Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    garantisi yok maalesef tahmini fiyat nedir. açıkçası kendim yapmayı planlıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    apokral24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Arkadaşlar ben 2016 model ikinci el ve 2.000-10.000 km arası almayı düşünüyorum. Alırken ilk önce nelere dikkat etmem gerekiyor ? Biliyoruz yazılım konusunda genel olarak kullanıcıların şikayetleri var ilk olarak neleri göz önünde bulundurarak ikinci el almalıyız

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Alıntı apokral24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben 2016 model ikinci el ve 2.000-10.000 km arası almayı düşünüyorum. Alırken ilk önce nelere dikkat etmem gerekiyor ? Biliyoruz yazılım konusunda genel olarak kullanıcıların şikayetleri var ilk olarak neleri göz önünde bulundurarak ikinci el almalıyız
    Servis kayıtlarına bakın hocam. Ustasını arayıp sorun bilgi alın motor ve kullanıcı hakkında. Sonrasında bildiğiniz, güvendiğiniz başka usta varsa ona da gösterip öyle alın.
    Bende ikinci el aldım. Serviste ki ustayı arayıp servis geçmişini öğrendim.
    Sonrasında arkadaşımın ustasına götürdüm ve usta alıp test etti, inceledi, onay verince aldık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Arkadaşlar debriyaj manetine gelen bir kablo var. Telin manete bağlandığı yerde kutuya giriyor ve kutu da manete bağlı.
    Ne işe yarar bu kablo ?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garantisi yok maalesef tahmini fiyat nedir. açıkçası kendim yapmayı planlıyorum
    Motorun içine zarar vermedi ise sadece devirdaim contasını değiştirmeniz yeterli, iç kısma zarar verdi ise biraz sıkıntı, yağı değiştirdi iseniz biraz su haznesine saf su, antifiriz ekleyin ve yağ camından kullandıkça motoru kontrol edin, sıkıntı varsa zaten kendisini belli eder.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Arkadaşlar debriyaj manetine gelen bir kablo var. Telin manete bağlandığı yerde kutuya giriyor ve kutu da manete bağlı.
    Ne işe yarar bu kablo ?

Sorumun cevabını vereyim de belki başkası da öğrenmek ister
    Dediğim kablo debriyaj müşürü imiş.
    Motor viteste iken debriyajı sıkmadan çalıştırmak istersek çalışmamasını sağlayan parça imiş.
    BattalGazi bunu beğendi.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun içine zarar vermedi ise sadece devirdaim contasını değiştirmeniz yeterli, iç kısma zarar verdi ise biraz sıkıntı, yağı değiştirdi iseniz biraz su haznesine saf su, antifiriz ekleyin ve yağ camından kullandıkça motoru kontrol edin, sıkıntı varsa zaten kendisini belli eder.
    Motora zararının tespitini bilmiyorum lakin hararet yapmadı hiç hararet ışığı yanmadı hiç antifiriz seviyesinde bi azalma var azda olsa Devirdaim keçesini değiştireceğim sonrada antifiriz artı safsu ekleyip takip edeceğim. Devirdaim keçesini değiştirirken dikkat etmem gereken herhangi birşey var mı
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Motosikleti
    Şöyle yapsanız, sanırsam siz zaten yeni yağ değişimi yaptınız, antifiriz veya saf su ekleyin, bindikce kısa aralıklarla yağı kontrol edin yağda değişim yoksa sıkıntı yok demektir ama siz yine de kontrol edin. Keçeyi değiştirmek için zaten yeri belli elinizden geliyorsa yapabilirsiniz, veya yarın bana telefonla ulaşın bende videosu vardı devirdaim kısmının sökülmesi ile ilgili, telefon numaram zaten yazıyor görürsünüz, veya özel mesaj yazın dönüş sağlarım.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    merhaba arkadaşlar. bir süredir benim ns200 apartmanın içinde yatıyordu. dün bi marşına basayım dedim doğal olarak akü bitmiş. ben de hazır bitmişken şöyle iyi bi kuru akü alayım takayım diyorum. malum üstündeki akü dandik. hangi marka / model önerirsiniz?

Motosikleti
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. bir süredir benim ns200 apartmanın içinde yatıyordu. dün bi marşına basayım dedim doğal olarak akü bitmiş. ben de hazır bitmişken şöyle iyi bi kuru akü alayım takayım diyorum. malum üstündeki akü dandik. hangi marka / model önerirsiniz?
    alacağın akünün cca değeri yüksek olsun yoksa aldığın akü de sıkıntı yapar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

şu linkte 190cca değeri yazıyor, bu değer gibi olandan alırsanız daha iyi olur. link sadece örnek.
    http://urun.n11.com/aku/yamaha-mt09-...aku-P147729840[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alacağın akünün cca değeri yüksek olsun yoksa aldığın akü de sıkıntı yapar.

