Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saat akşam 6 civarı eskişehir yolunda kızılay istimaketine giden grili, servisteydim bi an benim motor gidiyo lan diye bi paniğe düştüm anlamsızca
    hayırlı olsun, üzerinde başka birisi varken da bi ayrı duruyomus alet
    Alan tüm arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun, tekeriniz düz bassın.
    Bendim hocam o

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Arkadaşlar merhaba

1 hafta once aldım r25i fakat vites degistirme yerinin altinda iki tane kesik boru var. Bir tanesinde irc inner yaziyor. Bu durum normal mi?

Kesik cok nizami fakat anlam veremedm.

Herkese iyi günler

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Herkese merhabalar. Ben bugün mt 25 modeli ile aranıza katıldım. Rodaj konusu forumda uzun uzun anlatılmış. Ama yabancı sitelerden birisinde adamın birisi dalgalı rodajdan bahsetmiş. 300 tane sıfır motor üzerinde farklı rodaj teknikleri kullanarak test yapmış. ve en iyi sonuçları dalgalı rodajla almış. Bilgisi ve tecrübesi olan varsa bilgilendirme açısından paylaşımların olumlu olacağını düşünüyorum.

Birde mt 25 yada r25 için orta sehpa arıyorum. ikiside birbirine uyuyordur diye düşünüyorum. Yardımcı olabilecek var mıdır acaba?

Motosikleti
    YZF R25
    Bugun R25 imi sattim. 2800km vardi uzerinde. Guzel zaman gecirdim. Birbauru sey ogrendim. Egitimlere katildim. Simdi Diversion F e gectim. Yakinda ikisi arasindaki farklari yazarim. Benzer yorumlar ve video gormustum

53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Alıntı ncaliker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar. Ben bugün mt 25 modeli ile aranıza katıldım. Rodaj konusu forumda uzun uzun anlatılmış. Ama yabancı sitelerden birisinde adamın birisi dalgalı rodajdan bahsetmiş. 300 tane sıfır motor üzerinde farklı rodaj teknikleri kullanarak test yapmış. ve en iyi sonuçları dalgalı rodajla almış. Bilgisi ve tecrübesi olan varsa bilgilendirme açısından paylaşımların olumlu olacağını düşünüyorum.

Birde mt 25 yada r25 için orta sehpa arıyorum. ikiside birbirine uyuyordur diye düşünüyorum. Yardımcı olabilecek var mıdır acaba?
    Yani demek istiyorki rodajı uzun yolda sabit devirde yapma. İlk 500 km 7 bin deviri geçme diyorsa kitapçıkda o 7 bın devirin her devirini kullan dur kalk yavaşla hızlan. Ama bu değilki sürekli devir değiştirceksin tabıkı sabıt devırdede kullanıcaksın ama ole km lerce sabıt devırde rodaj tamamlanmaz. En iyisi rodajı şehiriçi trafıkde tamamlamak.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı FreeLance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun R25 imi sattim. 2800km vardi uzerinde. Guzel zaman gecirdim. Birbauru sey ogrendim. Egitimlere katildim. Simdi Diversion F e gectim. Yakinda ikisi arasindaki farklari yazarim. Benzer yorumlar ve video gormustum
    Selamlar , r25 i almadan once bir sonraki motor olarak diversion mi dusunuyordunuz ? Benim r25 den sonraki motorum r6 olucak. Ozellikle mi diversion düşünüyordunuz

mustafacagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf r25 race blue
    Havalar isindi ankaradaki arkadaslar bi toplanalim tanisalim gezelim . niye tek takiliyosunuz

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Valla havalar bizi kandiriyor dostum.hafta başında baktığımda güneşli görünen hafta sonu , bugün değişti ve yağmur gösteriyor. Şöyle bi 15 20 R25 toplasip şehir turu yapsak efsane olur orası ayrı

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı aksako adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

1 hafta once aldım r25i fakat vites degistirme yerinin altinda iki tane kesik boru var. Bir tanesinde irc inner yaziyor. Bu durum normal mi?

Kesik cok nizami fakat anlam veremedm.

Herkese iyi günler
    Dostum eğer siyah yanlamasına kesik olan boruları diyor isen birisi benzin birisi yağ tahliye borusu ve bütün motorlarda olur. Birisi fazla olan benzini diğeri fazla olan yağı atıyor o borulardan.

