Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    Alıntı serkangencer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dylan ile değil ama honda sh150 (sh150 nin
    evet sh 150 nin teker boyu da hd 200 e benziyor tipi de aynı fakat sh 150 yi unutamayışının sebebi nedir? süspansiyon mu rahatlık mı? paylaşırsan sevinirim.
    Hd200 ile sh150 görünüş olarak birbirlerine yakın. Sh 150 nin süspansiyonu çok güzel ve çukurlarda bile rahat ettriyor, ilk kalkış ve serilik çok güzel, tek tekere bile kalkıyor hızlı gidilse bile etkiye tepki veriyor. Tüm bunlar (tek tekere kalkma hariç, belki zorlanılsa o da olabilir) hd200 de de olmasına rağmen ilk kullandığım büyük teker scooter sh150 olduğu için onun yeri başka

Hd200 nün sh150 ye göre avantajları/dezavantajları; koltuk sh 150 den daha yumuşak ve alçak, radyatörü %30 civarında daha büyük, arka fren balatasını değiştirirken eksoz manifolttan değil ortadan kelepçe ile ayrılabiliyor(çok büyük kolaylık), radyatör yedek bidonunda ki su görülebiliyor, arka fren kilidinin olmaması dezavantaj, arkada ki çanta demirinin dizaynı çanta takmak için pek iyi değil ama uğraşılınca takılabiliyor, süspansiyon sistemi sıfır iken güzel ama (sh 150 gibi olmasada) ağır kişiler bindirilince özelliğini kaybedebiliyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

evet çok net bir anlatım olmuş teşekürler
    jada82
    şu anda hd 200 ün kaç km de ne gibi sorunlar yaşadın?ve honda dan sonra hd 200 ü seçme nedenin ne oldu?

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    EyvAllah,

Motoru 10000 km de aldım şuan 29700 civarı oldu, şimdiye kadar motor konusunda (ilk kalkışta ki ve yavaş giderken kaynaklanan titreşim hariç) bir sorun yaşamadım yalnız yedek parça konusunda sipariş ettiğim parçaların disribütör değişikliği yüzünden gelmemesi ve acil ihtiyacım olan (koptuğu için) arka fren telinin değişmesi beni alternatif aramaya yöneltti, bende alternatif olarak aradığım km teli, arka fren teli, ön fren balatası ön tahrik setinde bulunan kızak kaydırma olarak bildiğim 3 adet plastik parçaları da farklı firmalardan bulduğum için o sorunlarda ortadan kalktı

İlk kalkışta ve yavaş giderken motorun titreşim yapması eski yeni hemen hemen tüm hd200 lerde var, bu konuda fabrikasyon hatası olabilir mi diye düşünmüyor değilim, çünkü eniştemde 250 km olan hd200 de yavaş giderken bazen ve az da olsa titreşim yapıyor.

Tahrik setinde bulunan 3 adet plastik parçanın, belli bir zamandan sonra aşınarak bulunduğu yerde boşluk yaptığı için titreşim meydana gelir ve bu boşluk arttığı zaman motor ilk kalkış ve yavaş giderken motoru çok sarsar ve o hale gelir ki motora binmekten o an sıkılırsınız, bunu yaşayan olarak söylüyorum

Honda sh150 yi zorla bıraktım desem yeridir, 2 kere komple motor (silindir, üst kafa, piston sekman, subap, eksantrik zinciri...maliyeti ise 2500 ytl civaı tuttu) yeniledim ama ilkinde usta hatası yüzünden ikincisinde de krank kolu koparak bloğu kırdı, yeniden tamiri çok masraflı olduğu için moturu bırakıp başka motor almaya karar verdim o da performans bakımından sh150 ye benzediği için hd200 oldu

jada82
    senden bu motor konusunda, çok şey ögrenecegimiz kesin
    bu ön tahrik setinde bulunan kızak kaydırma tam nerde ne işe yarıyor? ve yaglama yapılması gerekiyor mu yaglama ile bu eskime geciktirilebilir mi?
    tekrardan konuya ilgi gösterdigin için tşk ler

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    Motor konusunda bildiğim şeyleri paylaşmaktan, bilmediklerimi bilen arkadaşlardan öğrenmekten memnun olurum.

