Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 500R Kullanıcıları/Bılgı Paylasım Baslıgı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Herkese selamlar. Sormak istedigim soru su 2015 model 2000 km de hasarsiz bir motor buldum 18000 tl bu motor icin uygunmudur. Eski kasa olmasi biraz kafami kurcaliyor satmamda sikinti olurmu. Zaten motorun cok fazla kullanicisi yok. Biraz daha para toplayip yeni kasa almakmi mantikli olur yada bu fiyat uygunmu bu motoru almalimiyim.
    Simdiden tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı basto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 F alıp uzun cam taksanız biraz daha çirkin ama ihtiyaçlarınız için daha iyi olacak gibi duruyor. 500 R'ın camı sadece Puig camlar ile birazcık yükseliyor, gidon ise sabit.
    Givi'nin camı Puig'inkinden biraz daha yüksek..ben kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Alıntı borana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Sormak istedigim soru su 2015 model 2000 km de hasarsiz bir motor buldum 18000 tl bu motor icin uygunmudur. Eski kasa olmasi biraz kafami kurcaliyor satmamda sikinti olurmu. Zaten motorun cok fazla kullanicisi yok. Biraz daha para toplayip yeni kasa almakmi mantikli olur yada bu fiyat uygunmu bu motoru almalimiyim.
    Simdiden tesekkurler
    18'e 2k 'de hasr kaydı yoksa kaçırma al derim. Yenisi 27.800 oldu. Haa ileride satarım diyosan 500 serisi sana göre değil-zarar edersin.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Arkadasin soyledigine gore hasar kaydi yok. Birde honda servisleri ekspertiz yapiyormu motoru nereye gostermeliyiz sizce.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bu ne ya hu 27 bin olmus fiyat neredeyse.
    Benim motorla ikinci elde 2 bin lira falan oynuyodu su an 2015 r25 ler 12 den, cbr 500 r lar 23 den satiliyor. Iki gram tork icin 10 bin mi koyacagiz ustune
    Baska motora yonelicez artik.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorla ikinci elde 2 bin lira falan oynuyodu su an 2015 r25 ler 12 den, cbr 500 r lar 23 den satiliyor. Iki gram tork icin 10 bin mi koyacagiz ustune
    hocam zaten güç ve tork isteyen adam motoru değildir 500r. Bunun olayı, sürekli bineyim ama bozulmasın, 7/24 bakım istemesin, hararet yapmasın, sakin gitsin başımı belaya sokmasın kafasını yaşayan adam motorudur.
    sundowner bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki gram tork dediğin iki katı olmasın ? O kadar eder mi ? Bence de etmez.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Mutlaka daha rahat ve 250 ye gore bir arti vaadediyor ama ben sadece ne derece oldugu ve benim motoru fiyatta ikiye katlarken performansta en azindan 250 ss le 600 cc ss arasinda basamak olmasi gerektigini dusunuyorum. Gercekten boyle olduguna ikna olabilsem motoru satip hemen alicam ne guzel ileride satariz da Eski 600 alacagima daha guzel bir alternatif.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Yok abi bi turlu karar veremiyorum. 18000 iyi para. Motorda guzel. Ama yeni kasasi cikti ikinci eli cidden yok. Offf off.

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok abi bi turlu karar veremiyorum. 18000 iyi para. Motorda guzel. Ama yeni kasasi cikti ikinci eli cidden yok. Offf off.
    18.000 gerçekten çok iyi bir fiyat hele ki böyle bir dönemde.Fakat yeni kasası gerçekten şahane.Eski kasasıyla bu model aklımın ucundan bile geçmezken, yeni kasasıyla gerçekten büyüledi.Bu nedir arkadaş.

Zor bir seçim hocam.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    İnazuma çıplağı 18, F olan 20 lira olmuş, Versys 300 28...CBR500 hepsinden iyi f/p oranı olarak.
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Cok haklisiniz beni dusunduren tek sey yeni kasasi... Az daha beklemek para bulmak......

