Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mt 07
    Telike çok geçmiş olsun.
    Eğer hem kış hem yaz aynı lastık kulanıcaksan ctygrip üzeldir eğer sadece yazın kulanacak san pure koruzemınde öğleymiş kulanmadım ama araştırmalarım sonucu bu cık tı
    Bende gidip ctygrip aldım.Şu ana kadar memnum Bu sıralar biraz kaşınıyorum viraja girip asılıyorum gaza daha kaymadı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı s0me0ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telike çok geçmiş olsun.
    Eğer hem kış hem yaz aynı lastık kulanıcaksan ctygrip üzeldir eğer sadece yazın kulanacak san pure koruzemınde öğleymiş kulanmadım ama araştırmalarım sonucu bu cık tı
    Bende gidip ctygrip aldım.Şu ana kadar memnum Bu sıralar biraz kaşınıyorum viraja girip asılıyorum gaza daha kaymadı
    Hocam sanırım kaan abiye (hummar34) geçmiş olsun dileklerinizi iletecektiniz
    Ben de teşekkür ederim yine de
    Bizim motorlarımızın torku ile anca limitlerdeyken kayma yapar çok denedim wintergrip lastiklerle öne ağırlık vermek arka tekerdeki ağırlığı azaltmak fazla yatırmak gazı kesip bir anda açmak gerekiyor ki bunlar normal adamın yapacağı işler değil
    s0me0ne bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Power pure city grip arasında kaldım 6 saattir düşünüyorum :D

mytheron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme enduro 250
    Bildiğimden değil a epey forum gezdim geziyorum hep city grip lafı geciyor
    Tayfun44 bunu beğendi.

city grip acayip memnunum. Motor vucudumun bir parcasi oldu nereye baksam donuyor. Efsane lastik hic dusunmeyin diger lastikler nasildir hic bilmiyorum ama ben sinirlari zorlayan biriyim mesela riva yolunda 105 ile virajlara giriyorum cikiyorum ve korkutmuyor. City nin tek sikintisi 12 bin km de sertlesiyor degistirmek gerekiyor. Ay da 1500 km yapiyorum 9 ay da bir lastik degistirmek cogumuza koyar. Bunu da dusunun oyle karar verin. Bana kalirsa dusunmeye gerek bile yik.

mytheron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme enduro 250
    azönce bayrampaşa sağmalcılar yolunda trafikteyken beyaz bir grom geçti.Küçük gelecek gibi bana,canlı canlı gidip görmem gerek şu aleti

Motosikleti
    HONDA GROM
    Hocam gerçekten fotografta aşırı ufak duruyo arkadaşlarım diyo akülümü elektriklimi scooter mi 50 yi geçiyomu 2 kişi binebilirmi cocuk motoru almıssın vs. gibisinden diyo sans eseri bi tanesi yanımdaydı bugun şişli de bi msx gördük adam motordan indi konuştuk biraz sonra dedim arkadaş bi üstüne oturabilirmi oda alıcak merak etti dedim cocuk oturdu ve bana hak vermeye başladı :D hatta diyo apache 150 si var satıp bundan alıyım falan ...

Ama ben kimsenin dedigine bakmıyorum benim zevkim bi bildigim varki almışım yani o paraya başka motorda alırdım :D ama satıcagımı düşünmüyorum seneye mayısta kawasaki 250sl alıcam buda kalsın diyorum çünkü alet cok dikkat cekiyo adamlar tekirdagda 1000RR S1000RR larla geziyolar7 8 kişi durup bana bakıyolar :D

Umarımki bu yaz kırmızı yavrum bana tatlı sarısın bayanlarla arkadaşlık yapmama yardımcı olucak :D

Persembe yada cuma yazlıga gidiyorum aynayı elcigi maneti takıcam ufak bide video cekerim

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    ben bugun kuyrugu söktüm plaka ve sinyaller de ondaydı umarım bi sorun cıkmaz bence böle daha güzel duruyor su sinyalli stop lambasından almam lazım sanırım bide kücuk plakalıkve plaka yazdırmak gerekecek ilk etepta insallah ehliyet isini hayırlısıyla ilk sınavda halletsek güzel olacak

Alıntı mytheron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azönce bayrampaşa sağmalcılar yolunda trafikteyken beyaz bir grom geçti.Küçük gelecek gibi bana,canlı canlı gidip görmem gerek şu aleti

Sanıyorum bendim o önümde GS1200 le giden arkadşımı peşliyordum
    Tayfun44 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA GROM
    Bende katlanır plakalık koymayı planlıyorum , birde gpr egzoz için para biriktirmeye başladım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Abi inşallah türkiyedede böyle bişey olur :D izleyince bile insanın içi gidiyo ...
    Deltaeagle bunu beğendi.

hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende katlanır plakalık koymayı planlıyorum , birde gpr egzoz için para biriktirmeye başladım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=2aXdxG3cYmU

Abi inşallah türkiyedede böyle bişey olur :D izleyince bile insanın içi gidiyo ...

bu daha hic bisey Tayfun . bu Bangkok bile degil kucuk bi sehri. bangkok da daha cok msx grup ve MSX Thai diye grubun sadece en az 2000 uyesi var . sadece bir timde oakdar uye . benim Msx grubum sadece 45 msx . bunlar aralarinda haberlesip ortak bir sosyal paylasim sitesinden mesajlasip belirli bir tarih de toparlanip toplu halde gezilere gidiliyor . yada bir yerde ucuz parca aksesuar pazari aciliyor gozunun gore bildigi kadar msx ve aksesuar pazari. yani anliyacaginiz harbiden motosiklet cenneti .
    Tayfun44 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA GROM
    Fındıkzadede cogalmaya basladı msx ler :D türkiyede böyle buluşmalar sırf msx baya bi zaman sonra olur heralde :D 15 kişiyede razıyım :D
    hummar34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Msx 125
    Arkadaşlar merhaba, lastik basincini kontrol icin lastikciye gittim 29 ön 29 arka dedim 29 saatte yokki dedi bunlara 32 36 basiliyo dedi lastiklerim orjinal lastik zaten kötü lastikler havayida bastik soluğu yerde almayalim, ne yapmam lazim sizin basinclar 29 a 29 mu (orjinal lastikte)?

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı SercanG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, lastik basincini kontrol icin lastikciye gittim 29 ön 29 arka dedim 29 saatte yokki dedi bunlara 32 36 basiliyo dedi lastiklerim orjinal lastik zaten kötü lastikler havayida bastik soluğu yerde almayalim, ne yapmam lazim sizin basinclar 29 a 29 mu (orjinal lastikte)?
    istediğin marka modeli tak istersen bi boy büyüt 29psi 29psi basılıyor. motosiklet lastikçisine mi gittin? bi benzinlikten kontrol etmeni öneririrm.

32 36 neymiş ya enduro mu kullanıyorsun büyük motor mu kullanıyorsun ya çok biliyorlar ya vallaha billaha. bunlara 32 36 basılıyor diyormuş bi de.

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istediğin marka modeli tak istersen bi boy büyüt 29psi 29psi basılıyor. motosiklet lastikçisine mi gittin? bi benzinlikten kontrol etmeni öneririrm.

32 36 neymiş ya enduro mu kullanıyorsun büyük motor mu kullanıyorsun ya çok biliyorlar ya vallaha billaha. bunlara 32 36 basılıyor diyormuş bi de.
    Sıradan lastikciydi bu, ben yarin bi benzinlige gidip 29 29 yapayim, istanbul asfalti icin artcisiz 29 29 mu olmali ?

