Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    kafa gfrenajından gelen sesi kestim beyler .

nasılmı ?

tur camını söktüm 6 cm lik vidayı bajaj logosunun üstünden aşağıya doğru attım . geri tur camını taktım . mis gibi oldu artık zırıldamıyor ses yapmıyor ve gözükmüyorda vida .tavsiye ederim .

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Akemre, Selçuk beyin dediği gibi zemin düz motor da düz ise normal, birazcık fazla ama sıkıntı yapmaz için rahat olsun.
    Koruma demirini servis gelecek diyorsa gelir, dışardan değil de burda yapılıp o şekil gönderim yapıyor olabilir orta ayaklığı. Ön cam 2016 modellerde şeffaf. Başka bir değişiklik varmı bilmiyorum, bugün on cam dikkatimi çekti.
    asuvara bunu beğendi.

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar iyi akşamlar.35000 Km dir 2yıllık 200NS kullanıcısı bir arkadaşın, motorumuzla ilgili tavsiyelrini yazdığı bir yazı okudum. Sizlerle de paylaşmak istedim.Selamlar.
    https://www.quora.com/What-all-can-I...ell-maintained
    Roshan Nair, 45K kms and running strong on a 3 year young mustard yellow P200NS
    10.5k Views • Roshan is a Most Viewed Writer in Bajaj Pulsar.
    Few things can be done to peep your P200NS well maintained.

Never rev the bike past 4k RPM for the 1st 1000 kms and 5k RPM for the next 1000kms(ie total 2000kms).
    Clean and Lube your bike's chain every 400/500 kms.
    Change Engine oil every 3K/4K kms
    With every Engine oil change, make sure that you are changing the Oil Filter too.
    Ditch the Bajaj standard oil and go for something like Motul 5100 SS or Motul 7100 FS, however make sure that it is 20W50, else you would void the Bajaj warranty.
    Change Air Filter every 5K kms.
    Change Chain Sprocket kit, Spark Plugs every 15K kms.
    Check/maintain the tyre pressure at 25PSI front and 28-30PSI rear.
    Clean the vehicle every week or according to your usage.
    Oil the moving parts, ie, footpegs, nuts and bolts.

These are the few things I follow with my 2year 1 month, 35,000 kms young mustard yellow P200NS
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar NS200
    Alıntı darkmooneyes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 modellerin ruhsattaki ilk muayene tarihlerini merak ettim yazarmısınız?
    Pazartesi plakaya gidiyorum. Haftasonu olunca beklemek zorunda kaldım. İlk fırsatta yazarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun aga...
    Çok teşekkürler.

Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a 2016 pulsar ns 200 aldım benım motorunda orta ayaklık ve koruma demırlerı eksık geldı 15 gün içinde gelcegını soyledı aldıgım bayı
    Bekliyoruz gelince yazarım ben buraya

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    200 lük motorların arasına yeni bir hintli kardeşimiz katılıyor

https://m.youtube.com/watch?v=K7LpaeUmJWU

Çift eksoz- kaliteli lastikler- ABS

Fiyat 9300

Haziran 2016 da gelebilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sürekli aynı şeyleri sorup durma alacaksan ya al yada alma 527 küsür sayfa açar okursun aklına yatarsın burda motoru yerden yere vursak yada övüp dursak ne değişicek bir önceki motorum sorunluydu memnun değildim şimdikinden önceki gibi arzalar yok gidişi vs memnunum ama tam olarak gene memnun sayılmam neden
    1 önceki motoruma göre titreşimi daha fazla
    2 terleme yağ kaçırma olayı var serviste bakımda çözeceğiz ama olsun çözülene kadar bu yönde fikrim
    3 ani hızlanmalarda kesik kesik gaz yeme olayı vardı bazende 124 134 km aralıgında kesiciye giriyorduki uzun zamandır bu sorunu yapmıyor en son 156 gördüm sorun olmadı
    4 stop etme olayı 2 motorumdada yoktu önceki resetliyordu sonuç olarak resetleme olarak stop etsede bilinen stop etme ile aynı değildi saat falan sıfırlıyordu
    5 firmanın satış politikasından asla memnun değilim sayelerinde 2 el de satamayacağız motoru
    şimdi bu motoru neye göre övelim yada övmeyelim ben kendimden pay biçim ben bu motoru uzun zaman oldu ne överim nede kotulerim gider alırsın sorun çıkmaz harika motor diye yazarsın gider alırsın sorun çıkar abiler hanı iyidi falan dersin ben bu vebalin altına girmem ama pulsarı baharat olan tarçına benzetiyorum uzun zamandır hem tatlı,hem acı

Yorumlarınızı daha da açıklayıcı şekilde anlatırsanız sevinirim

1 öncedeki motoruma diye titreşimi fazla demişsiniz çinliler gibi mi bu konuda bir kaç motor örnek verebilir misiniz?

