Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Honda Pcx 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar PCX 150 motorun maximum yükseklik değerini bilen varmı? yani yerden aynalara kadar olan yükseklik. Kapalı bir yer var koymayı planladığım 140 cm yüksekliği bilmiyorum alırmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Selam,

Sele yüksekliği 760 mm ( 76 cm ) ona göre bir hesaplama yapabilirsin. Motosikletin aynası benim güğüs hizama denk geliyor boyum ise 175.

Tesekkurler sanırım ölçmek gerekecek yine de

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Merhaba arkadaşlar,sonunda 2016 model siyah kırmızı yeni Honda PCX 150 ile aranızdayım. Bu 2 sene önce kursta aldığım kısa süreli eğitimden sonra kullandığım ilk motor. İlk haftayı bitirdik ve zamanım çok olmadığından henüz 110 Km kullanabildim. İlk günler gaz kontrolünde ve frenlemede biraz zorlansam da şimdi motora iyice alıştığımı düşünüyorum. Ama burada tecrübeli kullanıcılara bir sorum var;

* bende rüzgar ve köprü fobisi oluştu. Motoru daha çok Kozyatağı - Levent arasında işe gitmek için kullanacağım ama köprüde scooterlar çok savruluyor diyorlar diye bir çekinmeye başladım. Dün akşam bostancı köprüsü civarında rüzgarı baya hissetmiştim. Köprüde daha şiddetlisinde kontrol konusunda sıkıntı olur mu diye endişe ediyorum. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yorum yapabilir mi? Köprüde şeritte kalmak ve kontrolü iyi bir motor mu?

Teşekkürler,

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı umutss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,sonunda 2016 model siyah kırmızı yeni Honda PCX 150 ile aranızdayım. Bu 2 sene önce kursta aldığım kısa süreli eğitimden sonra kullandığım ilk motor. İlk haftayı bitirdik ve zamanım çok olmadığından henüz 110 Km kullanabildim. İlk günler gaz kontrolünde ve frenlemede biraz zorlansam da şimdi motora iyice alıştığımı düşünüyorum. Ama burada tecrübeli kullanıcılara bir sorum var;

* bende rüzgar ve köprü fobisi oluştu. Motoru daha çok Kozyatağı - Levent arasında işe gitmek için kullanacağım ama köprüde scooterlar çok savruluyor diyorlar diye bir çekinmeye başladım. Dün akşam bostancı köprüsü civarında rüzgarı baya hissetmiştim. Köprüde daha şiddetlisinde kontrol konusunda sıkıntı olur mu diye endişe ediyorum. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yorum yapabilir mi? Köprüde şeritte kalmak ve kontrolü iyi bir motor mu?

Teşekkürler,
    Zamanında şöyle bir olay yaşamış ve foruma yazmıştım tekrar buraya yapıştırayım, rüzgar pcx ile tehlikeli oluyor, hele cam ve çanta da varsa ecel terleri döktürür:

Bugün 1500 km de 2015 model pcx 125 imi sattım ve 200 ns aldım. Sabah motoru takas etmeye giderken yolda rüzgar fırtınaya dönüştü. fırtınada Boğaziçi köprüsünü geçerken çok büyük tehlike atlattık. Pcx' imde 39 lt çanta ve uzun tur camı olduğundan, altıda yere yakın olduğundan, en sağ şeritten 200 metre içinde istemeden sol şeritte bulduk kendimizi. Büyük motorlar da etkilendi ama onlar ağır ve büyük tekerlekli olduğundan uzayıp gittiler. Dörtlüleri yaktım, mecburen en sol şeritte durdum. Arkadan gelen araçlar farkına vardı ve yavaşladılar. Orta şeritten gelen otobüs sayesinde onu sağ yanıma alarak köprüyü geçtim. Bu olayı hayatım boyunca unutmayacağım. Kesin akşam haberlerine çıkacağız dedim. " Rüzgarda savrulan acemi motorcu kaos yarattı falan diye. Allah'tan bir şey çıkmadı . PCX o kadar çok rüzgardan etkileniyormuş ki; gelirken BAJAJ ile dönünce anladım. Rüzgar alıyor ama altından ve teker aralarından geçiyor.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Okumuştum ve rüzgar fobime katkısı olan yazılardan birisiydi!! Paylaştığın için yine de teşekkürler

