Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar yarın ilk bakımımı gidiyorum 600km ye geldim .. iki yağ arasında kaldım ..

*Shell Advance AX7 (yüksek tork ve güç için önermiş shell)

*Castrol Power 1 4T 10W-40

Bu ikisi arasında kaldım "yarı sentetik" kullanmayı düşünüyorum .. Şuanda bu ürünler tam mı yarı sentetik mi ona bakıyorum sizler ne dersiniz ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı zeronero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası KOCAELİ Kartepe demek burdan alan varmıs sevindim servis nasıl memnun musun

Hintlilerden böyle modeller bekliyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

http://imagesturk.net/images/2014/07/18/Hero-Splendor-Pro-Classic-Side6d199.th.jpg
    http://imagesturk.net/images/2014/07/18/Hero-Splendor-Pro-Classic-Front6fc95.th.jpg
    http://imagesturk.net/images/2014/07/18/2014-Hero-Splendor-Pro-Classic68e8f.th.jpg

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı gurblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yarın ilk bakımımı gidiyorum 600km ye geldim .. iki yağ arasında kaldım ..

Bu ikisi arasında kaldım "yarı sentetik" kullanmayı düşünüyorum .. Şuanda bu ürünler tam mı yarı sentetik mi ona bakıyorum sizler ne dersiniz ???
    Sana tavsiyem CASTROL POWER 1 RACING 4T 10W-50 Tam Sentetik. Fiyat olarak 25-30 tl arası bulabilirsin ve bu fiyata alabileceğin en iyi yağ diyebilirim...

http://www.castrolmoto.com/tr/produc...er1_racing.php
    gurblood ve Tolme bunu beğendiler.

Merhaba,

Tam sentetik yağlar rodajda olan motosikletlere önerilmiyor. Sebebi de tam sentetik yağın motora yapışarak koruma kalkani oluşturması ve böylece motordaki çapakların da yapışması.

Selamlar.
    gurblood bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı gurblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bildiğim kadarıyla Soma'dasınız. Yazları bayağı sıcak geçer yanılmıyorsam. 40° ye varan sıcaklıklarda 10w40 yağ genleşeceği için gündüz hararete sebep olabilir. Buralarda ustalar 20w40 ya da 20w50 tavsiye ediyor.
    gurblood bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Sigorta firmalarına böyle serbestlik veren yöneticiler Allah bin türlü belasını vermesin; ıslah etsin sadece.

Yaş 24 ve ilk aracım diye 400'den aşağı sigorta bulamadım. Ulan motor 3000 zaten insafsızlar. Burada yazılan fiyatlara aldanıp aracın faturasını vs. her şeyi kendi adıma aldığım için paşa paşa ödemek zorundayım şimdi. Siz siz olun; benim yaşta veya daha genç arkadaş varsa babanızın adına falan kestirin faturayı. Deneme amaçlı babamın kimlik no ile denedik 107 lira çıktı ama geçti borun pazarı. Firmaya sordum ötv falan ödendiği için de faturayı değiştirme imkanı yok maalesef bilginize.

Özet: devlete giden her kuruşum haram zıkkım olsun.
    bombaci20 ve wampaa bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    merhaba arkadaşlar.. dün antalya ya ilk bakım için gittim.. memnun kaldım mı ?
    *müşteri karşılama alaka dersek evet
    *işçilik olarak iyi ama sizin anlattıklarınıza veya yaptırdıklarınıza göre benimki eksik kaldı diyebilirim
    yapılanları yazayım kararı siz verin..
    1- vidalar kontrol edildi tekrar sıkıldı
    2- zincir gergisi ayarlandı yağlandı. zincir sökülüp temizlenmedi
    3- yağ değşti ki ilginç gelen PETRONAS marka bir yağ kullandılar 20-40. bajajın bu yağı önerdiğini söylediler.. istediğim yağı kullanmadım çünkü bir sıkıntı çıkarsa garanti de şunu kullandın sen deyip suçu bana yüklerler diye
    4- yağ filtresini ben söktüm ki sizlerde değişmişti sanırım ama yağ filtresi değişimi olmadı
    5- karburatör ayarı fren ayarları kontrol edildi
    6- yıkandı
    bu işlemler karşısında 75 lira ücret talep ettiler.. sizlerde genel olarak 70 lira idi sanırm ve yapılanlar daha fazla kendimi kazık yemiş hissettim.
    5000 km bakımı artık ellerimden öper.. bundan sonra kendi bakımımı kendim yapacağım

