Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    karnıda doysun şükür kavuşturana ilk izlenimlerim olumlu aynalar biraz sıkıntı evet ama motor cok heyecan verici gerçekten allah herkese nasip etsin
    Murat.K., Blindfire, hkn. ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Rabi seninde aslanına kavuşmana sevindim, Hayırlı olsun tekerin düz bassın. Siyah gerçekten çok asil ve başka duruyor. bir önceki sayfada da bir resim ben paylaşmıştım. Ozan lada konuşup bir araya gelelim en kısa zamanda

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rabi seninde aslanına kavuşmana sevindim, Hayırlı olsun tekerin düz bassın. Siyah gerçekten çok asil ve başka duruyor. bir önceki sayfada da bir resim ben paylaşmıştım. Ozan lada konuşup bir araya gelelim en kısa zamanda
    abicim çok teşekkür ederim. bu haftaki iznim yattı haberleşelim haftaya hafta arası bi gün ayarlayıp çıkalım yollara

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Kusura bakmayın. Dün gece cevap vermeye calıştım fakat 3g de sıkıntı olduğu için cevap yazamadım. Motorlarımızın yol bilgisayarında 2 tür anlık ve ortalama yakıt bilgisi var. 1.si; 100km/lt diğeri 1Lt/km. Geçiş yapmak için anlık yakıt durumunu gösterirken 1 saniye boyunca sel tuşuna basın. Ben bu işlemi kontak açık motor çalışmaz konumda yapıyorum. Motor çalışırken denemedim.
    Bu arada ilk depoyu ancak bitirebildim. Yol bilgisayarı 3,9 Lt ortalama gösterdi. 306 Km. yol gitmişim. 11,9 lt. yakıt aldı. 51,5 Tl. Yani yol bilgisayarı değeri ile gerçekleşen değer ilk depoda tam doğru çıktı.

Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın. Dün gece cevap vermeye calıştım fakat 3g de sıkıntı olduğu için cevap yazamadım. Motorlarımızın yol bilgisayarında 2 tür anlık ve ortalama yakıt bilgisi var. 1.si; 100km/lt diğeri 1Lt/km. Geçiş yapmak için anlık yakıt durumunu gösterirken 1 saniye boyunca sel tuşuna basın. Ben bu işlemi kontak açık motor çalışmaz konumda yapıyorum. Motor çalışırken denemedim.
    Bu arada ilk depoyu ancak bitirebildim. Yol bilgisayarı 3,9 Lt ortalama gösterdi. 306 Km. yol gitmişim. 11,9 lt. yakıt aldı. 51,5 Tl. Yani yol bilgisayarı değeri ile gerçekleşen değer ilk depoda tam doğru çıktı.
    Aynı bende kurcaladim çözdüm. Full depo ile 306 km yapıyor yoksa tek yakıt gostergesinde tek tık kalana kadar mı

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı rabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karnıda doysun şükür kavuşturana ilk izlenimlerim olumlu aynalar biraz sıkıntı evet ama motor cok heyecan verici gerçekten allah herkese nasip etsin
    http://i.hizliresim.com/8lr9an.jpg
    Seneye bende düşünüyorum almayı.Yalnız şekli r125 yanında çok sönük kalıyor.R125'ten sonra motor beğenmek harbiden zor.

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seneye bende düşünüyorum almayı.Yalnız şekli r125 yanında çok sönük kalıyor.R125'ten sonra motor beğenmek harbiden zor.
    zevkler ve renkler diyelim bende r125 i almam bu varken

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bu kediler için kedi savar diye bir sprey var, alıp deneyen var mı? İşe yarıyor mu?

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Evet arkadaşlar sonunda teslim aldık. Motor tek kelimeyle harika. Vites geçişleri, gaz tepkisi mükemmel. Tek falso ayna gibi duruyor. Ciddi anlamda yolu görmekte sıkıntı çekiyorum. Çok racing bir pozisyonu olmadığından iyice yatmak gerekiyor aynalar için. Ilk vitesli motorum olduğundan sık sık stop etmem ve zaman zaman tak tuk vites geçişlerim dışında ilk gün bir problemim çok şükür olmadı. E debriyajla yeni tanışıyoruz o kadar olacak. :D Otomobil bile kullanmışlığım olmadığından debriyaj oldukça yabancı geldi haliyle. Genelde ikinci viteste 40 km civarlarında yol ala ala evime geldim. Daha sonra tekrar çıktım ve bir akşam sürüşü yaptım. 7 binden sonra motor resmen patlıyor, biz tecrübesizler için sıkıştırmalarda anlık kaçış dışında tavsiye etmiyorum. Uzun lafın kısası 125 le başlamadığıma memnunum. Dedikleri gibi gaz sizin elinizde. Bilinçli ve maceradan uzak bir sürüş ile sıkıntı çekileceğini düşünmüyorum. Hiç öyle '' hakkını vereceksin babo '' cuların gazına gelmeyin derim

