Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Ümit Bey, edremitte oturduğunuzu görüyorum Ör: edremitte bir burger king e gittiniz personel size 10 dk içinde hazır siparişiniz dedi ve 1 saat bekletti sizde şikayetinizi yazdığınızda karşınıza, kardeşim istanbuldaki burger king çok iyi hizmet veriyor yanlış burger king e gitmişsin diye açıklama yapan birini görseniz ne kadar ciddi alırsınız ? Lütfen benim yazdıklarımı bir daha okuyun ve kendi yazdığınız cevaplarla karşılaştırın. sanırım mesaj sayınızı yükseltmeye çalışıyorsunuz böyle bir amacınız varsa özelden mesaj atın sizin yazdıklarınızı dikkate almayalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Demir.H adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümit Bey, edremitte oturduğunuzu görüyorum Ör: edremitte bir burger king e gittiniz personel size 10 dk içinde hazır siparişiniz dedi ve 1 saat bekletti sizde şikayetinizi yazdığınızda karşınıza, kardeşim istanbuldaki burger king çok iyi hizmet veriyor yanlış burger king e gitmişsin diye açıklama yapan birini görseniz ne kadar ciddi alırsınız ? Lütfen benim yazdıklarımı bir daha okuyun ve kendi yazdığınız cevaplarla karşılaştırın. sanırım mesaj sayınızı yükseltmeye çalışıyorsunuz böyle bir amacınız varsa özelden mesaj atın sizin yazdıklarınızı dikkate almayalım.
    Evet motosiklet ile yiyeceği kıyaslayanı da görmüş olduk bu sayede

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Demir.H adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığın motoru hamburgerle karşılaştırmayı başardığın için sana bir şey söyleyemem artık! Büyük firma olan Yamahanın MT07-MT09 başlığına göz gezdir istersen, insanlar motor bulabilmek için köşe kapmaca oynuyor... Bende sana en güzel tavsiyeyi yaptım, tavsiyemi beğenmedin bekle o zaman...
    Ben 9 Haziranda kapora verdim, Temmuz ortasında teslimat. Alırken araştırdım Çanakkale de vardı hazır, rengi beğenmedim bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet motosiklet ile yiyeceği kıyaslayanı da görmüş olduk bu sayede
    Çok şükür...
    (1 msj daha yükselttim sayıyı)
    enescanatar bunu beğendi.
    Efeler Diyarı EDREMİT

Alıntı Ümit IŞIK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığın motoru hamburgerle karşılaştırmayı başardığın için sana bir şey söyleyemem artık! Büyük firma olan Yamahanın MT07-MT09 başlığına göz gezdir istersen, insanlar motor bulabilmek için köşe kapmaca oynuyor... Bende sana en güzel tavsiyeyi yaptım, tavsiyemi beğenmedin bekle o zaman...
    Ben 9 Haziranda kapora verdim, Temmuz ortasında teslimat. Alırken araştırdım Çanakkale de vardı hazır, rengi beğenmedim bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Çok şükür...
    (1 msj daha yükselttim sayıyı)
    arkadaşlar ben Bajaj firmasına ait bir personelin bana vermiş olduğu sözü ve bu sözü tutmayışını, sözü neden tutmadığını açıklıyamamasını anlatmaya çalışıyorum. kalkıp bana yok efendim başka bayiye gitseydin diyosunuz sanki ahmet abinin tamirhanesindeki adamdan bahsediyoruz. bayi bana bir söz veriyor ve verdiği sözü tutmuyorsa şikayet etmeyelim mi ?

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Uzun zamandır bu forumu okuyorum, yazı yazmamı gerektirecek hiç bi durum olmadı ancak Demir beyin durumunu görünce üye olup bir şeyler yazmak istedim. Ben de Demir bey gibi kaporamı 1 mayısta verdim. Bayi benden kapora istemedi ancak ben kapora verelim işi resmiyete dökelim dedim. İlk önce düşük bir ihtimal de olsa 15 mayısa gelebilir o da olmazsa 6 haziranda motor hazır dediler. Ama durum sizin de bildiğiniz gibi ilk olarak 15 haziran oldu sonrasında ise 26 haziran... Ekrem beyin yazılarından çıkardığım sonuç ise "26 hazirana da yetişemicek 20 temmuza psikolojinizi hazırlayın" oldu. Ki belirtmeden geçmek Ekrem beye haksızlık olur kendisi bu motoru halen beklememin yegane sebebidir. Kendisinin biz tüketicilere olan sabrını görünce e biraz da ben sabır edeyim ne olacak diyorum. Ancaaak;

Bu motor şubat ayında fuara gelmedi mi? Fuarda görücüye çıkan bi motora talebin ne kadar olduğunu kestirememek ve temmuz ayının sonuna asıl partinin sarkması ithalatçı firmanın hazırlıksızlığının bir göstergesidir. Kuralkanın hataları bu kadar barizken hatayı kendinizde arayın demek kraldan çok kralcılıktır.

