Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Mondial 180 Z-One Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial z one 180s

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

satiyorum acil yamaha r25 aliyorum bilginize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tvs apache 150
    arkadaşlar yan ayaklıgın kapanma problemi olan varsa durmuyo geri kapanıyorsa o yaylarla alakalı bi yanlışlık var ilk aldıgımda o sroun vardı düşürüm debriaj kolunu kırmıştım biraz ugrastım yayların yerini degiştirdim suan diger motorlardaki gibi oldu bi sorun yok biraz ugraşırsanız çözersiniz

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı kaniberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yan ayaklıgın kapanma problemi olan varsa durmuyo geri kapanıyorsa o yaylarla alakalı bi yanlışlık var ilk aldıgımda o sroun vardı düşürüm debriaj kolunu kırmıştım biraz ugrastım yayların yerini degiştirdim suan diger motorlardaki gibi oldu bi sorun yok biraz ugraşırsanız çözersiniz
    Hocam ayaklığın yayı tutan bi parçasını kestirince de düzeliyordu.

Motosikleti
    Mondial Z-ONE S yeşil
    Herkese selamlar. Sizlere birkaç sorum olacak
    Subab ayarı (doğru yazdım mı emin değilim?) kaç km de olur ve ne kadarlık bir işi vardır?
    Arka kampanadan çok acı bir ses geliyor acaba kampana mı bitti?
    Debriyaj plakalarının fiyatını bilen var mı? Takma işçiliği ne kadar tutar?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı GokMer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Sizlere birkaç sorum olacak
    Subab ayarı (doğru yazdım mı emin değilim?) kaç km de olur ve ne kadarlık bir işi vardır?
    Arka kampanadan çok acı bir ses geliyor acaba kampana mı bitti?
    Debriyaj plakalarının fiyatını bilen var mı? Takma işçiliği ne kadar tutar?
    Subap ayarı motoru zorlamana bağlı olarak 500km - 4000km aralığında gerekli olabilir, 15 dakikalık işi var.
    Arka tekeri söküp kampana tozlarını temizlersen sesi geçebilir.
    Bu motora da uyumlu 6 balata 6 yaylı performans debriyaj 41 lira. Debriyaj balatalarını tek tek değiştirirsen 20 lira falan verirsin sanırım. Usta en kötü 50 lira işçilik alır 20 dakkalık iş.
    http://www.kalyoncumotor.com/perform...&category_id=0

Motosikleti
    Mondial Z-ONE S yeşil
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap ayarı motoru zorlamana bağlı olarak 500km - 4000km aralığında gerekli olabilir, 15 dakikalık işi var.
    Arka tekeri söküp kampana tozlarını temizlersen sesi geçebilir.
    Bu motora da uyumlu 6 balata 6 yaylı performans debriyaj 41 lira. Debriyaj balatalarını tek tek değiştirirsen 20 lira falan verirsin sanırım. Usta en kötü 50 lira işçilik alır 20 dakkalık iş.
    http://www.kalyoncumotor.com/perform...&category_id=0

Bilginiz için teşekkürler.
    Kampanadan gelen ses zincirle alakalı olma ihtimali nedir? Zincir çok gergindi. Onu ayarlayacağım bugün.

Motosikleti
    mondial zs one 180
    ve yeni rekorum dun bir gazlıyım dedım trafıkte baya vardı hafıf egımlı yol cok egımlı degıl hafıf egımlı yolda 162 hızını gördüm ve o hıza baya hızlı cıktım hemen gaz kestım cunku trafık vardı onumde yavaslamak zorunda kaldım tahmınımce yol bos olsaydı o yolda 165 ı rahat bır sekılde gorucektım ben 100 kıloyum tek kısı 162 gordum eger daha zayıf bırı olursa 50 60 kıloluk bu motorla 170 ı zorlar dıyorum cıdden saka gibi ama motor yapıyor canlı sahıdıyım bu motorun satıp japon motoru alıcaktım ancak bu motor hergun memlun edıyor benı satmaktan da vazgectım 10 bin km oldu nokta kusuru yok masallah ins de olmaz