Ben aslında zaten lodoslu havada cıkmayı düşünmüyorum. Hatta cogunlukla daha rahat kıyafet giyindiğim için haftada bir gün cuma günleri levent'e gitmeyi düşünüyorum. Bir de motor fabrika cıkışı nasılsa öyle şimdilik.
    Çanta ve uzun cam yok. Lastikleri de eylül ve Ekim de değiştirmeyi planlıyorum.

Bu şartlar ve nornal günlük köprü rüzgarına göre bilgi alabilirsem sevinirim. Zaten ekim sonrası fazla kullanamıyor olacağım bence... Havalardan dolayı !

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı umutss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okumuştum ve rüzgar fobime katkısı olan yazılardan birisiydi!! Paylaştığın için yine de teşekkürler

Ben aslında zaten lodoslu havada cıkmayı düşünmüyorum. Hatta cogunlukla daha rahat kıyafet giyindiğim için haftada bir gün cuma günleri levent'e gitmeyi düşünüyorum. Bir de motor fabrika cıkışı nasılsa öyle şimdilik.
    Çanta ve uzun cam yok. Lastikleri de eylül ve Ekim de değiştirmeyi planlıyorum.

Bu şartlar ve nornal günlük köprü rüzgarına göre bilgi alabilirsem sevinirim. Zaten ekim sonrası fazla kullanamıyor olacağım bence... Havalardan dolayı !
    Ben yaz kış biniyorum o nedenle hemen sattım. Çevreyolunda kamyon tir sollamak işkence, bir de araçların rüzgarından çıkınca yaz kış farketmiyor. Benim için scooterde pcx konusu kapandı. Ardcı ile daha farkli kötü yanları var. Tercihlere saygı duyarım.

Pcx'e niyetlenmeye gör fiyatlar aldı yürüdü.şansımı eylül ekim gibi deneyeceğim inşallah az da olsa düşer fiyatlar

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    yağışlı havada , dikkatli kullanırsın, sıfır motor alıp lastik değiştirmeyi bi türlü anlamam, agresif kullanıyosanız o başka

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Alıntı MavimantalitE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 10 gün oldu pcx 150 aldım.. gri renk..
    spacy alpha kullanıyordum.. gerçi hala kullanıyorum
    iki kişi daha rahat binebilmek ve uzun yolda daha rahat gidebilmek için pcx 150 aldım..
    bakalım ne olucak..
    saygılar..
    Hangisi daha konforlu ?
    BattalGazi bunu beğendi.

çok eski bir başlık olarak kalmış ama yine de bilgi paylaşımı adına birkaç kelime yazayım istedim.2016 model honda pcx 150 sahibiyim.şehir içi ve uzun yolda kullandım.şuan 6500 km de.seri ve güçlü bir motora sahip.insan gibi kullanıldığı ve bakımları düzenli yapıldığı sürece kafanız rahat şekilde yıllarca kullanabileceğiniz güzel bir motor.bana göre tek dezavantajı(tabi bu bakış açısına göre değişir)110km de hız kesicinin devreye girmesi ve bu hızın üzerine çıkamamanız.şehir içi için değil de uzun yolda özellikle otabanda 110 km lik hız şahsen bana yetmiyor.tabiki bu, hem güvenlik hemde motor ömrünün daha uzun olması açısından alınmış bir önlem.frenler güzel.orjinal lastikleri ırc marka.şuana kadar bir sorun yaşamadım fakat yağmurlu havalarda özellikle virajlarda dikkat edilmesi gerekiyor ve fren mesafesini normalden uzun tutmanız yararınıza olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

ötv ve kdv düşmeyeceğine göre;dolar ve euronun da durumu belli.mart 2016 da 9600tl idi,şuan 9800tl.ithalatçı firma veya satıcılar kendi kazançlarından feragat ederler bir indirim yaparlarsa ne ala.bunun dışında bak daha yükselmesin.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda PCX 150
    Motora heveslenip başlangıç için PCX150 de karar kıldım.