2 yağ kaçırma ne derecede ne kadar yağ kaçırıyor?

3 kesik kesik gaz yeme olayını servise danıştınız mı?

4 stop etme olayından bahsetmişiniz kışın çok soğuk havalarda motor ısıtmadan stop ediyor muydu?

Cevaplarsanız sevinirim
    İyi forumlar

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    Selam herkese fuardayim şuan lastik bakıyorum sava mc32 375 diyorlar Michlean de 575 tl pilot street. Metzeller göremedim. Mc32 ler yeterli gelirmi yoksa paraya kıyıp pilot street mi alayım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam herkese fuardayim şuan lastik bakıyorum sava mc32 375 diyorlar Michlean de 575 tl pilot street. Metzeller göremedim. Mc32 ler yeterli gelirmi yoksa paraya kıyıp pilot street mi alayım
    Kusura bakma soruna cevap veremeyeceğim bilgim yok konuda

Senden bir ricam var

Tvs ye sorabilir misin 200 lük modeller ne zaman Türkiye ye gelecek diye

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Metzeler iyidir. Sağnak yağmurda yerde 3-4 santim su varken bile makasa girebiliyorum. Suda kızaklama asla yapmıyor. Michelin ıslak yolda çok sorun çıkarmasa da yeteri kadar dişli olmadığından yağmurda su kızaklaması yapacaktır. Sava mc32 dişli lastikse Michelin yerine onu al daha iyi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 lük motorların arasına yeni bir hintli kardeşimiz katılıyor

https://m.youtube.com/watch?v=K7LpaeUmJWU

Çift eksoz- kaliteli lastikler- ABS

Fiyat 9300

Haziran 2016 da gelebilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Yorumlarınızı daha da açıklayıcı şekilde anlatırsanız sevinirim

1 öncedeki motoruma diye titreşimi fazla demişsiniz çinliler gibi mi bu konuda bir kaç motor örnek verebilir misiniz?

2 yağ kaçırma ne derecede ne kadar yağ kaçırıyor?

3 kesik kesik gaz yeme olayını servise danıştınız mı?

4 stop etme olayından bahsetmişiniz kışın çok soğuk havalarda motor ısıtmadan stop ediyor muydu?

Cevaplarsanız sevinirim
    İyi forumlar
    1 titreşim yine aynı motor üzerinden konuştum pulsar 200 ns 2 aynı motor arasındaki fark olarak

2 yağ kaçırma contaların olduğu yerden var bakımda halledicez

3 kesik kesik gaz yeme olayını istanbulda sormadığım servis kalmadı ve hepsinden aldığım yanıt aaaa o da neee ilk defa duyduk kirli benzindir o dediler ( ilk motorumdaki arıza ile ilgilide birçok servis ilk defa duyduk demişti sanki ilk defa bana denk geliyormuş gibi )uzun zamandır yapmıyor ilk başlarda çok yapıyordu

4 stop etme olayı bende 2 motorda olmadı ne motor sogukken ne debriyajı cekince bende kendi tabirimle beyin resetlemesi oluyor ve hemen çalışmıyordu akü arzası diyorlar fakat birçok videoda göstergeye kod gelirken marş yapınca çalışıyordu bende hiç olmuyordu 5 dakka bekleyip çalıştırıyordum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 titreşim yine aynı motor üzerinden konuştum pulsar 200 ns 2 aynı motor arasındaki fark olarak

2 yağ kaçırma contaların olduğu yerden var bakımda halledicez

3 kesik kesik gaz yeme olayını istanbulda sormadığım servis kalmadı ve hepsinden aldığım yanıt aaaa o da neee ilk defa duyduk kirli benzindir o dediler ( ilk motorumdaki arıza ile ilgilide birçok servis ilk defa duyduk demişti sanki ilk defa bana denk geliyormuş gibi )uzun zamandır yapmıyor ilk başlarda çok yapıyordu