Benim gibi bir çok kişinin olduğuna eminim. Ve bayi konusuna gelirsek açıkçası ben bayinin bi hatası olduğunu düşünmüyorum çünkü adamlar motor satacak ve para kazanıcak.
    turkish39 ve che guevara bunu beğendiler.

Değerli Demir.h; 3 mayıs tarihinde vermiş olduğunuz kapora ile ilgili hala ürünü alamayışınız kabul edilebilir değil. Bu arkadaşlarımızın büyük çoğunluğu haziran ayı içinde ürünü teslim aldılar. Lütfen bana detaylı bilgiyi ekrem_ata@kuralkan.com.tr mail adresinden ulaştırır mısınız?

Değerli arkadaşlar; teslim tarihleri ile ilgili açıklamayı yapmıştım ama tekrar ihtiyaç var görünüyor.

1. Haziran ayında sevk edilmesi planlanan bir parti üç defa sevkiyat tarihi değişerek temmuz ilk haftasına kaydı.
    2. Temmuz ayında ilk hafta, üçüncü ve dördüncü haftalarda olmak üzere toplam 3 sevkiyatımız olacak.

Bazı arkadaşlarımız niçin geç kalındı sorusunu haklı olarak soruyorlar. Gerekli kararı verdiğiniz anda ürünün buraya gelişi 3 ncü ayı buluyor. Bu 3sevkiyatımız inşallah ihtiyaçları büyük ölçüde giderecek. Ama sonrasında Ağustos ayında da devam edecek.

Gerçekten büyük teveccüh gösterildi. Halen devam ediyor. Teşekkür ederiz. Öngörülerin bayağı ötesinde bir teveccüh oldu. Gecikmenin başka hiç bir sebebi yoktur. İnanmanızı isterim. Bazı noktalarda kapora verip (Demir.h arkadaşımızda olduğu gibi) uzun süreli beklemeler olduğunu az da olsa duydum. Ancak bu denli beklemeyi ilk defa duyuyorum. Detayını inşallah arkadaşımdan öğrenmek istiyorum.

Selam ve saygılarımı sunuyorum...
    turkish39, Pashapache, hector15 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Arkadaşlar şu anda İstanbul içinde elinde motor olan bayii var mı ?

Ayrıca kredi kartına taksit seçenegi sunan ve vade farkı almayan var mıdır?

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı Fevzi T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandýr bu forumu okuyorum, yazý yazmamý gerektirecek hiç bi durum olmadý ancak Demir beyin durumunu görünce üye olup bir þeyler yazmak istedim. Ben de Demir bey gibi kaporamý 1 mayýsta verdim. Bayi benden kapora istemedi ancak ben kapora verelim iþi resmiyete dökelim dedim. Ýlk önce düþük bir ihtimal de olsa 15 mayýsa gelebilir o da olmazsa 6 haziranda motor hazýr dediler. Ama durum sizin de bildiðiniz gibi ilk olarak 15 haziran oldu sonrasýnda ise 26 haziran... Ekrem beyin yazýlarýndan çýkardýðým sonuç ise "26 hazirana da yetiþemicek 20 temmuza psikolojinizi hazýrlayýn" oldu. Ki belirtmeden geçmek Ekrem beye haksýzlýk olur kendisi bu motoru halen beklememin yegane sebebidir. Kendisinin biz tüketicilere olan sabrýný görünce e biraz da ben sabýr edeyim ne olacak diyorum. Ancaaak;

Bu motor þubat ayýnda fuara gelmedi mi? Fuarda görücüye çýkan bi motora talebin ne kadar olduðunu kestirememek ve temmuz ayýnýn sonuna asýl partinin sarkmasý ithalatçý firmanýn hazýrlýksýzlýðýn 3;n bir göstergesidir. Kuralkanýn hatalarý bu kadar barizken hatayý kendinizde arayýn demek kraldan çok kralcýlýktýr.

Benim gibi bir çok kiþinin olduðuna eminim. Ve bayi konusuna gelirsek açýkçasý ben bayinin bi hatasý olduðunu düþünmüyorum çünkü adamlar motor satacak ve para kazanýcak.
    Arkadaşlar bayii dediği tarihte motoru getirmiyorsa alın kapora nizi elinde pulsar olan bir bayiye gidin. Ben ilk bakım için ben 175 km ötedeki servise gideceğim inşallah. Ilk bakımda yapılanlar vs detaylı fotolari ile atacağım.

Bekleyen arkadaşlar emin olun bu paraya alacaginiz en iyi motor. Performans ve yakıt konusunda çok iyi. S.içi ( 20 km/h ort ve günlük 2 km civarı yapmama rağmen ) Cbr 250 nin 100 km de 4 lt nin altına düşmediği koşulda 3.6 lt gördü. Bakın arkadaşlar s.disi değil s.içi. Zaten s.dışı 100 km de 2.5 lt yaktığını söylemiştim.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    ne pulsarmış arkadaş yaw kaç aydır :D Kışa alıcam bende siyah, bulursam gemi gelirse batmazsa falan
    dyavol-77 ve ekrem ata bunu beğendiler.

