Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @SuleymanE

ramazanda sultanahmette yol kenarinda topcase takmis siyah bi R25 gordum.

cbr250 de nasil duruyorsa bunda da oyle duruyor. gozumu cbr250 den fazla tirmalamadi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    yan çantalarla olurda tek topcaseli yazık olur bunun gorunusune tercih meselesi tabi ama bana çok itici geliyor :(

Motosikleti
    yamaha r25
    dostum canını sıkma karenajın karşılıkları hiçbirinde yok bendede yok bende ilk başta benmi düşürdüm acaba dedim oyle değilmiş.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı overspeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydın kardeşler var aslında bu tarz işleri yerli üretim yapan ama R25 için topcase çok talep edilen bişey olmadığından onlar da herhangi bir çalışma yapmadılar galiba. Ama bence yine görüşmenizde fayda var bir şekilde belki yardımcı olurlar. Bu arada heybe yan çanta motorda güzel durmuş.
    Hocam koskoca memlekette olmaz mı bitane R25 topcase demiri satan şaştım kaldım. Hem yan çanta hemde topcase takma planım var. 3lü olarak daha da şık duracağı kanaatindeyim. Harika bir sport touring elde edeceğim başarabilirsem

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @SuleymanE

ramazanda sultanahmette yol kenarinda topcase takmis siyah bi R25 gordum.

cbr250 de nasil duruyorsa bunda da oyle duruyor. gozumu cbr250 den fazla tirmalamadi.
    İnşallah o motorun sahibi forumdadır da bu konuda yardımcı olur. Hocam sizde bu motosiklete yeniden rastlarsanız yapışın sahibinin yakasına, nereden almış, kaça almış, nasıl almış, tatmin edici cevaplar alana kadar salmayın adamı

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan çantalarla olurda tek topcaseli yazık olur bunun gorunusune tercih meselesi tabi ama bana çok itici geliyor :(
    Sadece topcase değilde hem yan çanta hemde topcase takacağım. 3lü olarak motorda çok çirkin duracağını sanmam. Birde sürekli kullanmayacağım zaten sadece uzun yol için ihtiyacım olan malzemeleri yükleyeceğim. Şehir içinde eski haliyle devam...

Motorum şöyle bişeye dönüşse fena mı olur yani?

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bu resimdeki motosiklet sport touring ama bizim motorlar böyle gözükmez, R25' lerin arka yüksek o topcase 2 metre havada durur ona göre hesaplayın

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Madem komple çanta seti takacaktın niye ss aldın ki?

Motosikleti
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem komple çanta seti takacaktın niye ss aldın ki?
    Güzel soru. Bu motosikleti alırken asıl amacım çanta seti takıp dağ bayır gezmek değildi. Şehir içi kıvrak olsun, kullanımı kolay olsun, ayrıca çift silindir olması daha az titreşim sunacağından daha konforlu bir sürüş için R25 tercih ettim. Açıkçası çok da doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum.

Yaz aylarında ege sahillerine 2 - 3 günlük ufak kamp gezileri yapma isteğim başladı. Yaz boyunca hepi topu 4 - 5 sefer yapacağım bu geziler için motorumu değiştirmek istemiyorum. Uygun fiyata bulursam takacağım bir çanta seti benim çok işimi görecek. Oldu ki uygun çanta seti bulamadım, farketmez yine motosikletimle turlara çıkacağım. Tek fark kamp yapmayıp otel ve pansiyonlarda konaklayacağım.
    Yoksa dakar yarışına gidiyormuş gibi gözüken GS1200 sürücüleri gibi şehir içinde full çanta setiyle gezmeye niyetim yok

Zaten bu motosikletimden sonraki motosikletim büyük ihtimalle sport touring tarzında olacak fakat şuanda en az 1 yıl motosikletimi değiştirmeyi düşünmüyorum.

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantıken şu kırmızı daire içine aldığım yerde bi conta olması lazım aslında. Bi bakıp bilgi verirsen çok sevinirim dostum.

http://i.hizliresim.com/ngADAN.jpg
    bro az önce baktım, kırmızı yuvarlağın olduğu yerde bi lastik var bende sendeki parçalar eksik.
    Happy birthday to you gangsta. (sana gelmediğim gün öldüğüm gündür gülüm)

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Arkadaşlar bugün 4000 km de motorumu bakıma soktum Yağ olarak Motul 300V 15-50 kullandım ve normalde 2. ara bakımda değişmemesi gereken yağ filtresini de değiştirttim 40 tl işcilik aldılar 35 tl filtre 75 tl ye mal oldu yagları saymaz isek. Sonuç: motor kuş gibi oldu :D

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    4. motor Honda
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel soru. Bu motosikleti alırken asıl amacım çanta seti takıp dağ bayır gezmek değildi. Şehir içi kıvrak olsun, kullanımı kolay olsun, ayrıca çift silindir olması daha az titreşim sunacağından daha konforlu bir sürüş için R25 tercih ettim. Açıkçası çok da doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum.

