Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeronero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l
    twona, peki ne olacak şimdi...
    twona bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    neocasarea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://youtu.be/Tl4wdhlMH88
    Bence barkin abinin wego incelemesindeki kafa sallamayla sizin olay ayni cunku masa jant komple elden gecti. Bi izleyin bakin wego incelemesi.
    twona ve windy125 bunu beğendiler.

daha önce de belirttiğim gibi herşey normalse ve sallama devam ediyorsa bu imalat kaynaklı bir durumdur. ana sebep olarak kaster açısının dik oluşudur. bu durum süper sport diye bilinen motorlarda sık görülür çünkü bu motorlar dik kaster açısına sahiptir. kaster açısı dik olunca sallama yapar ama bu durumun bir de kazançlı yönü vardır o da yüksek manevra kabiliyetine sahip oluşu. yatık açılı kasterler sallama yapmaz ama daha geniş açıda dönüş alır.
    Yurdukoru ve twona bunu beğendiler.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    bence böyle ufak şeyler boxer sınıfındaki her motor için normal kaldı ki her alan yakıtından gidişine kadar son derece memnun .(bunu kısa zaman içinde boxer kullanıcısı olacağım için rahatlıkla söylüyorum)
    Yurdukoru ve twona bunu beğendiler.
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

gurblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    @twona kardeşim tekrar geçmiş olsun diyorum.. Benim bu soruna bakışım şöyle arkadaşlar, ilk bakım zamanı gelmiş son derece memnun bir boxer kullanıcısı olarak diyorum ki ; bende bu sorun yok gidondaki yüksüğü sıkınca arka taraftaki gezme hissi yok denecek kadar azaldı .. bir ihtimal böyle bir seri gelmiş olabilir diye düşünüyorum çünkü tartışmasız herkeste bu sorun var diyemeyiz..bazı arkadaşlarda var demek ki yoğun sevkiyatlar arasında böyle bir seri geldi .. Hintli arkadaşların konunun üzerine gideceklerini pek sanmıyorum ki yorumlarından gitmeyecekleri de anlaşıldı ancak Kuralkanın bu noktada devreye girmesi gerekiyor.. Sonuçta tespit edilemeyecek / çözülemeyecek bir sorun değil.. (gerekirse şasesi değişir o derece ama illaki çözülür)

@twona arkadaşım yorumları ile yüklediği fotograflar ile ben dahil birçok kişinin boxer almasına vesile oldu..

Kaldı ki olmamış olsa bile "Kuralkan" gibi geçmişten mimli bir firma bu durumu fırsata çevirip gerekirse motorunu değiştirmeli gerekirse kendi servislerine alıp günlerce incelemeli ki hem arkadaşımızın sorunu çözülsün hemde geçmişten gelen insanların kafasındaki "kuralkan" algısını biraz değiştirsin..

Hintliler çözüm üretmiyor diye Kuralkan arkasına mı yaslanacak ?? Görelim bakalım Kuralkan hakikaten Bajaj ın arkasında mı ...

herkese keyifli sürüşler..
    technomix, bikr, windy125 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

bikr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR NS200
    Tamamen haklısın gurblood, zaten ben hintliyi bilmem ki... Ben kuralkanı bilirim. Dediğin gibi acilen twona arkadaşımızın sorunu çözülmeli, motoru sevip almam da büyük katkısı olan birinin mağduriyeti beni de üzer çünkü...
    windy125, twona ve technomix bunu beğendiler.
    Modern dünyanın asıl yoksulluğu kıymet bilir insanların azlığıdır...

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Yarın kesin olarak almaya gidecektim ama yorumlara baktıkça kafamda bir "acaba" oluştu. Yarın öyle bakınmaya giderim herhalde. Halbuki nasılda heves etmiştim :(

Sizlere de şöyle sorayım; honda gs1 eğitimindeki cbf haricinde bir tek honda spacy kullandım (şu anda kullanmaktayım; kurye). Acaba şu yaşanan sorunların farkına varır mıyım veya benim gibi yeni biri için tehlikeli olur mu? Yorumunuza göre yarın koşarak almaya gidebilir veya komple vazgeçebilirim.

