Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu an yok.
    Ayak marşını merak edip denedim.

Boşluğu alınınca tek seferde çok kolayca alıyor. Tek dikkat etmek gereken nokta hafif gaz vermek. (Debriyajı çekmeden, jikleyi açmadan)

Normalde ayak marşı çoğu motorda ter döktürür. Sym fiddle da çok zordu mesela. Sanırım sistemi de farklı. Diğer motorlardaki gibi çok kuvvetli basmak gerekmiyor. Başta ilmini bilmediğim için zorlansam da sonradan yağ gibi geldi bana. (Bir de eski mobiletlerdeki gibi vurdurarak ta ilk vurdurmada kolayca çalışıyor onu da denedim)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı degisik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu16 Bu yazdıklarım sadece size,ne mondiale ne kundiale.Siz her forumun sayfasında karşıma çıkıyorsunuz,ne tesadüftür ki her motor sizin mondialinizden kötü benim anlamadığım bu sorunlu elde patlayan mondialler kimde o halde?Ha kalite kalite değişiyor ancak siz her mondiale kaliteli diyorsunuz bunu anlayamıyorum gözlerimle görmesem neyse... X treme Max ede güzel dediniz ancak forumu açıp baktığınızda paslanan,rengi değişin,boya soyulması yaşayan,parçaları bozulan bir sürü kullanıcı var.
    Adam...KTM Duke'ye bile mok atan bir tip....
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Selam arkadaşlar. 25 gün oldu boxer la. Yakıt sarfiyatımı yazacağım. İlk depo 10.81 lt ×4.71 tl =50.92 tl ile 422 km yol. İkinci depo 10.59 lt×4.72tl=50tl 467km yol 3. Depo ile 10.59lt×4.73tl= 457km yol 4. Depo ile 11.61lt×4.72tl=495km yol 5. Depo ile 10.55lt×4.74tl=450 km yol 6. Depo devam ediyor hala 2520km gectim 25 günde. Evim ile işim arası gidiş dönüş 90 km istanbul yenibosna kartal arası e5 te trafikte gidip geliyorum. Boxer in aynası çok titriyordu sağ ayna ile sol ayna görüntü kalitesi farklıydı sağ aynayı otobüse takınca değiştirmeme vesile oldu arc marka dik bir ayna aldım memnunum. Yinede titreşimde sorun oluyor. 70km üstü titreşim elimi kolumu uyuşturuyor. Vites göstergesinin olmayışı bazen sorun oluyor dalıp duran trafikte veya ışıkta 2ile kalkmaya calışıp stop ettirmek sıkıntı yapıyor arada hız yapmam gerekiyor 90km anında buluyor motor ama sonrası sıkıntı oluyor 115 i bir defa gördüm oda zoraki yani. Frenlerde sıkıntı yaşamadım trafikte mesafeli gidiyorum. Dur dediğimde her motorda olduğu gibi boxer duruyor. Panik firende kayması normal bence. Cünkü bende iki defa kaydırdım. Boxer sabah ısıttıktan sonra ilk vitese attığımda küt diye ses yaparak göğüsleyerek geçiyor. Sorunu 500 bakımda söyledim yeni motor yapar dediler. Aklıma gelenler bunlar. Diğer boxer kullanan arkadaşlar yakıt sarfiyatlarını yazarlar ise karşılaştırma yapabilirim iyi sürüş ler herkese kazasız belasız
    Aquarist, taglis ve Salih_T bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Zinciri kaç kmde bir yağlıyorsunuz, zincir temizliği için uyguladığınız pratik bir metot var mı?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı konig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri kaç kmde bir yağlıyorsunuz, zincir temizliği için uyguladığınız pratik bir metot var mı?
    aslında belirli bir km si yok bulunduğun ortama ve tamamen zincirin kirlenmesi,kurumasına bağlı ama ben her 250 - 300 km aralığında hem motoru temizliyorum yağlanacak aksamları yağlıyorum hemde zincir temizliğini yapıyorum öncelikle bir tane zincir yağlama spreyi edin çünkü bu yağlar zincire yapışıyor ve daha etkili.Zincir temizleme spreyi almana gerek gaz yağı en iyisi diyorlar hiç denemedim ben mazotla yapıyorum gayette güzel oluyor 1 lt mazot aldım rahat 10 kere temizledim halada mazotum var gerekli malzemeler
    [IMG][/IMG]
    ben bunu kullanıyorum gayette memnunum
    [IMG][/IMG]
    bundan 2 tane al farklı renkte birini temizlemede birinide yaglamada kullan spreyle sıktıgın yagı bı guzel yedırırsın
    [IMG][/IMG]
    buda üstübü koçtaş ta falan var bulursun bunuda mazotla temizledikten sonra zinciri kuruluyorsun bir güzel üstübü olmazsada kumaş parçalarıylada yapabilirsin yakında konfeksiyon falan var çöpe atacakları parça kumaşlarda güzel oluyor nylon olmasın yeterki
    vede en önemlisi yaglama islemin bittikten sonra hemen binim gezme hatta akşam yap motor sabaha kadar yatsın yağ bi guzel yapıssın zıncıre hemen surersen yağı atacaktır zıncır boxer kullanıyorsan zıncır muhafaza kapagından dolayı bu km ler uzar gider kirlenmeyecegı ıcın hemen bende 300 km se sende 500 olur atıyorum kolay gele birde video atayım alta

