Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Daelim S3 Advance / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üstün Kore teknolojisi
    Sınıfının en hafif ve en güçlü aracıdır. (25 h.p.)
    Keyless go yani anahtarsız çalıştırabilme özelliğine sahiptir.
    Mükemmel sürücü ve yolcu konforuna uygun sele.
    Sıvı soğutmalı,4 zamanlı,yakıt enjeksiyonlu 250 CC motor.
    Fiyat/performans oranına göre mükemmel müşteri memnuniyeti.

Ayrıntılı bilgi ve fiyat için tıklayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600

Daelim S3 Advance / Bilgi Paylaşım Başlığı

Arkadaşlar merhaba
    Daelim s3 ile ilgili forumda yeterince bilgi bulamadım.Bu başlık altında kullanan arkadaşlar ve almaya niyeti olanlar ile paylaşımlarda bulunabiliriz.
    Benim bu hafta sonu deneme fırsatım oldu izlenimlerimi paylaşmak istedim.

Uzun zaman motorsuz geçen günlerimden sonra bu hafta sonu Daelim s3 Advance ile tanıştım. Bende baktım siteden arkadaşlar Garipçe’ye doğru gidiyor bende onlara takıldım. Motoru test etme ve güzel manzara fotoğrafları çekme fırsatım oldu

Gelelim motora daha önce scooter kullanmamıştım en son motorum f 650 gs idi bu yüzden biraz tereddütlüydüm açıkçası, tekerleklerinin küçük olduğundan dolayı virajlara korkarak giriyordum fakat bir iki virajdan sonra benden tam not aldı ayrıca hızlanması beni çok etkiledi. Frenleri güven veriyor.Motorun ebatları çok tatmin edici 1.92 boy 85 kilo olunca her motora binemiyorsunuz bu gayet rahattı. Anahtarsız çalışıyor, eldivenleri giydim, anahtar cebimde kaldı eldiveni çıkar anahtarı al tekrar eldiven giy derdi yok,diğer motorlarımda topcase olmadığı için kaskımı hep elimde taşırdım koltuk altına rahatlıkla sığıyor hatta yanda mont ve eldivenler için yer bile kalıyor.Artçı ile binmedim fakat artçı içinde rahat görünüyor sırt dayaması var.Vibrasyon olayına gelince hiç hissetmedim.

Sonuç olarak benden tam not aldı.İtiraf etmeliyim ki vitesli motordan sonra otomatik vites bir motor şehir içinde çok daha rahat ve keyifliymiş yarın fuarın ilk günü niyeti bozdum belki yarın Daelim s3 sahibi olabilirim.

Ayrıca firmaya sorduğumda test için fuara motor getireceklermiş test etmek isteyenler fuar boyunca deneyebilir .

TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor Tipi : Su Soğutmalı,4 zamanlı,tek silindir
    Motor Hacmi : 247 cc
    Maksimum Güç : 25 hp
    Yağlama : Basınç ve Sıçratmalı
    Yakıt Sistemi : Enjeksiyon
    Ateşleme : C.D.I.
    Çalıştırma : Elektrik marş ( Keyless Go)
    Şanzuman : Otomatik
    Son Aktarım : V-kayış
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 11,5 lt
    Şasi : Çelik boru şasi
    Ön Süspansiyon : Teleskopik çatal
    Arka Süspansiyon : Helezonik yay, salınım kolu
    Ön Fren : Hidrolik tek disk
    Arka Fren : Hidrolik tek disk
    Ön Lastik : 120/70-14
    Arka Lastik : 140/60-13
    Toplam Uzunluk : 2140 mm
    Toplam Genişlik : 764 mm
    Toplam Yükseklik : 1330 mm
    Sele Yüksekliği : 745 mm
    Tekerlekler Arası Mesafe : 1500 mm
    Ağırlık : 167 kg

rüzgarınla sarıl bana hayallerim üşümeden

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Motorunuz hayırlı olsun,,Ve baslıkta öyle
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

ScootFan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jetmax 250
    250 sınıfında S3'ü bana çok önerenler oldu ama canlısını ne trafikte ne de Ankara'daki bayilerde göremedim. Sipariş almadan getirmiyorlarmış. Görmediğim birşeye 8600TL vermek istemedim; kısmetim Jetmax'mış...

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı ScootFan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 sınıfında S3'ü bana çok önerenler oldu ama canlısını ne trafikte ne de Ankara'daki bayilerde göremedim. Sipariş almadan getirmiyorlarmış. Görmediğim birşeye 8600TL vermek istemedim; kısmetim Jetmax'mış...
    bayiler hep öyle..ellerinde tutsalar elbet satarlar.daha 6. aydayız
    birGarip..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bursa bayisinde var, parasını sonuna kadar hakediyor, Ayrıca çok iyi gidiyormuş. Birisi takasa X-max verip bunu aldı.
    muvodo bunu beğendi.

