Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    evet uzun sure forumdan ayriydim saglik sorunum nedeni ile, su siralar islerimin yogunlugundan dolayi ara ara girme firsatim oluyor, elimden geldigince ve zamanim oldukca da yardimci olmaya calisagim. bu arada bir not eklemek istiyorum, burasi guzel ama cennet gibi de degil, tatil icin guzel, icine girince insanlarin o kadar da iyi olmadigini goruyorsunuz, insan hayati doguda emin olun cok daha ucuz, benzin ucuz olabilir ama hersey ucuz, aile akraba arkadaslik,deger yargisi hepsi... benzin buraya bildigim kadari ile malezyadan geliyor, malezyada benzin fiyatlari buradan %50 daha ucuz. dogu hakkindaki en buyuk gercek tam bir motosiklet cenneti ama kucuk ccler icin ozellikle cub ve scooterlar icin. modifiye gene ayni sekilde cennet, ama dahasi yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    konu disi olacagi icin kisa kesecegim, 5 senedir taylandda yasiyorum, bangkokta. bizzat taylandlilar ile is yapiyorum, elemanlarim var, Taylandlilarin ozelligi kendileri girisken degildir, biri is acsin ben calisayim derler, burdaki bircok firma yabancidir ve elemanlari taydir,sahibi degil. motorlu taksileri agac altinda uyumaktan cururler. sen dedigin gibi evden ise isten eve gidip pek bilgi sahibi olmaman dogal, Tayland Asyanin en buyuk ikinci petrol ithal eden ulkesi ve dedigin etanol benzin karisiminda genel olarak dusuk kullaniyor, E20 91gasohol genel kullanilan ve bunlarda da %10 ve %20, malezya mali sattirmazlar derken proton mesela malezya mali, taylilarin oyle sattirmam diye tutumu da yok, hersey satilir, her sokakta 3-5 tane gordugun 7-11 de tay degil tokyo merkezlidir, Taylilari sevmen guzel, ben de para dagitirken taylilar cok iyi, hatta kral gibisin, ama para insani her sekle sokar, kisaca Tayland no money no honey bir de benim mesajimda sokaklar fakirlik falan yoktu, onu ozellikle belirtiyorum, bence Taylandlilari birkac turk esnafa sor yeterli olur. konumuz motosiklet olarak devam etsin, tayland degil Turkiye ve Turk insanina asik olmak icin burada is yapmani oneririm, isci olmani degil.

Motosikleti
    msx125
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar, kimler canta demiri istiyor? iki cesit mevcut, biri yan sanayi ve digeri de orjinal hondanin aksesuari, fiyat farki yaklasik 30tl, yan sanayi kargo dahil ( kayitli posta ) 90TL, orjinal hondanin canta demiri 120tl, neden ucuz demeyin, cunku kar amacli degil, motosiklet.net sitesine ozel hizmettir. bir adet siparis verilecektir, satin alan arkadasin yorumuna gore diger isteyen arkadaslara da tedarik konusunda yardimci olacagim. herkese hayirli surusler.
    Bu konu hakkinda ozelden goruselim ..

Motosikleti
    crypton
    Arkadaşlar honda fiyatları güncellemiş, msx yeni fiyatı 7200 tl den 7500 tl olmuş

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

http://www.aphonda.co.th/msxthailand/part.asp

Motosikleti
    mt 07
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar, kimler canta demiri istiyor? iki cesit mevcut, biri yan sanayi ve digeri de orjinal hondanin aksesuari, fiyat farki yaklasik 30tl, yan sanayi kargo dahil ( kayitli posta ) 90TL, orjinal hondanin canta demiri 120tl, neden ucuz demeyin, cunku kar amacli degil, motosiklet.net sitesine ozel hizmettir. bir adet siparis verilecektir, satin alan arkadasin yorumuna gore diger isteyen arkadaslara da tedarik konusunda yardimci olacagim. herkese hayirli surusler.
    merhaba bende istiyorum birtane nasıl temin etcez

Motosikleti
    msx125
    Siraya girelim beyler )

Motosikleti
    mt 07
    [QUOTE=burak_aydin;3543613]Siraya girelim beyler

sırayı kım tutuyor ben kaçıncıyım )

Motosikleti
    msx125
    [QUOTE=s0me0ne;3543625]
    Alıntı burak_aydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siraya girelim beyler

sırayı kım tutuyor ben kaçıncıyım )
    Isteyenler arasinda gorunen 2. Kisisin someone

Motosikleti
    mt 07
    [QUOTE=burak_aydin;3543703]
    Alıntı s0me0ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isteyenler arasinda gorunen 2. Kisisin someone
    iyi önümde biteksen varsın anlaşılan

