Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 125 - Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Ben bu işlemi tekrarlatacağım sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar, motoru görüp test edebileceğimiz bir bayi var mı acaba İstanbulda? Bu hafta içerisinde falan almak istiyorum ama daha kendi gözlerimle canlı canlı görmedim.
    Teşekkürler.

MT kullanıcılarını birşey sormak istiyorum, cevaplarsanız sevinirim. MT-125 de oturuş pozisyonu YZF r125 gibi mi? Yoksa daha dik mi?

Motoru canlı görme fırsatım olmadı ve bana sanki R125 in grenajsız haliymiş gibi geldi. Eğer öyleyse oturuş biraz yatık sanırım

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Alıntı viperking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT kullanıcılarını birşey sormak istiyorum, cevaplarsanız sevinirim. MT-125 de oturuş pozisyonu YZF r125 gibi mi? Yoksa daha dik mi?

Motoru canlı görme fırsatım olmadı ve bana sanki R125 in grenajsız haliymiş gibi geldi. Eğer öyleyse oturuş biraz yatık sanırım
    Dostum oturuş pozisyonları birbirinden oldukça farklı, MT'de nispeten dik oturuyorsun. R125'te gidon daha uzakt ve alçak. MT 125'in daha rahat bir oturuşu var. Doğrusu R125'e ilk oturuşumda heyecanlanmıştım ss tarzından dolayı, ama şimdi çok memnunum rahat yolculuk yapmaktan.

Uzun yolculuk esnasında beraber yol aldığım arkadaşlardan biri arabadan bir fotoğraf çekmiş, koyuyorum vesileyle. ^^

eraksoy, viperking, ozkansedef ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    There are seven days in a week. And `one day` is not one of them.

Motosikleti
    Henüz yok.
    Darkin çok güzel bi fotoğraf Allah kaza bela göstermesin.
    Darkin bunu beğendi.

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    [/COLOR]Selamlar ekonomi açsýndan düþük ccli motorlarý takip ediyorum ama 15-50 çok kalýn bir yað bu motora göre yazýn tamam da kýþýn zorlar motoru.. Kitapçýkta yazan yað numarasýndan þaþma bence kazasýz belasýz keyfli sürüþler..
    @eraksoy

Motosikleti
    Henüz yok.
    Zaten servisin yaptığı işi beğenmedim. Cumartesi günü işlemi tekrarlatacağım. İşlemi serviside şikayet edeceğim.
    teşekkürler bilgilendirme için

F10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Alıntı viperking adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Doğruluğu/kesinliği tartışılır ama fikir oluşturması açısından buradan kendi boyunuzu seçip inceleyebilirsiniz.
    viperking ve Darkin bunu beğendiler.

Yardımlarınız için teşekkürler, (F10 ve Darkin).

Özellikle linkteki site çok bilgilendirici oldu. Siteden kendi ölçülerime göre baktığımda

R125 için 40 derece gösteriyor ki, evet üzerine oturduğumda bayaa yatmıştım cidden
    Mt 125 için 21 derce gösterdi ik bu değer CBR 125R ile aynı Ninja 250R dan 1 derece yüksek. CBR den pay biçince gayet rahat oturuşu var demek ki.

İlginç olan R25 in 18 derecelik oturuşu, r125 e göre daha başlangıç dostu olacak sanırım
    Darkin ve F10 bunu beğendiler.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    @eraksoy Teşekkürler hocam, hepimize kazasız sürüşler!

F10'un verdiği site ilginçmiş sahiden, bir kenarda dursun lazım olur. :D
    F10 bunu beğendi.

vdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Intruder C800
    Topcase kullanan var mı arkadaşlar, motora topcase alıcam ama bulamıyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Aşağıdaki çantadan aldım ben. Topcase şık durmaz gibi geldi bana. İçinde 4 tane bağlantı kayışı var. Alttan bir tane de sabitleme kayışı koymuşlar.

Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz yok.
    Bugün bağdat cadde de fena trafik vardı. Bi ara boşluk buldum bi gazladım. Sonra trafik bi anda yeniden durdu. Frene abanmamla arka kaymaya başladı. Kıçı başı ayrı oynadı motorun. Ön freni kitlemeden destekleyerek durdum. Ama o anki piskoloji fena, demem o ki motorla şımarmaya hiç gelmiyor.

