Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
45. sayfa BirinciBirinci ... 35434445464755 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Alıntı sezginozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar cbf 500lerde lastik havasi,disli zincir bakimi,radyator suyu,yagi vs bakimlar hakkinda bilgi verirmisiniz...o kadar para verdik hor kullanmayalim ;)
    Biz bilgi vermesine verelim ama sen motorunu önce bir servise götürsen daha iyi olur. Ayrıca motorun kaç km de? En son ne zaman değişmiş antifirizi, fren hidroliği bilgin varmı? Ve biraz daha fazla para ver yetkile servise götür götürmüşken.
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Alıntı sezginozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar cbf 500lerde lastik havasi,disli zincir bakimi,radyator suyu,yagi vs bakimlar hakkinda bilgi verirmisiniz...o kadar para verdik hor kullanmayalim ;)
    Öncelikle bir servise göstermende fayda var,özellikle fren ve soğutma sıvıları değişirse kafan rahat olur.Yağını söylemiyorum bile o herhalükarda değişir zaten.Fren,gaz ve debriyaj tellerini de kontrol ettirmiş olursun.

Tüm CBF serisinin türkçe kullanım klavuzları olan linki ekliyorum.Bu başka bir siteye ait.Mod arkadaşlar olmaz derse kaldırabilir.

Kolay gelsin.

http://www.cbfturkiye.org/forum/view...php?f=7&t=4495

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2

Led çakarlar

Evet arkadaşlar;

Çinden sipariş ettiğim çakar ledler bugün elime ulaştı.Beş dolara posta dahil aldım.
    Bu fiyata gerçekten çok iyi ürün.Yalnızca montaj işi kaldı hayırlısıyla.Linkler aşağıda

http://www.youtube.com/watch?v=uO74JMB8fIk

http://www.fancyqube.com/222r-led-white_p331.html

Motosikleti
    cbf500
    arkadaşalr daha once buraya yazdım mı bılmıyorum ama 30 mart2011 de bende 2006 model cbf 500 aldım.gercekten cok hoş bı makına.ilerleyen gunlerde bı gezıde goruselım.fotograf bı ara yuklıcem. cbf turkıye ve facebook cbf sayfasında var.bu arada kartal tarafında sıyah cbf500 den bahsedılmış.bı ıhtımal Selcuk dıe bı arkadas var.ona aıt olabılır.yakın zamanda gorusmek uzere.
    We believe in sky,not to sunroof!

Arkadaşlar, ben de cbf 500 makinemi yeni aldım, moturu kullanmaya başladım ancak yakıt sarfiyatı hakkında tam olarak bilgi sahibi olamadım, yeni kullanıcı olduğum için. Kullanan arkadaşlarımız, yakıt sarfiyatı hakkında bilgi vermelerini rica ediyorum, normal kullanım, redline kullanım, şehir içi ve şehir dışı hakkında...

Motosikleti
    BMW 1150 GS
    Selam Arkadaşlar Motorumu yeni aldım sayılır kendimce bu işi bilen veya benden daha tecrübeli kişilere sordum her ne kadar motorumu aldığım Bora abime sordumsada motorun yağını ne zaman değişeyim diye oda bana daha 2000 daha binebileceğimi söylemesine rağmen ben yinede motorun yağını,yağ filtresi ve hava filtresini değiştirdim hatta yağı değiştirirken tamirci arkadaş yağın daha yeni olduğunu neden değiştiğini sordu ama ben yinede değiş sen dedim.Bu arada motoruma 15-40 castrol sentetik yağ koydum.Ancak geçen Bir iki arkadaşımla sohbet ederken isterlerse kendilerine ucuz yağ temin edebileceğimi söylediğimde ne marka falan dediler hatta ya antep yapısı sahte yağdır o diyince yok ya orjinal castrol ambalajında dedim onlarda bana ya bu araba yağı olmasın dediler bende evet araba yağı dedim onlarda bana güldüler tabiki hemde kızdılar naptın sen hiç araba yağı motosiklete konurmu onların farklı yağlar olduğunu söyleyince kafamdan aşağı kaynar sular döküldü şimdi bu gün Adana dan hemen yağ alıp motorumun yağını tekrardan değişeceğim.İnşallah motora bi zarar vermemiştir. Birde geçenlerde yanlış hatırlamıyorsam yine bu sitede bu yağ konusunda bir topik açılmıştı.Bazı arkadaşlar motorlarına araba yağı hatta 20-50 yağ koyduklarını okudum ve hiç bir zararının olmadığı anlatıyorlardı ama yinede benim kafam rahat olsun yağımı değiştireyim değilmi.
    Kardeş bir insanın zorunlu ARKADAŞIDIR
    Arkadaş ise, kendi seçtiği KARDEŞİDİR