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı 42oguzhan42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve yeni rekorum dun bir gazlıyım dedım trafıkte baya vardı hafıf egımlı yol cok egımlı degıl hafıf egımlı yolda 162 hızını gördüm ve o hıza baya hızlı cıktım hemen gaz kestım cunku trafık vardı onumde yavaslamak zorunda kaldım tahmınımce yol bos olsaydı o yolda 165 ı rahat bır sekılde gorucektım ben 100 kıloyum tek kısı 162 gordum eger daha zayıf bırı olursa 50 60 kıloluk bu motorla 170 ı zorlar dıyorum cıdden saka gibi ama motor yapıyor canlı sahıdıyım bu motorun satıp japon motoru alıcaktım ancak bu motor hergun memlun edıyor benı satmaktan da vazgectım 10 bin km oldu nokta kusuru yok masallah ins de olmaz
    Ya havalar ısındığından mıdır nedir bilmiyorum. Allah nazarlardan saklasın ama benim motor da bu aralar canavar gibi :D :D hani milletin hep söylediği 2 de 60 3. viteste 90 falan net doğru tabi göstergede bir problem yoksa. Ayrıca ben 3. vitesde 95 i deadline a girmeden gördüm. yani 3. viteste motoru kırmızı şeride sokmadan da 90 görüyoruz. ancak ben hala son hız olarak 135i geçemedim. geçenlerde geçebileceğim yönünde bir his oluşmuştu ama önümdeki araç yol vermedi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

bu arada motorun yakıt durumunu test ediyorum. 30 TL lik benzinle (6.4 lt falan) 160 km yi geçtim ancak 200 ü göremeyecek gibi. Ayrıca bu denemenin bir kısmında motorumun debriyaj ayarı yanlıştı. belki onun da dezavantajı olmuştur.

poyraz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial z-one s 180
    yağını değişince ben de deneyeceğim şu hız denemesini , debriyaj ayarı yanlıştı derken anlamadım nasıl oluyor o ?

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Beyler ilk defa alıcam motor ybr mi alayım yoksa bunumu hergün okula gidip gelmek için kullanıcam 20 km. İyicene öğrendiğimdede uzun yol yaparım. Ondan sonra r25 e geçicez zaten sizce ybr mi yoksa z one mı

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Pulsar'a 3000 lira daha fazla vermeye gerek yokmuş motora bakınız ya nasıl performans

Motosikleti
    mondial z-one s 180
    Alıntı REASON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ilk defa alıcam motor ybr mi alayım yoksa bunumu hergün okula gidip gelmek için kullanıcam 20 km. İyicene öğrendiğimdede uzun yol yaparım. Ondan sonra r25 e geçicez zaten sizce ybr mi yoksa z one mı
    oğrenme acısında ybr daha iyi olur daha hafifi daha dengeli ve oturus pozisyonu daha rahat trafikle daha rahat uğraşırsın (bunula oğrenip r25 alcağın için boyle diyorum yoksa zone s al derdim .Aynı benim durumumdasın ben de ybr alacaktım bı kafenn onunde zone s gordum bunu aldım ayrcıa ybr ile de kurye olarak çalışıyorum o yüzden farklarını iyi biiliyorum ybr de motora daha hakim olabilyorsun bisiklet giib geliyor bi süre sonra ama bu bazen korkutuyor.
    klavyem yabancı dil olduğu için yazım hatalarımın kusuruna bakmayın beyler
    Bazı kızlar ekmek gibidir "Ah şimdi bir ekmek olsa da yesem" demezsin ama her sofrada bir ekmek illa ki bulunur... PoYraz__

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Alıntı poyraz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oğrenme acısında ybr daha iyi olur daha hafifi daha dengeli ve oturus pozisyonu daha rahat trafikle daha rahat uğraşırsın (bunula oğrenip r25 alcağın için boyle diyorum yoksa zone s al derdim .Aynı benim durumumdasın ben de ybr alacaktım bı kafenn onunde zone s gordum bunu aldım ayrcıa ybr ile de kurye olarak çalışıyorum o yüzden farklarını iyi biiliyorum ybr de motora daha hakim olabilyorsun bisiklet giib geliyor bi süre sonra ama bu bazen korkutuyor.
    Ybr alıcaktımda hız ve tip Problem oldu. O yüzden bu motora yöneldim. Selesi nasıl bunun bana çok sorun yaratırmı sence hangisini almalıyım.