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.. dün antalya ya ilk bakım için gittim.. memnun kaldım mı ?
    *müşteri karşılama alaka dersek evet
    *işçilik olarak iyi ama sizin anlattıklarınıza veya yaptırdıklarınıza göre benimki eksik kaldı diyebilirim
    yapılanları yazayım kararı siz verin..
    1- vidalar kontrol edildi tekrar sıkıldı
    2- zincir gergisi ayarlandı yağlandı. zincir sökülüp temizlenmedi
    3- yağ değşti ki ilginç gelen PETRONAS marka bir yağ kullandılar 20-40. bajajın bu yağı önerdiğini söylediler.. istediğim yağı kullanmadım çünkü bir sıkıntı çıkarsa garanti de şunu kullandın sen deyip suçu bana yüklerler diye
    4- yağ filtresini ben söktüm ki sizlerde değişmişti sanırım ama yağ filtresi değişimi olmadı
    5- karburatör ayarı fren ayarları kontrol edildi
    6- yıkandı
    bu işlemler karşısında 75 lira ücret talep ettiler.. sizlerde genel olarak 70 lira idi sanırm ve yapılanlar daha fazla kendimi kazık yemiş hissettim.
    5000 km bakımı artık ellerimden öper.. bundan sonra kendi bakımımı kendim yapacağım
    Olması gerekenden bir hayli farklı ve eksik olmuş bakımınız galiba.

Bende yağ filtresi değiştirilmişti. (Bu konu önemli zira bakım kılavuzunda dahi değiştirin diyor)
    Ayrıca mıknatıslı olan yağ süzgeci de hava filtresi de iyice temizlenmişti.
    Zincir baklasından sökülüp benzinle yıkanıp yağda bekletilip takılmıştı.
    Dişliler de benzinli fırçayla aynı işleme tabi tutuldu.
    Buna rağmen bakım 60 liraydı.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    gerçekten yüksek rakam.. benim 47 lira çıktı sigortam.. yaşım 29,5 bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

oho hava filtresine bakılmadı bile ..
    neyse artık garantiden yararlanma adına gitmiştim ama artık internetten parçaları söyler kendim yaparım.
    2, sıfır motorum ilkinde hepsini kendim yaptım 12500 km kullandım hiçbir sıkıntı çıkarmamıştı çinli
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Motosikleti
    Şu an yok.
    Arkadaşlar lastik havasını kontrol edin. Bende öne de arkaya da 32 basmışlardı. Kullanma kılavuzunu okudum ön lastik havası 2 kişi de binilse 25 psi yi geçmemeli yazıyor. Fazladan 7 psi bastığımız için sarsıyor ve geziyordu.. Artçı ile binilecekse Ön 25 arka 32 olmalı doğrusu.

S.a arkadaslar uzun zamandir formu okuyorum sonunda bende boxer aldim sayenizde gerci hala islemleri bitiremedin plakayi cikaramadim bu emniyetten randevu almak ne zormus zor bela sali gunune randevu alabildim ins bayramdan once binebilirim motoruma burdaki yorumlarinizi ilgiyle okuyorum cok faydalandim daha once bir mobiletim vardi onu sattim boxseri aldim vitesli kullanmadim ins acemilik cekmem gerci biraz surdum aliscaz artik simdilik bu kadar selam ve duaile...
    twona, peacetrain ve burdurlu1985 bunu beğendiler.