Kasalar arasında görsel ve bir iki teknik farklılık (LED far gibi) haricinde pek bir şey yok. 20 bin lira altındaki bütün temiz ikinci eller bence fırsat.

Nefis motor. Bundan 10 yıl ve yüzbin kilometre sonra bile tahminen aynı görünür.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasalar arasında görsel ve bir iki teknik farklılık (LED far gibi) haricinde pek bir şey yok. 20 bin lira altındaki bütün temiz ikinci eller bence fırsat.

Nefis motor. Bundan 10 yıl ve yüzbin kilometre sonra bile tahminen aynı görünür.
    Eski ile yeni arası teknik olarak HİÇBİR FARK yok....1-)led far,led stop
    2-)yan karenaj tasarımı ve kuyruk tasarımı farklı, 3-)yakıt deposu 1lt daha büyük, 4-)Ön çatalda damper(yay ön yükleme ayarı mevcut, 5-)artçı selesi farklı..Geri kalan herşey aynı.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Evet haklisiniz bu paraya degecek bir fark yok. Ama ikinci eli cidden ölü. Bu konu bile sadece 21 sayfa. Cok bilinmeyen bir motormu yada cok fazla eksi yonumu var cozemedim. Yorumlarda R 25in daha iyi tercih olucani okuyorum. Niye tutulmadi sizce bu motor. Objektif olarak kullanan biri yorum yaparsa cok sevinirim. Ikinci eli gayet uygun olan nerdeyse R 25 fiyatina alinabilen 500 cc motor yerine niye R 25 tercih ediliyor. Tarafsiz yorum yaparsaniz cok memnun olurum.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Yani bir cok etken var. Birincisi insanlar 250 ustu vergi diliminden etkilenmek istemiyorlar. Ikincisi ilcelerde yasayanlar icin 250 cc bir motor maksimum yeterli, ustu luks goruluyor. Ayrica 250 cc nin ikinci el piyasasi her zaman daha aktif oluyor. Ayrica r25 le yukarida belirttigim gibi 250x2 kadar bir teknik farklilik olmamasina ragmen ( tork disinda ) arada 10 bin tl gibi bir fark var. Ayrica bu yeni kasa gelmeden once cbr 250 gibi bir seydi bu motor. Insanlar farklilik istiyordu. Bence motor tum dezavantajlarina ragmen yeni kasasiyla bir nebze fazla satis yapacaktir.

Evet haklisiniz bu paraya degecek bir fark yok. Ama ikinci eli cidden ölü. Bu konu bile sadece 21 sayfa. Cok bilinmeyen bir motormu yada cok fazla eksi yonumu var cozemedim. Yorumlarda R 25in daha iyi tercih olucani okuyorum. Niye tutulmadi sizce bu motor. Objektif olarak kullanan biri yorum yaparsa cok sevinirim. Ikinci eli gayet uygun olan nerdeyse R 25 fiyatina alinabilen 500 cc motor yerine niye R 25 tercih ediliyor. Tarafsiz yorum yaparsaniz cok memnun olurum.
    Bence dogru acidan goremediginiz icin bu tur dusunceler gelistirmissiniz.

Motorun ikinci eli olu falan degil. Ikinci elin canli olabilmesi icin birinci elinin olmasi; yani sifirinin cokca satilmasi gerekir. Ikinci el canliligi bundan sonra baslar. R25'in %8 otv ile 15 bin, bunun ise %38 otv ile 25 bin olmasi motorun cok satilamamasinin baslica nedeni. Fazla satilmayinca da haliyle populer olmuyor. R25 cumhuriyetciler 15'e alip, kullanip kullanip, hatta bol bol saga sola cakip sonra (motor yok satip populer oldugundan) yine 15-16 isteme durumuna hayran kaldiklari icin kendilerininkinden baska bir sey onermiyorlar haliyle. Ayni durum Mt7 cumhuriyetcilerde de var.

Bu motor R25'e gore cok daha saglam, dayanikli ve adam gibi motor. Uzerinde gelen standard lastikleri iyi is gorur, Abs standard, R25'e gore daha az yakar ve kesinlikle daha saglam. 20 bin liranin altindaki temiz ikinci elleri binici olarak tercih ederim. Ama hem bineyim hem ticaret yapayim derseniz R25 almak lazim.

R25'in tuketimi kolay kolay dusmuyor Cbr'la ise rahatlikla 4 litre civarinda tuketmek mumkun. 183-184 civarinda hiz kesici var, surekli boyle gidilirse de 5.4 litre yakiyor.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Cevaplar icin cok tesekkurler. Hayatimda hic bu kadar kararsiz kalmamistim😞

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tutulmamasının tek sebebi açgözlü Honda'nın fiyat politikası. O fiyat (26500 TL) 500 cc bir motor için normal mi ? Açın Sahibinden'de bakın. Adam kampanya demiş 27800 TL yazmış. Alan süzme salaktır, açık açık yazıyorum. İkinci eldeki ilanı da gördüm, 18 bin TL bence bedava bu motor için. İmkanım olsa o kırmızıyı düşünmeden alırdım. Hem eski kasasının da çok güzel bir duruşu var. Ayrıca şunu da diyeyim, bu motor yerine gücüne bakıp R25 alan da aptaldır. Ondan sonra neden ben çok yakıyorum diye bakınıp durur. Alın size bir video, 02:15'e sarıp izleyin. Kırmızı ışıkta Ninja 300 ile kalkıyorlar. Bu kıyaslamalardan pek bulamıyoruz çünkü dünyada hiç kimse bizim gibi gidip gücünü denk görüp 250 cc motor ile 500 cc motoru kıyaslama gafletine düşmüyor.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tutulmamasının tek sebebi açgözlü Honda'nın fiyat politikası. O fiyat (26500 TL) 500 cc bir motor için normal mi ? Açın Sahibinden'de bakın. Adam kampanya demiş 27800 TL yazmış. Alan süzme salaktır, açık açık yazıyorum. İkinci eldeki ilanı da gördüm, 18 bin TL bence bedava bu motor için. İmkanım olsa o kırmızıyı düşünmeden alırdım. Hem eski kasasının da çok güzel bir duruşu var. Ayrıca şunu da diyeyim, bu motor yerine gücüne bakıp R25 alan da aptaldır. Ondan sonra neden ben çok yakıyorum diye bakınıp durur. Alın size bir video, 02:15'e sarıp izleyin. Kırmızı ışıkta Ninja 300 ile kalkıyorlar. Bu kıyaslamalardan pek bulamıyoruz çünkü dünyada hiç kimse bizim gibi gidip gücünü denk görüp 250 cc motor ile 500 cc motoru kıyaslama gafletine düşmüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=whXJqwQc0LQ
    Sıfırnın 27.5 lük saçma fiyatına bakarak 2. eline değer biçmek yapılacak en büyük hata.

daha bir aya kadar yeni kasa 2016 led farlıyı 25 bin nakite bırakıyordu bayiler. Geçen sene 19 bine 2015 modeller, 18 bine 2014 sıfırlar satıldı. şimdi millet 20 bin km kullandığı 2014 lere 18-19 bin istiyor. bir kısmı vukuatlı ve hor kullanılmış, yetkili servise gitmemiş motorlar. saf malzemelri lastik falan 1000 tl de masrafı var, 1-2 düşmenin yanına

İlanlar çivi gibi yerinde duruyor. 2. el CBR500 ün alternatifi 2. el R25 tir. ABS olmaz, tork olmaz ama fiyatta 18-19 olmaz 12 olur. Bizim millet malesef o kadar zengin değil. 12 yi veren herkes 18 i veremiyor. o yüzden cbr500 güzel ama 2.el yavaş.

Sahipleri yeni kasanın Everest fiyatına göre değer biçe dursun, su akar yolunu bulur...

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Evet sifirinin fiyati gercekten cok fazla. Zaten o fiyati goren mt alip yoluna devam ediyor. Sifiri bu para deyip gecen sene 19a alip bu sene 22 ye satmaya calisanlarida eklersek bu kisir dongu boyle devam edecek sanirim...

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)