Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dream_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' CBR 650F
    Valla ılk 100kmlık tecrubemde beklentılerımı karsıladıgını soyleyebılırım genelde ıstanbul ıcı kullanırım ve kendımı dızgınlemekte zorlanırım elımın ayarı yok o yuzden bu makınayı sectım gıtmesın dıye RR'da sonu pek olmuyor makına yuruyor ıkıncı bır nedenım sureklı arkamdan ayrılmayan artcım, o ve ben oturus pozısyonu rahat olsun ıstedık RRda bu mumkun degıl bır yerden sonra ıllakı agrı cekıyorsunuz her ne kadar alıstım dıye kendınızı ınandırsanızda. bunun yanında 4 sılındırın konforu cekıcılıgı ve yakıt tukeımı , abs gıbı bır guvenlık ekıpmanı az cok sızı kurtarıyor. 6 ay motor aradım 2011 F lere ıstenen fıyatlar orjınal hatasız dıyıp yatan suruklenen makınalardan sonra bu ılac gıbı geldı. Amortısorle ılgılı sunu soyleyebılırım bana bıraz sert geldı cukurlarda ve kasıslerde cok hıssettırıyor belkı lastık basınc ayarındandır onuda denıcem farklı sekılde. Kısaca cbr 250 kadar rahat kullanım her ne kadar beygırı kısılmıs desenızde 200+km hızlar ve suna emınımkı honda yıne zam yapıcak bu fıyatın ustune satarken mınımum zarar yasatıcak bana cunku bunla 2 yıl kadar kalıp hrc 1000RR gecme dusuncem var hayır dualarınız ıcınde tekrar tesekkurler...
    Volki34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    konu 650f.
    bence alan arkadaşa hayırlı olsun dıyelım alper/huseyıncım. bıze tecrubelerını aktarsın.bunlardan zaten herkesin haberi var/oldu.

bu arada...
    efsane "racing" koltuğu satıyorlar...kaçırmayın

Motosikleti
    Mt-07
    Ben bu motordan sonra K1300s e geçeceğim inşallah. Gelmedi hala 1 haftadır bekliyorum, bu honda üst kademesi o kadar hödük ki, bir motor sevkiyatını bile beceremiyorlar, bir de lütfen motor gönderiyorlar bayilere...

hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Merhabalar,

Alan arkadaslara hayirli olsun tekrardan, benim de bu aralar alma niyetim var, kullanan arkadaslar asagidaki konularda paylasimda bulunurlarsa cok sevinirim;

- teknik olarak ilk gozlemlerinizi paylasabilir misiniz ?

- uzun yol kullanimi icin nasil ?

- rahatlikla ulasabildiginiz son hiz ve yapabildiginiz son hiz nedir / bu hizlarda herhangibir guvensizlik hissediyor musunuz ?

- bir onceki modele gorebunda kombine ABS yok deniyor, ama servisden aldigim bilgiye gore ABS belli bir seviyeden sonra her iki teker icin devreye giriyormu, sebebi de virajlarda ve hafif yatislarda fren yapilmasi ihtiyaci dogdugunda riski dusurmekmis, yani fren sert ve uzun sureli basildiginda yani acil durumlarda kombine ABS gibi calisiyormus, gercekten bu sekilde midir, kiyalarsaniz kombine ABS ye gore var midir bir eksikligi ya da sizin hissettiginiz nedir ?

- ben kirmizi/beyaz rengini bekliyorum ama gelmeyecek dediler ya da su an birsey soyleyemeyiz diyorlar sizin bir duyumunuz var midir ? bosuna beklemeyelim yoksa

- uzerinde gelen lastikerde bir sorun var mi, degistirmeye gerek var mi ? yanlis hatirlamiyorsam dunlop du yoksa metzeler miydi ?

- yakit tuketimi nasil, gercekten soylendigi gibi ekonomik mi ?

- son olarak anahtar teslim alis fiyatlariniz nedir ?