Merhaba,

Motosikletim 800 km de.
    Bugün yaklaşık bir on dakika kadar 60/70/80 km hızda kullandım.
    Zararı olur mu?

Selamlar.

Değerli arkadaşlarım, seyahatte olduğum için bir açıklama yapamadım. Yazılanları hızlı bir şekilde sadece okuyabildim. Detaylı bir bilgi arz edeceğim.

Kısa olarak şunu arz etmek isterim. Bu üründe hiç bir kronik sorun yoktur. Hatta lokal şikayet dahi şaşırtıcı derecede tüm ürünlerden daha düşüktür.

Yalpalama olarak adlandırılan şikayetin ne olduğunu da en kısa sürede ınşallah açıklayacağım.

Selam ve saygılarımı sunuyorum...
    Mikuni, twona, peacetrain ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın kesin olarak almaya gidecektim ama yorumlara baktıkça kafamda bir "acaba" oluştu. Yarın öyle bakınmaya giderim herhalde. Halbuki nasılda heves etmiştim :(

Sizlere de şöyle sorayım; honda gs1 eğitimindeki cbf haricinde bir tek honda spacy kullandım (şu anda kullanmaktayım; kurye). Acaba şu yaşanan sorunların farkına varır mıyım veya benim gibi yeni biri için tehlikeli olur mu? Yorumunuza göre yarın koşarak almaya gidebilir veya komple vazgeçebilirim.
    Kesinlikle olumsuz bir algi olusmasin kafanda kardesim gonul rahatligiyla alabilirsin bu forumda bu motoru kullanan arkadaslarimin hepsi ne istedigini bilen bilincli kullanicilardir ve herkesin de ihtiyaclarina cevap veren bir urun eger isteklerini karsiliyorsa (guc, saglamlik, surus keyfi vs..) zaman kaybetme alanlar memnun dikkatli bir rodaj sonrasinda bu motoru eskitemeyiz.. Ben alicam 150km/s ile gitmeye calisicam millete hava atacam diyorsan hic bulasma..
    Yurdukoru ve wampaa bunu beğendiler.

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün tekrar denedim yokuş aşağı ellerimi bırakarak yalpalama var mı diye, ben de yine olmadı, şu anda 900 km.ye geldim. Km. arttıkça bende aynı sorunla karşılaşıyor muyum bilemiyorum.

Twona arkadaşımızın sorunu çözülmeli, buna söylenecek laf yok. Sorununu çözemiyorlarsa da gerekirse ürün iadesine kadar da gitmeli. Sonuçta alınan bir ürün var ve sorun giderilememiş. Bu yalpalama olayına sorun yok, gidon iki elle tutulmalı denemez.