Allah herkese hayırlısını nasip etsin. Ben çok dua ettim, '' hayırlısı neyse o olsun '' dedim, bu motor oldu.
    Ben kendim gibi olan sıfır tecrübe arkadaşlarıma rahat olmalarını tavsiye ediyorum. Böyle bir motorla başladınız diye işi bileceksiniz diye bir şey yok. Arkamda kornalar havada uçuştu hiç acele etmedim, bunlar hiç önemli değil. Önemli olan benim ve önümdekilerin güvenliği. Hiç rezil oldum hissiyatına kapılmayın. Hiç kimse bir şeyi anasının karnından doğarken ögrenmiyor. Siz şanslınız ki böyle bir motorda öğreniyorsunuz. Birazdan foto da paylaşacağım.
    stanly, orh, Safety First ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Merhaba arkadaşlar, bugün ben de siyah renk R25'ime kavuştum. Konusu da burada:

http://www.motosiklet.net/forum/tebr...torum-r25.html

Bir sorum olacak, kitapçıkta rodajla ilgili bir bilgi yok mu, yoksa ben mi bulamadım?

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Hayırlayamadığım arkadaşlar motosikletiniz hayırlı olsun inş.
    Eğer motosiklet konusunda çok tecrübesizseniz eğitim almanızı ısrarla tavsiye ederim. Motosiklet araba gibi değildir. Unutmayın ki kaporta biziz. Önemli olan güzel güzel keyifli bir şekilde kullanmak, hayatta ve sağlam kalmaktır.
    Eğer fırsatınız varsa mutlaka eğitim alın. Göreceksiniz ki daha önceden otomatikleştirdiğiniz sürüş karakterinizin bi çoğu yanlışmış...
    Fırat82 ve rabi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Bu da bizimki

ozzzzz80, Safety First, yama a ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar sonunda teslim aldık. Motor tek kelimeyle harika. Vites geçişleri, gaz tepkisi mükemmel. Tek falso ayna gibi duruyor. Ciddi anlamda yolu görmekte sıkıntı çekiyorum. Çok racing bir pozisyonu olmadığından iyice yatmak gerekiyor aynalar için. Ilk vitesli motorum olduğundan sık sık stop etmem ve zaman zaman tak tuk vites geçişlerim dışında ilk gün bir problemim çok şükür olmadı. E debriyajla yeni tanışıyoruz o kadar olacak. :D Otomobil bile kullanmışlığım olmadığından debriyaj oldukça yabancı geldi haliyle. Genelde ikinci viteste 40 km civarlarında yol ala ala evime geldim. Daha sonra tekrar çıktım ve bir akşam sürüşü yaptım. 7 binden sonra motor resmen patlıyor, biz tecrübesizler için sıkıştırmalarda anlık kaçış dışında tavsiye etmiyorum. Uzun lafın kısası 125 le başlamadığıma memnunum. Dedikleri gibi gaz sizin elinizde. Bilinçli ve maceradan uzak bir sürüş ile sıkıntı çekileceğini düşünmüyorum. Hiç öyle '' hakkını vereceksin babo '' cuların gazına gelmeyin derim

Allah herkese hayırlısını nasip etsin. Ben çok dua ettim, '' hayırlısı neyse o olsun '' dedim, bu motor oldu.
    Ben kendim gibi olan sıfır tecrübe arkadaşlarıma rahat olmalarını tavsiye ediyorum. Böyle bir motorla başladınız diye işi bileceksiniz diye bir şey yok. Arkamda kornalar havada uçuştu hiç acele etmedim, bunlar hiç önemli değil. Önemli olan benim ve önümdekilerin güvenliği. Hiç rezil oldum hissiyatına kapılmayın. Hiç kimse bir şeyi anasının karnından doğarken ögrenmiyor. Siz şanslınız ki böyle bir motorda öğreniyorsunuz. Birazdan foto da paylaşacağım.