videodaki eldiven ve kartonuda unutma etraf kirleniyor temiz temiz olsun herşey

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

bunlar yardımcı olacaktır sana kolay gelsin

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Zincir temizlerken yağlarken motoru kesinlikle çalıştırmayın hatta anahtarı çıkarın bir yerlere saklayın. Motoru çalıştırıp orta sehpada arka tekeri döndürürken zinciri temizleyen yağlayan bu sırada da parmağını kopartan çok kişi var. Parmağın sinirleri çekildiği için yerine dikilemiyor da.
    ayzek ve Ali reis 17 bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir temizlerken yağlarken motoru kesinlikle çalıştırmayın hatta anahtarı çıkarın bir yerlere saklayın. Motoru çalıştırıp orta sehpada arka tekeri döndürürken zinciri temizleyen yağlayan bu sırada da parmağını kopartan çok kişi var. Parmağın sinirleri çekildiği için yerine dikilemiyor da.
    aynen bak uyku sersemi atlamısım ben onu ama zeten ılk videoda anlatıyor adam ızlerse ordan kapar bişeyler adamı parmaklardan edecektik az kala
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Arkadaşlar merhabalar motosikleti daha yeni gördüm tipi önce pek hoşuma gitmese de küçük modifikasyonlarla çok tarz bir makina olduğunu gördüm fotolardan kullananlar şöyle artısını eksisini memnuniyet ve şikayetlerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Şayet almayı düşünüyor fakat kararsız kalıyorum. Kullananların fikirleri bizler için aydınlatıcı olacaktır. Teşekkürler keyifli sürüşler...

Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    1250Km.de kontrol için korumayı söküp baktım; gayet iyi,yağlamadan tekrar kapattım.Arada kontrol edilir,gerekiyorsa yağlanır.Üç cıvata var üst kapağı açıp bakmak...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Alıntı cann_er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar motosikleti daha yeni gördüm tipi önce pek hoşuma gitmese de küçük modifikasyonlarla çok tarz bir makina olduğunu gördüm fotolardan kullananlar şöyle artısını eksisini memnuniyet ve şikayetlerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Şayet almayı düşünüyor fakat kararsız kalıyorum. Kullananların fikirleri bizler için aydınlatıcı olacaktır. Teşekkürler keyifli sürüşler...
    Forumda yeterli açıklama var.Umarım doğru karar vermenizi sağlar.
    gurblood ve Yurdukoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Cevaplarınız için teşekkürler, 5-6 yıldır şaftlı motosiklet kullansam da daha öncesinde birçok zincirli motorum oldu. Daha önce yaptığım aklımda kalan uygulama her 500km de bir yağlama ve 1000km de bir temizleme. Zincir yağlama özellikle 0 veya X ring contaların ömrü açısından çok önemlidir (boxer zincirinde conta var mı ondan da emin değilim gerçi). Daha önce kullandığım motorlarda hep yarım muhafaza vardı ilk defa tam kapalı muhafazalı bir motor kullanıyorum, bunda zincir temizlemenin pratik bir metodunu bulan var mı? İllaki muhafazayı sökmek mi gerekiyor onu kastetmiştim aslında.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Cevaplarınız için teşekkürler, 5-6 yıldır şaftlı motosiklet kullansam da daha öncesinde birçok zincirli motorum oldu. Daha önce yaptığım aklımda kalan uygulama her 500km de bir yağlama ve 1000km de bir temizleme. Zincir yağlama özellikle 0 veya X ring contaların ömrü açısından çok önemlidir (boxer zincirinde conta var mı ondan da emin değilim gerçi). Daha önce kullandığım motorlarda hep yarım muhafaza vardı ilk defa tam kapalı muhafazalı bir motor kullanıyorum, bunda zincir temizlemenin pratik bir metodunu bulan var mı? İllaki muhafazayı sökmek mi gerekiyor onu kastetmiştim aslında.
    Zincirin turunu bilmiyorum ama yaglama isini zincir muhafazadaki yuvarlak kaucuk tapayi cikararak yapabilirsiniz ki sprey temizleme urunleri ile bence temizligi de yapabilirsiniz.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Selamlar. Farin yeterli olmadigini dusunuyorum sis fari tarzi biseyler taktirmak istiyorum. Servise bakim icin gittigimde sormustum sis fari ve montaj icin 170 tl istediler. (Istanbul) Sizce bu cok fazla degilmi daha uygun bir fiyat icin nasil bir yol izlemeliyim