Bu olayın tek sevindirici yanı servisin çözüm bulmak için elinden geleni yapması, insanlardaki ön yargının bir nebze olsun kırılması için bir vesile belkide. Benim de bu motoru alırken tek endişem buydu, muhatap bulamamak, paramızla rezil olmak. Boxer alana kadar da aldığım tüm motorlarda servis, parça olaylarına öncelik vererek marka tercihi yaptım. Motorun fiyatı ne olursa olsun bir sorun yaşadığınızda bunu çözmek için uğraşacak birilerinin olduğunu bilmek güzel. Sonuçta piyasada satılan tüm ürünler kul yapımı ve hatalı olması muhtemel, önemli olan hatayı giderecek muhatap bulabilmek. Maalesef ülkemizde tüketici hakları kağıt üzerinde iyileştirilmiş gibi gözükse de pratikte çok zayıf. İnsanlar haklarını almak için ekstradan zaman ve para harcamak zorundalar. Takip ettiğim kadarıyla şimdilik servislerden çok büyük bir şikayet gelmedi, umarım ilerde de aynı şekilde hatta daha iyiye gider ve insanların servis şüphesi nedeniyle tercihlerini bu markadan yana kullanmamaları hususu değişir.
    twona, windy125 ve gurblood bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı gurblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle olumsuz bir algi olusmasin kafanda kardesim gonul rahatligiyla alabilirsin bu forumda bu motoru kullanan arkadaslarimin hepsi ne istedigini bilen bilincli kullanicilardir ve herkesin de ihtiyaclarina cevap veren bir urun eger isteklerini karsiliyorsa (guc, saglamlik, surus keyfi vs..) zaman kaybetme alanlar memnun dikkatli bir rodaj sonrasinda bu motoru eskitemeyiz.. Ben alicam 150km/s ile gitmeye calisicam millete hava atacam diyorsan hic bulasma..
    Kullanım amacım hem ulaşım, hem arada bir kardeşimle falan bir yerlere gitmek gezmek. Bunu yaparkende ağır ağır keyifli bir şekilde gitmek. Yeterki beni üzüp yolda bırakmasın. Şu anda kuryelikte kullandığım spacy gibi sağlam ve sorunsuz olsun (her derde boyun eğiyor o nasıl bir motordur arkadaş. Katır gibi maşallah).

Alır almaz ilk planım armode ar-501 sisi barlı deri arka çanta takmak olacak. Bir dahaki ay ise yine aynı markanın dragstar için tasarladık dediği kilitli çok hoş yan çantalar var ama biraz büyük; içime sinerse onları da alabilirim. Başka bir şeyde ellemem; çok kurcalamak istemiyorum motoru aldığım gün ki gibi dursun. Ha belki rahatsız ederse seleye el atarım, kış için ise uzun cam takarım kafi.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Arkadaşlar, ben bu olaydan ötürü motorumdan soğumuş falan deyilim bunu israrla belirtmek isterim hala aynı keyifle kullanıyorum ve motorumdan çokta memnunum. Ayrıca bende olan sorun herkesde olacak diye bir durumda yok belki birkaç motorda olabilir ama görünen o ki birçok arkadaşta bu sorun yokmuş bu sevindirici bir olay. Benim burada anlatmak istediğim sorunumun çözülememiş olmasıydı, yoksa Kuralkana yada yetkili kişilere bir serzenişim yok ve en önemlisi bir karalama kampanyasıda yapıyor değilim. Boxer düşünenler gönül rahatlığı ile alabilir ve gayette memnun kalırlar.

Neyse, bırakalım artık bu gidon yalpalama sorununu. Bugün Boxer için düşündüğüm Scarmbler projesine başlamış bulunuyorum. Motoru neredeyse tamamen söktük. Sanırım bir haftaya proje motorum hazır olur...

peacetrain, bikr, technomix ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Twona sen bu kadar motor değişmişssin görmüş geçirmişssin madem. Bende sana güveniyorum. Bu motoru alacam inşallah. Gidon sallamasını ben spacy de yaşıyorum. Arka çanta sökülünce fazla yok. Demekki senin motorun denge sorunu var. Acaba şase de mi sorun var?
    twona bunu beğendi.

Takipteyim inşallah tatmin edici bir cvp verilir.

Merhaba,

Benim motorumda da yalpalama sorunu var.
    60 km hıza gelip gidonu bıraktığım zaman
    hız düşmeye başladığından itibaren yalpalamaya başlıyor ve 50 km hıza düştüğünde en yüksek seviyesine ulaşıyor. 40 km hıza düştüğünde ise hızın da az olmasının etkisiyle yalpamala azalıyor.

Testler eller bırakılmadan yapılıyor olabilir fakat yalpalamayı fark ettikten sonra dikkat ettim motosikletle hızlanırken 40 ve 60 km hız arasında yalpalamayı ellerimde de hissedebiliyorum.

Umarım bir çözüm bulunur.
    En kısa zamanda servise başvuracağım.