YASİN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s3 250 advance
    arkadaslar ben kullanıcı olarak yorum yazıyorum motor parasını sonuna kadar hak edio parca kalitesi diğerlerini aratmaz ama cok kaliteli de değil fiyat diğer 250 cc maxilerin arasında en ucuzu ama en güçlüsü 140-150 anında gösteriyor youtubede 170 km hızı gören daelim videoları var anahtarsız calışma özelliği gerçekten cok pratik motor heybetli ve cok göze carpıyor ben 2. el buldum ve aldım cok ön yargılı yaklaşmıştım ilk önce ama test sürüsünden sonra vay anasını dedirtti gerçten ;)
    muvodo bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı YASİN09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben kullanıcı olarak yorum yazıyorum motor parasını sonuna kadar hak edio parca kalitesi diğerlerini aratmaz ama cok kaliteli de değil fiyat diğer 250 cc maxilerin arasında en ucuzu ama en güçlüsü 140-150 anında gösteriyor youtubede 170 km hızı gören daelim videoları var anahtarsız calışma özelliği gerçekten cok pratik motor heybetli ve cok göze carpıyor ben 2. el buldum ve aldım cok ön yargılı yaklaşmıştım ilk önce ama test sürüsünden sonra vay anasını dedirtti gerçten ;)
    Hayırlı olsun. Yakıt ve yol tutuşu konusunda bilgi verebilirmisiniz. Birde diğer motorlardan farklı yanları varmı
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    daelim s3 250 advance
    yakıt sakin kullanımda 3.5 lt 100 km de agrasif kullanımda 4.1 lt kadar cıkabiliyor sehir içinde ani gaz açmalar yakıtı arttırıyor ama ben sakin kullanıyorum yakıt oldukça iyi yol tutuş mükemmel çizgiden ayrılmıyor frenleri mükemmel kombinesi harika çalışıyor çelik fren hortumlarıyla desteklenmiş ön freni hiç kullanmıyorum desem yalan olmaz diğer modelleri arasındaki farklar öncelikle 25 beygirlik bir motora sahip 170 km hızı görenler var key lest go sistem (anahtarsız çalışma özelliği) harika bişi cok pratik gerçekten millet görünce saşırıp kalıo bagaj fullface kask ve ceketi tam olarak alıyor önde 3 konsolla geri kalan eşyalarıda koyabilirsin ben eşimle kullandığım için topcase taktım butun eşyaları rahat rahat koyabiliorum ayrıca ön tarafta bulunan çakmaklığı ile tel nabigasyon gibi aksesuarları takabiliosun şimdilik aklıma gelen bunlar başka soruların olursa bilgim çerçevesine yanıtlarım ;)

lejyoner67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250İ 2013 SİYAH
    Arkadaşlar selam.Bende yamaha x city 250 ye kafayı takmışken peugeot geopolis 300 ü ve daelim s3 ü gördüm.İnanın kafam karıştı.S3 donanım ve güç olarak fark atıyor ama yamaha kalitesi duruşu ve asalet kokan havasıyla beni çağırıyor.Peugeot fiyattan kaybediyor.Gerçi 2012 sini 11 e veriyor bayii ama yinede çok.S3 ün artıları 4 valf oluşu,4 lü flaşör,kombine frenler,amörtisörlü ve ışıklı sele,çakmak soketi,led stoplar,anahtarsız çalıştırma vs.Ama bana göre eksiği lastiklerin küçük oluşu ve arkaya çanta takmak için uygun olmayışı.Gerçi takılabiliyor diye duydum ama tam bilgim yok.Birde yan ayaklığa alınca stop etme özelliği varmı bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim...
    İki tekerden başka kendimi özgür hissettiğim yer yok...free man

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    [QUOTE=lejyoner67;3082751]Arkadaşlar selam.Bende yamaha x city 250 ye kafayı takmışken peugeot geopolis 300 ü ve daelim s3 ü gördüm.İnanın kafam karıştı.S3 donanım ve güç olarak fark atıyor ama yamaha kalitesi duruşu ve asalet kokan havasıyla beni çağırıyor.Peugeot fiyattan kaybediyor.Gerçi 2012 sini 11 e veriyor bayii ama yinede çok.S3 ün artıları 4 valf oluşu,4 lü flaşör,kombine frenler,amörtisörlü ve ışıklı sele,çakmak soketi,led stoplar,anahtarsız çalıştırma vs.Ama bana göre eksiği lastiklerin küçük oluşu ve arkaya çanta takmak için uygun olmayışı.Gerçi takılabiliyor diye duydum ama tam bilgim yok.Birde yan ayaklığa alınca stop etme özelliği varmı bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim...[/QUOTE2

Selamlar, 2 ay önce bursa dan 2013 model1300km de s3 advance 250 aldım,Ve binerek Ankara ya geldim.Yola vantuz gibi yapışıyo,şiddetli rüzgarlarda dahi çizgisinden hiç sapmadı.Bu durum beni çok şaşırttığı gibi çokda güvende hissettirdi.Özellikle 120 130 la tır solladıktan sonra rüzgarı yediğim halde çizgiden sapmaması süper bi olay. ortalama 110 120 km lerde kullandım .Bisefer 155km hızı gördüm .Titreşim nerdeyse yok gibiydi.km de 14 krş yaktı. Şehir içi önceki depoda 18 krş sonrakinde 19 krş yaktı. Bursadan gelirken 100 kmde 2,98 litre yakmış,14 krş km de.uzunyolda bi depoyla (son 25kmsi şehir içi)368km yol yapmış.Depo 11,5 litre yanılmıyosam.Şehir içi 300 km gidiyo zorlasam en az 20 daha gider sanırım.YAN AYAĞA ALINCA STOP EDİYOR.Heleki Honda pcx den sonra Harley kullanıyomuşum gibi geliyo.scooter sitesinde aylarca takip ettikten ve de pcx in zayıflığından ve de rüzgarda yelkenli gibi savrulmasından bıktığım için s3 aldım.Çok memnunum tavsiye ederim.