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    arkadaşlar Isparta dan hepinize selamlar uzun zamandır bende motosiklet almak istiyordum ancak maddiyattan değil de hep bir şeyler engel oluyordu "vardır bunda da bir hayır diyordum". önceleri gönlüm hep ybr eden yanaydı ancak oda heryerde doldu taştı kalitesine diyeceğim yok ama son zamanlarda çıkan modelleri hep kendini tekrar ediyor ve fiyatı da abartı ve şişirilmiş esasında farklı birşeyler arıyordum ben sonra Boxer gördüm ve şöyle bir göz attım gerçekten aradığım buydu forumu baştan sona okudum Ekrem beyde baya ilgili sağolsun, sonuçta oda bu işten ekmek yiyor ama ticaret adamı olmasına rağmen 3000 liralık bir motoruda kalkıp Honda Yamaha satar gibi göklere çıkarmamış,bu çok hoşuma gitti ve samimi buldum. Makine ortada zaten gayet makul bi üslup kullanmış, akabinde kullanıcılardan olumlu geri dönüşleri okudukça işte aradığım bu dedim ertesi gün bayisine gidip canlı canlı gördüm 1 73 boyundayım üzerine çıktım maşallah arap tayları gibi bayağı yüksek heybetli bi alet. Bazı kusur ve hatalar olabilir sonuçta insan yapımı bu ama sade yapısıyla fazla sorun çıkaracak gibi görünmüyor. benim ilk motosikletim olacak daha önce arkadaşlardan vitesli tecrübem var bir hafta içinde nasip olursa bende aranıza katılacağım renk konusunda henüz karar vermedim ama büyük ihtimalle siyah olanı alacağım nasipse, modifiye merakı bende de var elim anahtar tutar yavaş yavaş kendimden de birşeyler katarak zaman içinde kendi karaktere sahip bi makine çıkarıcam inşaallah.Saygılar.
    gurblood, Yurdukoru ve Ali reis 17 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı borana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Farin yeterli olmadigini dusunuyorum sis fari tarzi biseyler taktirmak istiyorum. Servise bakim icin gittigimde sormustum sis fari ve montaj icin 170 tl istediler. (Istanbul) Sizce bu cok fazla degilmi daha uygun bir fiyat icin nasil bir yol izlemeliyim

Selamlar.

Far aslında çoğu modelden daha iyi, hatta bir Doblo kadar iyi aydinlatiyor.

Tek yapmanız gereken kafa karenajını söküp yanlardaki vidaları gevşetip farı biraz aşağı doğru ayarlamak. Aksi takdirde fabrika çıkışında far yukarı baktığı için apartmanların 3. Katını aydınlatıyor.
    taglis ve Ali reis 17 bunu beğendiler.

ebleksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151 gitti. Cbf 150 derken Bajaj Boxer peşinde.
    Alıntı mitrandil32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar Isparta dan hepinize selamlar uzun zamandır bende motosiklet almak istiyordum ancak maddiyattan değil de hep bir şeyler engel oluyordu "vardır bunda da bir hayır diyordum". önceleri gönlüm hep ybr eden yanaydı ancak oda heryerde doldu taştı kalitesine diyeceğim yok ama son zamanlarda çıkan modelleri hep kendini tekrar ediyor ve fiyatı da abartı ve şişirilmiş esasında farklı birşeyler arıyordum ben sonra Boxer gördüm ve şöyle bir göz attım gerçekten aradığım buydu forumu baştan sona okudum Ekrem beyde baya ilgili sağolsun, sonuçta oda bu işten ekmek yiyor ama ticaret adamı olmasına rağmen 3000 liralık bir motoruda kalkıp Honda Yamaha satar gibi göklere çıkarmamış,bu çok hoşuma gitti ve samimi buldum. Makine ortada zaten gayet makul bi üslup kullanmış, akabinde kullanıcılardan olumlu geri dönüşleri okudukça işte aradığım bu dedim ertesi gün bayisine gidip canlı canlı gördüm 1 73 boyundayım üzerine çıktım maşallah arap tayları gibi bayağı yüksek heybetli bi alet. Bazı kusur ve hatalar olabilir sonuçta insan yapımı bu ama sade yapısıyla fazla sorun çıkaracak gibi görünmüyor. benim ilk motosikletim olacak daha önce arkadaşlardan vitesli tecrübem var bir hafta içinde nasip olursa bende aranıza katılacağım renk konusunda henüz karar vermedim ama büyük ihtimalle siyah olanı alacağım nasipse, modifiye merakı bende de var elim anahtar tutar yavaş yavaş kendimden de birşeyler katarak zaman içinde kendi karaktere sahip bi makine çıkarıcam inşaallah.Saygılar.
    Bende Ispartadayım. Şahinlerden Fiyat aldın mı? Haberleşelim belki indirim falan yaparlar.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı ebleksin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Ispartadayım. Şahinlerden Fiyat aldın mı? Haberleşelim belki indirim falan yaparlar.
    Fiyat almadım reis "3.100" dedi eleman, güldüm "benim kulaklar pek iyi duymaz 2900 anladım ben onu" dedim. " Kardeş karar ver yardımcı oluruz" dediler.Haberleşelim hocam alalım şu Boxer i.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı mitrandil32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat almadım reis "3.100" dedi eleman, güldüm "benim kulaklar pek iyi duymaz 2900 anladım ben onu" dedim. " Kardeş karar ver yardımcı oluruz" dediler.Haberleşelim hocam alalım şu Boxer i.
    Inşallah sizi de aramızda görürüz. Bence Alıp sezonun keyfini çıkarın. Ben 3.000 den almıştım. Bazı bayiler kendi insiyatifinde indirim yapabiliyor. Üstelik kapınıza kadar da getiriyorlar. Yüksek fiyat verenlere itimat etmeyin. Bu arada ben rodaj bakımı dışında hala ilk bakıma girmedim kilometrem 4300. Işten eve, evden ava, avdan balığa gelip gidip duruyorum.
    ebleksin bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inşallah sizi de aramızda görürüz. Bence Alıp sezonun keyfini çıkarın. Ben 3.000 den almıştım. Bazı bayiler kendi insiyatifinde indirim yapabiliyor. Üstelik kapınıza kadar da getiriyorlar. Yüksek fiyat verenlere itimat etmeyin. Bu arada ben rodaj bakımı dışında hala ilk bakıma girmedim kilometrem 4300. Işten eve, evden ava, avdan balığa gelip gidip duruyorum.
    İnşaallah hocam ya hele benim ilk motorum olacak biraz heyecanlıyım o konuda fiyat konusunda haliyle ticaret bu herkes dilediği fiyata alır satar ama makul çerçevede bende fazla ısrarcı değilim o konularda sizlerede teşekkür ederim değerli yorumlarınız için tekeriniz düz bassın.
    ebleksin bunu beğendi.

Ben de şayet win go yu satabilirsem boxer edinmeyi duşunuyorum. Ben de 3000 lira fiyat aldım çoğu yerden fakat bazı bayilerde hediyeler de var bir kask ve heybe veren bayi gordum ufak ama kullanışlı hediyeler �� inşallah yakında bende aranızdayım cafe racer planlarım da var çok abartmadan depo ustune şık bir kılıf (haki yeşil veya duz siyah)daha sonra zincir korumanın sokulmesi ve jantların mat siyaha boyanması gibi duşuncelerim var koltuk doşemeyi de duşunuyorum ama butçeyi sarsmadan yavaş yavaş gerçekleştirecez inşallah �� herkese keyifli suruşler...
    ebleksin ve Ali reis 17 bunu beğendiler.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Geçen yıl boxer alıp satmıştım. Şimdi tekrar alıyorum. Beni tanıyan bilir, motoru paket işinde kullanıyordum. bu motor aşırı sıcak havada güneş altında kalınca çalışmıyordu. az bir mesafe gidince tıkanıp kalıyor, sonra deponun kapağını açıyordum ve çalışıyordu. bu sorunu yaşayan var mı?

2. ve en önemli sorum lastikler tubeless oluyor mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)