Arkadaşlar 5 bin bakımında 7100 10-40 Motul koydurdum %100 sentetik yağ.
    Koyduktan sonra usta bir daha 7100 alma yarı sentetik al, sonuçta bunlar 4 silindir makinalar için gibisinden bir yorum yaptı ve ben he hü diyip geçiştirdim.
    Fakat 1 hafta felan geçti ve 170 lere çok rahat hızlanan motor sanki düzlükte daha yavaş hızlanıyor gibi geldi ve son sürati biraz azaldı gibi geliyor.
    Fakat ilginçtir ki yakıtı cizdden düştü. Şöyle ki 5 bin bakımına kadar sabit 140 ile giderken 5 litre civarı anlık tüketim gösteren motor aynı yolda bugün 140-145 ile giderken 3.5 L anlık tüketim yazıyordu. Yani son hız ve torkun düştüğüne mi üzileyim yoksa benzin in bu kadar düşmesine mi sevineyim bilemedim.
    Arkadaşta 2015 model r25 var ve düzlükte normalde onun motorunu geçebiliyordum(benimki 2016 model) fakat 5 bin bakımından sonra başa baş gitmeye başladık.
    Bu duruma yorumlarınız ne olur?
    Sizce geri 5100 10-40 Motula döneyim mi yoksa böyle devam mı?

mustafacagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf r25 race blue
    Aynen efsane olur vallahi . bi whatsapp grubu falan kursak ankaradaki arkadaslar numaralarini atsa. Cunku ankara da baya var hergun gormeye basladim bu aralar

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Baya var...Ankara R25 diye bi topic açıp orada toplaşabiliriz...

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    motorumu az önce 1000 bakımına soktum bakım 150 tl tuttu 10w40 yamalube full sentetik yağ ve yağ filtresi değişti.Zincir ayarı ve debriyaj ayarı yapıldı.Serviste bizzat yakından r25'in bütün motor aksamını gördüm kitlemiş motoru parçalamışlar yağ pompası kırmış usta çok zorluyan lastik yakan adamların motorlarında oluyor dedi yağ pompasını görseniz motoru zorlamassınız.

akgun20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Tiranic 150
    Dostlar bende r25 almayı dusunuyorum fakat şu problem kafama takılıyor ve korkutuyor yağ pompası sorunu çok çıkmaya başladı kronikmi yoksa gerçekten kullanıcı faktörümü bunu net bilen biri varmı

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Alıntı akgun20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar bende r25 almayı dusunuyorum fakat şu problem kafama takılıyor ve korkutuyor yağ pompası sorunu çok çıkmaya başladı kronikmi yoksa gerçekten kullanıcı faktörümü bunu net bilen biri varmı
    Servisteki usta fabrika problemi oldugunu söyledi ama ayrıca motoru çok zorluyanlar lastik yakanlar kırıyor pompayı dedi. Gerçi sorun kronik olsa motorlar geri çagrılırdı sürekli garantiden motorlar degisiyor yamaha türkiye bu işe çözüm arardı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Yabancı forumda gördüm ayrıntılı çekmişler pompa dişlisini kırmış
    https://macantua.com/2016/05/31/gear-oil-pump-yamaha-yzf-r25-rompal/

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Arkadaşlar R25 almayı düşünüyorum ancak boyum 1.93 ve 100 kg civarındayım. Motor üstünde rahat edebilir miyim? Komik bir görüntü oluşur mu? Benim gibi cüsseli olup R25 kullanan arkadaşlar veya kullanan arkadaşları olanlar bilgilendirebilir mi? Motoru dışarda çok gördüm ancak gidip üstüne hiç oturmadım. Yakın zamanda gitmeyi düşünüyorum ancak duran motora otururken duruş ile sürerken arasında uçurum var.

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Ben 5000 km R25 kullandım. 250 cc makinada lastik yakmak ta neymiş. Anlam veremedim açıkçası. Zorlamak ise ilk bakimdan sonra depo fulleyip 1 saat 40 dakikada canakkaleye girdim. 260 km yolu sürekli duble gaz ile gittim. Motorda 193 km h hızı gördüm. En ufak bir sıkıntı ile karşılaşmadım.

merhaba arkadaşlar.
    Bende mat griye kapora yatırıp bekleyen yeni r25 ci olarak arınıza katılmak üzereyim(ilk motorum). Neredeyse bütün sayfaları okudum ama aklıma bişey takıldı, ücretli yollardan geçerken hgs-ogs olayını nasıl hallediyorsunuz.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25

Hava guzel sinav sonrasi omrumu yiyen manzaraya ugradim evlatla, ayni karede iki guzellik zor yakalaniyor 😉

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765

Mt 25 r 25 boğaz. Hava müthiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)