Uğur34-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    A.s bilallx. Hayırlı olsun.kazasız dikkattli ve keyifli sürüşler dilerim
    bilallx bunu beğendi.

Merhaba,

Sevgili Yurdukoru Abi. Bilmem nedendir içimden geldi yazayım dedim. Olur da Boxer'ımla yollara düşersem yanına uğrayıp bir çayını içmek istiyorum. Bu da böyle bir anımdır.

Selamlar.

zeronero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l
    Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası KOCAELİ Kartepe demek burdan alan varmıs sevindim servis nasıl memnun musun
    türkiyede kim servislerden memnun ki ben olayım, adamlar alıyolar 35 tane markanın servisini, tek kişi çin malı hurdalarla uğraşmaktan kafayı sıyırıyo... servis olarak hondadan başkası yalan.

Motosikleti
    türkiyede kim servislerden memnun ki ben olayım, adamlar alıyolar 35 tane markanın servisini, tek kişi çin malı hurdalarla uğraşmaktan kafayı sıyırıyo... servis olarak hondadan başkası yalan.
    Peki sizce alınır mi burda ki yerden

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Sevgili Yurdukoru Abi. Bilmem nedendir içimden geldi yazayım dedim. Olur da Boxer'ımla yollara düşersem yanına uğrayıp bir çayını içmek istiyorum. Bu da böyle bir anımdır.

Selamlar.
    Sevgili kardeşim
    Her zaman başımın üstünde yeriniz var. Mutlaka beklerim. Önceden haber verirsen birşeyler de organize ederiz. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:00 ----------

Alıntı bilallx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaslar uzun zamandir formu okuyorum sonunda bende boxer aldim sayenizde gerci hala islemleri bitiremedin plakayi cikaramadim bu emniyetten randevu almak ne zormus zor bela sali gunune randevu alabildim ins bayramdan once binebilirim motoruma burdaki yorumlarinizi ilgiyle okuyorum cok faydalandim daha once bir mobiletim vardi onu sattim boxseri aldim vitesli kullanmadim ins acemilik cekmem gerci biraz surdum aliscaz artik simdilik bu kadar selam ve duaile...
    Aleyküm selam kardeşim.
    Boxer kullanacağın en kolay motor olacak. Zira gidon tüy gibi, çok hafif.

Motor biraz yüksek ama kontrolü kolay.Alışınca bisiklet gibi.

Vites olayı aşağı doğru büyüyüp (zaten topu topu 4 tane) topukla küçülüyor. Yani diğerleri gibi ayakkabının burnunu içe geçirip yukarı çekmek zorunda kalmıyorsun, çok yumuşak, kemiksiz, dokunmayla geçiyor.

Inşallah sizi de tez aramızda görürüz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:09 ----------

Motoru aldığınız yer ile servisi farklı olabilir. İlla aldığınız yere gideceksiniz diye bir durum yok. Bazan iyi bir servis için biraz yol yapmak gerekebiliyor. Hem gezmiş olursunuz. Ben kim iyi servis verdi ondayım. Çok şükür ki bulunduğum şehirdeki mükemmel. Bu yönden şanslıyım.
    bilallx bunu beğendi.

zeronero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l

profil resmine bakılırsa bu motor tam senlik kardeş, burdan al sıkıntı yok, servisi beyenmessen başka yere gidersin...

Motosikleti
    http://www.hizliresimyukle.com/image...006619fa40.jpg
    profil resmine bakılırsa bu motor tam senlik kardeş, burdan al sıkıntı yok, servisi beyenmessen başka yere gidersin...

Sen nerelisin ya bizim dağlarda geziniyorsun

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    İstanbulda hangi servisleri şiddet ve hiddetle tavsiye edersiniz? Gerçi daha kullanmaya başlayamadım hatta ilk bakıma gitmem bile baya vakit alır ama olsun şimdiden öğrenmek iyidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)