Ufak yuvarlakta ki olanlar kızak kaydırma dediğim plastik parçalar, büyük yuvarlakta ki olan ise ön tahrik bilyaları

Ön tahrik setinde ki plastik parçalar ve bilyalar, motorun ilk kalkışta ki titreşimi engelleyen parçalardır. Ön tahrik setinde yağlama olmaz plastik parçalar (3 adet) ve tahrik bilyaları (6 adet) motorun kullanım durumuna göre 10000 km bir değiştirilebilir.

bu anlattıkların motorun içinde bulunan parçalar sanırım bizim arkadaşda ki sym hd 200 ün km si 35 binde dedigin gibi kalkışta degişik bir ses ve titreşim ile kalkıyor sanki kayış kaydırıyor gibi kalkıyor kayış yenilendi ama hala aynı ses duruyor demekki bu senin dedigin yerde bulunan parçalar dan yapıyor peki altarnatif parçaları nerden buldun sym parça sıkıntısı mı var? şu an istesek bulunmaz mı? birde uygun desenli ön lastik bulama dı arkadaş 16 cant olması teker proplemi ni de ortaya çıkarıyor.benim hd 200 üm şu an 900 km sorun yok ama bende bu motorun canını alarak kullandıgımı düşünüyorum. her yerde akresif ve seri kalkıyorum bu da senin dedigin parçaların daha çabuk eskimesi demek
    ama ben yavaş kullanıcı degilim ki 600 f den sonra bunu kullanıyorum

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    Evet bunlar kayışın olduğu kısımın parçaları, benim makina 30000 km olmak üzere, üzerinde ki kayış ilk ve orjinal kayışı ve en son 25000 km civarı kontrol etmiştim herhangi bir deformasyon olmamıştı yakın bir zamanda tekrar bakacağım bakalım durum neyi gösterecek.
    İlk kalkışta ki garip ses bende de var hemde ilk aldığımdan beri, aynı ses honda sh150 de de oluyordu, kayışı değiştirsende yine yapar ama bizde kymco agility ciyt 125 var onda bu ses olmuyor, demek ki bu olay ön tahrik setinde ki kayışın döndüğü alüminyum ile alakalı, motor sıcakken ses olayı pek olmuyor daha çok motor soğuk iken oluyor.
    Alternatif parçaları bulduğum için artık yedek parça ihtiyacım olana kadar servise bir şey sormam, bu yüzden parça sıkıntısı var mı yok mu onu bilemiyeceğim.
    Ama isteyeceğin zaman belli bir miktar kapora verirsen siparişin gelmesi hızlı olur, kapora vermezsen geleceği garanti olmayabilir.
    Lastik konusunda sorun olacağını pek zannetmiyorum ama almışken kaliteli lastik alınsa daha güzel olur, ben henüz lastik almadım ama lazım olduğu zaman bulurum.
    Senin motor daha rodajda bu yüzden fazla hız ve serilikten kaçınmaya çalış yoksa kısa zamanda parçaların yenisi ile değişebilir benden söylemesi
    tamam anlıyorum attan in deveye bin gibi oldun ama bende hızı seviyorum lakin motoru fazla yıpratmıyorum çünkü zararı cebe dokunacak

bu benim ilk scooter im daha önce hep vitesli motor kullandım o yüzden degişik duygular içindeyim kullandıgım motorlar
    pejo 103, 1992 yılında ilk motorum
    honda titan, yamaha rxz 135,honda cg 125,honda 9 RR,

aslında bu benim kullandığım ilk scooter daha önce
    103 pejo, 1992 yılında
    mz 301, honda titan,yamaha rzx 135, honda cg 125, honda 9 RR, suzuki bandit 600 s, yamaha r6, honda cbf 250, cbr 600 f ,ve şu anda sym hd 200
    bazen aile baskısı bazen motoru sevmemem den kaynaklanan durumlar yüzünden devamlı motor degiştirdim durdum.ama artık yavaş demek ve aldıgım motoru eskitene kadar binmek istiyorum. kampanyadan hd 200 aldım 4 bin e mal oldu biraz buna binmek istedigim için sonradan başıma gelecek durumların analizi içindeyim
    ilgilendigin için teşskkürler.

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı serkangencer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu benim ilk scooter im daha önce hep vitesli motor kullandım o yüzden degişik duygular içindeyim kullandıgım motorlar
    pejo 103, 1992 yılında ilk motorum
    honda titan, yamaha rxz 135,honda cg 125,honda 9 RR,

aslında bu benim kullandığım ilk scooter daha önce
    103 pejo, 1992 yılında
    mz 301, honda titan,yamaha rzx 135, honda cg 125, honda 9 RR, suzuki bandit 600 s, yamaha r6, honda cbf 250, cbr 600 f ,ve şu anda sym hd 200
    bazen aile baskısı bazen motoru sevmemem den kaynaklanan durumlar yüzünden devamlı motor degiştirdim durdum.ama artık yavaş demek ve aldıgım motoru eskitene kadar binmek istiyorum. kampanyadan hd 200 aldım 4 bin e mal oldu biraz buna binmek istedigim için sonradan başıma gelecek durumların analizi içindeyim
    ilgilendigin için teşskkürler.
    İyi günler arkadaşlar! Yaklaşık olarak 1 ay kadar önce 2. el (330 km.de) Kymco People S 200 aldım. Bu makinayı almadan önce SYM Hd 200 modelinide inceledim (zaten benim motora benziyor yanlız Hd ler su soğutmalı) hoşumada gitmişti ama bizim buradaki bayi 5500 YTL fiyat söyledi 5000 YTL e olur dedi bu fiyat bana çok geldiği için vazgeçmiştim size hayırlı uğurlu olsun makinalarınız Allah kazadan beladan korusun...

