Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Merhabalar arkadaslar pulsar200ns sahibiyim alalı daha 8 ay oldu 13500 km de alet kullandıktan bir süre sonra 2 vitesten atmaya baslamıstı neyse motor acıldı gerekli parcalar değişti 1 ay motorsuz kaldım bu arada sıfır motorun 6000 km motoru acıldı :D uzerine 6 7 bin km sonra aynı sıkıntı tekrarladı ancak bu sefer motordan sangur sungur seslerde gelmeye basladı götürdüm servise sagolsun 4 44 motor ilgilendi biz en iyisi istanbula gönderelim motosikletin motorunu dediler aynı sıkıntıyı 2 kere actı aynı kmlerde bundan iki ikibucuk hafta once motoru bıraktım servise istanbuldan cevap bekliyoruz istanbula göndermek için sagolsun istanbul dönus yapmadı servisten abi istanbula gitti gitmişken benim motorun durumunu konusmak için koca kuralkan sorumluluk alamamıs servise siz halledin demiş :D simdi benim aletım 13500 km eeee 20 bınde garanti bitiyor ya tekrarlarsa sıfır motor aldık acılmadık değişmedik yeri kalmadı servisteki arkadaslar komple motorda ki her parcayı değiştiricekler sorun nerden kaynaklandıgı bilinmediğinden bu arada 8 aydır motorun sahibiyim sanırım 2.5 ayı serviste yattı :D şimdi napayım ben hergün motosikletle 50 km işe gidip gelen ben :D kuralkana saygılar bu arada 2 gunluk cevabı 2 haftada verdikleri için yıne motorsuzum hemde tam mevsiminde ha bu arada pulsarı gercekten seviyorum yakıt olsun serilik olsun uzun yol olsun arkadaslarım arasında dalga konusu oldum sıfır motor aldı yasamadıgı kalmadı diye zaten ciddi deger kaybetti alet şimdi diyorum ki keske cbr 250r nınja 250 alsaydım pulsarı naked oldugu için tercih etmiştim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı ulasgncrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaslar pulsar200ns sahibiyim alalı daha 8 ay oldu 13500 km de alet kullandıktan bir süre sonra 2 vitesten atmaya baslamıstı neyse motor acıldı gerekli parcalar değişti 1 ay motorsuz kaldım bu arada sıfır motorun 6000 km motoru acıldı :D uzerine 6 7 bin km sonra aynı sıkıntı tekrarladı ancak bu sefer motordan sangur sungur seslerde gelmeye basladı götürdüm servise sagolsun 4 44 motor ilgilendi biz en iyisi istanbula gönderelim motosikletin motorunu dediler aynı sıkıntıyı 2 kere actı aynı kmlerde bundan iki ikibucuk hafta once motoru bıraktım servise istanbuldan cevap bekliyoruz istanbula göndermek için sagolsun istanbul dönus yapmadı servisten abi istanbula gitti gitmişken benim motorun durumunu konusmak için koca kuralkan sorumluluk alamamıs servise siz halledin demiş :D simdi benim aletım 13500 km eeee 20 bınde garanti bitiyor ya tekrarlarsa sıfır motor aldık acılmadık değişmedik yeri kalmadı servisteki arkadaslar komple motorda ki her parcayı değiştiricekler sorun nerden kaynaklandıgı bilinmediğinden bu arada 8 aydır motorun sahibiyim sanırım 2.5 ayı serviste yattı :D şimdi napayım ben hergün motosikletle 50 km işe gidip gelen ben :D kuralkana saygılar bu arada 2 gunluk cevabı 2 haftada verdikleri için yıne motorsuzum hemde tam mevsiminde ha bu arada pulsarı gercekten seviyorum yakıt olsun serilik olsun uzun yol olsun arkadaslarım arasında dalga konusu oldum sıfır motor aldı yasamadıgı kalmadı diye zaten ciddi deger kaybetti alet şimdi diyorum ki keske cbr 250r nınja 250 alsaydım pulsarı naked oldugu için tercih etmiştim
    geçmiş olsun inşallah ilk haline getirirler, ticari kullanıyorsunuz galiba motoru, şahıs kullanımı 30000km ve 2 yıl için garantisi var ve bunların hangisi önce dolarsa tabi, ticari olanlar bir yıl ve 20000km hangisi önce dolarsa diye biliyorum, daha iyi bilenler yardımcı olursa en azından bende öğrenmiş olurum.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı ulasgncrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun garanti 2 yıl veya 30 bin km re diye biliyorum sen o bu derken buralara çaresi bulamayan kuralkanla yaşadığı ve arzalı ürürnün arkasında durmayışını buralara yazmanız bir çok alıcak ve kulanıcıyı bilgilendircektir

