bilen var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

Birde firmalar yağ pompası sorununu kabul ediyor ama hepside 2016 ilk çeyrekte gelen motorların bu sorunu verdiğini söylüyorlar, demem o ki biz bunu nasıl anlarız.
    ZEMHERİ!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bayideki arkadaş liste gelicek hangilerinin geri çağırılıcağı belli olucak yakında dedi.anladığım kadarıyla hepsinde böyle bir sorun yok.
    bu arada arka fren ayaklığının açısı ayarlanabiliyor değilmi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)