Umarim yardimci olursunuz, eminimki sorularin cevabi bu motor ile ilgilenenlere karar vermelerinde cok yardimci olacaktir.

cok tesekkurler

Motosikleti
    14' CBR 650F
    Şuan 250km deyim , yakıt tüketimi anlık ivmelenmede 9-10 gorunuyor genel ortalama yakıt 6-7 lt de tabiki rodajın cok buyuk etkısı var.
    Uzun yolda iki kişi gidiceksen ve 170+ hızlarda gidiceksen bir süre sonra üüzgar yorucaktır çünkü yatman artcıyla zor oluyor. Ama tek başına yüksek hızda on kafa camı gayet yeterli rüzgar hıc almıyor veya 120-130 giderim dersen yine çok keyıflı olur.
    -- Honda bu motor bence oyle bırsey yapmıs kı naked kullanıyorum gıbı hıssedıyorum ama altımda racıng tourıng karısımı bırsey var ıstedıgımde ruzgarımı kesıyor ıstedıgım arac aralarında cok rahat hareket edıyor.
    --Tork tıpkı bekledıgım gıbı suan hala zormadıgım ıcın belkı konusuyorum ama 2. viteste tam gaz acmalarda tekerı yerden kesmeye yaklasıyor.Lastıklerı bılmıyorum frenajda falan daha hıc kaydırmadı ılk abslı motorum ve bundan sonrakı her motorumda abs olucak mukemmel bırsey sız sadece fren yapın gerısını o halledıyor arkadaslarım dunlop R1 lerde sorun oldugunu yarıldıgını soledı ama bılmıyorum vıraj performansından sonra begenmezsem degısırım.
    --- top speed konusuna gelırsek daha goreemdım cok kısa surede 200 lere çıkıyorsunuz, bır kac snlık 225 gordum devrım 8 civarındaydı , muhtemelen 11 bın kadar gıttıgını dusunursek 240 kesılıcegını tahmın edıyorum kı bence yeterlı daha fazla ısteyen 10 bın daha versın RR alsın derım sımdılık bu kdar aklıma gelenler kısaca memnunum ıstedıgımde ıstedıgımı buluyorum sehır ıcı bel agrısız rahat gezme 4 sılındırlı arkadaslarımla ıstedıgımde gezıntı alt devılerde torq sayesınde her dk vıtesle oynamama gibi gibi gibi ;)
    hesbup bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Paylasim icin cok tesekkurler, devamini bekliyoruz...

yakit bana cok gibi geldi, verilerde 120 km/sa 5.5 lt civari gormustum sanki ama ?

fiyat ve renk konusunda da birkac sey yazarsaniz sevinirim

kazasiz belasiz surusler...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı hesbup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Alan arkadaslara hayirli olsun tekrardan, benim de bu aralar alma niyetim var, kullanan arkadaslar asagidaki konularda paylasimda bulunurlarsa cok sevinirim;

- teknik olarak ilk gozlemlerinizi paylasabilir misiniz ?

- uzun yol kullanimi icin nasil ?

- rahatlikla ulasabildiginiz son hiz ve yapabildiginiz son hiz nedir / bu hizlarda herhangibir guvensizlik hissediyor musunuz ?

- bir onceki modele gorebunda kombine ABS yok deniyor, ama servisden aldigim bilgiye gore ABS belli bir seviyeden sonra her iki teker icin devreye giriyormu, sebebi de virajlarda ve hafif yatislarda fren yapilmasi ihtiyaci dogdugunda riski dusurmekmis, yani fren sert ve uzun sureli basildiginda yani acil durumlarda kombine ABS gibi calisiyormus, gercekten bu sekilde midir, kiyalarsaniz kombine ABS ye gore var midir bir eksikligi ya da sizin hissettiginiz nedir ?

- ben kirmizi/beyaz rengini bekliyorum ama gelmeyecek dediler ya da su an birsey soyleyemeyiz diyorlar sizin bir duyumunuz var midir ? bosuna beklemeyelim yoksa

- uzerinde gelen lastikerde bir sorun var mi, degistirmeye gerek var mi ? yanlis hatirlamiyorsam dunlop du yoksa metzeler miydi ?

- yakit tuketimi nasil, gercekten soylendigi gibi ekonomik mi ?

- son olarak anahtar teslim alis fiyatlariniz nedir ?

Umarim yardimci olursunuz, eminimki sorularin cevabi bu motor ile ilgilenenlere karar vermelerinde cok yardimci olacaktir.

cok tesekkurler
    Hocam abs ayrı combine ayrı bişey bu alet abs'li bi model 600rr misal combine fren sistemiyle donatılmıştır (yeni kasa) hornetlerde ve 2011 600flerde hem abs hem combine vardır size kim öle şeyler demişse biraz sallamış combine fren sistemli motorlarda ön kaliperler 3 pistonlu olur ortadaki piston combine etkilidir
    yani fark combine abs li bi motorda arka frene abandığınızda ön kafa tarafıda hafif çöküp fren etkisi ypaarken normal absli alette bastığınız fren çalışıcaktır
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    14' CBR 650F
    Paylasim icin cok tesekkurler, devamini bekliyoruz...

yakit bana cok gibi geldi, verilerde 120 km/sa 5.5 lt civari gormustum sanki ama ?

fiyat ve renk konusunda da birkac sey yazarsaniz sevinirim

kazasiz belasiz surusler...
    Rodajdan sonra düşücektir ama 120 km muhtemelen sabit tüketim açıkçası ben yakıt pek önemsemiyorum çünkü bu benım hobım zevk makınam. Bence yakıtı düşünücekseniz emsalleri olan diger markalardaki ıkı sılındırlerı onerırım, cunku 4 sılındırde ıllakı devır yapıcaksınız ufak gaz vercek vs yakıyor makına :D

Renk konusuna gelince , ben beyaz gri ve sıyahı gordum kırmızı beyazı bende ıstedım turkıyede arattım ama yoktu gelır mı bılemem sans ısı sevkıyattakının canı sıkılırsa onu gonderır, ben beyazı tercıh ettım renkler ve zevkler.... Combine fren sıstemı oldugunu sanmıyorum ama cıft dısk onde ıyı gorev yapıyor. bundan eminim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Bir kaç resim de benden olsun

gursus, Volki34, dream_rider ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    HONDA CBR 650F

Hayırlı olsun güle güle kullanın
    Deneimlerinizi paylaşır mısnız
    ben kapora verdim ve motorun gelmesını beklıuyorum
    Tip olarak tek far olması dısında begendım, bir de agırlık konusu var onun harıcınde sıkıntısız gıbı gorunuyor
    sürüş, performans, konfor , yakıt bilgilri verebılır mısın ?

Motosikleti
    14' CBR 650F
    Hayırlı olsun. benimkine kardeş gelmiş istanbulda daha yollarda benden başka göremedim çok azız :D

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Alıntı dream_rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. benimkine kardeş gelmiş istanbulda daha yollarda benden başka göremedim çok azız :D

Selam biraz resim ve bilgi lütfen
    Hatta motoru bile görmeye gelebilirim, Ümraniye'deyim

Elcik, manet, cam ve egzozu değiştirmeyi düşünüyor musunuz ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Teşekkür ederim nazar değmesin,kazasız belasız binmek nasip olsun hepimize.

Oturuş pozisyonu olarak çok rahat bir motosiklet 650f. Evim ve işim arası günlük 30km. Yoğun trafikte bile yormuyor. Allahın cezası otomobil sürücüleri daha çok yoruyor beni. Bazen otobandan gidip geliyorum rüzgar rahatsız etmiyor karenaj sayesinde.Performansı hakkında çok net bişey söyleyemem çünkü rodajı bitmedi 5000 deviri geçmedim hiç ama ivmelenmesi beni tatmin ediyor.Gaz tepkilerinin yumuşak olması şehir içi kullanımını kolaylaştırıyor. Sanıldığı kadar ağır bir makina değil dengeli,kontrol etmesi çok kolay ve kıvrak. Yakıt için şu an birşey söylemek zor.Rodajda fazla yakacaktır. Dediğim gibi hiç sıkıştırmıyorum şu an 5,5-6 lt civarı yakıyor. 1.000 km.den sonra daha da düşecektir. Performanslı kullanımda da 7-8 lt civarı yakacağını tahmin ediyorum. Tabi net bir bilgi olarak almayın bunları ilerde tekrar yazarım.

Benim ihtiyaçlarım açısından genel anlamda tam puana yakın verebilirim. Sürüş keyfi,rahatlığı,yeterli performansı,kullanım kolaylığı,yakıtı...

Görüşünüz açık şansınız bol olsun keyifli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    14' CBR 650F
    Alıntı dreamcar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam biraz resim ve bilgi lütfen
    Hatta motoru bile görmeye gelebilirim, Ümraniye'deyim

Elcik, manet, cam ve egzozu değiştirmeyi düşünüyor musunuz ?
    Manetleri değişicem yurt dışında carbon dusme anında katlanan uzunluk kasılık ayarı buldum onu takıcam egsoz cam ve elcıgı hıc ellememe gerek yok bence tam kararında hepsi. Ses alt devırlerde yok rahatsız etmıyor yukarlara cıktıgında ise oldukca keyıflı 4 sılındır sesi var. Bagdat caddesinde çok takıldıgımdan polıs arkadaslara parcalanamam bu yuzden boyle devam :D resimleri çekeriz gezmekten resim çekmeye fırsat olmuyor ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Alıntı porsuk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim nazar değmesin,kazasız belasız binmek nasip olsun hepimize.