Daha önceden arka frende lastiklerin çabuk kitlendiğini bildiğim için, motorla teker kitleme ve hakimiyet çalışması yapmıştım bunun avantajını gördüm sayılır sizlerde, bu çalışmayı yapın derim.

2wheels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750X DCT
    Arka fren baya hassas, biraz sert basmaya gelmiyor. Ani duruşlarda arka frene yüklenmemek lazım, mümkün olduğunca ön freni kullanıp, destek için arkayı kullanıyorum. Benzer şekilde hızlı giderken fazla küçük vitese geçilirse arka teker çabuk kilitleniyor, bunun için uygun vitese inip gerekirse ara gaz vermek gerekli. Zaten motora alıştıkça vites geçişleri çok yumuşak hale geliyor.

Bu arada motora uygun branda bulabilen oldu mu? Ölçüleri çok yakın farklı motor brandaları sanki büyük geliyor.. Yeni model olunca da direkt uyumlu model bulmak imkansız gibi.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    Alıntı vdeger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topcase kullanan var mı arkadaşlar, motora topcase alıcam ama bulamıyorum.
    Hocam topcase için öncelikle uygun bir şekilde çanta demiri bulmak gerekiyor. Aynı sorun bende de var malesef. BEnde çanta taktırmak istiyorum ama yamahanın orjinal topcase'i takıldığından arkana artçı alamıyorsun. Eğer olur da birileri sanayii de vs. yaptırırsa buraya yazılsın, haberimiz olur.

Alıntı ozkansedef adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki çantadan aldım ben. Topcase şık durmaz gibi geldi bana. İçinde 4 tane bağlantı kayışı var. Alttan bir tane de sabitleme kayışı koymuşlar.

http://img499.yukle.tc/thumbs/5400XS...5-_48668_1.jpg
    Hocam çantanın linkini de paylaşırmısın? nereden aldın, kaç paraya aldın?

Motosikleti
    Intruder C800
    Alıntı eraksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bağdat cadde de fena trafik vardı. Bi ara boşluk buldum bi gazladım. Sonra trafik bi anda yeniden durdu. Frene abanmamla arka kaymaya başladı. Kıçı başı ayrı oynadı motorun. Ön freni kitlemeden destekleyerek durdum. Ama o anki piskoloji fena, demem o ki motorla şımarmaya hiç gelmiyor.

Daha önceden arka frende lastiklerin çabuk kitlendiğini bildiğim için, motorla teker kitleme ve hakimiyet çalışması yapmıştım bunun avantajını gördüm sayılır sizlerde, bu çalışmayı yapın derim.
    ben dün fenerbahçede düştüm marina civarinda sagdan giderken bisiklet yoluna girdim. Bisiklet yolu yagli boya, islaklikta olunca ön teker kaydi ve yan yattım. Motorun arka fren pedalını tutan metal levha (bracket) kırıldı. Enteresan bir sekilde motorun başka hiç bir tarafinda kılcal çizik bile yok! Bu arada motor yeni olduğu için bu parçanın fiyatı bile belli değilmiş. Tuna otomotiv yarın haber verecek, olmadı bostanci sanayide kirilan bracketi kaynattıracağım. Siz siz olun bisiklet yoluna girmeyin arkadaşlar, boyalı olduğu için buz gibi kayıyor.

Motosikleti
    Henüz yok.
    Geçmiş olsun. :( kaynak işi sakat olabilir. Sonuçda fren bedalı bide bu parçalar dökümdü sanırım. Dökümü kaynatmak mümkün olmayabilir.

Motosikleti
    Intruder C800
    Teşekkür ederim. Serviste sordum, parça gecikirse geçici olarak kaynattırabilirsin dediler. Döküm meselesini bende sordum, sıkıntı olmaz dedi usta, onunda kaynağı varmış. Motorda parça sıkıntısı olması enteresan, yakıt sisteminde filan bir parça lazım olsa 15 gün bekleyeceğiz demekki.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Tekerleklerin ne kadar berbat olduğu burdan anlaşılıyor işte değiştirmekte fayda var.

Motosikleti
    Henüz yok.
    Lastik olarak michelin street sport var daha ne olabilir ki diyor benim gibi motora yeni başlayan düşünce

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)