Motosikleti
    msx125
    Arkadaslar kursat arkadasimiz demiri bana yollayacagini ve ben teslim alana kadar baska yollamayacagini bildirdi..
    kursattekin bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Alıntı burak_aydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar kursat arkadasimiz demiri bana yollayacagini ve ben teslim alana kadar baska yollamayacagini bildirdi..
    bazi arkadaslarda guven sorunu oldugu icin bu sekilde benim de basim agrimaz,burak arkadasimiz urunu teslim alip, montajini yapip resimlerini ve yorumlarini paylasir, daha sonra s0me0ne arkadasa gonderecegim, bu sekilde her teslim sonunda yeni isteyen bir kisiye gondermeyi dusunuyorum, belirttigim gibi kar amacli bir satis olmayacagi icin cok fazla satma gibi bir derdim yok, sadece ihtiyaci olan arkadaslara yardimci olacagim, birden fazla almak yada ticaretini yapmak isteyen arkadaslara gonderi yapmayacagim, tesekkurler.

Motosikleti
    mt 07
    hımm kötü beklicez yani

Arkadaşlar ben temmuz ayında fotosunu paylaştığım demiri aldım. bu model hoşuma gitti sağlam göründü gözüme çok memnunum.
    bence bütün modellere göz atmadan demir işine girmeyin derim

kursattekin ve gogo10 bunu beğendiler.

Motosikleti
    msx125
    Markasi nedir ?
    H2c markali urunu alacagim ben

markasını bilmiyorum japan.webike.net mi ney öyle bir site vardı orda var değişik şeyler.
    google da msx125 luggage rack diye aratmıştım vakti zamanında

sizin gösterdiğiniz modellerin üzerine top case koymayacaksanız pekte bir işlevi yok gibi geliyor bana bu yazında bu modelleri beğenmeyişimin sebebi buydu dümdüz sele hizasında uzuyor işte..
    Fotosunu paylaştığım demir mesela artçı bindiğinde çok rahat ettiriyor destek alacağı bir yer yükselti var, yada sırt çantası ile bindiğimde çantanın ağırlığını bile taşıtabiliyorum bazan.
    en beğendiğim işlevi ise gayet sağlam demirden tutup sağa sola çekiştirebiliyorum motosikleti.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Bu model gercekten cok hos, Daytona firmasinin urunu ama bildigim kadari ile ucreti kargo haric 200tl civari, kargo dahil 250tlyi gecmesi lazim, siz ne kadara aldiniz? Hondanin kendi urunu ile arasinda aslindaki en belirgin fark kalin demirin Daytona da hemen artcinin arkasinda, Hondada ise ortada olmasi,yukselti olarak her ikisi de ayni ama rahatlik olarak artci icin canta olmadan kesinlikle Daytona daha iyi gorunuyor ama saglamlik ve canta icin Hondanin destegi daha saglam, gerci her ikisi icin de sonucta tasinacak yuk miktari cok fark etmeyecek, fiyat sorun olmazsa ben de sizin gibi Daytonayi tercih ederim, ama benim burdaki amacim arkadaslara en uygun fiyata urunu tedarik etmek, arada %100 fiyat farki var.

Alıntı AhmetH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben temmuz ayında fotosunu paylaştığım demiri aldım. bu model hoşuma gitti sağlam göründü gözüme çok memnunum.
    bence bütün modellere göz atmadan demir işine girmeyin derim

http://img.webike.net/catalogue/dayp.../78159_1_l.jpg

evet abi, tas tamam 250 küsür liraya maloldu bana kargosuyla.

msx e top case yakışmıyor, demiri topcase takarım niyeti ile almaktansa böyle işlevsel görsel modelleride incelemek lazım diye düşündüğümden yazdım
    kursattekin bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Kalite zaten kendini belli ediyor, resmi gordugumde benim de hosuma gitti acikcasi, dedigim gibi ikisi arasinda sececek olsam fiyat olmazsa seninkini alirim bende, aksesuar cok ama kargo nedeni ile cogu urunu gondermek bile urun fiyatini katliyor maalesef, eli yatkin bir usta bulup aslinda toplu uretime gecmek lazim, hem fiyat uygun olur, hem ulke kazanir.

Alıntı AhmetH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet abi, tas tamam 250 küsür liraya maloldu bana kargosuyla.

msx e top case yakışmıyor, demiri topcase takarım niyeti ile almaktansa böyle işlevsel görsel modelleride incelemek lazım diye düşündüğümden yazdım
    AhmetH bunu beğendi.

Küçük bir detay var onuda yazayımda forumda bulunsun. Bu benim demiri takarken sağdan 3 mm soldanda 7 milimlik bir kesisim yapmak lazım grenajda.

Montaj talimatları tamamen japoncaydı ne kadar zor olabilirki 4 tane somun dedim baktım sele kapanmıyor :D

şekillerden çıkardım kesim yapılması gerektiğini. kesim yaptığınız yerler tamamen sele altında olduğundan dışardan görünmüyor,Sadece plastik kesiyorsunuz hatta törpülüyorsunuz başka delme kesme yok direk montaj somun takoz ne varsa geliyor beraberinde aklınızın biyerinde olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)