Yani önceki sayfalarda çok sorun yaşayan arkadaş var.

Motosikleti
    mondial z-one s 180
    Alıntı REASON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr alıcaktımda hız ve tip Problem oldu. O yüzden bu motora yöneldim. Selesi nasıl bunun bana çok sorun yaratırmı sence hangisini almalıyım.

Yani önceki sayfalarda çok sorun yaşayan arkadaş var.
    selesi hem sert hem yan bitişleri biraz sivrimsi bacaklarla motoru tutarken sıkıntı yapıyor . Daha ilk motorunu alcakken hız ve tipi çok düşünme ybr de daha rahat ve hızlı öğrenirsin motor kullanmayı ayrıca acemi olduğun için yaptığın acemice şeyleri ybr daha iyi kaldırır ( japon olduğu için daha sağlam olduğundan ve kullanımı basit olduğundan)
    klavyem yabancı dil olduğu için yazım hatalarımın kusuruna bakmayın beyler
    Bazı kızlar ekmek gibidir "Ah şimdi bir ekmek olsa da yesem" demezsin ama her sofrada bir ekmek illa ki bulunur... PoYraz__

Motosikleti
    mondial z-one s 180
    beyler merhaba az önce otobanda deneme yaptım
    1. vites 40
    2. vites 70
    3. vites 92 gördüm ancak son hız 127 idi ve motor şişti önceden 134 görmüştüm 2 kişi ve bu kadar yatmadan, anladım ki başta 2-3 defa devir tamamlama sırasında şişti motor sonra normal son hız denemesi yapmaya kalktığımda 127 gördüm

Motosikleti
    mondial zs one 180
    beyler merhaba az önce otobanda deneme yaptım
    1. vites 40
    2. vites 70
    3. vites 92 gördüm ancak son hız 127 idi ve motor şişti önceden 134 görmüştüm 2 kişi ve bu kadar yatmadan, anladım ki başta 2-3 defa devir tamamlama sırasında şişti motor sonra normal son hız denemesi yapmaya kalktığımda 127 gördüm

merhabalar söylediğiniz hız degerlerı cok az bir problem olmalı 2. viteste yaptıgım hızı 3. viteste yapamıyorsunuz ve motorlarımız aynı...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    yağını değişince ben de deneyeceğim şu hız denemesini , debriyaj ayarı yanlıştı derken anlamadım nasıl oluyor o ?
    ben debriyaj ayarını kendime göre yapmıştım. yanlış yapmışım. sanırım biraz fazla sert bırakmışım da motoru tam kavramıyormuş yanlış anlamadıysam. sonra düzelttim işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

beyler bu arada 30 liralık benzinle bir yanlışlık yoksa hemen hemen 190 km yol yaptım (bi kaç km fazla).

Motosikleti
    mondial z-one s 180
    merhabalar söylediğiniz hız degerlerı cok az bir problem olmalı 2. viteste yaptıgım hızı 3. viteste yapamıyorsunuz ve motorlarımız aynı...
    bu rakamlar sonuna kadar zorlamadığım rakamlar da yarıca bunlar da yeterli ben bunu motoru açmak için yaptım ilk defa motor 5300kmde ilk defa böyle bişey denedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

50 tllik yani 11 litre benzin ile 455 km gittim bunun 10 da 1 i şehir içi 10 da 9 u şehir dışıdır. Bölündüğünde 100km de 2.4 lt

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bu rakamlar sonuna kadar zorlamadığım rakamlar da yarıca bunlar da yeterli ben bunu motoru açmak için yaptım ilk defa motor 5300kmde ilk defa böyle bişey denedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

50 tllik yani 11 litre benzin ile 455 km gittim bunun 10 da 1 i şehir içi 10 da 9 u şehir dışıdır. Bölündüğünde 100km de 2.4 lt
    başkan senin motor km de 11 kuruş yakıyor. benimki 15 :D niye ya :D

180 zone km gostergesinden ses geliyor

Herkeze merhabalar.benim mondial 180 zone motosikletim var.motosiklet stop haldeyken km gosterge veya fevir saainden tik tik die bir ses geliyor.bu sesin neden oldugunu bilen varmi arkadaslar bide aku sutekli.bosaliyo sebebi bu ses olabilirmi.

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)