Hayırlı uğurlu olsun,kazasız belasız.

Mutlaka eğitim alın, fren tekniklerini öğrenin ve ekipmansız yola çıkmayın.

Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bugün ben de siyah renk R25'ime kavuştum. Konusu da burada:

http://www.motosiklet.net/forum/tebr...torum-r25.html

Bir sorum olacak, kitapçıkta rodajla ilgili bir bilgi yok mu, yoksa ben mi bulamadım?

Size de hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız. Ah şu iz-moto yokmu tam sopalıklar abi ya.Banada nisan sonu dediler gittim taaa Nazilli'den aldım şimdi stoktan motor satıyorlar ilanları var.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Tabi tabi eğitim şart. Ne kadar kontrollü gitsek de mutlaka tersini doğru sandığım şeyler çoktur.
    Yarın ve hafta boyunca yamaha'dan ustamızla 1-2 saatlik sürüş antrenmanlarına başlayacağız. Istanbul dışında oturduğumdan pek eğitim alma şansım yok ben de rica ettim böyle bir yöntem bulduk. Işe gidip gelirken de trafik içi şimdilik motoru kullanmak yerine minibüs tercih edeceğim.

Motosikleti
    Dominar D400
    Rabi' nin motosikletini hayırlamaya gittim bugün...
    Xavosa, batubudak, yama a ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

batubudak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r25
    foruma son baktığımda 12.sayfadaydı diye hatırlıyorum. 38 e gelmişsiniz. az konuşun be ya)
    motoru satın aldım iş güç plaka derken bir hafta bayide bıraktım. pazar günü bayiden eve gelene kadar sürdüm gayet güzeldi. depoda bekliyor hava çok kötü süremedik daha. kilometre sayacı -- olarak duruyor bende. niye rakam çıkmadı.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı batubudak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    foruma son baktığımda 12.sayfadaydı diye hatırlıyorum. 38 e gelmişsiniz. az konuşun be ya)
    motoru satın aldım iş güç plaka derken bir hafta bayide bıraktım. pazar günü bayiden eve gelene kadar sürdüm gayet güzeldi. depoda bekliyor hava çok kötü süremedik daha. kilometre sayacı -- olarak duruyor bende. niye rakam çıkmadı.

Göstergeyi ODO konumuna getir

batubudak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r25
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rabi' nin motosikletini hayırlamaya gittim bugün...http://i.hizliresim.com/rgDMzB.jpghttp://i.hizliresim.com/7oLg3m.jpg
    mavi olanın lastikleri değişmiş. hangi lastik var üzerinde. ben bayiye prelli rosso 2 almak istiyorum dedim, bana rosso 2 lerin sert olduğunu, onu alacaksam değiştirmeme gerek olmadığını söyledi. değiştireceksen michelin al dedi. bu konuda yorum ve tavsiyeleriniz nelerdir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergeyi ODO konumuna getir
    nasıl yapılıyor?

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor süreklilik isteyen bi icat...
    7 yaşımda moblytte kullanarak başladım motora. 13-14 yaşımdan beri de araba kullanıyorum.
    motorada arabaya uzun soluklu aralar verdim öğrencilik nedeniyle.
    Uzun aradan sonra arabaya binince sanki hiç ara vermemiş gibi olur bana, ama motor hissettirir o arayı.
    O yüzden BENCE motor daha çok dikkat, daha çok ve sürekli antreman, ve özellikle yeni başlayanlar için EĞİTİM gerektiren bir konu.
    ozzzzz80, Race_Blue ve rabi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı batubudak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mavi olanın lastikleri değişmiş. hangi lastik var üzerinde. ben bayiye prelli rosso 2 almak istiyorum dedim, bana rosso 2 lerin sert olduğunu, onu alacaksam değiştirmeme gerek olmadığını söyledi. değiştireceksen michelin al dedi. bu konuda yorum ve tavsiyeleriniz nelerdir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

nasıl yapılıyor?
    Mavi olan benim yawru. Ben mishelin aldım. Rossolar daha iyiymiş ama piste daha uygunmuş dediler.
    Kontağı aç ekranda ODO yazana kadar Sel düğmesine bas
    batubudak ve rabi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)