Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Beni normal motorlarda bile eğleniyorlardı iri duruyorsun diye birde buna binsem birilerini boğazlarım heralde ama ufaklığı dışında güzel motor güle güle kullan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda msx 125 honda fiyz
    aynısından bi 15 önce bende aldım tam bir şehir araçı tek marşta 110 km yaptım şehir içinde banamısın demedi gördugum son süratte 125km ayrıyeten tek rahatsız oldum şey selesi bi süreden sonra agırı yapıyor şimdilik bukadar

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı farukaksozek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynısından bi 15 önce bende aldım tam bir şehir araçı tek marşta 110 km yaptım şehir içinde banamısın demedi gördugum son süratte 125km ayrıyeten tek rahatsız oldum şey selesi bi süreden sonra agırı yapıyor şimdilik bukadar
    öncelikle hayırlı olsun . seleyi dert etmeyin 1000 km kadar sürdükten sonra yumuşayacaktır. Lastik basıncını kontrol ettirmeyi unutmayınız ustalar sizinde lastiklere 32 psi hava basmışlardır ne olduğunu anlamadan kendinizi yerde bulmayınız

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsun . seleyi dert etmeyin 1000 km kadar sürdükten sonra yumuşayacaktır. Lastik basıncını kontrol ettirmeyi unutmayınız ustalar sizinde lastiklere 32 psi hava basmışlardır ne olduğunu anlamadan kendinizi yerde bulmayınız
    Hocam bende grom kullanıcısıyım.Aldığım gün lastiklerini değiştirdim.Evim dağ yolunda olduğundan dolayı cross tipi bir lastik kullanıyorum fakat anlamadığım nokta bendeki ustalarda(honda bayii)32psi bastılar.Öneriniz nedir?Video beni benden aldı çok korktum açıkçası..Virajlarda motorumla deli gibi yatan ben tırsar oldum.

Motosikleti
    hocam lastik üzerindeki değerlere bakıyor ustalar fakat atladıkları bir şey var lastik üzerinde yazan değerler o lastiğin alabileceği maksimum değerdir. Lastiğin üretici sitesine girerseniz orada artçılı ve artçı olmayacak şekilde olması gereken değerler genel de verilir. Bu boyutlardaki lastikler için ise genel de artçı varsa 27 yoksa 25psi hava ister. fazla hava bastıkça yanaklar şişeceği için lastiğin yerler olan teması da azalacağı için Size tavsiyem zaten taktırdığınız lastiklerde asfalt yolda fazla yatmamanız olacaktır.

Merhabalar yukarida arkadasin bahsettigi gibi sele harici bir sikayetim yok yurt disindan getirtebilirmiyiz yada buradan organize olsakta toplu olarak alsak nasil olur alacak olan arkadas var ise 05326936399 bana ulasabilirse cok guzel olucak

Motosikleti
    honda pcx
    arkadaşlar bu sahibinden.com a ilan veren bazı arkadaşlar çok mu uyanık yoksa milleti gerizekalı felan mı sanıyolar. birisi 2. el motoruna 8.000 yazmıs diğeri kaza yaptığı motoruna kazalı haliyle 6,600 yazmıs üstüne bide sıfırı bu fiyat diyenler gitsin sıfırını alsın vs demiş. zaten sıfırı dururken senin motorunu alan dengesiz değil midir burdan sesleniyorum arkadaşlar daha motorlarınız altın olmadı bayilerde dolu sıfır var, vede ben bu motorlar dururken sıfır fiyatına sizin motorlarınızı almam. benim gibi düşünen arkadaşlara duyurulur. arkadaşlar lütfen böyle insanlara pirim vermeyin. bırakın kendilerini uyanık sansınlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

bide şu pilaka masraflarına değincem arkadaşlar
    sıfır msx 125 7,200 tl + ortalama 175 tescil masrafları vede ruhsat + 55 bandrol(6 aylık vergi)+ 185 tl sigorta(ankara için vede yeni başlayanlar için geçerli) = 7,615 herşey dahil anahtar teslim fiyatı
    örneğin pilakalı bi motor alalım şu sahibindende pilakalı avantajlı sanılandan sanki sıfı alan herşeyini yaptı biz hiçbirşey yapmıycaz
    diyelim ki 7.000 tl ye aldık.( bu fiyatada vermezler ki adamlar 8 bin , 7900 felan yazmıslar.)
    ikinci el msx 125 7000 + 193 tl noter işlem ücreti ve pilaka masrafı + 185 tl sigorta = 7,378 tl
    7.615 tl (sıfır msx 125)- 7378(ikinci el msx 125) = 237 tl sıfır ve ikinci el arasındaki olan fark. bu fark 500 tl dahi olsa ben sıfır alırım yoksa ikinci elin bi farkı yok. bu hesaplamaya git gel yol parası şehirler arası kargo parası veya msx 125 inizle yakacağınız benzin parası dahil bile değil arkadaşlar. belki hiç masraf yapmıycam diye düşünüp ikinci el almak isteyenler baksın derim arkadaşlar. birbirimizi bilgilendirelim. kendini uyanık sananlara ayar oluyorum ya. aynı durum pcx için de geçerli sıfırı 8200 tl olan motora herif 10,000 yazmış neymiş bayide sıra varmış. ankara boraa da arka arkaya 4 tane dizmişlerdi nasıl sıraysa :D

