Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu Denizli-Bodrum yaptım.
    İki kişiydik. Ara ara 150 yi gördüm. Genelde yollar virajlı ve dağlık. 120yi pek geçmedim. 18.22 krş yakıt tüketimim oldu. Tek kişi olup biraz kassam kendimi 15krş hayal değilmiş anladım şimdi. Şehir içi devirli kullanıyorum 21krş yakıyor.
    Ayrıca motor 3700 de. Motul yağ aldım. 5000de bakıma girecek malum. Yağı bakımdan sonra değiştirmek istiyorum yoksa bi anlamı olmayacak ne dersiniz?
    Birde yukarda konusu geçmişken vites değiştirme ışığını nasıl ayarlıyoruz? Son sorum yedek depoya geçip geçmediğini nasıl anlarım? Yedek depoda iken kaç km gidebileceğim görünüyormuş sanırım onu nasıl görebilirm?
    dostum dogru anladıysam bakımda yamalube koyulduktan sonra bakımdan cıktıgında yagı bosaltıp motul koyucaksın eger dogru anladıysam aynen böyle yap bende yapıcam bidaki bakımda vites degiştirme ısıgını ayarlamak istiyorsan you tube motosiklettin hoca yaz orda vloger arkadasımız var onun paylaşımı var oradan bakarak ayarlayabilirsin. bi depoyla kaç km gittigini gösteriyordu galiba motor o konuda bilgisizim :D yedek depoda kaç km gidebilecegini bilmiyormda 50 60 felan yaparsn cok basmaz isen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Şöyle bir şey düşünür isen yardımcı olabilirim. İstediğin yazı yazılabiliyor.

http://hizliresim.com/0qW0o8
    http://hizliresim.com/5dEN1R
    http://hizliresim.com/Xv8br7
    Buda güzelmiş ama tam olarak istediğim değil. İlgin içşn tşkr ederim. İstediğim gibi buldum. Resim koymayı bilmediğim için paylaşamıyorum

Panther38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25 MİDNİGHT BLACK
    Alıntı hope54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buda güzelmiş ama tam olarak istediğim değil. İlgin içşn tşkr ederim. İstediğim gibi buldum. Resim koymayı bilmediğim için paylaşamıyorum
    Brn motorda motoinkz in jant şeritleri var biraz pahalı ama güzel
    GAZLA UÇARSIN FRENLE KONMA İŞİ PROBLEM NASIL OLCEK

Alıntı Panther38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Brn motorda motoinkz in jant şeritleri var biraz pahalı ama güzel
    Şimdi baktım. Çok güzeller ama dediğin gibi çok pahalı. Sahibindende buldum bitane. Kırmızı rengi varsa alıcam 👍

Arkadaslar bu yamalube yagdan memnun kalmayip motul kullananlarin epeyce oldugunu gordum sagolun yardiminiz icin ama motulun hangi turu ve hangi sentetic bunu da kullananlar yazarsa sevinirim

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Motul 5100 MA2 10/40 sentetik yağ kullanabilirsiniz.

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    Arkadaşlar forumu en başından beri takip etmekteyim .
    Fakat hala şuna açıklık getiremedim ozzz hocam demişti ki michelin pilot street kullanıyorum ve ustam önerdi eski yarışcıydı dedi.
    aea pirelli rosso 2 dedi ve etraf rosso 2 takanlarla kaynıyor.
    Şimdi benim sorum şu hangisi ile kaç kilometre yapabildiniz? (lastik kaç kilometre dayandı?)
    hangisi daha iyi yol tutar ?(türkiye asfaltlarında?)
    hangisinin viraji daha iyi olur ? (ısınıp /ısınmadıgında?)
    hangisi 4 mevsim işimi görür? (yagmurda felan hangisi daha iyi?)
    Ekstra olacak sorumda şu ekipman alımlarında uzun sure degiştirmeyecegim eldiven sırtlık mont olarak hangısını nelere dıkkat ederek almalıyım ?
    genel olarak yazın kullanacagım. butcem kısıtlı (600 mont 100 eldiven 100 sırtlık 300 pantolon ve gunluk olarakta çok sıkıntı cıkartmayacak şekilde)

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Alıntı aslan557 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakat hala şuna açıklık getiremedim ozzz hocam demişti ki michelin pilot street kullanıyorum ve ustam önerdi eski yarışcıydı dedi.
    Şimdi benim sorum şu hangisi ile kaç kilometre yapabildiniz? (lastik kaç kilometre dayandı?)
    Ekstra olacak sorumda şu ekipman alımlarında uzun sure degiştirmeyecegim eldiven sırtlık mont olarak hangısını nelere dıkkat ederek almalıyım ?
    genel olarak yazın kullanacagım. butcem kısıtlı (600 mont 100 eldiven 100 sırtlık 300 pantolon ve gunluk olarakta çok sıkıntı cıkartmayacak şekilde)
    Sormuş Olduğun Soruda Sadece Lastik Konusunda bilgi vermek istiyorum;
    Daha Önce Mıchelin pilot street Kullandım ve Keşke daha önceden rosso2 alsaydım dedirtti bana şuanda 8 bin km rosso 2 kullanıyorum Ki genelde uzun yolda kullanırım Lastiğim iyi durumda tahminen 10 bin km kadar götürür total de .
    Islak performansı na gelince yağmurlu havada sert fren yapıyordum kasıtlı ve benim lastiklerim kaymıyordu kaymıyor da.
    Isınma Konusuna gelince yola çıktıktan 5 km sonra ısınır sakız gibi lastik merak etme oraları.

Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha Önce Mıchelin pilot street Kullandım ve Keşke daha önceden rosso2 alsaydım dedirtti bana şuanda 8 bin km rosso 2 kullanıyorum Ki genelde uzun yolda kullanırım Lastiğim iyi durumda tahminen 10 bin km kadar götürür total de .
    Islak performansı na gelince yağmurlu havada sert fren yapıyordum kasıtlı ve benim lastiklerim kaymıyordu kaymıyor da.
    Isınma Konusuna gelince yola çıktıktan 5 km sonra ısınır sakız gibi lastik merak etme oraları.
    yorumun için teşekürler bide pilot street kullanan bırsı detaylı yorum atarsa karşılaştırmak isterim

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Panther38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru satın aldığınız kişi yakın bir ilde yada aynı ildeyseniz ulaşın ve isteyin. Kullanma klavuzu ve garanti kitapçığını isteyin.
    Aramızda pek yok aradım sordum. Kitap elindeymiş alabilirsin dedi. En kısa zamanda alacağım ondan.
    Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum dogru anladıysam bakımda yamalube koyulduktan sonra bakımdan cıktıgında yagı bosaltıp motul koyucaksın eger dogru anladıysam aynen böyle yap bende yapıcam bidaki bakımda vites degiştirme ısıgını ayarlamak istiyorsan you tube motosiklettin hoca yaz orda vloger arkadasımız var onun paylaşımı var oradan bakarak ayarlayabilirsin. bi depoyla kaç km gittigini gösteriyordu galiba motor o konuda bilgisizim :D yedek depoda kaç km gidebilecegini bilmiyormda 50 60 felan yaparsn cok basmaz isen.
    Aynen dostum öyle yapıcam. Yağı değiştirdikten sonra bi 300-500 yapıp sonra motul koycam. Böyle vitesler kemik gibi ya yazık oluyor alete cart curt Önerdiğin videoya bakıyorum hemen.

CraCheR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1)Ybr 125 2)R25 3)Fazer 6 4)Fazer 8
    Arkadaşlar merhaba,

Dün siparişini verdiğim R25'im geldi. Sizlere oturuşla ilgili bi sorum olacaktı. Depoya yaklaşık şekilde oturduğum zaman sol dizim grenaja deyiyor ve az da olsa canımı acıtıyor. Sol ayağımızı koyduğumuz vites pedinin yükseliğini dizimize göre ayarlıyabilir miyiz?