4 stop etme olayı bende 2 motorda olmadı ne motor sogukken ne debriyajı cekince bende kendi tabirimle beyin resetlemesi oluyor ve hemen çalışmıyordu akü arzası diyorlar fakat birçok videoda göstergeye kod gelirken marş yapınca çalışıyordu bende hiç olmuyordu 5 dakka bekleyip çalıştırıyordum

5 dk beklemek büyük eziyet servisiniz ilgilenmesi gerek

Kesik kesik gaz yeme olayı servisin ilgilenmemesi büyük bir ihmal

Yağ kaçırma olayı için dize şunu tavsiye edebilirim bende %100 işe yaradı
    Eski arabam şanzıman yağ kaçırıyordu yağın kaçırdığı yeri buldum şanzımanda
    Sonra gittim sıvı conta ve şanzıman yağı aldım ustaya durumu anlattım şurasını açıp sıvı contayı sürüp kapatıcaksın dedim tam 1 gün kuruması lazım sonra şanzıman yağını koydu
    Şanzıman hiç yağ kaçırmadı (benim şanzımanda kaçıran yer conta vida yeri değildi yan kapaktı
    O yüzden conta vida yerleri için kesin net konuşamam benim yüzey kapaktı %100 işe yaradı

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    Sordum haziranda gelecekmiş fuara getirmişler bi arada güzel duruyor yapılı bir motor olmuş egzostu biraz uzun geldi bana birde yağ ve hava sogutmalymis
    Lastik işinide metzeller lazertech alicam 550 tl yarın sipariş veriyorum
    matrix506xx bunu beğendi.

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Motoru aldigim gunden beri michelin ile kullaniyorum ve gecen gece izmirde saganak yagis vardi 3 saate yakin yagdi simdi ben aliagada calisiyorum izmir merkeze donerken bardaktan bosalircasina derler ya o sekilde yagiyordu yolu gormuyorum sisten allahtan vizor pinlocklu da oradan kurtardik neyse lastikler freneajda guven verdi durduk kalktik kazasiz belasiz geldik ama michelin 800 kusur fiyati var takma dahil sava kullanan herkes cok memnun kalkip rosso alan adam da bu ziftli parlak asfaltta sacmalik zaten.
    Bana kalirsa ilk sirada metzeller ikinci savayi dusun.
    Bu arada izmirde bulunan arkadaslarla zamanlari olursa yuz yuze de gorusmek isterim bu civarda olan pulsarcilar benmle irtibata gecerse memnun olurum.
    Hadi selametle...

Mopus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750x
    Forumu uzun zamandır takip ediyorum ve çarşamba günü itibariyle bende pulsarımı teslim aldım.2014te İlk parti sonrası 2. Partiyi bekleyip, teslimat sorunundan ötürü kaporamı alıp x max almıştım. X maximi satıp vitesli kullanmaya karar verip düşük cc olması dolayısıyla pulsarımı aldım. Daha evvel eş dost vasıtasıyla mahalle arasında manuel motor kullandığımdan pulsarı Kartal'dan Bostancı'ya getirmek biraz tedirgin etmişti beni. Manuel acemisi olmama rağmen oldukça rahat şekilde kazadan beladan uzak iş yerime geldim. (Arabamda manuel olduğu için prensibin de aynı olması, yalnızca el ve ayağın yer değiştirmesinden ötürü Muhtemelen) forumu takip etmemden ötürü kronik sorunlardan kısmende olsa haberdardım. Bayideki sorumluyada yeni modeldeki sıkıntıların durumunu sordum. 2016nın iyileştirildiğini, stop etme sorunu, selenin sertliği, lastiklerin yumuşaması ve akünün değişimiyle çözüldüğünü söyledi. Çok uzatmadan acemi gözüyle olan biteni söyleyeyim. Manuel'e yeni geçmeme rağmen çok keyif aldım. Vites geçişlerinde o acemi ayakla dahil sıkıntı yaşamadım. Gaz tepkisini beğendim ( ki rodaj da olduğu için 6000i geçmemem gerektiğini söylediler) fakat acemi debriyajı meselesinden ötürü kavşaklarda durup vitesi 1 E düşürüp tekrar kalkarken stop etme durumum oldu. Ardından marşa basıp 2. Kez tekrar stop edip gösterge gitti ve saat sıfırladı. Bunu durumu 3 kez yaşadım. Ama bunun dışında herhangi bi sorun yok diyebilirim. (Amatörce tabi) Fiyatına göre oldukça tatmin edici bi motor olduğunu düşünüyorum. Kullandıkça yaşayıp göreceğiz. Rabbim hepimizi kazadan beladan korusun inşallah.
    kdiner bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Sordum haziranda gelecekmiş fuara getirmişler bi arada güzel duruyor yapılı bir motor olmuş egzostu biraz uzun geldi bana birde yağ ve hava sogutmalymis
    Lastik işinide metzeller lazertech alicam 550 tl yarın sipariş veriyorum