Motosikleti
    merhaba yalnız fiyatlarınız da yalnışlık var noter masrafı 101 tl tutuyor. sigorta için ise 75 tl başka bir masrafınız olmuyor ben 6750 tl de koydum disk kilidiyle beraber vermeyi düşünüyorum. Yani alan arkadaşa maliyeti 7000 tl yi bulmuyor tabi size göre 600 tl küçük rakamlarsa saygı duyarım bu arada ben bayilerde dolu msx görmedim en azından ege bölgesinde ha konuya dönecek olursak 8000 gibi rakamların telavuz edilmesi komik olmuş o konuda haklısınız özellikle sıfır motora 8200 yazmaları daha komik olmuş

Motosikleti
    honda pcx
    sözlerim size değildi yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Ege bölgesinde olsam zaten sizin motora talip olurdum ama ben ankaradayım. noter masrafı plaka değişikliğiyle 193 tl tutuyo vede ankara'da oturan daha önce adına sigorta olmamış bi kişiye motorda trafik sigortası 185 tl çıkıyo(halk sigorta) bide şehir dışından motorun nakliyesi vs yi eklersek sıfır motorun fıyatına yaklaşıyo maalesef. bide sizin oralar hem tabi cennet hemde motor cenneti. bizim buralarda betondan durulmuyo, motosiklete pek binen yok heleki adamlar 7-8 bin tl ye araba almayı yeğliyolar o yüzden burada sıfır motosiklet bulmak biraz daha avantajlı.

Motosikleti
    yok dostum ne yanlış anlayacağım sigortanın yüksek çıkma sebebi büyük bir ihtimal risk oranı yüksek olduğu içindir. Ben en son pcx verdiğim arkadaşa 74 tl gibi bir fiyata sigortasını yaptırmasını yardımcı oldum ve akşamına da gönderdim kendisini

Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Arkadaşlar 2014 esp li 1200 km de beaz pcx sahibiyim. Düşmesi kalkması yoktur.. msx le Takas etmek isteyen arkadaşlar özelden yazsın..

Bende bu motordan almayı düşünüyorum, kafamda birkaç soru işareti war.
    Uzun yol yapılabilir mi? mesela İstanbul' dan Ankara'ya gidelim desek sıkıntı yaşar mıyız?
    Çanta takılabiliyor mu?

Motosikleti
    motor her halükarda uzun yol yapar önemli olan sizin bu yolu gidip gidemeyeceğiniz 100 lük cup motorla neredeyse Türkiye nin yarısını dolaşan arkadaşlar var. Önemli olan motorun bakımları ve her saat başı 10-15 dk mola vermek. Çanta takılabiliyor içiniz rahat olsun.

Bende almayı ciddi ciddi düşünüyorum yeni başlatacağım bunuda belirtiyim yani ilk motorum
    Ilk kullanıcı için iyi mi sizce bir de motor koruması yokmuş

Motosikleti
    bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Sadece manuel vites olduğu için skutere göre öğrenmeniz biraz daha zaman alacaktır. Motor korumasını ebay gibi sitelerden sipariş verebilirsiniz. Ben şahsen gerek duymadım.

Peki üzerinde bulunan tekerler sizce yeterli mi?? Bizimburaların yollarının iyi olduğunu söyleyemem

Motosikleti
    ben şu anda pek sıkıntı yaşamadım lakin ıslak zeminde sorun çıkarır gibi geldi ama asfalt üstünde bence gayet yeterli

Özelden mesaj atmıştım ama buradanda yazayım honda yı aradığımda plaka işlemleri ve sigortayla beraber 7800 tl gibi bir ücret söylüyorlar sizce bu ücret çok değil mi??

Motosikleti
    özel mesaj ile cevapladım fakat burada da yazmakta fayda var. 1. bütün işlemleri firmaya yaptırırsanız aracı parası gibi masraflar ekleniyor yani siz bütün işlemleri kendiniz yaparsanız bu rakam en fazla 300 tl ye mal oluyor. Diğer bir sorun ise sigorta ücretleri. bu ücret bulunduğunuz bölgedeki risk durumuna ve yaşınızın 30 un altında ve ya üstünde olmasına göre değişiklik gösteriyor.

Merhaba motoru sıfır almaya karar verdim
    Öncelikle bir kaç sorum olacak ( alacaklar içinde iyi olur sanırım )
    Msx 125 ilk alındığında ilk bakıma kadar nasıl kullanılmalı ? ( rodajı biraz açarsanız malum ilk motorum ve kullanışım olacak )
    Nelere dikkat edilmeli ?
    Eksikleri neler?
    Artıları neler ?

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)