Kuralkan müdür ekrem ata ulaşmaya çalışın ben olsam kuralkan kapısında biterim
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun inşallah ilk haline getirirler, ticari kullanıyorsunuz galiba motoru, şahıs kullanımı 30000km ve 2 yıl için garantisi var ve bunların hangisi önce dolarsa tabi, ticari olanlar bir yıl ve 20000km hangisi önce dolarsa diye biliyorum, daha iyi bilenler yardımcı olursa en azından bende öğrenmiş olurum.
    ticari kullanmıyorum ben 20 bın km diye biliyorum garantiyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun garanti 2 yıl veya 30 bin km re diye biliyorum sen o bu derken buralara çaresi bulamayan kuralkanla yaşadığı ve arzalı ürürnün arkasında durmayışını buralara yazmanız bir çok alıcak ve kulanıcıyı bilgilendircektir

Kuralkan müdür ekrem ata ulaşmaya çalışın ben olsam kuralkan kapısında biterim
    mesaj attım ilk olarak Ekrem beye konuyu ögrenecekti ikinci mesajımda gördü ancak cevap vermedi.

yolcu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Arkadaşlar ben pulsarımla ilk 500km'yi devirdim. Gayet memnunum ancak 60km hızı geçtikten sonra resmen rüzgardan dayak yiyoruz. Bunun için siperlik almak ve bir nebze olsun rüzgardan korunmak istiyorum. Piyasada satılan siperlikler farklı uzunluk ve şekillerde. Bunlardan hangisi sizce daha kullanışlı, kullanan arkadaşlar hangisini tavsiye eder?

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oggomoggo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.

Motorumun ilk servis bakımını yaptıracağım. İzmir Aliağadayım. Bergama, Menemen veya Karşıyakadaki servislerden tavsiye edebileceğiniz var mı acaba?

Bir de ilk bakım ücretini kredi kartı ile ödeyen oldu mu acaba hiç?
    Ben motorun bakımını Karşıyaka/Bahçelievler motoshoptan yaptırdım, motoruda ordan almıştım zaten. Başta tereddütlerim vardı ama servisten alınca motordaki değişimi fazlasıyla hissettim ve çok memnun kaldım. Kredi kartıyla ödeniyor ben 100 TL ödedim.
    oggomoggo bunu beğendi.

arkadaşlar herkese merhaba alalı yaklaşık 2 aya az kaldı(2016 model) 2300 kmdeyim okula git gelde kullanıyorum izmirde(izmirliler için çiğli servisinden memnun kalmadım) tekerler leş beyler ilk motorum 1. ayda drift olayını çözdüm hem yol kötü hemde lastik kötü olunca baya yeri geliyor sallıyor neyse 500 den sonra ön camdan ses gelmeye başladı hava sıcakken motoru 3 dakika ısıtmak boşta stop ettirmiyor ama soğuk yani akşam okuldan dönerken virajda stop etti çok hızlı değildim topladım ama gecede dışarı çıkan biri olduğum için totalde 11 defa gece stop etti anlamadım ufoyla falan ısıtmam mı gerekiyor makineyi hiç denemedim 10 dakika yerinde ısıtıp yola çıkmayı max 5 denedim ki 3 bile fazlayken ediyor stop benim makine ama ben kulaklığını takıp rahatına bakan bir adamım ses veya stop etmesi bana koymuyor ama öldürürse o koyar az yakıyor neden bajaj aldınız diye soran olursa 80 km okula git gel çinli alsam yolda bırakır korkusu vardı 250r veya r25e vericek param yoktu memnunmuyum memnunum servisleri hariç birazcık motor aksamından anlasam servise bile gitmem orası kesin yakıtı falan kalan şeyleri tatlı