şu linkte 190cca değeri yazıyor, bu değer gibi olandan alırsanız daha iyi olur. link sadece örnek.
    http://urun.n11.com/aku/yamaha-mt09-...aku-P147729840
    Ben vlm akü aldım 8 ay önce, gayet de güzel kullanıyorum. LİNK
    unibat aküler çok güzel ve kaliteliler ancak hep söylediğim gibi; ona o parayı vereceğime heryıl yeni akü alır, 3.yılın başında 2 yıllık bir unibat akümün olması yerine sıfır vlm akümün olmasını tercih ederim.

apokral24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Reis zaten 2.000-3.000 km olanı alıcam servis bakımı yaptırılmaz ki o kmlerde. Sadece ilk 500 km bakımı var onun dışında yok

snrdngurme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motorda da gösterge resetleme sorunu var, onun haricinde 3 5 aydır çalıştırmıyordum motoru geçen ilk kez çalıştırdığımda 30 40 saniye gaz yemedi motosiklet.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı snrdngurme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda da gösterge resetleme sorunu var, onun haricinde 3 5 aydır çalıştırmıyordum motoru geçen ilk kez çalıştırdığımda 30 40 saniye gaz yemedi motosiklet.
    gaz yememesi normaldir okadar sure zarfında yag ve yakıt çöküyor tıkanıklık yapabiliyor bir süre sonra ancak kendine geliyor haftada yada onbeş günde bir marş yapsanız sıkıntı olmaz.

snrdngurme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı apokral24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba uzun yolda sürekli tapagaz hiç gaz kesmeden 130-140 ve üzeri gittiğimizde bi sıkıntı olur mu ? bajaj pulsar 200 ns
    benim motor 2016 model 900 e yakın km'si bir defa ciddi eğimli bir yolda 144 gördü onun haricinde 136' nın üzerine çıkmıyor motosiklet kolay kolay, özellikle rüzgarlı havada 120 km den sonra çok nazlı hızlanıyor tabi bunda benim 183 cm boy ve 92 kg olmamın da etkisi var. Onun haricinde özellikle 110 km ye kadar çok canlı ve şehir içi kullanım için çok ideal olduğunu düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz yememesi normaldir okadar sure zarfında yag ve yakıt çöküyor tıkanıklık yapabiliyor bir süre sonra ancak kendine geliyor haftada yada onbeş günde bir marş yapsanız sıkıntı olmaz.
    ben de öyle düşündüm çok da önemsemedim açıkçası, akşama kadar gezip hasret giderdik pulsar ile.

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı snrdngurme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 2016 model 900 e yakın km'si bir defa ciddi eğimli bir yolda 144 gördü onun haricinde 136' nın üzerine çıkmıyor motosiklet kolay kolay, özellikle rüzgarlı havada 120 km den sonra çok nazlı hızlanıyor tabi bunda benim 183 cm boy ve 92 kg olmamın da etkisi var. Onun haricinde özellikle 110 km ye kadar çok canlı ve şehir içi kullanım için çok ideal olduğunu düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

ben de öyle düşündüm çok da önemsemedim açıkçası, akşama kadar gezip hasret giderdik pulsar ile.
    136 km ye kadar gayet rahat çıkıyor 2016 model 3900 km de

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    https://www.youtube.com/watch?v=TOcfk2HsdlU

Bu arıza hatasını çözen var mı? Yoksa direk servise mi gitmeliyim?

Motorun en son gösterge panelindeki ve konsoldaki hareketli yerlere WD-40 sıktım ama 1 saat önce bu ikazın olmadığına eminim. Yardımlarınızı bekliyorum. daha 860 km de. Pulsar 200ns 2016 model

Motosikleti
    Alıntı Sütliman adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motorun en son gösterge panelindeki ve konsoldaki hareketli yerlere WD-40 sıktım ama 1 saat önce bu ikazın olmadığına eminim. Yardımlarınızı bekliyorum. daha 860 km de. Pulsar 200ns 2016 model
    arıza ışığı 2 uzun 3 kısa yanıyorsa km saati hız sensörü arızalı yada kirlenmiş olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25

canını sıkma derim.yüzde 90 bagajdaki soketlerden birinin temassızlığı.arkadaşımda gitti manavgattan aldı yolda bunun aynısı oldu 0 km motorda.sen hangisinin olduğunu biliyorsan soketlerden bak derim ama servis 5 dakkada halleder.ışığın yanmasıda zaten alakasız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

canını sıkma derim.yüzde 90 bagajdaki soketlerden birinin temassızlığı.arkadaşımda gitti manavgattan aldı yolda bunun aynısı oldu 0 km motorda.sen hangisinin olduğunu biliyorsan soketlerden bak derim ama servis 5 dakkada halleder.ışığın yanmasıda zaten alakasız.

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    arıza ışığı 2 uzun 3 kısa yanıyorsa km saati hız sensörü arızalı yada kirlenmiş olabilir.
    kemal bey yamaha lı oldun ama vazgeçemiyosun bajaj dan
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kemal bey yamaha lı oldun ama vazgeçemiyosun bajaj dan
    Biz bir AİLEYİZ.
    murat 60 ve ayzek bunu beğendiler.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)