Yaz aylarında ege sahillerine 2 - 3 günlük ufak kamp gezileri yapma isteğim başladı. Yaz boyunca hepi topu 4 - 5 sefer yapacağım bu geziler için motorumu değiştirmek istemiyorum. Uygun fiyata bulursam takacağım bir çanta seti benim çok işimi görecek. Oldu ki uygun çanta seti bulamadım, farketmez yine motosikletimle turlara çıkacağım. Tek fark kamp yapmayıp otel ve pansiyonlarda konaklayacağım.
    Yoksa dakar yarışına gidiyormuş gibi gözüken GS1200 sürücüleri gibi şehir içinde full çanta setiyle gezmeye niyetim yok

Zaten bu motosikletimden sonraki motosikletim büyük ihtimalle sport touring tarzında olacak fakat şuanda en az 1 yıl motosikletimi değiştirmeyi düşünmüyorum.
    Selamlar, bu iş için sana soft yan çantaları öneririm, hem montajı kolay hemde daha ucuz, ben 30+30 litrelik aldım gayet iyi arka koltuğu söküp takıyorsun birde gergili iple sağlamlaştırıyorsun
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı hardmusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bro az önce baktım, kırmızı yuvarlağın olduğu yerde bi lastik var bende sendeki parçalar eksik.
    Üst kısımlarda yorum yapan bi arkadaş bende de yok yazmış, servisi aradım baktıklar hayır orada bi parça yok içiniz rahat olsun dediler anlamadım açıkçası yarısnda var yarısında yok mu şimdi bu parça?

Motosikleti
    Alıntı c4gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, bu iş için sana soft yan çantaları öneririm, hem montajı kolay hemde daha ucuz, ben 30+30 litrelik aldım gayet iyi arka koltuğu söküp takıyorsun birde gergili iple sağlamlaştırıyorsun
    Hocam hangi marka aldın? nereden ve kaça aldın acaba? birde zahmet olmazsa motosikletin üzerinde monte edilmiş halde bir iki resmini paylaşır mısın?

Bende büyük ihtimalle sadece soft yan çanta alacağım. Topcase vs için gerekli demiri piyasada bulamadım çünkü.

Üst kısımlarda yorum yapan bi arkadaş bende de yok yazmış, servisi aradım baktıklar hayır orada bi parça yok içiniz rahat olsun dediler anlamadım açıkçası yarısnda var yarısında yok mu şimdi bu parça?

Hocam senin için yarın gidip o kısmın resmini çekeceğim, merak etme eğer eksik parça varsa bile 3krş luk birşeydir servisten alır takarsın

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8

Hocam senin için yarın gidip o kısmın resmini çekeceğim, merak etme eğer eksik parça varsa bile 3krş luk birşeydir servisten alır takarsın
    Servis orada parça yok dedi nasıl bulucam ki :D Başka yamaha servislerini de aramak gerekecek sanırım, yada 5000 bakımında taktırıcaz artık.

Motosikleti
    Servis orada parça yok dedi nasıl bulucam ki :D Başka yamaha servislerini de aramak gerekecek sanırım, yada 5000 bakımında taktırıcaz artık.
    Hocam söz verdiğim gibi sabah oranın resmini çektim.

Malesef servis size yanlış bilgi vermiş. Orada kauçuk bir parça var. Grenaja gelen darbe, rüzgar kuvveti vb etkileri absorbe eden kauçuk bir malzemeye benziyor.

Mutlaka servise gidip bu parçadan temin edin.