Oturuş pozisyonu olarak çok rahat bir motosiklet 650f. Evim ve işim arası günlük 30km. Yoğun trafikte bile yormuyor. Allahın cezası otomobil sürücüleri daha çok yoruyor beni. Bazen otobandan gidip geliyorum rüzgar rahatsız etmiyor karenaj sayesinde.Performansı hakkında çok net bişey söyleyemem çünkü rodajı bitmedi 5000 deviri geçmedim hiç ama ivmelenmesi beni tatmin ediyor.Gaz tepkilerinin yumuşak olması şehir içi kullanımını kolaylaştırıyor. Sanıldığı kadar ağır bir makina değil dengeli,kontrol etmesi çok kolay ve kıvrak. Yakıt için şu an birşey söylemek zor.Rodajda fazla yakacaktır. Dediğim gibi hiç sıkıştırmıyorum şu an 5,5-6 lt civarı yakıyor. 1.000 km.den sonra daha da düşecektir. Performanslı kullanımda da 7-8 lt civarı yakacağını tahmin ediyorum. Tabi net bir bilgi olarak almayın bunları ilerde tekrar yazarım.

Benim ihtiyaçlarım açısından genel anlamda tam puana yakın verebilirim. Sürüş keyfi,rahatlığı,yeterli performansı,kullanım kolaylığı,yakıtı...

Görüşünüz açık şansınız bol olsun keyifli sürüşler dilerim.
    Her dediğine katılıyorum 225 leri çok rahat gördü sn olsada bıraktım ve devre bakarsam 245 top speed olucaktır.sehir içi inanılmaz rahat yanı gecenhafta sonu tam tanıtım fılmı gıbı kullandım arkadaslarla gazlamak ıstersen , dag yollaında vıraj yaparsan , artcınla gezmek ıstersen , sehır ıcınde takılmak ıstersen adres kesınlıkle bu makına...
    cb125e (5000km) --- CBR250R (11500km ) CBR 650F (0KM ---- )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Rodajdayken yine de pek göstermemek lazım 225 km leri Kazasız bin maşallah

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Hayırlı olsun Porsuk80, kazasız sürüşler size de... Paylaşım ve deneyimlerinizin devamını bekliyoruz dream_rider ile birlikte... İnşallah kırmızısı gelirse ben de aranızda olacağım

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Hayırlı olsun Porsuk80, kazasız sürüşler size de... Paylaşım ve deneyimlerinizin devamını bekliyoruz dream_rider ile birlikte... İnşallah kırmızısı gelirse ben de aranızda olacağım

Selamalr nereden almayı dusunuyorsunuz ?
    Suan TR'de sadece Mersin'de siyah ve Aydın'da beyaz renkleri var, başka bir yerde yok.
    Haziran'ın ilk haftası gelecek, ben kapora verip aldım, bekliyorum, umaruım geç gelmez

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Merhaba,

Istanbul'da oturuyorum, buradan alacagim ama daha kirmizi-beyazi ortalikta yok, gelecegini umit ediyorum. Yaklasik 2-3 hafta once Pendik bayide beyaz ve grisi vardi, bulmakta sorun olacagini sanmiyorum, o renklerden birini alacak olsaydim alabilirdim.

Size de simdiden hayirli olsun, paylasim bekliyoruz ama daha diger arkadaslardan birsey yok ortada, birer kez yazip cekildiler kenara

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Ana kalemlerden bahsettik merak ettiğin birşey varsa sor yazalım seve seve

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Bugün mesela ilk defa yağmurlu havada kullandım. Üzerinde gelen Dunlop Sportmax d222 lastikler oldukça başarılı. Gerek kuru gerek ıslak zeminde yol tutuşundan memnunum

Motosikleti
    14' CBR 650F
    Alıntı porsuk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana kalemlerden bahsettik merak ettiğin birşey varsa sor yazalım seve seve

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Bugün mesela ilk defa yağmurlu havada kullandım. Üzerinde gelen Dunlop Sportmax d222 lastikler oldukça başarılı. Gerek kuru gerek ıslak zeminde yol tutuşundan memnunum
    Bende memnunum lakin ivmelenmede torkdan dolayı lastık sarmak ıstıyor ulkemın asfaltının kalıtesı ortada ınsan tcp arıyor ıste o an

ve makınanın top speed bellı oldu tam tahmın ettıgım gıbı 240...

http://www.youtube.com/watch?v=D4xxq_mkH0k

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)