Şimdiden teşekkürler.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5000 bakımında neler değişiyor?
    Yağ filtre falan kendim alsam sorun olurmu? Böyle yapan arkadaşlar hangi firmadan alışveriş yaptılar acaba?

B-king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Merhabalar arkadaşlar. Uzun zamandır foruma üyeyim ve ben de sonunda Yamaha'cı oldum Geçen hafta R25 aldım, daha 200km de Buluşmalar olursa katılabilirim. Herkese kazasız belasız sürüşler

MustafaR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Arkadaşlar benzin 98 mi 95 mi koyuyorsunuz?

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aynı dertten muzdaribim. Bu yamalube çok dandik sanki. Vites geçişleri özellikler hoş değil. Tak tuk heleki 2 ye geçerken.
    o yüzden motul 5100 siparişi verdim. 2Lt 68 tl ye buldum nette. Pazartesi gelir muhtemelen bakalım övüldüğü kadar varmı?
    Arıza olursa onu döker yamalube koyarız :D
    Arkadaşım,uyarmadan edemeyeceğim.Nette satılan Motul yağların içinde sahte olanları var.Ucuz alıyorsan eğer,altında bir acayiplik olabilir.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım,uyarmadan edemeyeceğim.Nette satılan Motul yağların içinde sahte olanları var.Ucuz alıyorsan eğer,altında bir acayiplik olabilir.
    Hocam Motul 5100 1.Lt fiyatı 34 TL zaten. Olması gereken fiyatta. Motomax,feyizoğlu gibi güvenilir sitelerden tedarik edilirse sorun olmaz.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım ömrü konusunda ciddi misin? Eğer cidden öyle ise aklımdaki tek soru ortadan kalkmış olacak da
    Korkarak yaşayamazsın!

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı aslan557 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum rosso 2 ler le michelin arasında cok bi fark yok rosso biraz daha cabuk ısındıgı için daha cabuk tutunuyor yola ama michelin kadar ömrü olmaz ve ygmurda michelin rossodan daha iyi bu benim kendi fikrim. emin ol AEA bi rosso takın dedi herkez rosso alıyor adam niye rosso diyor motolastik.com AEA barkına a sponsor ne desin michelin alın dicek hali yok ben de rosso alıcaktım vazgeçtim elime para geçtigi anda michelin alıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

bu akşam ustayla motorları degiştik r6 ile gazladım 30 km ana yolda 15 km sehir içinde yoruyo be abi gün sonunda kendi motorumu geri aldım r6 nın tadı sadece ana yolda şehir içinde ölüm
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum rosso 2 ler le michelin arasında cok bi fark yok rosso biraz daha cabuk ısındıgı için daha cabuk tutunuyor yola ama michelin kadar ömrü olmaz ve ygmurda michelin rossodan daha iyi bu benim kendi fikrim. emin ol AEA bi rosso takın dedi herkez rosso alıyor adam niye rosso diyor motolastik.com AEA barkına a sponsor ne desin michelin alın dicek hali yok ben de rosso alıcaktım vazgeçtim elime para geçtigi anda michelin alıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

bu akşam ustayla motorları degiştik r6 ile gazladım 30 km ana yolda 15 km sehir içinde yoruyo be abi gün sonunda kendi motorumu geri aldım r6 nın tadı sadece ana yolda şehir içinde ölüm
    http://<a href="http://hizliresim.co...Xg.jpg</a></a>

kardeşim haklısın bende aea öyle deme sının sebebının o oldugunu dusunuyorum eger motolastik.com da mıchelın olsaydı işler degişirdi ikisinden birini kesin takın derdi haklısın bende mıchelın taraftarıyım

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Dostum gidicem gelicem derken sonuna bide inşallah desen daha güzel olur sanki hele ki iki teker üstündeki bizlerin daha cok dikkat etmesi gerekir. Yanlış anlama belki günlük hayatında kullaniyorsundur ama burda da yazalim nolucak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)