Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı erso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    stop lambası arka fren veya ön fren farketmeden yanıyor yanlış bilgilendirme olmuş, ilk zamanlarda biraz serttir arka fren zamanla yumuşar ayrıca biraz sert basarsan stop yanıcaktır. Benimde ilk aldığımda arka diskten ses geliyodu zamanla kesildi bilgin olsun. Hayırlı olsun kazasız belasız bin.
    valla ben motoru sıfır aldım arka fren aldığım dan beri yandığını görmedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

bu arada motorun vites geçişlerinden şikayetçi olanlar varsa motul'un 7100 10w30 deneyebilir. özellikle boşa geçmesi çok problem oluyordu şimdi pamuk gibi oldu şıkır şıkır geçiyor vitesler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom
    arka fren stop ayarı var işaretlediğim yerde ayar somunu var plastik onu sıkacaksınız çok gevşekse frene basarsanız yanmaz, yay gergin olsun.

fren caliper ve rotor birbirine alışınca ses gidicektir.
    gevezebaytar bunu beğendi.

Alıntı halisakal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka fren stop ayarı var işaretlediğim yerde ayar somunu var plastik onu sıkacaksınız çok gevşekse frene basarsanız yanmaz, yay gergin olsun.

http://i.imgsafe.org/0063178.jpg

fren caliper ve rotor birbirine alışınca ses gidicektir.
    aynen somunu biraz sıktım ve yandı teşekkürler üsted

Motosikleti
    msx 125
    Alıntı gevezebaytar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben motoru sıfır aldım arka fren aldığım dan beri yandığını görmedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

bu arada motorun vites geçişlerinden şikayetçi olanlar varsa motul'un 7100 10w30 deneyebilir. özellikle boşa geçmesi çok problem oluyordu şimdi pamuk gibi oldu şıkır şıkır geçiyor vitesler.
    hallolmuş

bende kendi kendime nekadar saçma olmuş nasıl yanmaz arka frende diyo yorum yapıyordum

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Eyvallah hocam cok tesekkurler

divergent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX
    Motoru bugün teslim aldım. Hafif acemiyim o yüzden bayiden iş yerine getirene kadar fıtı fıtı geldim 😄 Birkaç acemi sorusuda soracağım. İşyerini açmadan sabahtan plaka ve ruhsatı halledeyim dedim. Derken işe birazda gecikmenin etkisiyle bayide bakmayı unuttum. Olay şu, bayiden benim iş yeri maksimum 1 km fakat otoparka geldikten sonra sayaç 4km'de idi. Bunun sebebi nedir fabrikada ki testten dolayı mı yoksa bayide ki testten mi km yüksekti? Sıfır alan arkadaşlar sizdede km böyle miydi yoksa tam sıfır mıydı? Kıllandım şimdi ben 😕

halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom
    Alıntı divergent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bugün teslim aldım. Hafif acemiyim o yüzden bayiden iş yerine getirene kadar fıtı fıtı geldim �� Birkaç acemi sorusuda soracağım. İşyerini açmadan sabahtan plaka ve ruhsatı halledeyim dedim. Derken işe birazda gecikmenin etkisiyle bayide bakmayı unuttum. Olay şu, bayiden benim iş yeri maksimum 1 km fakat otoparka geldikten sonra sayaç 4km'de idi. Bunun sebebi nedir fabrikada ki testten dolayı mı yoksa bayide ki testten mi km yüksekti? Sıfır alan arkadaşlar sizdede km böyle miydi yoksa tam sıfır mıydı? Kıllandım şimdi ben ��

servis gerekli kontroller için kullanmıştır teslim etmeden önce herşeyin çalıştığı kontrol edilip onaylanıyor. teslim fişinde yazması lazım tüm kontroller. 1-2 km önemli değil.