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Power mahmı usb çıkışımı ?

desiderado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    500kmyi aştım ve açıksa yarın servise gideceğim.
    En çok sinirimi bozan durumlar ;
    1- 3 veya 4 kere yokuş aşağı giderken stop etmesi
    2-hızlanınca rüzgarla olan kavgam
    3-aldığım bayiye olan güvensizliğim
    4-sele sertliği (bozuk yollarda çok hissettiriyor)

stop etme sorunu çözülen arkadaşlar gerçekten umutlandırıyor beni

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:15 ----------

Alıntı _mehmet_ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende pulsar almak istiyorum ama bayilerin ödeme şekillerini bilmiyorum bilgisi olan varsa yardım etmesini rica ediyorum
    dostum bayiler peşin kredi kartı kredi imkanı hertürlü kolaylık sağlıyor. Ama bana sorarsan büyükşehirdeysen ve etrafında birden fazla bayii varsa hiç acele etmeden hepsiyle görüş derim

Alıntı erencanhrz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba alalı yaklaşık 2 aya az kaldı(2016 model) 2300 kmdeyim okula git gelde kullanıyorum izmirde(izmirliler için çiğli servisinden memnun kalmadım) tekerler leş beyler ilk motorum 1. ayda drift olayını çözdüm hem yol kötü hemde lastik kötü olunca baya yeri geliyor sallıyor neyse 500 den sonra ön camdan ses gelmeye başladı hava sıcakken motoru 3 dakika ısıtmak boşta stop ettirmiyor ama soğuk yani akşam okuldan dönerken virajda stop etti çok hızlı değildim topladım ama gecede dışarı çıkan biri olduğum için totalde 11 defa gece stop etti anlamadım ufoyla falan ısıtmam mı gerekiyor makineyi hiç denemedim 10 dakika yerinde ısıtıp yola çıkmayı max 5 denedim ki 3 bile fazlayken ediyor stop benim makine ama ben kulaklığını takıp rahatına bakan bir adamım ses veya stop etmesi bana koymuyor ama öldürürse o koyar az yakıyor neden bajaj aldınız diye soran olursa 80 km okula git gel çinli alsam yolda bırakır korkusu vardı 250r veya r25e vericek param yoktu memnunmuyum memnunum servisleri hariç birazcık motor aksamından anlasam servise bile gitmem orası kesin yakıtı falan kalan şeyleri tatlı
    kardeş saat sıfırlaması varsa tahmin ettiğin gibi akünün sarj edilmesi gerekebilir. Gaz teli, rölanti ayarı ve hava filtresine baktır derim.

arkadaşlar herkese merhaba alalı yaklaşık 2 aya az kaldı(2016 model) 2300 kmdeyim okula git gelde kullanıyorum izmirde(izmirliler için çiğli servisinden memnun kalmadım) tekerler leş beyler ilk motorum 1. ayda drift olayını çözdüm hem yol kötü hemde lastik kötü olunca baya yeri geliyor sallıyor neyse 500 den sonra ön camdan ses gelmeye başladı hava sıcakken motoru 3 dakika ısıtmak boşta stop ettirmiyor ama soğuk yani akşam okuldan dönerken virajda stop etti çok hızlı değildim topladım ama gecede dışarı çıkan biri olduğum için totalde 11 defa gece stop etti anlamadım ufoyla falan ısıtmam mı gerekiyor makineyi hiç denemedim 10 dakika yerinde ısıtıp yola çıkmayı max 5 denedim ki 3 bile fazlayken ediyor stop benim makine ama ben kulaklığını takıp rahatına bakan bir adamım ses veya stop etmesi bana koymuyor ama öldürürse o koyar
    2016 modellerde stop etme olmuyor diye biliyorum model onceki yil trafige cikis mi 2016?
    Bir de ben de orijinal lastiklerle kullaniyorum drift atacak kadar bir sorun hic yasamadim tam gaz gidiyorum nasil boyle dediniz anlmadim...yol cok mu kumlu cakilli?