Servis hala parça yok diye ısrar ederse kendisine benim çektiğim resmi gösterebilirsiniz:

Bune bunu beğendi.

karenajın orasında yumuşak lastikten bir oturma yeri olmalı benimkindede var ya sökünce takmamışlar yada fabrika unutmu neyse onun yenisini serviste bulamazsanız eğer herhangi bir oto tamircisine gidin ve ustaya reno 12 veya dogan şahin hepsininki aynı fren ana merkez hidrolik bidon lastiği sorun ellerinde eskilerden kesin vardır servise gidin bunu takın deyin emin olun şak diye olur kendim oto tamircisiyim o lastik oraya kesin olur benimkinde var ama başıma gelmedi =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

bide bu motul 300 v koyan arkadaş bu servisler yamalube beğenmiyoruz vitesler sert geçiyor deyince mecbursunuz yoksa garantiden çıkar gibi muamele çekiyorlar siz bu sorunu görmezden mi geldiniz yada sizin servis te bole bir sorun yokmu ne yağ istersen koyuyormu?
    Bune bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar dün ön sol sinyali vurdum. Camı dahi çizlmedi ama bağlantı yerindeki dişli kırıldı. Ufak plastik parça ama sanıyorum bunun için komple sinyal değişecek. Bulabilirmiyim bu parçayı?

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı anlar1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karenajın orasında yumuşak lastikten bir oturma yeri olmalı benimkindede var ya sökünce takmamışlar yada fabrika unutmu neyse onun yenisini serviste bulamazsanız eğer herhangi bir oto tamircisine gidin ve ustaya reno 12 veya dogan şahin hepsininki aynı fren ana merkez hidrolik bidon lastiği sorun ellerinde eskilerden kesin vardır servise gidin bunu takın deyin emin olun şak diye olur kendim oto tamircisiyim o lastik oraya kesin olur benimkinde var ama başıma gelmedi =)
    Hocam söz verdiğim gibi sabah oranın resmini çektim.

Malesef servis size yanlış bilgi vermiş. Orada kauçuk bir parça var. Grenaja gelen darbe, rüzgar kuvveti vb etkileri absorbe eden kauçuk bir malzemeye benziyor.

Mutlaka servise gidip bu parçadan temin edin.

Servis hala parça yok diye ısrar ederse kendisine benim çektiğim resmi gösterebilirsiniz:

http://i.hizliresim.com/My6zLg.jpg
    Arkadaşlar çok teşekkürler yardımlarınız için, bayiye gidip bakacağım tahminimce ellerinde yoktur bu tip bi parça ama şu fren hidrolik parçasını bulabilirsem süper olacak.

Tekeriniz düz bassın.

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaslar on fren hidroligi bana boş gibi geldi usta ful dolu oldugu için oyle dedi ama içime kurt dustu. Motor daha 800 km sızıntı falan da yok hazneyi açmadan acmak anlamak mümkün mü bi yol bilen varmi? Bu arada motoru yatirabildigim kadar yatirip salladim anlayamadim

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı anlar1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

bide bu motul 300 v koyan arkadaş bu servisler yamalube beğenmiyoruz vitesler sert geçiyor deyince mecbursunuz yoksa garantiden çıkar gibi muamele çekiyorlar siz bu sorunu görmezden mi geldiniz yada sizin servis te bole bir sorun yokmu ne yağ istersen koyuyormu?
    Servis tanıdık ama ille koycam diyorsan her zamanki lafı söylerler sana koyarız ama ilerde makinada bi sıkıntı cıkarsa garanti karsılamaz derler garanti kagıdınada yagını kendi getirdi yazarlar o kadar bi sıkıntı cıkcanıda sanmıyorum alabiliyorsanız motul 7100 yada 300v alın. Ipone katana da olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:22 ----------

Alıntı yavuz benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar on fren hidroligi bana boş gibi geldi usta ful dolu oldugu için oyle dedi ama içime kurt dustu. Motor daha 800 km sızıntı falan da yok hazneyi açmadan acmak anlamak mümkün mü bi yol bilen varmi? Bu arada motoru yatirabildigim kadar yatirip salladim anlayamadim
    motorun yeni. rengi daha altın sarısıdır belki ondan göremiyorsndur. boş olsa fren tutmaz zaten :D illede bakcam diyorsan motorun üstüne otur düz tut yani. tornavida ile sök bak zaten 2 tane vide var sonra geri tak söküp takmada zor bişy yok rahatlıkla yaparsın

Toprak17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25 (MAVİ)
    Arkadaşlar motorum 2100 küsür kilometrede rodajım bitti makinanın ısınması ve sıkıştırmaya kaç kilometre sonra başlamalıyım bikere uzun yolda düz yolda 180 gördüm şuan 165-170 arasını gibi geçmiyo 6 ya atamıyorum 5 te deviri bitiremiyor motoru açabilmem için yardımcı olursanız sevinirim tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)