Ayrıca buraya hemen kaydolup kolayca görüş bildirebildiğim için siteye teşekkürler.Scooter sitesine üyelik tam bi zırva

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Ben de kullanıcısı olarak aynen katılıyorum
    Garip ve shrek bunu beğendiler.

shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck
    çok güzel müthiş özellikleri olan bir scooter.sanırım bende bu motosikletden alacam

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Alıntı lejyoner67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam.Bende yamaha x city 250 ye kafayı takmışken peugeot geopolis 300 ü ve daelim s3 ü gördüm.İnanın kafam karıştı.S3 donanım ve güç olarak fark atıyor ama yamaha kalitesi duruşu ve asalet kokan havasıyla beni çağırıyor.Peugeot fiyattan kaybediyor.Gerçi 2012 sini 11 e veriyor bayii ama yinede çok.S3 ün artıları 4 valf oluşu,4 lü flaşör,kombine frenler,amörtisörlü ve ışıklı sele,çakmak soketi,led stoplar,anahtarsız çalıştırma vs.Ama bana göre eksiği lastiklerin küçük oluşu ve arkaya çanta takmak için uygun olmayışı.Gerçi takılabiliyor diye duydum ama tam bilgim yok.Birde yan ayaklığa alınca stop etme özelliği varmı bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim...
    bence sym joymaxı da listeye alın,250 cc alıp uzun süre kullanan çok azdır(genelde daha güçlüsünü isteriz) o yüzden satabileceğiniz marka-modelleri tercih ederseniz fazla zarar etmezsiniz.

Motosikleti
    arkadaşlar görüşleriniz için çok teşekkür ederim.alan arkadaşada hayırlı olsun.benim naçizane görüşüm motor güzel özelliklere sahip.ancak plastik kalitesi çok kötü.yakından tekrar inceledim ve bu beni üzdü.sym.ye gelince web sayfasndan ürünleri inceleyemiyorumki.tam ürün sayfasına gelince açmıyor hata veriyor.firma bu konuda bir şeyler yapmalı.önemsiz bir ayrıntı gibi görünsede bence bu tür ayrıntılar marka ciddiyetinin göstergesidir.saygılar

Motosikleti
    daelim s3 250 advance
    kardesim motorun son fiyatını bilmiorum ama fiyata gore kalite ben kullanıorum cokta memnunum plastik aksam dedgn gbi goze hitap etmiyor ama alt takim ruhunu oksar ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

kardesim ben maxem 45lt topcase tercih ettim mukemmel uyum sagladı tavsiye ederim ayrıca yan ayakta mushur var stop eder

Motosikleti
    Alıntı YASİN09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesim motorun son fiyatını bilmiorum ama fiyata gore kalite ben kullanıorum cokta memnunum plastik aksam dedgn gbi goze hitap etmiyor ama alt takim ruhunu oksar ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

kardesim ben maxem 45lt topcase tercih ettim mukemmel uyum sagladı tavsiye ederim ayrıca yan ayakta mushur var stop eder
    verdiğin bilgiler için teşekkürler kardeşim.fiyat 8500 e verecekler

Motosikleti
    daelim s3 250 advance
    pişman olmazsın kardeşim diğer marka scoterler tozunu yutar;)
    muvodo bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    O kadarda kötü değil. Gayet de olması gerektiği gibi ,daha ne olması bekleniyorki

Motosikleti
    daelim s3 250 advance
    neden kimse bişi yazmıyor motor kullanıcıları gezmekten foruma bakamıyormu

yargan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Arkadaşlar merhaba.Bir sym gts evo kullanıcısı olarak babamın motor sevdası depreşmesi üzerine elindeki regal i takasa verip kendisine bir s3 advantage aldık.Makina sağlamlık olarak sym'yi kymco'yu aratmıycak cinsten fakar 2 adet kusuru var.Birincisi egzoz unun çok sesli çalışması.Neden bu kadar sesli çalışan bir egzoz yaparlar anlamış değilim. İkinci kusuru ise motor yapıyorsunuz piyasaya sürüyorsunuz ama neden çanta aparatı yapmıyorsunuz.

Babamın arkadaşı bu duruma çare buldu.Paslanmaz 9 mmlik borulardan çok güzel bir bağlamtı aparatı yaptı Yakında RESMİNİ KOYUCAM. Maliyetine gelince 150 lirayı buldu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler