Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    technomix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150
    Alıntı gencomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yo kimse yanlış anlamasın ben burdaki arkadaslar ve sizin gibi motordan anlamam sormam ve merakım o yuzden .Ben sadece alır ve binerim marka tutkunluğum d yok ve bu model i beğendim sadece alan arkadaşlarında fikri i almak istedim bunun nesi yanlış anlamadım.
    Siz fikir versenizde alıcam vermesenizde ben sadece tecrübe edinmekdi niyetim.Zaten anlasaydım bu formda yazmakdansa çokdan alırdım. Bir iki marda ve model arasımda kalmışdım ve burda yorumlardan ve memnuniyetlilikden hangisini alıcagıma karar vermekdi niyetim o kadar.
    Kimseyi rencide etmek yada caydırmak için bu forma üye olanlardan değilim.
    Sizi rahatsız ettim ise üzgügüm bir daha size burdakilerede soru sormam ........
    Zaten sorduklarımında cvb nı alamadımki.....
    300 km geldim gayet memnunum bazen marşta çalıştırma sorunu yaşıyorum o kadar oda sorun degil ayak marşıla çalışıyo bu sorunu yeni serviste halladerim diye düşünüyorum çünkü servisten memnun degilim ...neyse o konuya girmek istemiyorum ..motor gerçekten çok memnun edici kullandıkça seviyorsun..bunu alınca anlarsın ayrıca yakınız telefonumu vermiştim müsayit oldugumda müsayit olursan buluşabilir yakından görebilirsin...her motorda ufak tefek sorunlar yaşanabilir.aynı motorda aynı sorunları yaşamayanlarda var..bence hiç bir sorun yok bu motor alınır arkadaş..bana bunları yazdığım için para verende yok ....reklam kokan hareketler var çünkü almadan önce insan emin olmak istiyor yönlendirilmek istiyor.. bende öyleydim..aslında kimse hiçbirşeyden emin olamaz..araştırmalarım beni bu motora yönlendirdi memnunum senide araştırmaların bu motora yönlendirsin memnun olursun ..saygılar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer bm 150
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün tesadüfen Bajaj'ın kataloğu elime geçti. Boxer'ı aldığımda bir kenara atmıştım. Boxer'ın torkuyla ilgili ilginç bir detay buldum.

Boxer'ın torklu olmasının sebebi exhaustTEC denilen egzozun içine konan ve patenti sadece Bajaja ait olan bir cihazmış. Bu cihazla düşük devirde bile yüksek tork elde edilir yazıyor. 3 modelde de varmış. Gözden kaçmış bu ayrıntıyı da paylaşmak istedim.
    yurdukoru gardaş motorun altında yatay bir çıkıntı var o olmasın yarım ekmek tostu gibi eksozdan soltarafa doğru saygılar

Motosikleti
    Şu an yok.
    Boxer'ı Nisan ayında ilk alanlardanım. (Galiba bu bölgede ilk ben almışım)

O zamanlar Discover mı Boxer mı diye ikilem içindeydim. Discover'ı da test ettikten sonra şimdi kesinlikle Boxer diyorum. Pek çok nedeni var. Sıradışı bir motor. Daha sağlam, kötü koşullara daha dayanıkli ve en önemlisi Afrika'da en çok satan model. (700 bin adet satmış) Amortisörleri daha iyi absorbe yeteneğine sahip. Bakımı da parçası da daha ucuz ve bol. Kırsal sayılabilecek bir yerde bile tüm filtreleri bedavadan biraz pahalı olarak mevcut.

Tüm kullanıcılara benden ufak bir tiyo;

Benzin alırken pompacının tabancayı içine daldırıp bırakmasına izin vermeyin. Gerekirse depo ağzına yakın tutsun tabancayı ama daldırmasın. Zira hemen altta bulunan şamandırayı ittiriyor. Sırf bu sebepten şamandırası bozulup bu ibre niye düşmüyor diye söylenirsiniz sonra...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Alıntı trcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurdukoru gardaş motorun altında yatay bir çıkıntı var o olmasın yarım ekmek tostu gibi eksozdan soltarafa doğru saygılar
    Evet abi, depoyu çıkartıp ters çevirdiler altında depoyu hortuma bağlayan kısmın altında lastik oring gizli, bendeki sorun o idi, takarken kaydırmışlarsa o lastik kesiliyor ve sızdırıyor, 1 liraya oringi değiştirdim olay bitti.
    kbayrav ve technomix bunu beğendiler.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    arkadaşlar, bu yaz sonu tüm boxer sahipleri abantta bir buluşma düzenlesek ne dersiniz? abantta hem piknik yaaprız hem doğayla içiçe çok güzel motorla gezilecek yerler var...
    kbayrav, kdiner, technomix ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Şu an yok.
    Bendeki durumda deponun üzerinde mahallenin eşşeklerinin uzun eşşek oynamaları sonucu depoyu ve oringi kaydırmışlardı ve dolayısıyla oring kesilmişti. Ancak bu montaj esnasında hatalı takımdan da kaynaklanabilir. Resimde görülen kısım depomuzun alt tarafı ve bahsettiğim giriş yeri. O contayı değiştirince olay bitti.

[IMG][/IMG]
    twona bunu beğendi.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Bendeki durumda deponun üzerinde mahallenin eşşeklerinin uzun eşşek oynamaları sonucu depoyu ve oringi kaydırmışlardı ve dolayısıyla oring kesilmişti. Ancak bu montaj esnasında hatalı takımdan da kaynaklanabilir. Resimde görülen kısım depomuzun alt tarafı ve bahsettiğim giriş yeri. O contayı değiştirince olay bitti.

http://<a href="http://s1094.photobu...78.jpg</a></a>
    benim motordaki problemde bu olabilir. söküp bakmadık ama oring yırtılmış olabilir...

Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, bu yaz sonu tüm boxer sahipleri abantta bir buluşma düzenlesek ne dersiniz? abantta hem piknik yaaprız hem doğayla içiçe çok güzel motorla gezilecek yerler var...
    Merhaba,

Konya'da ikamet ediyorum. Konya-Bolu 500 km.
    Eğer müsait olursam güzel bir rota planlayıp önerdiğiniz piknik ve buluşmaya katılmayı isterim.

Selamlar.
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Montaj esnasında her kim varsa sanırım o seriyi komple kesik oringlerle yaptı ya da takarken hepsini kaydırdı... ( Düşük bir ihtimal ama oring kaydığı vakit deponun keskin tarafı da lastiği kesmiş olabilir. Zira biz de takarken altı görünmediği için bir kaç kez tam oturtamamıştık.)

Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz kavuşamadım boxerıma ama şiddetle destekliyorum
    twona bunu beğendi.

Dün tesadüfen Bajaj'ın kataloğu elime geçti. Boxer'ı aldığımda bir kenara atmıştım. Boxer'ın torkuyla ilgili ilginç bir detay buldum.

Boxer'ın torklu olmasının sebebi exhaustTEC denilen egzozun içine konan ve patenti sadece Bajaja ait olan bir cihazmış. Bu cihazla düşük devirde bile yüksek tork elde edilir yazıyor. 3 modelde de varmış. Gözden kaçmış bu ayrıntıyı da paylaşmak istedim.
    Merhaba,

Bu söylediğiniz gerçekten harika bir şey!
    Ben de merak ediyordum Boxer'daki bu ataklık nereden geliyor diye.
    Çünkü 30 km hızda 4. viteste giderken gaz açtığımda bile ivmelenmesi çok güzel.

Boxer'ı Nisan ayında ilk alanlardanım. (Galiba bu bölgede ilk ben almışım)

O zamanlar Discover mı Boxer mı diye ikilem içindeydim. Discover'ı da test ettikten sonra şimdi kesinlikle Boxer diyorum. Pek çok nedeni var. Sıradışı bir motor. Daha sağlam, kötü koşullara daha dayanıkli ve en önemlisi Afrika'da en çok satan model. (700 bin adet satmış) Amortisörleri daha iyi absorbe yeteneğine sahip. Bakımı da parçası da daha ucuz ve bol. Kırsal sayılabilecek bir yerde bile tüm filtreleri bedavadan biraz pahalı olarak mevcut.

Tüm kullanıcılara benden ufak bir tiyo;

Benzin alırken pompacının tabancayı içine daldırıp bırakmasına izin vermeyin. Gerekirse depo ağzına yakın tutsun tabancayı ama daldırmasın. Zira hemen altta bulunan şamandırayı ittiriyor. Sırf bu sebepten şamandırası bozulup bu ibre niye düşmüyor diye söylenirsiniz sonra...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Evet abi, depoyu çıkartıp ters çevirdiler altında depoyu hortuma bağlayan kısmın altında lastik oring gizli, bendeki sorun o idi, takarken kaydırmışlarsa o lastik kesiliyor ve sızdırıyor, 1 liraya oringi değiştirdim olay bitti.
    Bunu söylemeniz çok iyi oldu aklımızda bulunsun ki benzincide artık daha dikkatli oluruz ...

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı gencomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu söylemeniz çok iyi oldu aklımızda bulunsun ki benzincide artık daha dikkatli oluruz ...
    Araç sahibi benzin alırken pompanın başında durmalı, zaten bir dünya pompa hileleri yapılıyor, bu bile geçerli bir neden başında durmamız için. Pompanın tabancasının ucu çok uzun, arabalar için dizayn edilmiş, neredeyse deponun dibine değiyor, şamandıra zaten çok hassas en ufak bir dürtmede gider, bekleyiversinler başında 2 dakika.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bu söylediğiniz gerçekten harika bir şey!
    Ben de merak ediyordum Boxer'daki bu ataklık nereden geliyor diye.
    Çünkü 30 km hızda 4. viteste giderken gaz açtığımda bile ivmelenmesi çok güzel.
    Evet ben de ilk aldığımda gazı açtığımda fırlayışını yokuşta tırmanışını görünce çok şaşırmıştım... Bizim buradaki dik yokuşta artçılı olarak 70 km/h ile hiç bir motorum tırmanamıyordu. Yani küçük ya da büyük dişli meselesi değil, direktman bu ExhaustTEC denilen cihazdan kaynaklanıyormuş bu serilik ve tork.
    bombaci20 bunu beğendi.

gurblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlaaaaaarr an itibariyle kırmızı boksörümün faturasını izmir motoshop bayisinden kestiriyorum kendileri bana faturayı kargo edecekler ben plakayı çıkartınca gidip teslim alacağım motorumu bu noktaya kadar burada başta @Ekrem ATA Bey olmak üzere yorumlarda bulunan foto. lar yükleyen tüm arkadaşlara çook teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bende en kısa zamanda plaka ruhsat işlerimi halledip kitapçıktaki rodaja aynen uyarak foto. lar çekip yükleyeceğim.
    HeruNolweo, jackonbir ve twona bunu beğendiler.

technomix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150
    Alıntı gurblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlaaaaaarr an itibariyle kırmızı boksörümün faturasını izmir motoshop bayisinden kestiriyorum kendileri bana faturayı kargo edecekler ben plakayı çıkartınca gidip teslim alacağım motorumu bu noktaya kadar burada başta @Ekrem ATA Bey olmak üzere yorumlarda bulunan foto. lar yükleyen tüm arkadaşlara çook teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bende en kısa zamanda plaka ruhsat işlerimi halledip kitapçıktaki rodaja aynen uyarak foto. lar çekip yükleyeceğim.
    hayırlı olsun
    gurblood bunu beğendi.

Hayırlı olsun, kazasız belasız güzelliklere vesile olsun.
    gurblood bunu beğendi.

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah
    gurblood bunu beğendi.
    Ride hard or stay at home

gurblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Cok sagolun arkadaslar p.tesi plaka islemleri insallah bitmis olacak sonra fotolar geliyor gerci rodaj suresinde olacagi icin 120 km lik yolu max.50 km hizla gelmek biraz kastiracak ama olsun ).. Hepimizi Allah kazadan beladan korusun tekerlerimiz duz bassin insallah..

Alıntı technomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 km geldim gayet memnunum bazen marşta çalıştırma sorunu yaşıyorum o kadar oda sorun degil ayak marşıla çalışıyo bu sorunu yeni serviste halladerim diye düşünüyorum çünkü servisten memnun degilim ...neyse o konuya girmek istemiyorum ..motor gerçekten çok memnun edici kullandıkça seviyorsun..bunu alınca anlarsın ayrıca yakınız telefonumu vermiştim müsayit oldugumda müsayit olursan buluşabilir yakından görebilirsin...her motorda ufak tefek sorunlar yaşanabilir.aynı motorda aynı sorunları yaşamayanlarda var..bence hiç bir sorun yok bu motor alınır arkadaş..bana bunları yazdığım için para verende yok ....reklam kokan hareketler var çünkü almadan önce insan emin olmak istiyor yönlendirilmek istiyor.. bende öyleydim..aslında kimse hiçbirşeyden emin olamaz..araştırmalarım beni bu motora yönlendirdi memnunum senide araştırmaların bu motora yönlendirsin memnun olursun ..saygılar..
    Yakın bi zamanda kesinlikle görmeye mutlaka gelicem...Yakından bir kaç defa gördüm fakat çalışırken yakından görme imkanım olmamışdı. Buda bir fırsat olucak bana en kısa sürede ata 2 nin oralarda görüşürüz .Kız kardeşim ata 2 de çalışıyor,bazen o tarafa geçiyorum bir ara yakından görüp daha'da emin adımlarla rahat bir şekilde almış olurum ve iyi olur ::: saygılar

Biz de teşekkür ederiz Değerli gurblood, Allah görünür görünmez kazalardan muhafaza etsin sizleri. Diğer satın alan arkadaşlara da hayırlı olsun diyorum. Boxer kullanıcı forumu da ürünün kendisi gibi sevimli geliyor bana... Bunda bazı arkadaşlarımızın değerli çalışmalarının ve yorumlarının da çok büyük etkisi var. Bu ürünü İnşallah uzun yıllar keyifle kullanacaksınız.

Değerli yurdukoru arkadaşımızın da ifade ettiği gibi bu üründe Exhhaust TEC teknolojisi var. Aslında Bajaj'ın her 3 modelinde de var. Patenti de Bajaj Auto'ya ait. Hemen egzostun yanındaki bu küçük hazne sayesinde düşük ve orta aralıktaki hızlarda da vites değiştirmeye gerek kalmadan ürününüze gerekli gücü aktarıyor. Adeta bir turbo vazifesini görüyor. 4 nvü vitesle gidiyorsunuz. Ani hızınızı düşürdünüz. Gaz kesme ile beraber egzost içindeki basıncın bir bölümü geri gelirken bu hazneyi dolduruyor. Siz vites değiştirmeden tekrar gaz verdiğinizde adeta turbolanmış gibi motor kendisini hemen toparlayıp yoluna devam ediyor.

Bu forumun başında 2 nci sayfada 6 Nisan tarihinde yazmış olduğumuz yorumda aşağıdaki özelliklerine dikkat çekmiştik. Herhalde arkadaşlarım bunu daha iyi hissediyorlar.

1. Sağlamlık, dayanıklılık ve güç,
    2. Yakıt tasarrufu,
    3. Uygun fiyat ve uygun fiyata satış sonrası hizmet desteği,
    4. Sürüş keyfi,

Bu vesile ile tüm arkadaşlara hayırlı bir Ramazan ayı diliyorum.

Selam ve saygılarımla...
    twona, gurblood ve HeruNolweo bunu beğendiler.

Uğur34-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağolun Ekrem bey.İlginiz ve samimiyetiniz için teşekkürler.Çok yakında ben de bir boxer sahibi oluyorum.Size de ve tüm forumdaki arkadaşlara hayırlı bir ramazan ayı diliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)