Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda pcx
    arkadaslar bide periyodik bakımları pcx gibi mi ilk bakım 1,000 km de sonra 4.000 km de ve sonraki bakımlar her 4.000 km de mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Alıntı ruuuuud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler selam, geçen gün canlı gördükten sonra ilgimi çekmeye başladı msx. Sormak istediğim diğer 4 vitesli motorlar gibi ters mi vitesler bunda da?
    Degisiklik yok. 1 asagi,2.3.4 yukari

Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bide periyodik bakımları pcx gibi mi ilk bakım 1,000 km de sonra 4.000 km de ve sonraki bakımlar her 4.000 km de mi ?
    Aynen yazdiginiz gibi. 1000-4000-8000...250000
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    honda pcx
    tşk ler...
    Motor_Derili bunu beğendi.

loop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün Esk. Organize sanayi çıkışında gördüm ilk kez giden bir MSX. Arkadaş yardırıyordu. (İş çıkışı gazı olabilir, bilemedim ) Tahminimden hızlı gidişi, görünüşü çok eğlenceli. MSX ler yollarda artsın, hayat bayram olsun.
    Motor_Derili ve utk_trn bunu beğendiler.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiği araziye çıkmayı düşünmüyorsanız değiştirmeye gerek yok. ilk defa aldığım bir motor da lastikler çok iyi çıktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

hocam oradaki geri zekalı eleman 10-30 yerine 10-40 yağ koymuş yağ kalın geldiği için performans düşmüş. Lastiklere bile 32 psi basmışlar. Arkadaş hiç mi bakmıyor bunlar bu işi anlamadım. madem motora yabancısın aç bak klavuzuna demi beyinsiz herifler. Aslında servisten memnunum ama ezbere iş yapıyorlar ona sinir oluyorum. Pazartesi yağ değişecek işte. Bu arada ben 180 cc kiti sipariş vermeyi düşünüyorum 1600 tl kadar masraf çıkacak işte. sakal almayı düşünüyordum ama alt bölümdeki yükseklik avantajı kayboluyor ondan karenajlara güzel bir şekil vermeyi düşünüyorum. Çok güzel çıkartmalar var .
    10W30 ile 10W40 arasında kalınlık farkı yoktur. Hatta 10W40 sıcak iklimler için daha iyidir.

Motosikleti
    NC750X, MSX125, PCX125
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degisiklik yok. 1 asagi,2.3.4 yukari
    teşekkür ederim cevap için, çok sevindim bu duruma

Motosikleti
    Viskozite yani akmazlik degeri yuksek olunca yuksek isida yag daha kati kalabilir. 10w30 ve 10w40 dusuk isida ayni fakat yuksek isida fark gosterecektir. Buradaki secim de motorun calisma sicakligina gore belirlenir.Olmasi gerekenden yuksek viskozite mekanik zorlanmalara sebep olabilir. Yaglama oraninda da fark yaratabilir. Bu benim goruslerim ve tecrubelerim tabi. Yoruma aciktir

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Viskozite yani akmazlik degeri yuksek olunca yuksek isida yag daha kati kalabilir. 10w30 ve 10w40 dusuk isida ayni fakat yuksek isida fark gosterecektir. Buradaki secim de motorun calisma sicakligina gore belirlenir.Olmasi gerekenden yuksek viskozite mekanik zorlanmalara sebep olabilir. Yaglama oraninda da fark yaratabilir. Bu benim goruslerim ve tecrubelerim tabi. Yoruma aciktir
    Hocam şimdi şöyle bir sıkıntı var yağ değiştiğinden beri özellikle 3000 3200 devir arasında motordan hırlama sesi gelmeye başladı yarın gösterecem olmazsa Kendi orjinal yağını koysun tekrar dediğim gibi önceden 110 çıkan motor 95 é zor çıkar oldu bizim usta yarın döncekmiş bakalım bi bakacak az önce kafeler sokağındaydım kaç kişi sordu motoru sayısını unuttum :D tek başıma oturduğum masa doldu :D

