Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, bende siyah beyaz bir pulsar 200 ns ile aramıza katılmış bulunuyorum. Motosikletimi alalı 3 gün oldu. 85 km deyim. Rodaja uygun kullanmaya dikkat ediyorum. Motosikletimi sakarya pamukova daki yıldırım motor dan aldım. Peşin 8000 e bıraktılar. Genel olarak bahsetmek gerekirse. Gidişi, ivmelenmesi harika. Rodaj dan sonra çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Gördüğüm negatif yanlar ise aynalar ve debriyaj ayarı. Bunların dışında benim dikkatimi çeken negatif bir durum yok.

Yakın zamanda plaka ve ruhsat çıkaranlar ne kadar ödediklerini yazarlarsa sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

http://imageshack.com/a/img923/6521/XWhfS9.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 200NS 2016
    Merhaba arkadaşlar,
    Kontağı kapattığımda bir süre sonra zaman saati sıfırlanıyor. Servise telefon açtım getir bakalım dediler, henüz gidemedim. Başka kimsede oldu mu bu?

AttilaXtreme ve Ahmet Naci bunu beğendiler.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı Usyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Kontağı kapattığımda bir süre sonra zaman saati sıfırlanıyor. Servise telefon açtım getir bakalım dediler, henüz gidemedim. Başka kimsede oldu mu bu?
    Ben de dahil Çoooook kişide oldu. Forumu okursan göreceksin. Garantiden çözüyorlar. Akü sorunu.

beykurt ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS 2016
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de dahil Çoooook kişide oldu. Forumu okursan göreceksin. Garantiden çözüyorlar. Akü sorunu.
    Motoru çalıştırırken herhangi bir problem yok ama, tek marşta çalışıyor. Aküden olsa marşta sorun olmaz mı?

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Aldığımda depoyu tam olarak doldurmuştum. benzin göstergesindeki bütün çentikler kaybolup depo simgesi yanıp sönmeye başladı.. kilometre 384 olmuş, depoyu yine tam doldurdum. 4.60 TL x 9.09 lt=41,82 TL

Sonuç: 100 km de 2,37 lt yakmış..

hemi de ben rodajdayım.. Anormal az bir değer..ben kendimi 3-3,5 lt olarak hazırlamıştım. aceba dolduruken depoyu sallamak falan mı gerekiyordu.. Belkide boşluk falan kalmıştır..ilk aldığımda 11 küsür litre almıştım.. 9 litre biraz az oldu.. eve dönüşte kontrol edip gerekiyorsa biraz daha benzin alayım..böyle tüketim mi olur..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Pulsar 200NS 2016
    Sen o motoru arızalı diye götür geri ver.

Motosikleti
    BAJAJ-Pulsar 200 ns
    Alıntı bugramazlum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bende siyah beyaz bir pulsar 200 ns ile aramıza katılmış bulunuyorum. Motosikletimi alalı 3 gün oldu. 85 km deyim. Rodaja uygun kullanmaya dikkat ediyorum. Motosikletimi sakarya pamukova daki yıldırım motor dan aldım. Peşin 8000 e bıraktılar. Genel olarak bahsetmek gerekirse. Gidişi, ivmelenmesi harika. Rodaj dan sonra çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Gördüğüm negatif yanlar ise aynalar ve debriyaj ayarı. Bunların dışında benim dikkatimi çeken negatif bir durum yok.

Yakın zamanda plaka ve ruhsat çıkaranlar ne kadar ödediklerini yazarlarsa sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Plaka ruhsat sigorta hrpsine 490 verdim usta ve aldığın bayi onu 4-5 saatte ayarlıyor benim motor 8 de geldi 13.00 de aldım

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    ön dişli diyorum değiştiren var mı diyorum

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    arkadaşlar motor böyle rölantide beklerken rölanti bi inip çıkıyor. zıplıyor gibi. sebebi ne ola ki?

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200

9 Mayıs 2016 Ankara, Ruhsat Masrafları;

Ruhsat 190 + Dosya parası ve yazılması 17,50 + plaka ve şoförler odası harcı 21,5 = 229 TL Toplam Bedel

yaş 37 plaka Ankara 6. kademe indirim mevcut, Sompo Japan zorunlu sigorta 522 TL.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Sen o motoru arızalı diye götür geri ver.
    Satarmıyım hiç.. eğer rodajda tüketim bu ise rodaj sonrası 2 lt tüketir..

gerçi şimdi hiç devirli kullanmıyorum..devir 4-5 aralığında sürekli en fazla 6-6,5 çıkıyorum.. rodaj sonrası.. daha fazla yaktıracağım kesin..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Motoru çalıştırırken herhangi bir problem yok ama, tek marşta çalışıyor. Aküden olsa marşta sorun olmaz mı?
    Akü düşük olduğunda beyin kendini resetliyormuş, o nedenle saatte resetleniyor.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön dişli diyorum değiştiren var mı diyorum
    ön dişli ile çok fazla oynama şansınız yok, 18/48 dişli takan var ama 428 zincir kullanmanız gerek, orijinal zincir 520, 520 ye göre bir iki diş fazla ve eksik takabilirsiniz ama uygun dişli olması lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motor böyle rölantide beklerken rölanti bi inip çıkıyor. zıplıyor gibi. sebebi ne ola ki?
    1500-2000 devirde oynama varsa normal kullanıma etki eden bir durumu yok.

Elimde bir adet eski motosikletim den kalma km gösterge takımı var. O takımın üzerinde dijital vites göstergesi mevcut. Bunu o km saatinden söksem, pulsara tamamız mümkün müdür?

Resimde gördüğünüz parça

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 Mayıs 2016 Ankara, Ruhsat Masrafları;

Ruhsat 190 + Dosya parası ve yazılması 17,50 + plaka ve şoförler odası harcı 21,5 = 229 TL Toplam Bedel

yaş 37 plaka Ankara 6. kademe indirim mevcut, Sompo Japan zorunlu sigorta 522 TL.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Satarmıyım hiç.. eğer rodajda tüketim bu ise rodaj sonrası 2 lt tüketir..

gerçi şimdi hiç devirli kullanmıyorum..devir 4-5 aralığında sürekli en fazla 6-6,5 çıkıyorum.. rodaj sonrası.. daha fazla yaktıracağım kesin..
    Bende rodajda 2.4-2.5 lt yakıyodu sonradan hızlanmaya başlayınca sarfiyatta hızlanıyor =)

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Uzun zaman oldu yazmayalı. motor 12 bine geldi yakıt baya düştü artık. En hard kullanımda bir depo 280 km gidiyor, 9 litre civarı alıyor. Geçen 2000 km uzun yol yaptım fırsat bulunca yol raporunu gezi etkinlik başlığında paylaşırım.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    teşekkürler cevap için pulsarın düşük viteslerdeki verimsizliğini çözmek amaçlı sordum aslında başka önerebileceğiniz birşey var mı performans için. birde kullanılan yağ markası bu sorunuda tetikleyebilir mi? yani ilk üç viteste fazla bağırma yada stop sorunları için.
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön dişli ile çok fazla oynama şansınız yok, 18/48 dişli takan var ama 428 zincir kullanmanız gerek, orijinal zincir 520, 520 ye göre bir iki diş fazla ve eksik takabilirsiniz ama uygun dişli olması lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

1500-2000 devirde oynama varsa normal kullanıma etki eden bir durumu yok.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Merhaba arkadaşlar,
    Motorunuz yeni mi? Saat sıfırlaması, motoru çalıştırırken akünün zayıflığından oluyor.Çalıştırma esnasında sapıtıyor.Benim ilk ay öyleydi.Hergün kullana kullana akü kendini topladı.3 aydır sıkıntı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Hayırlı olsun güle güle kullanın.Plaka ve ruhsat kendiniz yaparsanız 225tl'yi geçmiyor.tam küsüratını hatırlamıyorum.Sigorta ise sizin yaş, meslek, sigorta yılı vs parametrelerinize göre 400tl de cıkabilir 1000tl de.Bu tamamen kişisel bilgilere göre değişiyor.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende 2 ay önce kırmızı-siyah 200ns aldım.Motoru almadan önce bu formdaki konuyu baştan aşşağıya okudum ve almamda çok büyük etken oldu.Şuan motor 387 km de rodaj konusunda çok hassas değilim sadece devir saatinin red line girmemesine özen gösteriyorum.En fazla yaptığım hız 135 km zorlasam 140 yapardım.Motor yeni olduğu için pek üstelemedim.Yeni motora bu şekilde davranmak çoğunuza göre enayilik gibi gelebilir ama bu motoru bu şekilde rodajını tamamlıyacağım.Bundan önceki motorumun rodajında çok hassasdım hiç zorlamadım 80 km üzerine çıkmadım motor sağır kaldı bu motorumunda aynı şekilde olmasını istemiyorum.Motorun arka dişlisini değiştirdim 37 lik dişli taktım vurdum motoru yola max hız 140 dı.6 vitesdeyim gazı köklüyorum yol düz devir saati hiç ilerlemiyor 6000 devirde sabit ama hızda artmıyor.Sonra iş yerine geldim hemen arkada tekeri söküp 37 lik dişliyi söktüm kendi orjinal dişlisini taktım.Adamlar hesaplamışlar en iyi çalışma aralığındaki dişliyi takmışlar oynamaya gerek yok.37 lik dişlide kalkışlarda hantallık olmadı motor yine hızlı kalkıyor ama 2.vitesi görüp yüksek devire çıkıp 3 vitesi görmek istediğinizde (kaçışlarda)eski dişliye nazaran bariz hız kaybı vardı ve haz etmediğim bir durumdu.Motorun soğutması 10 numara çok ısınmıyor hatta radyatörün üstünde fanıda varmış çok dengeli bir motor atik seri hızlı tek canımı sıkan tarafı biraz vibrasyon var.Her güzelin bir kusur vardır vibrasyonu olduğunu bile bile aldım.Çok memnunum 400cc modeli çıkarsa onuda ALLAH nasip ederse alırım.Hondamı,yamahamı,pulsarmı diye sorarlarsa PULSAR terettütsüz.
    enduro16 ve Selcuk89 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)