Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba, ben de yeni pulsar sahibi oldum. Bu 3. motosikletim ve oldukça güzel bence. Rodajda olduğundan 5-5.5 deviri geçmeden, ara ara motoru dinlendirerek 2 günde baya gezdim, 150km yol yaptım ve pulsarı çok sevdim.

Gözlemlediğim bir iki ufak sorun var sizlere de danışmak isterim;

1-) Motor bloğunun sol tarafında üstteki 2 vidadan ufak yağ sızıntısı olduğunu gördüm, servise telefonla ulaşıp sordum(servisten 100km uzaktayım) yokla bakalım gevşekse sık denildi, sizce müdahale etmeli miyim yoksa ilk bakımı mı bekliyeyim? Bu vidaların belli bir sıkılığa kadar mı sıkılması gereklidir yoksa dibine kadar gücümüz yettiğince sıkalım mı bundan emin olamadım..
    2-) Göstergede devir saati 5bin devirde bir titreşim yapıyor. Çok aşağı yukarı büyük bir sallanma değil,ibre çizgiden pek sapmıyor, gösterge çizgisinde seyriyor gibi..Bu durumu daha önce yaşayanlar olmuş, okudum burada ama değişim isteyince yenisi sorunu çözüyor mu??

Teşekkürler,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle cevabın için teşekkür ederim, İzmir'de oturuyorum, yaklaşık 8-9 senedir araba kullanıyorum toplamda 100 bin km geçmiştir, en azından trafik bilgim var tabi motosikletle karşılaştırmak pek doğru olmayabilir, yaşım 26 o yüzden değişik atraksiyonlara gireceğimi düşünmüyorum kendimi bilen biriyim, 2. ellere bakıyorm 8000-TL'den aşağı yazan çok az özellikle İzmir'de motosiklette araba fiyatları da acayip yüksek 2. ellerde, burnundan kıl aldırmıyorlar tabiri caizse, şimdi baktım eli yüzü düzgün var gibi snaki 7999-TL yazmış, 7500-TL'ye falan alsak normaldir diye düşünüyorum, 2. el piyasası hakkında pek bilgi sahibi değilim çünkü, bu arada kazasız belasız sürüşler dilerim...
    7500 ikinci ele verecegine pazarlık yapıp sıfır 2016 kasayı 8000 nakit paraya almaya çalış.250 lira da plaka ıvız zıvıra verirsin.8250'ye malolur.Trafik tecruben var ise trafikte ufak hataların nelere mal olacagını biliyorsundur.bunun bilinciyle motord daima dikkatini vererek kullanırsan hiçbir sorun yaşamazsın.Motora binerken aklımız ve kaskımız her zaman kafamızda olsun yeter

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Alıntı Usyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    2 gün önce ben de bir 200 NS sahibi olarak aranıza katıldım.
    İlk defa motor kullanıyorum. Şu an için pratik dönemi.
    Herkese sağlıklı ve neşeli günler dilerim.
    Takipteyim
    Hoşgeldiniz.Hayırlı olsun motorunuz.Allah kazza bela göstermesin.Her zaman ful dikkat sıfır risk ;)
    Usyk bunu beğendi.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Alıntı alic3lik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 model siyah pulsar ı aldım arkadaşlar. Soğukkuyu motoshop tan tavsiye ederim yaklaşımları oldukça güzel. Sigorta konusunda yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum, bayinin baktırdığı acenteler en uygun 661 tl çıktı Anadolu sigorta
    Hocam yaşınız kaç? Ben 27 yaşındayım. Bayinin baktığına göre en uygun 1200 çıktığını söylediler. Ben de kahramanlar motoshoptan aldım motoru.

Motosikleti
    Dominar400
    Bugün ışıklarda bir ford transit yanaştı içinden genç camı açtı.abi motorun güzelmiş dedi.
    Teşekkür ettim
    İki yıl ybr ye bindim böyle muamele görmedim....
    Usyk bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı sabracadabra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, ben de yeni pulsar sahibi oldum. Bu 3. motosikletim ve oldukça güzel bence. Rodajda olduğundan 5-5.5 deviri geçmeden, ara ara motoru dinlendirerek 2 günde baya gezdim, 150km yol yaptım ve pulsarı çok sevdim.