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Hocam şimdi şöyle bir sıkıntı var yağ değiştiğinden beri özellikle 3000 3200 devir arasında motordan hırlama sesi gelmeye başladı yarın gösterecem olmazsa Kendi orjinal yağını koysun tekrar dediğim gibi önceden 110 çıkan motor 95 é zor çıkar oldu bizim usta yarın döncekmiş bakalım bi bakacak az önce kafeler sokağındaydım kaç kişi sordu motoru sayısını unuttum :D tek başıma oturduğum masa doldu :D
    Pişman olucaksın pcx gibi canavarı sattığına:(

Motosikleti
    Alıntı HONDAANTALYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pişman olucaksın pcx gibi canavarı sattığına:(
    Yok be hocam gerçekten çok seviyorum motoru kesinlikle daha eğlenceli imkanınız varsa bir deneyin derim

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Yok be hocam gerçekten çok seviyorum motoru kesinlikle daha eğlenceli imkanınız varsa bir deneyin derim
    Ben ona binsem kesin gülerler banaBide dikkat çekmesinden ziyade ufak olduğu için insanların ilgsini çekiyor. Siz memmunsanız sıkıntı yok tekrar tekrar hayırlı olsun

Motosikleti
    Başındaki 10 zaten soğuk çalışmadaki değeri gösteriyor. Akışkanlık değerleri aynı başlıyor fakat 10w40 yüksek ısıda daha iyi koruma sağlıyor. Yağın çok fazla incelip koruma özelliğini kaybetmemesi için kalınlığını koruyor ama bu kalınlık sizin dediğiniz gibi -10kmh hız düşürecek bir kalınlık değil. 10w30 la aynı seviyedeki kalınlık. 30 un pes ettiği yerde 40 devreye giriyor

Husaberg FE450 de Iponne 10w60 kullanıyorum. Motor ısısını göremiyorum o yüzden maksimum koruma altına almam gerekiyor. Hızımda ciddi bir düşüş gözlemlemedim

Motosikleti
    @freewill. in durumu bence de yag ile alakali degil.bakalim sonuc ne cikacak.

Motosikleti
    Bu arada bir önceki mesajıma bu fotoğrafı eklemiştim yanlış eklemişim

Motosikleti
    arkadaşlar zincir temizleme buji değişti şu anda sorun yok gibi ustamız hava filtresinin yetersiz olduğuna da kanaat getirdi zira ciğerleri yetersiz geliyordu bakalım 1 hafta sonra k&n filtre ayarlayacak garanti dışı bırakmadan hem de
    ustaya verdik adam kaptı gitti çok sevdim ben bu aleti diye :D bu arada cihaz baya satılıyor Muğla'dan aydın à adamlar motoru almaya gelmişler

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ustanın yorumlarına çok itibar etme. Motorun orjinal hava filtesinden dolayı motor hava almayacak da gitmeyecek. Var mı böyle bir şey ? İlk aldığında rodajdaki motoru çok sıkıştırıyorsun diye yazmıştım, inşallah bundan dolayı sorun yaşamıyorsundur.

Motosikleti
    Trafik sigortasi ne civarda Istanbul icin bilgi verebilirmisiniz?

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustanın yorumlarına çok itibar etme. Motorun orjinal hava filtesinden dolayı motor hava almayacak da gitmeyecek. Var mı böyle bir şey ? İlk aldığında rodajdaki motoru çok sıkıştırıyorsun diye yazmıştım, inşallah bundan dolayı sorun yaşamıyorsundur.
    Yok dostum sıkıştırma olmadı 1 kaç defa sınırlarını kontrol etmek için bastım onda da çat çat vites atarak değil yavaş yavaş gaz vererek uyguladım zaten kitapçığında yazan bu yalnız youtube de herkes hava filtresinin yetersiz olduğundan şikayetçi bilginiz olsun

Motosikleti
    honda pcx
    freewill şimdi motorun düzeldi mi ilk aldığındaki gibi 110 lara çıkabiliyomusun, inşallah düzelmiştir

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

bide bu motor da enfes olmuş arkadaşlar başka bi yerden alıntıdır

Motosikleti
    Düzeldi düzeldi bu arada bu motorda Fazla bir şey yok sakal var koruma demiri ve Koltuk değişmiş ortalama 500 TL harcamışlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)