Motosikleti
    msx 125
    Tokyo motor Show'dan Grom 50 ve Scrambler 125 konseptleri. (gerçekliğinden emin değilim!)

barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    honda pcx
    Gerçek olmalarını dilerim. Şayet çok ama çok güzel olmuşlar. alsak evladiyelik olur, yazın bineriz, kışın salonda dursun seyirlik

Motosikleti
    msx 125
    Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçek olmalarını dilerim. Şayet çok ama çok güzel olmuşlar. alsak evladiyelik olur, yazın bineriz, kışın salonda dursun seyirlik
    aynen çok hoş duruyolar

Herkese selamlar.

Honda Grom (8.000TL) ve Bajaj Pulsar 200RS (10.000TL) arasında kaldım
    sizce tercih edilecek motor hangisi olabilir?

Arada uzun yol yapmayada niyetim var

eskilerden temiz transalp alın

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Honda güzel modeller çıkarmaya baslamıs yine yamaha capy diyede bi monkey bike var oda güzel grom süre süre monkey bikelara taktım bende tam bütce ayarlaması yaptım motorun sağ sinyalini yaptırıcaktım kış geldi kışlık eldiven alıcam ve motor botlarına baktım fakat hiçbiri içime sinmedi bende harleyin postallarından alıcam bütcemden arta kalırsada termal içlik alıcam zaten motor kir içinde kaldı okuldangelincede silmeye üseniyorum cuma günü detaylı bi temizleyip wd40 lıcam birde artık kışın yaptıramasamda yaza baslamadan motorun sinyalini yaptırıcam

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    msx ile takas olur üste para verecek. xj6 diversion f 2013 model 26000 km de ilk sahibiyim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...28405702/detay

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Peki rodaji nasil yapmaliyim msx te?

Motosikleti
    msx 125
    Alıntı kurttomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki rodaji nasil yapmaliyim msx te?
    Rodaj konusunda çok şey söyleniyor farklı şekillerde yapanlar var. Kitapçıkta yüksek devirlerde kullanmayın ani frenlerden kaçının diyor.

Motosikleti
    Honda Msx Grom
    Ilk bakim 1000 km de olmasi lazim. O zamana kadar motorun devrini degistirerek fazla zorlamadan kullanmak en iyisi heralde. Birde debriyajin kavramasi neredeyse sonda. Normalde ayar nasil olmali? Ortalara ayarlasak bi sorun olurmu

Aeryn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson street 750
    Herkese selamlar Ankara'dan. Yaklaşık 1 ay önce sahip oldum bu tatlı şeye. İnternette görüp beğenmiştim Hondaya uğrayıp bi bakmaya gittim ama o kadar güzeldi ki hadi gel seni eve götürelim dedim. Şimdilik rodajı bitirmeye uğraşıyoruz bir de trafiğe alışmaya. Ama motorumdan çok memnunum oldukça hafif, kıvrak kullanması kolay. Kendisini çok sevdim. Herkesin gönlündeki araca sahip olması dileği ile mutlu günler dilerim.

Motosikleti
    msx 125
    Alıntı kurttomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk bakim 1000 km de olmasi lazim. O zamana kadar motorun devrini degistirerek fazla zorlamadan kullanmak en iyisi heralde. Birde debriyajin kavramasi neredeyse sonda. Normalde ayar nasil olmali? Ortalara ayarlasak bi sorun olurmu
    aynen öyle 1000km ye kadar sakin kullanırsın. debriyaj yukarda kavrıyorsa kalkışlarda felan zorlanabilirsin ben 1000kmde servise gidene kadar yukarda kavrıyodu sonra serviste ayarladılar oh dedim :D

Alıntı Aeryn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar Ankara'dan. Yaklaşık 1 ay önce sahip oldum bu tatlı şeye. İnternette görüp beğenmiştim Hondaya uğrayıp bi bakmaya gittim ama o kadar güzeldi ki hadi gel seni eve götürelim dedim. Şimdilik rodajı bitirmeye uğraşıyoruz bir de trafiğe alışmaya. Ama motorumdan çok memnunum oldukça hafif, kıvrak kullanması kolay. Kendisini çok sevdim. Herkesin gönlündeki araca sahip olması dileği ile mutlu günler dilerim.
    Hayırlı olsun kazasız belasız binin. Bende ankaradayım
    Aeryn bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)