türkiye ye abs li model gelecek diyorlar doğru mu?

siz olsaydınız apache 200 mü yoksa pulsar 200ns i mi tercih ederdiniz motor almamış olsaydınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

M.mahmudoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar forumda yeniyim konu açtım fakat admin kontrolünden sonra açılcakmış 1 gün civarı oldu açılmadı.. Şöyle söyliyim. Yaklaşım 5 6 bin tl civarı bütçem var rtr 150 ve ybr yi eledim yedek parça pahalı olduğu için cbf desek senelerdir aynı motor görünüş sıfır 4. Olaral pulsar çıktı işte fakat asıl konu ne yapmalıyım, SİZ OLSAYDINIZ SIFIR BAJAJ PULSAR 150NS Mİ ALIRDINIZ? YOKSA 2. El 200NS mi. Bir türlü karar veremiyorum hocam. NOT:yorumlarınız benim için çok önemli
    antilop_skul bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı M.mahmudoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar forumda yeniyim konu açtım fakat admin kontrolünden sonra açılcakmış 1 gün civarı oldu açılmadı.. Şöyle söyliyim. Yaklaşım 5 6 bin tl civarı bütçem var rtr 150 ve ybr yi eledim yedek parça pahalı olduğu için cbf desek senelerdir aynı motor görünüş sıfır 4. Olaral pulsar çıktı işte fakat asıl konu ne yapmalıyım, SİZ OLSAYDINIZ SIFIR BAJAJ PULSAR 150NS Mİ ALIRDINIZ? YOKSA 2. El 200NS mi. Bir türlü karar veremiyorum hocam. NOT:yorumlarınız benim için çok önemli
    bende senin gibi kararsızım bir de tvs apache nin 200 modeli geldi iyice kararsız kaldım bütçen yetiyorsa sıfır öneririm

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    2. el pulsar alsan 7500-8000 i bulacak tabi uyguna bulursanız az km li, sıfır 150ns alsanız yine 2. el aldığınız fiyata çıkacak, 2. eline alacağınız motoru servise gösterin veya güvenilir tanıdığınız varsa alabilirsinz. sonuçta sıfır olacağı için motor sizinle trafiğe çıkacaktır ve rodajını kendiniz yapacaksınız. 17 beygir az değil ne amaçla kullanacaksınız onu bilmiyorum ama işnizi görür, deneme şansınız varsa her iki motoru da deneyin ona göre bir nebze de olsa size fikir verir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Steker yapıştırmalarım, jantlara da fosforlu şerit döşedim bakalım daha ne kaldı yapacağım.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

05.03.2016 cumartesi günü Kadıköy Bay-Moto da 20000km bakımına gireceğim, teferruatlı bir bakım olacak, 06.03.2016 Pazar günü Oktay Motorun yeni showrum açılışı var herkes davetlidir.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bence pulsar 200 al bende satıyorum topcase siz 7500 e veririm canta demiri gidon yükseltme koltuklar jel tur camı elcik koruma vs var siyah 15500 lerde falan . motor güzel 2015 model .
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Arkadaşlar konuşulduysa kusura bakmayın ama ben rastlayamadım. Malum 2016 model pulsar 200 ns ler çıktı. inceleyebilen oldu mu. 2014 den 2015 geçerken yanılmıyorsam sele konforu biraz iyileştirilmiş bi de orta sehpa eklenmişti sanırım. 2016 larda da bu gibi değişiklikler var mı yoksa 2015 modellerin aynısı mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)