Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    savannah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Extreme max/Kanuni Merlins/Bajaj Boxer
    Bahsettiğin çinli motordan farklı olarak boxer'ın motoru daha bir rodaj isteyen bir sisteme sahip, buda bana sorarsan uzn ömürlü olduünun kanıtıdır. rodaj döneminde motor zorlandığından conta arasından ufak ufak terleme yapması, abartı olmadıkça yani damlama şeklinde değilse sıkıntı yaratmaz hocam. Bendede 700 kmlerde vardı,geçenlerde bi balata spreyi ile temizledim şuanda hiç bir şey yok, 1300 kmdeyim. motor hafiften şıkırtılı çalışıyor, bana görede sıkıntı var,ama servis normal dedi. bende 5bin bakımında mutlaka bir subap ayarı yaptırıcam. Kanımca sübap ayarı istiyor.

Ayriyetten arkadaşlar bugun hava filtresini sökmemle birlikte şok geçirdim.
    Hava filtresi süngerden ve vıcık vıcık yağ içindeydi. Hemen müdahale ettim yarın tekrar bakıcam durumdan haberdar ederim. Eğer yarında yağ görürsem direk Oktay motora.

Alıntı mudurnulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Sonunda 680Km yi devirdim. büyük kısmı düz asfalt yolda ve son 70 Km si orman yollarında geçen rodaj boyunca 60 Km üzerine çıkmadım ve motoru hiç zorlamadım. şimdiye kadar edindiğim tecrube sonucu beni memnun eden ve kafamı kurcalayan konuları paylaşmak istedim.

- Süspansiyon harika. orman içinde kullanırken de stabilize yollarda da mükemmel çalışıyor.
    - Yakıt bence çok iyi. bahsettiğim gibi çok yumuşak bir kullanım sonucu 30 TL lik benzin ile 330 Km yol yaptım.
    - Orman yolunda kullanırken torkun ne kadar yüksek olduğunu daha iyi fark ettim. bence de bu motor bu yolların motoru.

Kafama takılan konulara gelecek olursak,

- Bahsettiğim kullanım şekline rağmen yağ filitre kapağının arasından, motorun tam ön alt tarafında devir göstergesi için bırakıldığını tahmin ettiğim bir deliğin tıpasının arasından ve motor soğutucu bloğunun alt kısmından çok çok az olmasına rağmen bir yağ sızıntısı gördüm. Acaba sizlerde de var mı?
    - 60 Km hıza kadar motor son derece titreşimsiz ve rahat, ancak 60 Km hıza gelince bir titreşim hissettim. rahatsız edici değil tabi ama daha üst devirlerde rahatsızlık verir mi acaba?
    - Belli devir aralığında motordan sübap pabucunun şıkırtısı duyuluyor. her motordan gelir bu ses ancak bunda belli bir devirde daha yüksek oluyor. savannah arkadaşımızın bahsettiği ses bumu dur acaba? Sübap ayarımı istiyor, yoksa tamamen normal mi? servis normal dese de kafama takılıyor işte.

Bu konularda sizlerin yorumları nedir arkadaşlar. özellikle yağ sızıntısı. Sızıntı biraz abartılı oluyor da nemlenme diyeyim ben. bu konu canımı sıkıyor doğrusu. benimle aynı zamanda çançinçon marka motor alan arkadaşın motorunda hiç leke yok yahu.

Herkese hayırlı günler.
    twona bunu beğendi.
    Motorcu ruh diye bir şey var. İlla anarşist olmaya gerek yok ammavelakin memurdanda motorcu olmuyor beh.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    arkadaşlar benimde bir sorunum var paylaşmak istiyorum.

benim sorununum motor sıcakta olsa seyir halinde vites değişimi sırasında debriyaja basıp ara gazı verdiğimide , kavşaklara yanaşıp debriyajı sıkıp ara gazıyla motoru doldururken yada kırmızıda boşta beklerken ara ara gaz verdiğimde motor bir anda stop ediyor. tam ışıkta stop edincede çok zor oluyor arabalar falan sıkıştırıp korna çalıyor. sizdede stop etme sorunu varmı? varsa bunun için ne yapabiliriz.
    hasanyağmur bunu beğendi.

mudurnulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benimde bir sorunum var paylaşmak istiyorum.

benim sorununum motor sıcakta olsa seyir halinde vites değişimi sırasında debriyaja basıp ara gazı verdiğimide , kavşaklara yanaşıp debriyajı sıkıp ara gazıyla motoru doldururken yada kırmızıda boşta beklerken ara ara gaz verdiğimde motor bir anda stop ediyor. tam ışıkta stop edincede çok zor oluyor arabalar falan sıkıştırıp korna çalıyor. sizdede stop etme sorunu varmı? varsa bunun için ne yapabiliriz.
    Evet motor sıcakken bende de oluyor bu durum. Ben karburator ayarsız diye düşündüğüm için sorun gözü ile bakmamıştım olaya. Aynı şekilde soğuk çalıştırma için jigleyi açıp marşlıyorum, kısa bir süre devirli çalışıp sonra deviri düşerek stop ediyor benim motor. Yani başında bekleyip hafif gaz vermek istiyor ısınana dek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Bende gaz verirken stop etme sorunu yalnızca motor sıcakken ve rolantide çalışırken oluyor.
    twona ve hasanyağmur bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı mudurnulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet motor sıcakken bende de oluyor bu durum. Ben karburator ayarsız diye düşündüğüm için sorun gözü ile bakmamıştım olaya. Aynı şekilde soğuk çalıştırma için jigleyi açıp marşlıyorum, kısa bir süre devirli çalışıp sonra deviri düşerek stop ediyor benim motor. Yani başında bekleyip hafif gaz vermek istiyor ısınana dek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Bende gaz verirken stop etme sorunu yalnızca motor sıcakken ve rolantide çalışırken oluyor.
    ben rolanti ayarını ve hava ayarını gayet dikkatli ve güzelce yaptım, stop etme azalsada tamamen kesilmiş değil. bir dahaki bakımda servise göstereceğim. bugün 900 km yi buldum, dağ tepe trakltörlerin çıktığı yollardan baya bir gezdim. hatta 2 tanede video çektim arazide. kısa zamanda buraya yükleyeceğim ki almak isteyen arkadaşlara fikir olsun...
    hasanyağmur ve JafJaf bunu beğendiler.

Motosikleti
    kanuni elite 100
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben rolanti ayarını ve hava ayarını gayet dikkatli ve güzelce yaptım, stop etme azalsada tamamen kesilmiş değil. bir dahaki bakımda servise göstereceğim. bugün 900 km yi buldum, dağ tepe trakltörlerin çıktığı yollardan baya bir gezdim. hatta 2 tanede video çektim arazide. kısa zamanda buraya yükleyeceğim ki almak isteyen arkadaşlara fikir olsun...
    bende alma aşamasındayım yakın zaman da düşünüyorum video ları merakla bekliyorum

Motosikleti
    Şu an yok.
    Arkadaşlar ben doğrusu yakıtı hesaplayamadım henüz, zira benzin bitmiyor..

Depo da büyük, bir kere alıyorsun uzun süre benzinliğe uğramıyorsun bu yönden gerçekten harika! Ekonomikliğiyle gerçek anlamda motor kullandığınıza değiyor. Bir de şehir içi ve düşük hızda 4. viteste kullanınca gerçekten benzin bitmek bilmiyor. Şu an 2. benzin alışım ve sıfırladıktan sonra 300 km yaptım ve daha ibre 1 çeyrek düştü sadece. Menzil bakalım ne olacak.

Çoğu küçük hacimli motorların depoları 5 ila 8 lt arası ama bizimkisi 13 lt alıyor. (Ayda bir uğrayacağım galiba benzinliğe... )Daha önce arabayla çarşıya iniyordum ve aracım dizel olmasına rağmen şehir içi en az 6-8 lt arası yakıyordu, şimdi ise 1.5-1.7 lt ile ciddi anlamda tasarruf ettiriyor, özellikle benim gibi şehir içi 40-60 km arası gidip gelenlere. Üstelik daha rodajdayım bitince nasıl olur bilmem. Diyeceğim o ki basmazsanız baya bir tasarruflu, cup motordan da az yakıyor. Elinizin ayarına bağlı tamamen.

