Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı callophrys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yağ akıtma problemini servis çözüyor mu? Acil gitmeli miyim yoksa 750 bakımını beklesem mi?
    Ne kadar sızacağını bilemediğimden, yağ eksilmesin diye ben bakımı beklemeden gittim, tüm vidaları doğru ayara kadar sıktılar, sızıntı kaynağı olan 2 tanesini de söküp bir sıvı sürüp yeniden taktılar, şimdilik yok gibi ancak uzun süreli binemedim hiç, yarın deneyeceğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung gt250r
    S.A. arkadaşlar ben pulsar 200 ns ile mondial rx3 evo arasında kaldım çok kararsızım size zahmet bu motorun artı eksilerini söylüyebilirmisiniz siz olsanız deikisi arasında hangisinde karar kılardınız tşkler şimdiden

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Biri arkasında büyük firma olan, kendini dünyada kanıtlamış, sokak motoru.
    Diğeri de çakma enduro.
    Motorum büyük olsun, büyük olunca saygı görürüm sanıyorsanız mondial. Şehir içinde kullanacaksanız naked.
    k_ayhn bunu beğendi.

Mopus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750x
    Şu gösterge kaybı meselesini bir türlü çözemediler. Önce gösterge değişti. Sonra aküyü şarj ettiler. Oda olmayınca aküyü değiştirdiler ve sonuç aynı. Fırsat bulup gidemedim henüz. Gidip bırakacam gerekirse kalsın kaç gün kalacaksa.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Arkadaslar herkese merhabalar.
    Gecen donemde zincirin bittigini yazmistim simdi degisim zamani geldi bir aksilik olmazsa did almayi dusunuyorum
    Uyumlu olan model did 520 vx2 120 bakla zincir..
    Daha onceden zincir degistiren arkadaslar varsa zincir cikarma aparatina ihtiyac duydular mi yoksa 120 bakla yeterli geldi mi
    Simdiden tesekkurler...

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Merhaba arkadaşlar,

Pulsarımda yeni oluşan bir problem; Fren yaptığımda ön amortisör en alttayken ve en üstteyken TAK diye ses geliyor. Başına gelen var mı ?

Motoru servise gösterdim kaliperi temizledik üst kısmından amortisörleri kontrol ettik. Herhangi bir problem olmadığını söyledi fakat ses devam ediyor. Fikri olan veya başına gelen varsa paylaşırsa sevinirim.

11000 KM 2015 model.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar herkese merhabalar.
    Gecen donemde zincirin bittigini yazmistim simdi degisim zamani geldi bir aksilik olmazsa did almayi dusunuyorum
    Uyumlu olan model did 520 vx2 120 bakla zincir..
    Daha onceden zincir degistiren arkadaslar varsa zincir cikarma aparatina ihtiyac duydular mi yoksa 120 bakla yeterli geldi mi
    Simdiden tesekkurler...
    Pulsar'ın zincirini değiştirmedim ama diğer motoruma zincir takarken zincir uzun geliyo 10-15 bakla söküyorum. Sökme dediğim de avuç taşlama ile sökeceğim yerin bir tarafını dikkatlice aşındırma ve fazla baklaları zincirin geri kalanından ayırma. Zincir sökme takma aletleri çok pahalı, zinciri keserek kısaltma işimi görüyo.
    Selcuk89 bunu beğendi.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar'ın zincirini değiştirmedim ama diğer motoruma zincir takarken zincir uzun geliyo 10-15 bakla söküyorum. Sökme dediğim de avuç taşlama ile sökeceğim yerin bir tarafını dikkatlice aşındırma ve fazla baklaları zincirin geri kalanından ayırma. Zincir sökme takma aletleri çok pahalı, zinciri keserek kısaltma işimi görüyo.
    Eksik olma kardesim ben bu sokme takma aparatini odunc alacagim bir yer var her ihtimale karsi yanima alacagim zaten.
    Zincir 110 bakladan 120 baklaya kadar secenekler iceriyor.Siparisi ona gore sececegim did alan arkadas kac bakla aldi ve zincir sokme islemi yapildi mi merak ettigim mevzu bu..

andacicbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF250B
    Abiler pulsar 200 ns'in 2016 modeliyle 2015 modeli arasında fark var mı? Ya da 2016 diye bi model yokta sahibindende 2015 motora 2016 mı yazıyolar 0'lara?

Motosiklet yeni olunca soruların ardı arkası kesilmiyor, 2 konuda daha yardımcı olursanız çok sevinirim,

- Ön disk/balatadan viyaklama şeklinde bir ötme sesi geliyor, biraz yol yapınca susuyor.. Motosiklet yeni olduğundan mıdır? Yaşayan oldu mu?

- Bir de motosiklete oturup kalkarken arka amortisörden ufak bir ses geliyor (hava verme gibi bir tıslama desem değil gıcırtı desem tam değil) herkeste var mıdır?

benim on frendende kus sesi geliyo, yavas gidince balata sürtmesi, sprey sıkınca geciyo. bi süre sonra alışır herhalde. yakıt tüketimi ile ilgili bilgi vermek istedim motorum 1350km oldu. 130km 2kisi 95km hızla+, 130km tek kişi 115km hızla (yatarak), 100km karışık tempolu. toplam 362km yol 50tl benzin 3,25lt/100km 138kuruş yaktı kesin güvenilir bilgi paylaşmak istedim. motorlu araçların normal şartlarda gücünün en fazla %85 i ile kullanılması gerektiğini düşünürüm. o yüzden 120nin üzerine pek çıkmadım. max hızım 148km anlık

Alıntı 7904 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim on frendende kus sesi geliyo, yavas gidince balata sürtmesi, sprey sıkınca geciyo. bi süre sonra alışır herhalde.
    Oturup kalkarken arka amortisörden de 'vuupp' diye ilginç bir ses sizde de var mı?

Bu arada ön balatadan gelen sesin 1.350kmdir geçmemesi normal midir? Muhtemelen benimki de devam edecek o vakit...

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    Alıntı ugrbyrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A. arkadaşlar ben pulsar 200 ns ile mondial rx3 evo arasında kaldım çok kararsızım size zahmet bu motorun artı eksilerini söylüyebilirmisiniz siz olsanız deikisi arasında hangisinde karar kılardınız tşkler şimdiden
    Kardeşim rx3 gösteriş olarak iyi dev gibi motosiklet. Konforu yani sele ve süspansiyon çok iyi...
    Fakat serilik olsun pulsar... ve rx3 de titireşim daha fazla... Benim görüşüm pulsar...

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Coorai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Pulsarımda yeni oluşan bir problem; Fren yaptığımda ön amortisör en alttayken ve en üstteyken TAK diye ses geliyor. Başına gelen var mı ?

Motoru servise gösterdim kaliperi temizledik üst kısmından amortisörleri kontrol ettik. Herhangi bir problem olmadığını söyledi fakat ses devam ediyor. Fikri olan veya başına gelen varsa paylaşırsa sevinirim.

11000 KM 2015 model.
    Kafa da boşluk varsa o dediğin sesi yapar, motoru ileri yapar gibi yap ve ön fene bas ses geliyorsa kafa vedası veya alttaki vida gevşektir bu da ses yapar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksik olma kardesim ben bu sokme takma aparatini odunc alacagim bir yer var her ihtimale karsi yanima alacagim zaten.
    Zincir 110 bakladan 120 baklaya kadar secenekler iceriyor.Siparisi ona gore sececegim did alan arkadas kac bakla aldi ve zincir sokme islemi yapildi mi merak ettigim mevzu bu..
    Orijinal zincir varsa şuan üzerinde taşlama ile kesmeniz gerek, Bizim zincirler 5210 108 bakladan oluşuyor ona göre sinir alın ve kilit mekanizması da olsun için de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Alıntı andacicbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler pulsar 200 ns'in 2016 modeliyle 2015 modeli arasında fark var mı? Ya da 2016 diye bi model yokta sahibindende 2015 motora 2016 mı yazıyolar 0'lara?
    Ön cam şeffaf, vites pedalı rs200 vites pedalı ile değişiklik yapılmış, lastiklerde sanırsam tekrar eurogrip olmaz galiba net bilgim yok.
    Selcuk89 bunu beğendi.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Bugün AYDOS dağına tırmanmaya çalıştım. Buraya kadar çıktım. Ama kross tecrübesi yok, lastikler de MİTAS sert asfalt lastiği çıkamadım döndüm. Buraya CRF 250 alacağım ve çıkacağım birgün. Nasılas dağ yerinde duruyor.

Selcuk89, pokeharun ve matrix506xx bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı sabracadabra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet yeni olunca soruların ardı arkası kesilmiyor, 2 konuda daha yardımcı olursanız çok sevinirim,

- Ön disk/balatadan viyaklama şeklinde bir ötme sesi geliyor, biraz yol yapınca susuyor.. Motosiklet yeni olduğundan mıdır? Yaşayan oldu mu?

- Bir de motosiklete oturup kalkarken arka amortisörden ufak bir ses geliyor (hava verme gibi bir tıslama desem değil gıcırtı desem tam değil) herkeste var mıdır?
    Motoru orta ayaklığa alın ve ön tekeri çevirin ses balata dan gelmiyorsa km teli ses yapıyordur, lastiği sökün km teli kısmını gresliyen ses kesilecektir. Bazı arkadaşların arka amörtisörü garantisini değişmişti servise söyleyin bir kontrol etsinler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Alıntı 7904 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim on frendende kus sesi geliyo, yavas gidince balata sürtmesi, sprey sıkınca geciyo. bi süre sonra alışır herhalde. yakıt tüketimi ile ilgili bilgi vermek istedim motorum 1350km oldu. 130km 2kisi 95km hızla+, 130km tek kişi 115km hızla (yatarak), 100km karışık tempolu. toplam 362km yol 50tl benzin 3,25lt/100km 138kuruş yaktı kesin güvenilir bilgi paylaşmak istedim. motorlu araçların normal şartlarda gücünün en fazla %85 i ile kullanılması gerektiğini düşünürüm. o yüzden 120nin üzerine pek çıkmadım. max hızım 148km anlık
    Mümkün mertebe deponun tamamını kullanmayın, benzin pompası içindeki benzin vasıtası ile soğutma sağlıyor aksi taktirde pompa mokoko olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı ugrbyrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru kullanacak olan sizsiniz her ikisini de test edin, Ben test ettim ama Pulsar ın ilk kalkış sertliği rx3 te yok, rx3 sele biraz konforlu ama uzun yolda nedir nedeğildir onu bilemem. Deneyin farkları siz canlı görün.
    sabracadabra bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motoru 1 ay yatırdıktan sonra çalıştırmak biraz zor oluyor ama akünün bitmediğine şükrettim yine de.
    SAZMAN, Selcuk89 ve matrix506xx bunu beğendiler.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Mengü abi yine iyi. Gaz vermeden çalışmış

arka amortisörden ses gelmedi. on frenlere zincir spreyi sıktım ses kesildi(gres yağ).

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

mengü kardeşim sabah benim ki de nazlandı. dip gaz yaparak marşa bastım işe yaradı herkese tavsiye ederim. aydos ormanına çıkamayan arkadaş vardı. benim pulsarla standart lastikle çıktığım yerlere ne jip ne traktör çıkabilir. resim koyma butonunda sorun var yoksa koyardım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

crf l ve crf r kullandım pulsar a arkaya dişli lastik tak gram fark olmaz sadece 1.vites uzun biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

bugun 150km hıza çıktık. ancak sürekli kullanım için 115-120km hız son bence. yakıt tüketim 3,2

5 saniyeden fazla marşa basılı tutmak, kablolarda aşırı ısınmaya ve yanmaya sebebiyet verebileceği yazıyor kitapçıkda dikkat etmek lasım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)