biliyorum ya en kısa zamanda düzgün bir servise götürmem lazım var mı izmirden bildiğin

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

model de çıkışıda 2016

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Ben de 350 kmye geldim. 70-80 tin tin gitmekten gına geldiği için bugün biraz gaz açtım oh be dedim. Motor her türlü akıyor. Bu arada lastikler soylenıldıgı kadar kötü gelmedi bana...

quasermv204 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift 125-Bajaj Pulsar NS200
    Arkadaşlar yeni 200ns aldım.bugun 300 km ye geldim.motor sıcakken gır gır gır diye ses geliyo.debriyaja basınca ses gidiyor.bu normal mi?

biliyorum ya en kısa zamanda düzgün bir servise götürmem lazım var mı izmirden bildiğin

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

model de çıkışıda 2016
    yazdım izmir motoshop daha iyileride vardır bilemiyorum. Bahçelievlerde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 350 kmye geldim. 70-80 tin tin gitmekten gına geldiği için bugün biraz gaz açtım oh be dedim. Motor her türlü akıyor. Bu arada lastikler soylenıldıgı kadar kötü gelmedi bana...
    virajlarda motoru yatır fark edersin üzerinde nylon yazıyor lastiklerin

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Alıntı quasermv204 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni 200ns aldım.bugun 300 km ye geldim.motor sıcakken gır gır gır diye ses geliyo.debriyaja basınca ses gidiyor.bu normal mi?

motorun yeni balatalar diske alışıyor. Rodojı tamamlayınca geçer diyenler var, balataya temizleyici sprey sıkan var, balatayı zımparalıyan var çözüm çok ama önceki yazılmış mesajlara bir göz at bence.
    Mengu16 bunu beğendi.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Her pulsarda olan bir ses debriyajla kavramada motorun sesi değişiyor..
    Bunun dışında vibrasyonla alakalı bir seste olabilir.
    1500 devirdeki titreşime maruz kalan parça ile 7-8-9 bindeki vibrasyon aynı değil tavsiyem sessiz bir yerde ince ince ara gaz vererek güzelce dinlemeniz ve elle baslı kontrolü yapmanız..
    Makine en çok titreşimi 5000-6000 devir arasında veriyor.Burası referans olsun.
    Bununla birlikte yabancı forumları takip eden varsa makinenin 6500 devirin altında sürülmesi tavsiye edilmiyor.
    Üzerindeki lastiği kötü bulmayan hatta seven bile olabilir fakat lastik değişiminden sonra bindiğiniz makine tamamen farklı bir hal alıyor..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Bende 180 deyim aynı sorun bende de var...

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı BDmuxer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 180 deyim aynı sorun bende de var...
    motordan gelen ses normal çalışma sesi.motorlarınızda problem aramayın.motorlarınız zaten yenı ne sorunu arıyorsunuz anlamıyorumkı...
    imkanız varsa başka bi pulsar bulun ve sesını dınleyın.

Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motordan gelen ses normal çalışma sesi.motorlarınızda problem aramayın.motorlarınız zaten yenı ne sorunu arıyorsunuz anlamıyorumkı...
    imkanız varsa başka bi pulsar bulun ve sesını dınleyın.
    ön tekerden gelen uğultuyu demiş arkadaş çünkü debriyaja basınca gidiyor gerçektende de ayrıca balatalar yeni o ses çoğu yeni pulsarda var benim motorda da olmuştu. Önceki sayfalarda bir çok arkadaş da bu sesten bahsetmişti.. Adam almış sesten rahatsız olmuş dile getiriyor. Çözümünü yukarıda söyledim zaten.

Motosikleti
    BAJAJ-Pulsar 200 ns
    İlk 500 km bakımına götüreceğim arkadaşlar çok fark oluyor mu titreşim olsun vites geçişi olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)