Uzun yoldan çok şehir içine ve yakın çevreye uygun bir motor. Uzun yolda tabi ki biraz yorar diye düşünüyorum. Sonuçta fıtı fıtı fıtı yol bitmez herhalde. Kimbilir belki ben de ön dişliyi 2 diş büyütüp hızı artırabilirim. Hayırlısı artık bakalım.

Yaşasın yeni hesaplı Bajaj Boxer, kahrolsun bir kamyonet gibi, öküz gibi yakan sözde küçük scooterlar...
    JafJaf ve kaan898 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Derbi ETX
    modifiye yapacaktı bir arkadaş yapabildiği kadarıyla paylaşırsa sevinirim

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar.bahsettiğiniz sorunlardan "zırıltı-yağ atması ve stop etmesi" konusunda ki gelişmeleri merak ediyorum.bizlerin de başına gelebilir.gelişmeleri bildirirseniz iyi olur.
    ceniver bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Ben 600. Km.'deyim şu an. Bu saydıklarınızın hiçbiri yok çok şükür. (Gerçi ben biraz nazik kullanıyorum rodajdan ötürü)Bir arkadaş 13.000 km yi devirdi, kimdi hatırlamıyorum. 10 gr yağ bile eksiltmemiş.

Motosikleti
    Derbi ETX
    bajajın hangi modelinde vites göstergesi yoktu?

biraz aradım taradım bulamadım, boşta olduğu anlamak için ışığı falan vardır, heralde?

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    elbette ki bu motorda da sorunlar çıkacak her markada olduğu gibi ama çok basit ama sağlam mekanik yapıya sahip olduğundan çok kısa zamanda ve basit yapılan ayarlarla düzene girer.alanlar bence yazın tadını dağı taşı boxerla tekrar çıkaracaklar...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

Huzeyfee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    selamlar arkadaşlar.. Oktay Motordan perşembe günü bi boxer aldım. Plakasını çıkarmadan eve getirmek istemedim. Cumaya randevu alamadım. C.tesi pazar tatil zaten. Bugünde 19 Mayıs diye kapalı. Neyse yarın sabaha randevu aldım. İnşallah motorumu yarın eve getireceğim. Oktay abiye de soracağım tabi ki ama siz kullanmış arkadaşlar olarak rodajını basitce bi anlatabilir misiniz? Birde yan çanta ve topcase için avrupa yakasında önerebileceğiniz bir yer varmıdır?

DoğanKartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    bajajın forumunu incelemenizi tavsiye ederim: http://www.forumbajaj.com/

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Teşekkürler hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Alıntı Huzeyfee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam
    ancak istediğim bilgileri bu forumda bulamadim

Motosikleti
    Şu an yok.
    Sürekli aynı hızda gitmeyin ve bir de dip gaz yapmayın yeterli. (80 hatta 70 km yi aşmamaya çalışın) Kısacası ilk 700 km motoru zorlamayın. Biraz sabır

İlk kilometrelerdeki vınlama gibi titreşim yaklaşık 500 km den sonra % 70 kayboluyor. Tarafımdan onaylı. Ayrıca Silindir piston hepsi yerine bu aşamada oturuyor.(muş)

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Çok sağolun hocam içime sine sine aldığım bir motor inşallah buna değer
    Yurdukoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Huzeyfee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağolun hocam içime sine sine aldığım bir motor inşallah buna değer
    Hayırlı uğurlu olsun, Allah hepimize kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajajın hangi modelinde vites göstergesi yoktu?

biraz aradım taradım bulamadım, boşta olduğu anlamak için ışığı falan vardır, heralde?
    Boşta göstergesi var,vites göstergesi yok, zaten pek gerekmiyor da alışıyorsunuz. Topu topu 4 vites. N1234 şeklinde aşağıya doğru büyüyor, alternatif olarak topuk vitesi de var.
    JafJaf ve Huzeyfee bunu beğendiler.