Gözlemlediğim bir iki ufak sorun var sizlere de danışmak isterim;

1-) Motor bloğunun sol tarafında üstteki 2 vidadan ufak yağ sızıntısı olduğunu gördüm, servise telefonla ulaşıp sordum(servisten 100km uzaktayım) yokla bakalım gevşekse sık denildi, sizce müdahale etmeli miyim yoksa ilk bakımı mı bekliyeyim? Bu vidaların belli bir sıkılığa kadar mı sıkılması gereklidir yoksa dibine kadar gücümüz yettiğince sıkalım mı bundan emin olamadım..
    2-) Göstergede devir saati 5bin devirde bir titreşim yapıyor. Çok aşağı yukarı büyük bir sallanma değil,ibre çizgiden pek sapmıyor, gösterge çizgisinde seyriyor gibi..Bu durumu daha önce yaşayanlar olmuş, okudum burada ama değişim isteyince yenisi sorunu çözüyor mu??

Teşekkürler,
    ordan yağ sızdırma kronik sorunmuş fakat aradan epey zaman geçtikten sonra. sizin sıfır motorda olması ilginç. 5bin devirde titreme bende de var. ayın 10 unda gel garantiye sokalım dedi, bakalım gidicem. bilgilendiririm.

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ordan yağ sızdırma kronik sorunmuş fakat aradan epey zaman geçtikten sonra. sizin sıfır motorda olması ilginç. 5bin devirde titreme bende de var. ayın 10 unda gel garantiye sokalım dedi, bakalım gidicem. bilgilendiririm.
    Cevabınız için teşekkür ederim,

Bu sızdırma olayının çözümü herhangi bir yetkili servisin üstesinden gelebileceği kadar basit midir? Uyarmamız gereken bir konu var mıdır?

alic3lik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı callophrys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yaşınız kaç? Ben 27 yaşındayım. Bayinin baktığına göre en uygun 1200 çıktığını söylediler. Ben de kahramanlar motoshoptan aldım motoru.
    Yaşım 30 daha önce arabam vardı kendi üstüme...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

Bugün itibarı ile 2016 Siyah pulsar Ns 200 sahibi oldum. Motorumu Motoshop Izmir' den aldım, yarın sigorta yaptırıp çarşamba günü plaka ruhsat işlemlerini halledeceğim. Bayinin verdiği en uygun sigorta fiyatı 661 tl (anadolu sigorta) bu arada yaşım 30. Sizlere sormak istediğim;
    1-Tavsiye edebileceğiniz uygun fiyat verebilecek acenta var mı?
    2-Kapalı garaj imkanım yok zincir, disk kilidi ve branda önerilerine ihtiyacım var, yardımcı olur musunuz?

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, daha once bir kac problemim vardi sukur cozdum onları sizle paylasmak istiyorum
    Motorum sola cekiyor diyordum İzmirde gostermedigim servis kalmamisti, herkes ilk lastik havasını kontrol et diyordu, haftalardır benzinlikteki pompayla yasıyordum Benzinlikteki pompa bozukmus arkadaslar ben basıyorum 30bar bitiyor şişti sanip devam ediyordum ama bigun bidaha bi takayım dedim ve 18 19larda geziyor.. Uzun lafın kısası motorumda hic bir problem yokmus lastiklerim sistikten sonra yol tutusumda arttı sorunumda cozuldu.
    Bu arada MOTUL 15*50 tam sentetik herkese tavsiye ediyorum resmen motorun kaderini degistirdi
    Amortisorum en yumusaktaydı, bir tık serte aldım asırı derecede viraj performansım arttı dahada sertlestirmeyi dusunuyorum yol tutusum komple degisti. Zaten insanlar sert amortisor arar viraj yapmak icin biz PULSAR kullanıcıları rahat edelim diye daha binmeden en yumsaga alıyoruz
    Motoru ilana koymustum sogumustum bu basit sorunlar yuzunden ama hemen kaldırdım ilandan bir kez daha iyiki pulsar almısım diyorum, tekeriniz duz bassın ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:37 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

Bugün itibarı ile 2016 Siyah pulsar Ns 200 sahibi oldum. Motorumu Motoshop Izmir' den aldım, yarın sigorta yaptırıp çarşamba günü plaka ruhsat işlemlerini halledeceğim. Bayinin verdiği en uygun sigorta fiyatı 661 tl (anadolu sigorta) bu arada yaşım 30. Sizlere sormak istediğim;
    2-Kapalı garaj imkanım yok zincir, disk kilidi ve branda önerilerine ihtiyacım var, yardımcı olur musunuz?
    Kesinlikle Demir sigorta bana 1200tl cıkıyor baska acentalardan demir 300tl cıkarıyor ikinci seferdir bu fiyatlar..

Zincir manuel yapmani tavsiye ederim cunku gereksiz pahallı, zincir alıp hortumla ve asma kilitle yapabilirsin standart.

Disk kilidini kesinlikle iyi bir marka ve alarmlı olanından

Branda internette gezen 50 60tl olan brandaları tavsiye etmiyorum çöp poşetide aynı gorevi gorur biraz daha ust sınıf bisey bakabilirsin
    Just Ride..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Merhaba arkadaşlar sayfaların büyük bir çoğunluğunu okudum ve bende artık bir Pulsar 200 NS Sahibiyim. Yalnız sıkıntım şu sabah ilk çalıştırmada (özellikle bu sabah hava çok soğuktu) motoru çalıştırmak için kırmızı düğmeye bastım ve devir saati inip kalkmadı. Sarı uyarı ışığı yanıyordu ve bende biraz öyle bekledim ve düzelmeyince marşa bastım. Rolanti de çalıştırdım birsüre yine düzelme olmadı 2 km kadar düşük devirde gittim sonra yolun sağına çekip durduğumda gösterge devir saati henüz kendine gelmişti ve saat ayarı sıfırlanmıştı. Sonra iş yerine geldikten sonra saat ayarını yapıp tekrar çalıştırayım dedim. Devir saati inip kalktı ama motoru çalıştırınca tekrardan kendini kapatıp yeniden açtı ve yine ayarları sıfırlanmıştı. Bikaç kez denedim aynı şeyi yaptı. Bu sorunun çözümü nedir acaba bilen varmı ?

denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı anil154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar sayfaların büyük bir çoğunluğunu okudum ve bende artık bir Pulsar 200 NS Sahibiyim. Yalnız sıkıntım şu sabah ilk çalıştırmada (özellikle bu sabah hava çok soğuktu) motoru çalıştırmak için kırmızı düğmeye bastım ve devir saati inip kalkmadı. Sarı uyarı ışığı yanıyordu ve bende biraz öyle bekledim ve düzelmeyince marşa bastım. Rolanti de çalıştırdım birsüre yine düzelme olmadı 2 km kadar düşük devirde gittim sonra yolun sağına çekip durduğumda gösterge devir saati henüz kendine gelmişti ve saat ayarı sıfırlanmıştı. Sonra iş yerine geldikten sonra saat ayarını yapıp tekrar çalıştırayım dedim. Devir saati inip kalktı ama motoru çalıştırınca tekrardan kendini kapatıp yeniden açtı ve yine ayarları sıfırlanmıştı. Bikaç kez denedim aynı şeyi yaptı. Bu sorunun çözümü nedir acaba bilen varmı ?
    aynı sorun soğuk havalarda benimde basıma geliyor bence akü kaynaklı pek üstüne düşmedim açıkçası

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı denizhan_d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun soğuk havalarda benimde basıma geliyor bence akü kaynaklı pek üstüne düşmedim açıkçası
    bunu devamlı yaparmı peki kardeşim şimdi hep kendini resetleyip duracak mı böyle ? çalışıtığında kendini terkardan resetliyor kafayı yedi galiba canımı sıktı sabah sabah

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı anil154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu devamlı yaparmı peki kardeşim şimdi hep kendini resetleyip duracak mı böyle ? çalışıtığında kendini terkardan resetliyor kafayı yedi galiba canımı sıktı sabah sabah
    motoru aldıgımda benımkıde sürekli sretliyordu tekrar sarj ettırdım duzeldı ama bu sabah yıne yaptı hava cok soguktu ama yınede yapmaması lazıms sen akune bi baktır kardeş.

denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    arizonanın dediği gibi aküyü şarja verirsen keser ya böyle idare edeceksin yada servisle konusup garantiden çıkmayacaksa daha sağlam bir akü takarsın benim motor 2014 model ya 2. ya 3. parti gelen motorlardan gecen senede aynı sorun vardı yazın düzeliyor aşırı soğuklarda yine resetliyor

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    [QUOTE=egekocasoy;3872124]Merhabalar, daha once bir kac problemim vardi sukur cozdum onları sizle paylasmak istiyorum
    Motorum sola cekiyor diyordum İzmirde gostermedigim servis kalmamisti, herkes ilk lastik havasını kontrol et diyordu, haftalardır benzinlikteki pompayla yasıyordum Benzinlikteki pompa bozukmus arkadaslar ben basıyorum 30bar bitiyor şişti sanip devam ediyordum ama bigun bidaha bi takayım dedim ve 18 19larda geziyor.. Uzun lafın kısası motorumda hic bir problem yokmus lastiklerim sistikten sonra yol tutusumda arttı sorunumda cozuldu.
    Bu arada MOTUL 15*50 tam sentetik herkese tavsiye ediyorum resmen motorun kaderini degistirdi
    Amortisorum en yumusaktaydı, bir tık serte aldım asırı derecede viraj performansım arttı dahada sertlestirmeyi dusunuyorum yol tutusum komple degisti. Zaten insanlar sert amortisor arar viraj yapmak icin biz PULSAR kullanıcıları rahat edelim diye daha binmeden en yumsaga alıyoruz
    Motoru ilana koymustum sogumustum bu basit sorunlar yuzunden ama hemen kaldırdım ilandan bir kez daha iyiki pulsar almısım diyorum, tekeriniz duz bassın ;)[COLOR="Silver"]

Kardeşim baştan sona hatalı bilgilendirme yapmışsın yanlış anlama lütfen.
    Lastik basıncından motor sağa sola çekmez.Yavaşladığında slaloma girersin motor dengede durmaz
    Benzinlikteki pompalar bozuk değildir kalibrasyonu eksik ve tolerans değerleri yüksektir.Bu yüzden hatalı ölçüm yaparsınız.
    30 bar yerine 30 PSI dersen daha doğru anlaşılır. PSI İngiliz ölçü birimidir.
    18-19 PSI da Allah korusun viraj alamazsın kontra versende motor yatmaz düşersin. Yaşamışsın zaten motoru satacak noktaya getirir adamı.
    Amortisör en yumuşakta değil malesef aksine en sertte fabrika standardı bu şekilde geliyor senin farkına vardığın şey lastik basıncından kaynaklanıyor.Çünkü lastikler de bir nevi amortisör görevi görüyor 18 den 30 PSI a çıkınca baya fark eder.
    Hadi selametle..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldıgımda benımkıde sürekli sretliyordu tekrar sarj ettırdım duzeldı ama bu sabah yıne yaptı hava cok soguktu ama yınede yapmaması lazıms sen akune bi baktır kardeş.
    Akü saat sıfırlama resetleme muhabbeti bende de vardı garantiden fabrika aküsü excide? isimli orjinal aküyle değişti.
    Çıkanda aynı markaydı fakat bu akü sorunları nedeni ile yeni gelen parti akü olduğu söylendi.
    Neyse ben 3 aydır ki nispeten soğuk havalarda hiç sıfırlama yaşamadım bu sorun bende böyle çözüldü.
    Siz de garanti değişimi için bir konuşun derim.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Bizim yakıt göstergesi neden doğru göstermiyor?Ya da sanırım full depo olunca ilk çubuğun düşmesi zaman alıyor.Depoyu fullettim 40TL. sayaçları sıfırladım.100km gittim daha yeni 1 diş eksildi.bu hesapla 800km giderim :p Sanırım depoyu fulleyince ilk tüp eksilene kadar orada bir tutturamamazlık var.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İzmirdeysen gıda çarşısına git. Hamdi küçük mağazasını bul ordan ısıl işlem görmüş zincir ve aldığın zincire göre hortum alabilirsin. Hortum alırken demir kelepçeyle zincirin içeri kaçmaması için temin etmelisin aynı yerde var. Zincir kırmızı renkte hortum ve kelepçede var. Branda alıcaksan çanta aldıktan sonra brandayı al derim sora küçük geliyor. Altı lastikli olursa daha iyi olur. Disk kilidine gelince abus alarmlı alabilirsin. Zinciri bağlamak için döküm kilit tavsiye ederim. İyi günler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim yakıt göstergesi neden doğru göstermiyor?Ya da sanırım full depo olunca ilk çubuğun düşmesi zaman alıyor.Depoyu fullettim 40TL. sayaçları sıfırladım.100km gittim daha yeni 1 diş eksildi.bu hesapla 800km giderim :p Sanırım depoyu fulleyince ilk tüp eksilene kadar orada bir tutturamamazlık var.
    Bende 40 tl aldım. 4 diş kaldı. 180 küsür km gittim şu an

Herkese merhaba aklımda başlangıç olarak 125 cbr vardı ancak fiyatı çok tuzlandı bu sene bende uyguna bir pulsar alayım dedim yetkili serviside yakın size sormak istediğim soru şu vitesli motosiklete yeni geçtim kardeşimin motorunu kullanabiliyorum az çok pulsar başlangıç için uygun mudur fiyatına değer mi ?parça fiyatı nasıldır cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

uygun kardeşim.gayet uygun.
    SAZMAN bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    pulsar 200rs neden tutulmadı?

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsar 200rs neden tutulmadı?
    KIM DEMİŞ TUTULMADI DİYE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)