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı acar65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar Motorumu yeni aldım sayılır kendimce bu işi bilen veya benden daha tecrübeli kişilere sordum her ne kadar motorumu aldığım Bora abime sordumsada motorun yağını ne zaman değişeyim diye oda bana daha 2000 daha binebileceğimi söylemesine rağmen ben yinede motorun yağını,yağ filtresi ve hava filtresini değiştirdim hatta yağı değiştirirken tamirci arkadaş yağın daha yeni olduğunu neden değiştiğini sordu ama ben yinede değiş sen dedim.Bu arada motoruma 15-40 castrol sentetik yağ koydum.Ancak geçen Bir iki arkadaşımla sohbet ederken isterlerse kendilerine ucuz yağ temin edebileceğimi söylediğimde ne marka falan dediler hatta ya antep yapısı sahte yağdır o diyince yok ya orjinal castrol ambalajında dedim onlarda bana ya bu araba yağı olmasın dediler bende evet araba yağı dedim onlarda bana güldüler tabiki hemde kızdılar naptın sen hiç araba yağı motosiklete konurmu onların farklı yağlar olduğunu söyleyince kafamdan aşağı kaynar sular döküldü şimdi bu gün Adana dan hemen yağ alıp motorumun yağını tekrardan değişeceğim.İnşallah motora bi zarar vermemiştir. Birde geçenlerde yanlış hatırlamıyorsam yine bu sitede bu yağ konusunda bir topik açılmıştı.Bazı arkadaşlar motorlarına araba yağı hatta 20-50 yağ koyduklarını okudum ve hiç bir zararının olmadığı anlatıyorlardı ama yinede benim kafam rahat olsun yağımı değiştireyim değilmi.
    Motorunuz hayırlı olsun.
    İlk motorunuz sanırım?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Arkadaşlar motorlarınız hayırlı olsun.

Güven bu arada ben Selçuk ;)

O Kartal'daki motorlu diye ben sordum.. Belki bizden biridir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:39 ----------

Arkadaşlar Bursa Enduro Bahar Şenliği'ne kimler katılacak. Ben gidiyorum. Geçen sene de katılmıştım. Süper organizasyondu. Bu sene de aynı olacağını düşünüyorum..
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

Motosikleti
    BMW 1150 GS
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz hayırlı olsun.
    İlk motorunuz sanırım?
    Teşekkür Ederim.Daha iyisi sizlerin olur İnşallah.
    Büyük motor olarak evet.
    Kardeş bir insanın zorunlu ARKADAŞIDIR
    Arkadaş ise, kendi seçtiği KARDEŞİDİR

arkadaşlar cbf 600 başlığında sordum gerçi ama buraya da sorayım cbf 600-500 arka çantalar uyumlu imiş. tavsiye edebileceğiniz ucuz yollu çanta var mı? benim bulabildiğim en uygun çözüm 130 lira çanta demiri ve 300 lira ixs 46lt (kappa 46 ile aynı) oldu. eski motorumda coocase vardı onun fiyatı daha düşük ama arka çanta bağlantı demiri ile uyumlu olması gerekir mi bilmiyorum.
    teşekkürler.

http://www.anesmotor.com/?urun-178-H...asiyicisi.html
    http://www.anesmotor.com/?urun-950-K46-Yeni-Model.html

ayrıca arka çanta fiyatlarının neden bu kadar yüksek olduğunu da anlayamıyorum o da ayrı. 750 liraya çanta satılıyor ek bir işlevi de yok metal vs de değil ilginç doğrusu..

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbf 600 başlığında sordum gerçi ama buraya da sorayım cbf 600-500 arka çantalar uyumlu imiş. tavsiye edebileceğiniz ucuz yollu çanta var mı? benim bulabildiğim en uygun çözüm 130 lira çanta demiri ve 300 lira ixs 46lt (kappa 46 ile aynı) oldu. eski motorumda coocase vardı onun fiyatı daha düşük ama arka çanta bağlantı demiri ile uyumlu olması gerekir mi bilmiyorum.
    teşekkürler.

http://www.anesmotor.com/?urun-178-H...asiyicisi.html
    http://www.anesmotor.com/?urun-950-K46-Yeni-Model.html

ayrıca arka çanta fiyatlarının neden bu kadar yüksek olduğunu da anlayamıyorum o da ayrı. 750 liraya çanta satılıyor ek bir işlevi de yok metal vs de değil ilginç doğrusu..
    vermiş oldugun linklerdeki çanta ve demir için fiyat uygun. 8 taksit ve ücretsiz kargoda bonusu.

kaliteli çantalar malesef pahalı. deger mi deymez mi bişe diyemeyecegim fakat herkes bütçesine uygun davranarak bu soruna çözüm bulabilir. ülkemizde motosiklet pahalı zevk olarak görülmekte. sagolsun hükümetimiz kullanmakla zorunlu oldugumuz hatta kullanmadıgımızzaman polisin ceza yazdıgı kasktan bile vergi almakta.

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Aman dikkat!!! 130 lira dediği sadece çanta demiri! Ona alt tabla içinde ayrıca para ödemen gerekiyor. Ben Kappa 46l çanta aldığım zaman içinden çanta tablası da çıktı. Honda Güngör'de çanta demiri aldım ancak çantadan çıkan tabla, demire uygun değildi. O demire uygun çanta tablası da ayrıca satılıyor. onun da fiyatı en az 50 tl civarındadır. Sor, kesin bilgi al ve ondan sonra sipariş ver derim.