Benim anlamadığın bir konu motoru gördüm ve gözelde uzun süre kullanma imkanım olmadı
    neyse bu motorla çıktık bir dağa tepeye geziniyoruz orda olumsuz bir arıza çıkaracak
    bir makinamı bu...

Yorumlara bakılırsa erken arıza çıkarıyor gibi ???? Yada benmi öyle anladım...

Çin motoru alan arkadaşlarımda var 5 senedir biniyor daha tık demedi . Ne yağ sızdırdı nede başka bişi???
    Bu motor yok ışıksa durunca stop ediyor yok sıcakken bilmem ne vss elimizde kalmasın ..???

Kullanıcılardan iyi bir yorum almayı umuyorum yoksa çok hevesliydim ama yorumları okudukça beni düşündürüyor ???
    3 milyar veripde paramızı çöpe atmayalım ..Çin malından kaçarken beteri olmasın???
    ...SAYGILAR....

Motosikleti
    Alıntı gencomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığın bir konu motoru gördüm ve gözelde uzun süre kullanma imkanım olmadı
    neyse bu motorla çıktık bir dağa tepeye geziniyoruz orda olumsuz bir arıza çıkaracak
    bir makinamı bu...

Yorumlara bakılırsa erken arıza çıkarıyor gibi ???? Yada benmi öyle anladım...

Çin motoru alan arkadaşlarımda var 5 senedir biniyor daha tık demedi . Ne yağ sızdırdı nede başka bişi???
    Bu motor yok ışıksa durunca stop ediyor yok sıcakken bilmem ne vss elimizde kalmasın ..???

Kullanıcılardan iyi bir yorum almayı umuyorum yoksa çok hevesliydim ama yorumları okudukça beni düşündürüyor ???
    3 milyar veripde paramızı çöpe atmayalım ..Çin malından kaçarken beteri olmasın???
    ...SAYGILAR....
    çin malı motorlarla bajajı yada herhangi bir hindistan malı motoru mukayese bile etmek kızmayın ama saçmalık hatta cahilliktir. bajajın geçmişini, tarihini biraz araştırsaydınız zaten böyle bir karşılaşma yapmazdınız.

2. si boxer modeli dünya genelinde satıldığı ülkelerde toplam 6 milyon satış adetine ulaşmış uzun ömürlü, ekonemik, problemsiz bir motordur. motor türkiyeye yeni girdiği için biz motoru çok tanımıyor ve en ufak birşeyide irdeliyoruz. belki bahsedilen ses yada başka şeyler bu modele has bir durum olabilir. ben bugün 930 km yi buldum. ön camın zırıltısı ve arasıra stop etmenin dışında herhangi problem yaşamadım. 3000 tl ye başka alternatifiniz varsa onuda değerlendirin keza boxer tip olarak herkese güzel gelmeyebilr çünkü. ben birazdan video ve resim paylaşacağım. motoru nerelerde ne şekilde kullandığımı görünce çin mallarıyla karşılaştırmakla ne kadar hata ettiğinizi zaten anlarsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

arkadaşlar dün yaptığım kısa geziden birkaç video ve fotoğraf paylaşıyorum. bolunun dağlarına, ormanlarına doğru tırmandım. video çekerken tek elle kullandığım ve arazininde çok engebeli olmasından ötürü kamera çok fazla sallandı ne yazıkki, idarew edin artık. bu video ve resimlerde de görüldüğü gibi boxer hem asfalt hem arazi kullanımında mükemmel performans sergiliyor. bu motoru seviyorum
    videoları 1080p olarak izlerseniz daha iyi olur arkadaşlar...

dağlara doğru yolculuk başlar...

dar bir patikadan tepeye tırmanirken...

[COLOR="Silver"]

iniş vakti geldi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

şimdide birkaç foto...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Garip, okan218, ceniver ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    güzel gezinti olmuş özellikle bozuk yolu çok beğendim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)