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı SercanG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıradan lastikciydi bu, ben yarin bi benzinlige gidip 29 29 yapayim, istanbul asfalti icin artcisiz 29 29 mu olmali ?
    istanbul asfaltını henüz öpmedim gerçi izmir asfaltını da öptüm diyemem :D ama 29 29 ardçılı da ideal tabi sınırlar dahilinde fazla büyük bi ardçı almamızı istemiyor msx üreticileri. o yüzden farklı basınçlar da vermemişler. bu motorun kapasitesi bu :D
    Yiğit Can

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    arkadaşlar bildiyiniz gibi ben kuyruğu plakayı söktüm ama söle bi sorun farkettim kuyruk söküldüğünde sinyal erdiyimde sabit yanıyor ön sinyaller tabiki arkayı söktük neden yapar bilen varmı takınca calısıyo normal

Motosikleti
    HONDA GROM
    Merhaba arkadaslar bugun aynayi elcigi ve maneti taktirdim .

Fren debriyaj gazi denedim 15 dakika orada aldigim manet uzundu kesti usta biraz ama tam orjinali kadar kesememis yani milimetrik uzun kalmis manet herneyse ondan sonra ciktim eve gidiyotum baktm motordan gaz kesince hemen duruyo kendi kendine frenliyo sonra tam mahalleye giricem tak kitlendi allahtan 5 6 yla gidiyodum yurume hizinda tak diye kaydi iyiki 15 20 yle gitmiyodum ki dusmedim sonra YIGIT ABI (telike) yi aradim sagolsun yardimci oldu dedi maneti sok maneti soktum fren acildi biraz balatalardan koku geldi ittiretek eve goturdum ve onumden 3 tane zabita ve jandarma gecti adam durdu yigenim sıkıntımi var dedi abi fren kitledi dedim evin nerde goturelim seni dediler bu sokak deyince dikkat et diyip gittiler ehliyet sormadi allahtan .

Sonra evin onune geldim orjinal maneti takmaya calistim vidayi bi turlu tutturamadim oylece biraktim garaja
    Yigit abi anlatti dedi kronik bisey olmaz motora falan korkma dedi saxsadece mantten dolayi dedi icim rahatladi .

Servis 40 km uzakta oldugundan gidemedigimden normal bi motorcuya yaptirdim iste o milimetrik biraz daha kesseymis sknti olmazmis ama usta yinede isi biliyo debriyaj gaz 10 numara oldu yarin gidip maneti biraz daha kestircem insallah problem olmaz .

Motorsiklete binmekten korktum .
    Yigit abi servise goturmene gerek yok dedi bakalim icim el vermezse gidicem .

Birde sizlerede sorayim on balatalardan sizdede hafif surtme sesi geliyormu ?

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ATLANTİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bildiyiniz gibi ben kuyruğu plakayı söktüm ama söle bi sorun farkettim kuyruk söküldüğünde sinyal erdiyimde sabit yanıyor ön sinyaller tabiki arkayı söktük neden yapar bilen varmı takınca calısıyo normal
    flaşör sistemi elektronik değil mekanik yani sinyaller toplamda 21+21 watt çekiyor ön arka, bu da flaşörün içindeki teli ısıtıyor ısınan tel uzuyor ve sönüyor sönünce soğuyor ve tekrar deyiyor böylelikle yanıp yanıp sönüyor. bunu çözmenin bir yolu var direnç bağlamak. veya 12v 21watt bir ampul takmak. led kullanacaksanız 12v ve genelde 1 2 watt olurlar. bu sebeple ek dirençler bağlamanızı önereceğim. ben 12volt ben 25 watt 10 ohm luk dirençler kullandım arka sinyalin bir tanesi için. sinyal lambaları ile paralel bağlayın dirençleri. önlere de 5 ohmluk takmıştım yeterli oldu. 25watt ta sabit kalın direnç ile oynayarak yani 10 8 5 14 gibi değerleri deneyerek sinyal hızını ayarlayabilirsiniz. ben öyle deneme yanılma yoluyla arkaya 10 ohm taktım. bu arada direnç aynen böyle bişey.

ha bi de unutmadan; bana bu bilgileri veren mahyo abime de teşekkürler

Deltaeagle bunu beğendi.
    Yiğit Can

Ön balatadan sürtünme sesi normal 1000 km de parcalar yerine oturunca sesde gider merak etme.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)