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    EyvAllah...
    Scooter'un rahatlığına alışınca vitesli olan (ufak cc) motorları kullanmak istemiyor insan.
    Sen her sınıf motoru kullanmışsın aile baskısı olmasının çoğunlukla nedeni 2 teker olması ve risk taşıdığı içindir yoksa keyfi değildir ama motoru sevmemeni pek anlamadım çünkü hemen hemen aynı zamanlardan beri motor kullanıyoruz bende motoru sevmeme gibi bi durum meydana gelmedi aksine motorsuz yaşamı istemiyorum
    Motoru fazla yıpratmadan kullanırsan tahmini 80-100 bin km kullanabilirsin

İyi günler arkadaşlar! Yaklaşık olarak 1 ay kadar önce 2. el (330 km.de) Kymco People S 200 aldım. Bu makinayı almadan önce SYM Hd 200 modelinide inceledim (zaten benim motora benziyor yanlız Hd ler su soğutmalı) hoşumada gitmişti ama bizim buradaki bayi 5500 YTL fiyat söyledi 5000 YTL e olur dedi bu fiyat bana çok geldiği için vazgeçmiştim size hayırlı uğurlu olsun makinalarınız Allah kazadan beladan korusun...
    Kymco'nun motosikletleri de kalitelidir hd 200 ün sıvı soğutmalı, 4 sübap lı ve 15,5 hp gücünde olması artı özellik taşıyor...
    Sizde makinanızı kazasız, belasız, nazarsız ve cezasız (trafik cezası ) kullanmanız dileğiyle

Motosikleti
    SYM HD 200
    Alıntı jada82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EyvAllah...
    Scooter'un rahatlığına alışınca vitesli olan (ufak cc) motorları kullanmak istemiyor insan.
    Sen her sınıf motoru kullanmışsın aile baskısı olmasının çoğunlukla nedeni 2 teker olması ve risk taşıdığı içindir yoksa keyfi değildir ama motoru sevmemeni pek anlamadım çünkü hemen hemen aynı zamanlardan beri motor kullanıyoruz bende motoru sevmeme gibi bi durum meydana gelmedi aksine motorsuz yaşamı istemiyorum
    Motoru fazla yıpratmadan kullanırsan tahmini 80-100 bin km kullanabilirsin

Kymco'nun motosikletleri de kalitelidir hd 200 ün sıvı soğutmalı, 4 sübap lı ve 15,5 hp gücünde olması artı özellik taşıyor...
    Sizde makinanızı kazasız, belasız, nazarsız ve cezasız (trafik cezası ) kullanmanız dileğiyle
    Abi seni burada görmek ne güzel , motorumu özledim getir artık yaw

hd 200 çok kaliteli bir motor zevk verir

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    Alıntı bahadir_bado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi seni burada görmek ne güzel , motorumu özledim getir artık yaw

Teşekkürler az kaldı bayramdan sonra özlemin bitecek inş.

Motosikleti
    sym gts 250
    arkadaşlar merhaba ben gts kullanıcısıyım 6000 bakımları geldi fakat yetkili servis yok burda(şehrimde) kitapcığınıda bulamıyorum.. gts sahipleri neler değişip nelerin kontrolleri yapılıyo söylerlerse çok sevinirim. herkese iyi günler...

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    SYM Kullanıcıları iyi bayramlar diler kazasız sürüsler dilerim
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    sym gts 250
    anlaşılan bu forumu artık kimse tınlamıyo ha arkadaşlar? herkede iyi günler

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Kayador Merhaba ;

Sunu belirtmek isterimki bu topic cok eski bir baslıktır ve ilk sayfadan bu yana göz gezdirdiysen paylasım olarak bircok kisiye yol gösterdigini rahat bir sekilde görebilirsin .. Sonucta bir Merhaba yada Günaydın topici degil .. Kisiler kullanmıs oldukları SYM modelleri konusunda problem yasadıklarında yada almayı düsündüklerinde bu topic baslıgı altında diger kullanıcılar ile bulusur .

Eski bir üye ve SYM kullanıcısı olarak bu baslıgın hicbir zaman sahipsiz kalmayacagını belirtir kazasız sürüsler dilerim .

Uzay
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

sym ci az o yüzden herkes tutturmuş bir yol gidiyor nice efsaneler unutuluyor

007fare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD.200
    Kış Geldi'diyemi Kimse Bişey Yazmıyor Sesimi Duyan Varmı

http://www.sym-tr.com/

Motosikleti
    SYM Fiddle 2
    SYM FIDDLE 2 aldım. sıfır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler