Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kocaelideyim boxerin test motoru yok :(
    eger cg tıpı motosıklet kullandıysan onun en az 3 katı daha guzel heryonuyle buna emın olabılırsın ben cg hastasıydım takı boxera bınene kadar sen dusun?
    ebleksin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    yaklaşık 7000 km cg kullandım bu pazartesi sattim simdi düşünüyorum ben gidip bindim bayıldım motora ama iste yedek parça ve servisten korkuyorum

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 kiloyum eşimle biniyorum arkada ve yanlarda da bi dünya yük ekstradan. Bütün bunlara rağmen ( neredeyse 200 kg) kalkışlarda 1. ve 2. viteste zor zaptediyorum. 650 cc ile zorlandığım dik yokuşu 55-60 km ile çıkıyoruz...Ama hepsi bu. Yani hız yok, en azından şimdilik. Maximum yapabildiğim hız 95. Ancak buna da razıyım, zira sym fiddle hem 75 i geçmiyor hem de aşırı titreşimden gözlerim kayıyordu. Boxerdaki titreşim farklı, daha çok vızıltı gibi. Ben memnunum.
    hocam senin fidlle de bir problemmi vardı acaba? ben rahatça 95 yapıyorum, hanım ile beraber yol ve hava durumuna göre 85-90 yaptığım oldu.
    geçen hafta 150 km. yol yaptım öyle rahatsız edecek bir titreşim yok benim motorda.
    ancak benim motor türkiyeye ilk giren taiwan montajı motorlardan 2009 model 6.000 km.de.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 7000 km cg kullandım bu pazartesi sattim simdi düşünüyorum ben gidip bindim bayıldım motora ama iste yedek parça ve servisten korkuyorum
    Değerli kardeşim;

Bugüne kadar sadece sorulara cevap verdim. Ama kimseye bu ürünü al demedim. Size açıkça söylüyorum.Ürünü Kocaeli Bajaj bayimizden alın. Üründen, servisten memnun olmaz iseniz ürünü 6 ay içinde iade edin. (Böyle bir yöntemimiz yok. Bir kereye mahsus bu ürün için ve bu arkadaşımız için yapıyorum)

Saygılarımla...
    gurblood, Huzeyfee, twona ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Huzeyfee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Boxerımla ilk uzun mesafeli gezim.. (Edirne Hamidiye - Avcılar İstanbul) Motorumu seviyorum

twona ve jackonbir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam senin fidlle de bir problemmi vardı acaba? ben rahatça 95 yapıyorum, hanım ile beraber yol ve hava durumuna göre 85-90 yaptığım oldu.
    geçen hafta 150 km. yol yaptım öyle rahatsız edecek bir titreşim yok benim motorda.
    ancak benim motor türkiyeye ilk giren taiwan montajı motorlardan 2009 model 6.000 km.de.
    Hayir sifir almistim fiddle i. 2011 modeldi. Bir arkadasimda da vardi o da sifir aldi ayni sekilde o da 75i gecemiyordu Hayatımda sahip oldugum en berbat motordu diyebilirim. Korkunç titriyordu. Öyle ki gozlerim ellerim bileklerim uyusuyordu bir sure sonra. Görünüş süperdi ama 1 saatlik yolda bile yoruyordu. 75 i gecemiyordu ve titresimden heryerim uyusuyor aynaları goremiyordum. Zaten sirf bu yuzden sattim hemen ve kurtuldum. Bir daha asla sym alacağımı sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:35 ----------

Titreşim mevzu kişiden kişiye değişiyor daha önce ne kullandığınızla da ilgili.

Ben bu motoru ağırlıklı olarak şehir içi ve yakın çevre kullanımı için aldım çünkü motor kıvrak, hafif, ve rekor seviyede az benzin yakıyor.

Bu arada Boxer'ımızda selektör varmış bunca zaman kullandım anca farkettim.

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Ekrem bey bu sözünuzu cok beğendim üniversite sınavına hazırlanıyorum sinav bitsin bu sözünüzu lütfen unutmayın parayida ayarlarsam alabilirim cok tesekkurler
    twona ve ekrem ata bunu beğendiler.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    arkadaslar bu motorda ust kapak neden plastık kafama takıldı.bunum herhargı bı dezavantajı varmıdır?

Motosikleti
    Şu an yok.
    Arkadaşlar özellikle almak isteyip kararsız kalanlara fikir vermesi açısından söylüyorum. Allah'a çok şükür motorumdan şu ana kadar fazlasıyla memnunum. (Allah utandırmasın)

Genelde şu ana kadar sıfır aldığım motorların çoğu ilk 1000 de anlamsız arızalar çıkarırdı. ( kilometre teli, debriyaj teli fren teli kopması yağ akıtma yağ yakma gacırtı gucurtular vs) Boxerda ise aldığımdan beri sorunsuz biniyorum. O kadar gaddar kullanmama rağmen servise daha henüz uğramadım. (Aynaları ayarlamak hariç)

Bazı günler pazar alışverişini yapıp yan heybeler, arka çanta ful vaziyette en az 50 kg yük artı 2 kişi (170 kg ) toplam 220 kg yük ile biniyoruz ve ne altı sürtüyor ne de yokuşta bayılıyor.

Gerek yakıtı gerek gücüyle 150 cc den beklenenin ötesinde bir performans sunuyor. Şu ana kadar beni tek rahatsız eden şey 80 den sonraki artçının peglerinde hissettigi titreşim. Bu yüzden motoru rahatlatmak için ileriye dönük olarak dişli büyütebilirim. Yakında ilk bakıma gireceğim bunu da ondan sonraki duruma göre degerlendirip ona göre karar vereceğim.

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    http://www.lpmoto.cn/en/product.asp?id=65
    twona al kardeş işine yararmı bilmem jantlara bak
    twona bunu beğendi.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı windy125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.lpmoto.cn/en/product.asp?id=65
    twona al kardeş işine yararmı bilmem jantlara bak
    hocam oradaki jantlar 100 kük boxera ait olduğu için tambur frenler küçük olabilir. bize 150 lik boxer ın tel jantları lazım. ayrıca 100 lük boxer da tekerlekler daha ince yabi jant genişliğide dar olabilir. eğer 159 boxer ın tel jantını bulursan harika olur...

Arkadaşlar,

Kırsalda ve şehir içinde binmek için az yakan bir motor ararken Bajaj Boxer forumlarına ulaştım. ( İstanbul'dayım ve motorum 850lik Aprilia ve CBF 150 )
    Sağ olsun burada yazan birkaç arkadaştan gelen yorumlar üzerine geçen salı Baymoto ya gidip Bajajları denedim. Önce Discovera bindim beğendim. Daha sonra Pulsarı denedim ve onu çok beğendim, oldukça teknolojik ve hızlı bir motordu. Denemek için Boxerları yoktu ve arkada bir yerde duruyordu. Şöyle bir göz gezdirdim. Akşama geldim ve bu forumu baştan sona okudum ve ertesi gün gidip Boxerı aldım. Perşembe akşamı motorum hazırdı. Cuma günü CBFi sattım ve Boxerımla 55 km yol yaptım. İlk izlenim olarak iyi bir motor diyebilirim, viteslere çabuk alışılıyor ve kolay kullanımı olan bir motor. Rodajdan sonra kapsamlı bir değerlendirme yaparım.

Aldığım gün birde arka çanta taktırdım. Resimlerini ekliyorum beğenirseniz Baymoto Baybars Beyle temasa geçin sağolsun bu konuda çok yardımcı oldu.Daha sonra iki tanede yan çanta alacağım ve uzun yola hazır olacağım, motoru birde toprak yolda deneyeceğim.

Şuan için çok memnunum ve motoru fiyat/kalite oranı açısından şiddetle tavsiye ediyorum. Eğer sorusu olan varsa cevaplarım.

Huzeyfee ve twona bunu beğendiler.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    deri çanta kaç lt?

2 kask ve malzeme sığar mı?

çok hoş duruyor.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Deri çanta harika durmuş. Armodenin kilitli modeli sanirim. Güle güle kullanın. 2 kask alabiliyor mu?

100-110 TL çanta. 2 kask sığmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

Evet Armodenin kilitli modeli. Biliyorsunuz deri çantalarda genelde kilit olmuyor, fakat aslında çok önemli bence. Ayrıca sırt dayaması çok iyi. Eşim artçı olarak çok beğendi. Maalesef tek kask ama aslında bayağı geniş. Daha sonra içine kask koyulmuş fotosunu yollarım.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    ekonomik nedenlerden dolayı alamdığım boxer ı ve forumu ilk günden beri takip ediyorum. şunun farkına vardım; bu motoru seçen arkadaşlar
    çok titiz ve bilinçli kullanıcılar.
    sezar11 motorun hayırlı uğurlu olsun, Allah bana da nasip etsin tez zamanda...
    sezar11 ve twona bunu beğendiler.

Öncelikle Herkese Merhaba,
    Aranıza yeni katıldım. Yaklaşık bir ay önce motosiklet almaya karar verdim ve o zamandan beri forumdan bir sürü yorum, değerlendirme,test ve tecrübe yazılarınızı okudum. Sıfırdan başlayan biri olarak oldukça doyurucu bilgiler aldığıma inanıyorum. Bu yüzden bilgilerini, yorumlarını paylaşan herkese tek tek teşekkür ediyorum.
    Dediğim gibi bir çok marka ve model konusunda yorumları okudum ve onunda hem olumlu yorumlar hem de görünüşü yüzünden boxer a iyice kanım kaynadı.
    İnşallah 21 Haziran da A2 ehliyetimi alıp bu arada boxer ımı da almış olacağım. Bu çaylak halimle yaşadığım tecrübeleri aktarmaya çalışacağım.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    üstteki yorumları görünce şöyle birşey söylemek gereği duydum

hiç araştırmadan ilk motorumu galeriye girdim ve Mondial 125 ZNU aldım tamamen tipine hayran kaldığımdan, sonrasında 2 ay araştırdım, bakmadığım model kalmadı bütçeme uygun modeller arasında bajaj tercih ettim.

bu fiyata başka kaliteyi hangi markada bulabiliriz? düşük kalitedeki motorların bakımını yaptığınız zaman sorun yok götürüyor ama amartisörlerinden bile 2 ayda ses gelmeye başlıyor.

Mondial motorumun 500km bakımına giderken gacır gucur gidiyordum 15bin km de yolda giderken egozum koptu.
    şuanda bajaj la 1000km yi bitirdim motorda tık yok.. 10bin 20bin lerde neer olacağını göreceğiz.
    Yurdukoru ve sezar11 bunu beğendiler.

Motosikleti
    keeway supershadow250 pulsar 200 ns
    Herkese merhaba.Gençliğini motor üstünde geçirmiş biri olarak sizleri uzun zamandır takip ediyorum.Tüm arkadaşların yaptığı yorumları paylaştıkları resim ve videoları büyük bir zevk ve dikkatle takip ediyorum.Geçtiğimiz yıl sattığım Keeway supershadow 250 motorumdan sonra havalarında ısınmasıyla içimdeki motorsevdası yeniden alevlendi.Buna sizin paylaşımlarınız ve yorumlarınız da eklenince bulunduğum bölgedeye en yakın Bursa Yenişehir deki bajaj bayiine uğradım.Boxer 150 ye bir kez yakından bakmak istedim.Test motorlarının olup olmadığını sorduğumda test motorlarının olmadığını fakat ellerindeki tek montajlı boxer ı kullanabileceğimi söylediler.Onursel ticarete ayrıca teşekkür ederim.birazdan upload edince çekmiş olduğum videoyu sizinle paylaşıcam.Boxer hakkında bugün edindiğim izlenim genel anlamda olumlu.Ama arabamın taksitinin bitmesine daha 3 ay olduğundan ertelenen istekler arasındaki yerini aldı.Zaten evin iç işleri bakanı da duruma hiç sıcak bakmıyor.Ama gönlüm hala sizinle.Sizi takip etmeye devam edeceğim.

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sezar11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Kırsalda ve şehir içinde binmek için az yakan bir motor ararken Bajaj Boxer forumlarına ulaştım. ( İstanbul'dayım ve motorum 850lik Aprilia ve CBF 150 )
    Sağ olsun burada yazan birkaç arkadaştan gelen yorumlar üzerine geçen salı Baymoto ya gidip Bajajları denedim. Önce Discovera bindim beğendim. Daha sonra Pulsarı denedim ve onu çok beğendim, oldukça teknolojik ve hızlı bir motordu. Denemek için Boxerları yoktu ve arkada bir yerde duruyordu. Şöyle bir göz gezdirdim. Akşama geldim ve bu forumu baştan sona okudum ve ertesi gün gidip Boxerı aldım. Perşembe akşamı motorum hazırdı. Cuma günü CBFi sattım ve Boxerımla 55 km yol yaptım. İlk izlenim olarak iyi bir motor diyebilirim, viteslere çabuk alışılıyor ve kolay kullanımı olan bir motor. Rodajdan sonra kapsamlı bir değerlendirme yaparım.

Aldığım gün birde arka çanta taktırdım. Resimlerini ekliyorum beğenirseniz Baymoto Baybars Beyle temasa geçin sağolsun bu konuda çok yardımcı oldu.Daha sonra iki tanede yan çanta alacağım ve uzun yola hazır olacağım, motoru birde toprak yolda deneyeceğim.

Şuan için çok memnunum ve motoru fiyat/kalite oranı açısından şiddetle tavsiye ediyorum. Eğer sorusu olan varsa cevaplarım.

http://imageshack.com/a/img845/2731/c4aoa.jpg
    http://imageshack.com/a/img841/6039/02l8r.jpg
    http://imageshack.com/a/img845/6960/6ijy.jpg
    http://imageshack.com/a/img834/4839/c2yae.jpg
    Hayırlı olsun motorunuz, güle güle kullanın. Pazartesi günü ben de aynısından (siyah) alıyorum kısmet olursa. Kullandıkça da objektif yorumlarımı yazarım buraya. Bazı arkadaşlar aşırı marka fanatikliği yapıyorlar. Pozitifleri olduğu gibi negatifleri de yazmak fayda var. Burada yazanları okuyanlar da ona göre seçimlerini yaparlar. Ben de Bajaj'la ilgili forumda yazan herşeyi okudum, diğer modeller de dahil. Bazı arkadaşlar firmanın sahibi olsam o denli yapamayacağım iddaalı yorumlar yapmışlar, bana inandırıcı gelmezken bazı arkadaşlar da gerçekten objektif davranmışlar. Onların söyledikleri ve kendi araştırmalarım sonucu kararımı verdim. O arkadaşlara da tarafsız yorumlarından dolayı teşekkür ediyorum. Herkese kazasız keyifli sürüşler...
    sezar11 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)