Bu arada motorun hayırlı olsun tekrardan.

ikisi de kappa olduğundan uyumlu olur diye düşünmüştüm ama almadan önce sorarım tabi. hala motoru teslim alamadım ama iyi dileğin için teşekkür ederim.

Motosikleti
    cbf500
    hee selcuk senmıydın yaa.tamam o zaman iş sana kalıyo
    We believe in sky,not to sunroof!

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    cümletten selamlar;

bende cbf 500 almak istiyorum.renk fark etmez 15000-20000 km lerde olabilir.8500 max 9000 bütce ayırdım ilgilenirseniz sevinirim.

saygılar
    engin

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

CBF500 arazi kulanımı için uygunmudur ?

Arkadaşlar merak ettiğim CBF500 aşırı olmayan normal arazi,toprak yol için uygunmudur,yani enduro başarısı ne kadar iyidir ,kullanıp tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Arkadaşlar cbf500 arazi ve toprak yolda başarısızdır. Ama bu sadece cbf500 için deil fazer gibi, gsr600 gibi, cbf600-100 gibi ne bileyim vfr gibi tüm naked, ss, touring motorlar için geçerlidir. Süspansiyonları asfalta göre imal edilmiştir. Lastikleri zaten asfalt lastiği.
    Ama şunu söyleyeyim, toprak yol gördüğünüz zaman geri dönüp kaçmanıza da gerek yok. O yola girmeniz gerekiyorsa kontrollü bir şekilde girebilirsiniz. Sonuçta ben uzun yollarda ister istemez toprak, mıcırlı yollara senelerdir giriyorum.

Birde bu motoru alırken km den çok nasıl kullanıldığı ve bakımının düzgün yapılıp yapılmadıı önemli. Yani 40bin de düzgün servis bakımlı cbf 500 sizi en az motoru açılmadan 100.000 km rahatlıkla götürür... Alırken km ye çok takılmayın.. Bakmanız gereken temiz kullanılmış, düzgün ve zamanında bakımları yapılmış bir motor. Km den bakarsanız çok yanılırsınız.

Km olayı ile ilgili başka bir örnekte şöyle verebilirim. Mesela 20.000 km de olan bir cbf 500 olsun. bu km nin tamamına yakınının şehir içinde yapıldığını düşünün. bir de yine aynı km de fakat bu sefer km nin tamamına yakınının uzun yolda yapıldığını farz edin. Hangi motoru seçersiniz?? Benim cevabım ikinci motor 30.000 de de olsa ikinci motordan yana olurdu.

Arkadaşlar, günlük ulaşım için kullanıyorum, ancak yakıt sarfiyatı 5 lt civarında oluyor gibi, günlük kullanım için yanlış bir tercih mi yaptım?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:37 ----------

Arabam 5,5 lt dizel yakıyor, motor 5 lt benzin Üstelik makinayı da yeni aldık halbuki :

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:39 ----------

Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümletten selamlar;

bende cbf 500 almak istiyorum.renk fark etmez 15000-20000 km lerde olabilir.8500 max 9000 bütce ayırdım ilgilenirseniz sevinirim.

saygılar
    Yeni aldım, satmayı düşünebilirim, 2007 model 5800 KM de aldım, 6200 KM de 9750 TL 'ye aldım, 10.000.TL 'ye mal oldu, makine güzel ancak günlük kullanım için ekonomik değil. İlgilenirsen mesaj gönderebilirsin.

sezginozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FBA
    arkadaslar geçen hafta lüleburgazdan tuzlaya gittim.ve boğazköprüsüne kadar 150km/hz altına düşmedim hemen hemen 150km yol gittim ve motosikletimin yaktıgı yakıt en azından 16litre sizce bu normal mi ? yakıt ışığı yandığında gözlerime inanamadım.ama 100km hızla gittiğimde 100km'de 5litre civarında yakıyor.nasıl böyle oluyor anlamadım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:02 ----------

bu arada arkadaslar motosikletim satılıktır.ben çifte vatandaşım bulgaristandan almayı düsünüyorum orda daha ucuz keşke daha önce ordan alsaydım ama aklıma gelmedi :(
    ilanı koydum ....
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8583395/detay/

Motosikleti
    Honda CBF1000
    150km altına düşmedim demek, 150-190 km arası kullandın demektir. e 500 cc bir motorla sürekli o hızlarda kullanırsan tabii ki çok yakar. normalde bir depoyla 400 km civarı gidiyor. bu hızlarla en fazla 250 km yol yapabilirsin.. Yani normal sayılır.

CBF 500 190 km rahatlıkya yapabilir. Ama hem motor ömrü hem yakıt sarfiyatı hemde zevk verdiği hız maximum 160 km dir. Dikkat ederseniz maximum diyorum. ama 130-150 km arası çok keyiflidir. Bundan daha hızlı gitmek istiyosanız sıralı 4 silindir alın derim ;)

REKLAM ALANI
45. sayfa BirinciBirinci ... 35434445464755 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler