Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar motoruma arka çanta taktırmak istiyorum. bir yere sordum çanta demiri 150 çanta 200 toplam 350 diyor fiyata sizce fiyat uygun mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Nerde yaşadığına bağlı istanbulda 110tl çanta demimiri sanırsam çanta için bir bir cevap veremem çantasına göre fiyat değişir

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Arkadaşlar herkese selamlar zinciri biraz ihmal ettik herhalde ses yapmaya başladı düzenli olarak yağladık ama herhalde bir şeyleri yanlış yaptık diye düşünüyorum.
    Yani DID kadar kalite değil elbet ama 9000 e kadar idare etti beni yakında zincir masrafı gözüküyor.
    Makineden genel anlamda çok memnunum kusur olarak sayabileceğim bir şey yok titreşim sanki biraz arttı ama bakım zamanı geldi yağdan kaynaklanıyor bugün ilk defa titreşimden ellerim uyuştu makinede km olarak 9200 de şu an..
    Hep söyledim şu parlak asfalta lütfen fren mesafesini iyi ayarlayalım lastikler ne olursa olsun fark etmiyor bugün kaza atlattım kontra verdim de kurtardım..
    Geçen hafta İzmir Aydın Otoyolunda çok enteresan bir şey yaşadım umarım o arkadaş aynı hatayı yapmaz.
    Linki aşağıya bırakırım benim yerime 2 küfür de siz ederseniz sevinirim.Sol aynama bakarsanız gelişi belli zaten...

Ayrıca İRF ön siperik aldım montajı yaptım biraz öne yatınca kafadaki bütün rüzgarı kesiyor dik pozisyonda gövdeye gelen rüzgarı kesiyor alacak arkadaşlar kaska pinlock da alsın çünkü hava akımını kesiyor ve kask biraz soguklarda buğu yapmaya çok elverişli hale geliyor.

Daha önce de yazmadım fakat vizörü seffaf yerine black iridyum tinted olarak kullanan arkadaşlar lütfen gece bu şekilde kullanmasın.
    Ben farkında olmadan 4 defa kırmızıda geçtim algınız düşüyor Allah'tan kaza bela olmadı şanslıydım aman dikkat.
    Finali 2 foto ile kapatayım herkese kazasız belasız sürüşler dilerim..
    Hadi selametle...

kdiner bunu beğendi.

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Arkadaşlar maluum siteye ilan koydum ama motorum acil satmam gerekiyor. km si çok düşük. Zerre sorunu yok. Sadece güzel havalarda biniyorum o yüzden az km li bir motor. Keşandan antalya ya taşınıyorum. Diyaliz hastasıyım ve iki kalçam protez. O kadar yol benim durumdaki biri için eziyetten öte çok riskli. Sanırım bir ay içinde taşınıcam. Satılmazsa taşımanın bir yolunu arıycam. Antalya da 250 scooter kullanıcam. Artık bacağımı motorun üzerinden atmak zorlayıcı oluyor.

ilan no: 276877591

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar NS200
    Alıntı darkmooneyes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 modellerin ruhsattaki ilk muayene tarihlerini merak ettim yazarmısınız?
    2016 model ilk seri gelen motorumun ilk muayene geçerlilik süresi 15-01-2019

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:43 ----------

Alıntı Banruly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konuşulduysa kusura bakmayın ama ben rastlayamadım. Malum 2016 model pulsar 200 ns ler çıktı. inceleyebilen oldu mu. 2014 den 2015 geçerken yanılmıyorsam sele konforu biraz iyileştirilmiş bi de orta sehpa eklenmişti sanırım. 2016 larda da bu gibi değişiklikler var mı yoksa 2015 modellerin aynısı mı?
    2016 modeli aldım kullanıyorum diğerlerini kullanmadığım için birebir karşılaştırma yapamam ama görsel olarak dışardan gözüken ufak bir naked spor yazısı ve bir arkadaşın belirttiği o öndeki camın şeffaflaştırılmış olması(eskileri bilmiyorum tam). Fakat yan koruma demirleri ve orta ayaklık henüz gelmediği için motorları teslim aldık onları bir 10 gün kadar sonra teslim alıcaz. Fazlası yok eksiği var gibi şimdilik ama benim şansıma mıdır bilmiyorum kronik hiç bir sıkıntı gözükmüyor. Düzeltilmiş olabilir. Bu arada sele yumuşaklığı gayet iyi 2015 ile fark var mı bilmiyorum.

Alıntı kozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 model ilk seri gelen motorumun ilk muayene geçerlilik süresi 15-01-2019

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:43 ----------

2016 modeli aldım kullanıyorum diğerlerini kullanmadığım için birebir karşılaştırma yapamam ama görsel olarak dışardan gözüken ufak bir naked spor yazısı ve bir arkadaşın belirttiği o öndeki camın şeffaflaştırılmış olması(eskileri bilmiyorum tam). Fakat yan koruma demirleri ve orta ayaklık henüz gelmediği için motorları teslim aldık onları bir 10 gün kadar sonra teslim alıcaz. Fazlası yok eksiği var gibi şimdilik ama benim şansıma mıdır bilmiyorum kronik hiç bir sıkıntı gözükmüyor. Düzeltilmiş olabilir. Bu arada sele yumuşaklığı gayet iyi 2015 ile fark var mı bilmiyorum.
    Kronik sıkıntıdan kastınız motorun hareket etmediği zamanlarda stop etmesiyse düzeltilmiş olabilir zaten yazılımsal bir sıkıntı diyorlardı yanılmıyorsam. Hayırlı olsun bu arada motorunuz. Resim eklerseniz çok mutlu oluruz

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    selamlar lastiklerim geldi michelin pilot steert aldım. metzeller de ölçüler tutmadı. 550 tlye geldi bana. asıl sorun lastikleri nerede taktırmalıyım. ve motorun arkasında nasıl taşıyacağım. daha önce yapan arkadaşlardan öneri bekliyorum teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar lastiklerim geldi michelin pilot steert aldım. metzeller de ölçüler tutmadı. 550 tlye geldi bana. asıl sorun lastikleri nerede taktırmalıyım. ve motorun arkasında nasıl taşıyacağım. daha önce yapan arkadaşlardan öneri bekliyorum teşekkürler.
    oktay motorda lastik değişimi ve balans yapılıyor diye biliyorum ama tam emin değilim, servisleri bir arayın olmadı onlar sizi yönlendirir. lastikleri boynunuzdan geçirin, her iki lastiği de belinize geçirmiş vaziyette veya topcase çanta varsa oraya güzel bir şekilde bağlayın o şekil de götürebilirsiniz.

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    belime geçirmek biraz tehlikeli olabilir çantamda yok henüz arkaya bağlayabilir miyim. bilmiyorum. olmadı önce lastiği götüreceğim. sonra motorla gideceğim. kabataşta buz motor var oraya sordum. 60 tl dedi yakın banada belki motorun arkasına bağlaya bilirem öyle götürürüm.

Motosikleti
    Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belime geçirmek biraz tehlikeli olabilir çantamda yok henüz arkaya bağlayabilir miyim. bilmiyorum. olmadı önce lastiği götüreceğim. sonra motorla gideceğim. kabataşta buz motor var oraya sordum. 60 tl dedi yakın banada belki motorun arkasına bağlaya bilirem öyle götürürüm.
    güzel bir şekilde bağlarsınız arkaya sıkıntı olmaz, belinizde tehlike olacağını sanmam, ama yine de arkaya bağlamayı deneyin olmadı birini belinize geçirirsiniz.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar iyi akşamlar.Sizlerle yağ konusunda bilgi edindiğim birkaç şeyi paylaşmak isterim.Bizim motorun kullanım kılavuzu bize SAE 20W50 API SL veya üzeri özellikli yağ tavsiye etmekte,bölgesel sıcaklık göz önüne alınarak 10W yada 15W kalınlıkta yağ kullannmak kullanıcılara bırakılmıştır.Burada bir sıkıntı yok gibi görünsede yağ sınıflandırmasını ve motorun teknolojisini iyi değerlendirmekte yarar var.Öncelikle motorumuz ıslak debriyajlı olması dolayısıyla bir JASO sınıflandırması gereklidir.Bunun yanında katalitik konvertör mevcuttur buda JASO MA2 sınıfı sınıflandırma gerektiriyor.Araştırmalarıma göre bizim motorlarda kullanılacak yağ ASE API SL ve üzeri JASO MA2 olmalıdır.Bu durumda Türkiye de satılan Castrol yağlarki Kuralkan bunları kullanıyor, motora uygun değildir diye düşünüyorum.Çünkü bu yağlar SJ serisidir.Burada S harfi benzinli araçlar için olduğunu, J harfi ise harf sırasına göre geliştirilen teknolojiyi gösterir.Bu bakışla J harfi ns200 için yeterli değildir.Çünkü en az SL olması istenmişki bunun üzerinde SM ve SN serisi yağlar var,bunlarda olabileceği anlamına geliyor. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim kullanacağımız yağlar aşağıda yazdığım özelliklere sahip olmalıdır.Bunlarda benim bulduğum Shell ve Motul da var diğerlerini sizde bulabilirsiniz.
    Bajaj Pulsar NS200 için yağ ASE ...W.... API SL veya üzeri(SM,SN) JASO MA2 özelliklerinde olmalıdır.Bu efsafta yağlar
    Shell advence AX7 10W-40,15W-50 ,Shell Advance Ultra SAE J 300 10W-40 ve 15W-50
    Motul7100 4T 20W50 ,7100 4T 10W40 MA2,5000 4T 10W40
    selamlar saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Arkadaşlar bakın Bajaj bizim motor için bu yağı üretmiş özellikleri aynen yazdığımız şekildedir.Alacağımız yağlar bu özelllikte olmalıdır.Bu yağ Türkiye'ye gelmiyor bilginize.
    Bajaj DTS-i 10.000" API SL ve JASO 'MA2'
    ayzek, serkany ve kdiner bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07 Milky White
    hacı abi yakıtı shellden alıyodum artık yağıda ordan alırım.atalarımızın dedikleri çıkıyo yakıtı shellden eğitimi kelden ;) :D

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Slm gençler nasilsiniz. Bana pulsar in arka amortisör un ordaki çamurluk lazım. Zincir muhafazasi olan . Nereden kimden temin edebiliriz

Motosikleti
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm gençler nasilsiniz. Bana pulsar in arka amortisör un ordaki çamurluk lazım. Zincir muhafazasi olan . Nereden kimden temin edebiliriz
    Bu siteden satın alabilirsiniz veya kuralkan yedek parça kısmından.
    http://www.kalyoncumotor.com/bajaj-p...cir-muhafazasi
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    MONDİAL 150 MCX-HONDA CBR 250R-BAJAJ PULSAR 200 NS
    merhaba aranıza yeni katıldım 200 NS ile inşallah hepimizin tekeri düz basar.formu uzun zamandır takip etmekteyim benim birkaç sorum olacaktı
    1)rodaj konusunda nasıl davaran malıyız.servis aynen şöyle dedi ''abi bildiğin gibi kullan'' bunlar zaten rodajlı geliyor.ama siteden baktığımda kullanım kulavuzunda hız limitleri var.sizler nasıl bir yol izlediniz
    2)servisten motoru teslim alırken ufacık bir ingilizce kullanım klavuzu verdiler türkçe yok mu dediğimde yok dediler.garanti kağıdı vs hiçbirşeyvermediler garanti belgelerini sorunca kuralkanın sitesine girip bi tana A4 çıkarıp verdi.benim sormak istediğim koskoca kuralkan türkçe kullanma klavuzu ve garanti belgesi göndermiyormu?
    3)son olarak orta sehpa ve koruma demirleri sonra geleceğisöylendi ve servis benden 20 lira benzin parası istedi.ikiletmedim verdim fakat bu aldığım 5. sıfır motosikletim ve hiçbir firma daha önce benden benzin parası istememişti garipsedim doğrusu başka servislerde de oldu mu bilmiyorum ve merak ediyorum
    şimdiden herkese cevapları için teşekkürle

Mopus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750x
    Öncelikle hayırlı olsun.
    1- Rodaj için 1000 km 6000, 7000 deviri geçmeden kullanmamı söylediler. Rodajın olmama durumu yok. Yüklenmemeni tavsiye ederim.
    2- Doğru avadanlığın altında bir kılavuz var sadece. Onun dışında yok ama Kuralkan sitesinden detaylı şekilde türkçe klavuza ulaşabilirsin. Garanti belgesi benimkinde de çıktı şeklinde fakat firmanın kaşe ve imazası var. Bir dosya içerisinde belge ve motosikletin geçerlilik belgesi gibi bir kaç kopyada vardı hatta.
    3-Evet Türkiye genelinde böyle bir durum var. Yani şehir ya da bayiye özel bir durum yok. Aldığımda 15 gün sonra dediler ama şuan ortalama 1 hafta sonra sehpa ve koruma demirinin gelmesi gerekiyor. Tabi bir kaç gün belki 1 hafta aksaması durumu olabilir bekleyip göreceğiz. Benzin parası olayı hoş olmamış. Esnaflık fukarası bir işletmeye denk gelmişsin. Demir at artık senin. Başka bir yetkili serviste devam edersin. 20 TL seni doğru servise yönlendirme konusunda sadakan olu vermiş Bende genç bir arkadaş motoru teslim ederken söylemesi gerekenleri aktardı ve gayet ölçülü şekilde abi anahtar kayıp dedi. Hoş o demese de zaten teslimat konusunda kayıtsız kalmayı düşünmüyordum. Senin ki biraz alenen olmuş Kazasız belasız sürüşler dilerim. Hayırlı uğurlu olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

Bu arada Yeni Pulsarların kuyruklarında 200 NS yerine NS 200 yazıyor dikkat ettiniz mi ? Anlam veremesem de dikkatimi çekti
    cntn bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    ns 200'e pulsar 150as rüzgar siperliği deneyen oldu mu, uyar mı sizce?

Motosikleti
    MONDİAL 150 MCX-HONDA CBR 250R-BAJAJ PULSAR 200 NS
    çok teşekkürler dediğiniz gibi başka servisler için vesile olacak sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

bu arada konya yada mersinin mut ilçesindeki servisler hakkında bilgisi olan yada bi önerisi olan varmıdır?

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhabalar bende aranıza yeni katıldım yaklasık 1 ay oluyor aldıgım 2000km oldu. Fiyatına gore gercekten guzel motor, zırıltılar ve lastikler haricinde yakın zamanda ilk fırsatta mc50 lastik dusunuyorum. Zırıltılar icinde on camı sokup heryere cift taraflı bant yaptım yinede olmadı simdi denge sensoru siparisi verdik bakalim degisince kesilecekmi kesilmezse iptal etmeyi dusunuyorum. Herkesin tekeri düz bassın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS

ÇILGIN PULSAR 200NS KULLANICILARI

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

video kanalından alıntıdır

(Published on Jan 26, 2015
    Bajaj Pulsar NS200 GPS Hız Testi - tanıtım videosuna ek olarak

2:30dk alet GPS 125km gösteriken hız paneli 140km gösteriyordu)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)