Orjinal ön cam ve orjnal arka çanta ile motor bana 11.000 TL ye geldi.

Revit ekipmanları ve Shoei Qwest kask aldım.

Tek eksiğim ehliyet onuda alınca sahalara çıkacağım
    BattalGazi bunu beğendi.

supersamo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 150
    arkadaşlar merhaba. Bugün kaza yaptım IRC lastikler sağolsun yola yağ dökmüş gibi kaydırdı. Bende düştüm, motor sağ yattı baya kaydı asfaltta.
    Benim sorum: ön grenaj, sağ marşbiyel ve egzoz koruması tamamen parçalandı. Ben bu parçaları kendim alıp değiştirtebilir miyim? Garantisi gider mi? Serviste yaptırsam fiyat çok gelir mi?
    Motorun ilk hali ekte :(( 2016 model.

Motosikleti
    honda cbx 250 twister
    selamun aleykum arkadaslar bende pcx 150 aldım 1000 km oldu
    iyi bir lastik önerisi ve çanta demiri önerisinde bulunursanız sevinirim

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    Arkadaşlar şöyle bir sorum olacak, pcx 150 almayı düşünüyorum. Yeni kasa hoşuma gidiyor. Bi tane de eski kasa var. Arada tip olarak büyük fark yok ama fiyat olarak 1000 tl var. Sizce yeni kasa almaya değer mi 1000 tl fark verip

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Arkadaşlar 17" jant takıp 160 kmh hıza çıkan apaçiler var https://youtu.be/KPeckLDuN7A[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Alıntı supersamo48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. Bugün kaza yaptım IRC lastikler sağolsun yola yağ dökmüş gibi kaydırdı. Bende düştüm, motor sağ yattı baya kaydı asfaltta.
    Benim sorum: ön grenaj, sağ marşbiyel ve egzoz koruması tamamen parçalandı. Ben bu parçaları kendim alıp değiştirtebilir miyim? Garantisi gider mi? Serviste yaptırsam fiyat çok gelir mi?
    Motorun ilk hali ekte :(( 2016 model.

http://i.hizliresim.com/J3oL4q.jpg
    öncelikle geçmiş olsun. bende muğla merkezde IRC lastikli pcx 150 sahibiyim. daha düşmedik şükür pcxturk face sayfasında görmüştüm www.dokuyucu.com.tr bu siteye bir bak istersen. tanıdığın tamirci varsa parçaları alıp taktırabilirsin. servis fiyatı ile bu yöntemi kıyasla.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Arkadaşar rüzgar siperliği takmak istiyorum. Givi ve kappa markalarınfan birini kullanıcam. Bu siperleri kullanan arkadaşlar bilgi verirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Pcx bu kadar güzel anlatılamaz. http://www.motoetkinlik.com/test-hon.../#comment-3450

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    arkadaşlar merhaba,

ben normalde pcx kullanmıyorum fakat bir arkadaşımda 2015 model pcx 150 var bende duruyor bugün sürdüm bişi fark ettim

benki xmax ilk kalkışta titremiyor ama pcx ilk kalkışta bi titreme yapıyor sonra düzeliyor sizdede böylemi acaba

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

ben normalde pcx kullanmıyorum fakat bir arkadaşımda 2015 model pcx 150 var bende duruyor bugün sürdüm bişi fark ettim

benki xmax ilk kalkışta titremiyor ama pcx ilk kalkışta bi titreme yapıyor sonra düzeliyor sizdede böylemi acaba
    Motor soğukken dediğin titreşim oluyor. Ama çok rahatsız edici bir titreşim değil.

mrtkulaksiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx150
    Arkadaşlar merhaba.Dün bende pcx sahibi oldum.Herşey iyi fakat uzun farlar sanki kısalardan çok farkli değil gibi geldi.Bi ayarı varmıdır?

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)