Selamlar.
    twona ve windy125 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar bu arada ilk bakıma girmek üzereyim yağ konusunda birkaç servise sordum shell 15/50 kullanıyoruz dediler ama emin olamadım içimden castrol geçiyordu öneriniz var mı ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım amacım hem ulaşım, hem arada bir kardeşimle falan bir yerlere gitmek gezmek. Bunu yaparkende ağır ağır keyifli bir şekilde gitmek. Yeterki beni üzüp yolda bırakmasın. Şu anda kuryelikte kullandığım spacy gibi sağlam ve sorunsuz olsun (her derde boyun eğiyor o nasıl bir motordur arkadaş. Katır gibi maşallah).

Alır almaz ilk planım armode ar-501 sisi barlı deri arka çanta takmak olacak. Bir dahaki ay ise yine aynı markanın dragstar için tasarladık dediği kilitli çok hoş yan çantalar var ama biraz büyük; içime sinerse onları da alabilirim. Başka bir şeyde ellemem; çok kurcalamak istemiyorum motoru aldığım gün ki gibi dursun. Ha belki rahatsız ederse seleye el atarım, kış için ise uzun cam takarım kafi.

Hemen hemen aynı şekilde bende orjinalliğe pek müdahale etmek istemiyorum kappa k30 topcase taktım motorum kırmızı olduğu için.. Ama siyah almış olsaydım kesin bende armode yi alırdım.. Seleyi elden geçirmeyi de düşünüyorum.. O zaman boxer senin işini çok rahat görecektir. Bende buradaki birçok arkadaşım gibi bir sürü motor değiştirdim scooter dahil lakin boxer i sürerken aldığım keyif bambaşka .. Özenli bir rodaj ve sonrasında uzun yıllar işini görebilecek bir ürün çünkü üzerinde dökülecek patlayacak çatlayacak bir malzeme yok saçma sapan plastikler yok en fazla vidası gevşer üzerinde gelen rüzgarlık zırlamaya başlar bunlarda kendi çözebileceğin şeyler .. Sonuçta kul yapısı al sıfır sorun biner gidersin diye hiç kimse diyemez.. Ufak tefek şeyler olacaktır.. @twona arkadaşımızın motorunun çıplak olduğu resimdeki ilk cümlesine bakarsan yeterli olacaktır ..
    " Arkadaşlar, ben bu olaydan ötürü motorumdan soğumuş falan deyilim bunu israrla belirtmek isterim hala aynı keyifle kullanıyorum ve motorumdan çokta memnunum. "

saygılar..
    twona, windy125 ve bikr bunu beğendiler.

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Arkadaşımızın ve bu sorunu yaşayanların durumu can sıkıcı ama herkezde olmamasıda ayrı teselli yanlız kuralkanın kötü imajını düzeltme çabalarını takdir ediyorum. Bu durumu çözmek kendileri adına değişimin bir göstergesi olacaktır. Hep beraber merakla takip ediyoruz. Benim motorumda o sorun yok ve şuana kadar rolanti ve stop etme sıkıntım dışında birşey yaşamadım onlarda serviste halloldu zaten. Sağlamlığına bağlı olarak sorun çıkarmazsa uzun yıllar benimle kalacaktır hatta başka motorlarım olsa bile.
    Saygılar.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Boxer kullanıcılarını biraz heycanlandırayım. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor

HeruNolweo, technomix, gurblood ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Az önce kayalar motordan çıktım. 2000 karta taksit 1000 de nakit olmak üzere siyah boxer'ı kaptım Nakliye konusuna da yardımcı olacaklar sağolsunlar (levent sanayiden küçükçekmeceye getirecez c.tesi günü). Oranın karmakarış trafiğinde güvenemedim kendime çünkü bayadır vitesli kullanmıyordum, iyi oldu.

Bugün sigorta falan halledeyim.
    centaur, HeruNolweo, gurblood ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)