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar far ampulünü değiştiren oldu mu? Ne tür ampul var motorda?
    Kısa farın yetersiz olduğundan bahsedilmişti sanırım.

Biraz sabirli olmak lazim. Burdaki bayinin ustasida sozlerinde duramadiklari icin mahcup.
    Su topcase isini halledicem insallah motor bi elime gecsin, olculeri aldiktan sonra imalata geceriz insallah

Motosikleti
    Pulsar 200 Ns
    Bende kaporayı 18 mayıs da verdim ...Gelen sevkiyaatta bayi getireceği motor sayısını ve renklerini ayarlayamadığından dolayı neredeyse tartışma çıkacaktı ...ve daha fazla uzatmayıp bir kenara çekildim kaporayı ilk benım vermeme rağmen .. Ve haziran sonunda gelecek dediler anladığım kadarıyla o 6 temmuz gibi gelecek eğer 6 temmuzda da gelmezse üzülerekte olsa başka bir motor alacağım param hazır ama motor yok bu durum insanı gerçekten üzüyor ve yavas yavas o motora karşı bir tepki oluşuyr insanın içinde... Dediğim gibi ekrem bey için ekrem beyin beyfendiliği yardımseverliği için bu zamana kadar beklesemde bu zamandan sonra daha fazla beklesemde ne olacağını kestiremiyrum...hepinize iyi sürüşler dilerim...

Motosikleti
    YAMAHA FZ6
    ben ilk bkımı yaptırdım titreşim hissedilir derecede düştü kullanacağınız yağın tam sentetik olmasına dikkat edin şuan motorum 1500 km oldu hafta sonları çok itinalı olarak yakıtı ölçmek için geziye çıkıyorum yaklaşık 300 km yol yapıyorum ortalama 130 km hızla 100 km de 4 lt yakıyor ilerleyen zamanlarda 3 lt ye düşeceğine inanıyorum koltuk ilk zamanlarda biraz sertti ama şimdi baya bi yumuşadı arkadaşlar şuan tereddütte olan yüzlerce arkadaşlarımız var bu motor nasıldır acaba diye kullanan arkadaşlar lütfen abartmadan gerçek neyse onu paylaşalım kuralkan holding benim babamın şirketi değilyani taraf tutmam inanın ben bu pulsarı test etmeden aldım ve doğru karar verdim bu emsalde 200cc bir motorda böyle bir güç ivmelenme görmedim düzde tam 152 km hızı gördüm bu yeterde artar bile bu motoru bize getirenlerden ALLAH razı olsun düşünen arkadaşlar gözü kapalı tereddüt etmeden alın tadını çıkartın ALLAH kaza bela vermesin
    Sokollu ve Pashapache bunu beğendiler.

Yeni motorla o hizlara cikmak ne kadar dogru acaba. Servis konusu icin, turkiyede isini iyi yapan usta ve doktor bulmak gercekten zor. Bu tamamen ustanin kendisiyle alakali. Kimi usta gelenekcidir ustasindan gorduguyle kalir,kimi ustada her gun kendine biseyler kadar. Bazi konularda insiyatif gerektirir buda usta sana guven verdiyse icin rahat olur vermezse rahatsiz olursun.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Saatte 130 km hızla giderken 100 km'de 4 litrenin altına düşmesi pek olası değil.

4 litreden 3 litreye dusmez bence en fazla 3.6 olur zannimca
    fiyakalim bunu beğendi.

bunda eleştirilecek birşey yok ki :D merak saldım. araştırdım. birini fiyatından birini de test edemediğimden ve kazayı da görünce ve aynı zamanda honda bayiinde çalışan arkadaşın tavsiyesi üzerine motor almaktan vaz geçtim. bunu da sizinle paylaşmamda eleştirilecek bi husus olduğunu düşünmüyorum. yaptığınız yorumu beğenenleri de enteresan insan sınıfına koyuyorum. kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

şu konuşma tarzına bak. yaşın kaç "10" mu "11 mi" o yaştaki bebeklerin konuşma tarzı çünkü bu. insanların kararlarına saygı duyma yerine açık arayıp kötülemeye gitmekten başka bir işe yaradığınız yok. bu sözüm sadece insanları eleştirmeye yer arayan kişilere. hak anm, error88(adı gibi) error biri. birde gokhan(10 yaş) bu tür kişiler. her insan yorum yapabilir. heveslenebilir. araştırabilir. sonucunda da karar değiştirebilir. ben ne bi marka kötülemesi yaptım. ne de bir insana hakaret vari veya eleştirisel yorum yaptım. ama siz gibilere diyecek başka da söz bulamıyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet tehlikeli evet.Ama sadece iki tekerlekli hizli bir tasirlt olmasindan degil..Motisiklet ispanyada italyada 1 tehlikeliyse bizde 9 tehlike neden mi? Tamamen gorgusuz yurdum otomobil ve ticari arac kullanicilari yuzunden.Bu adamlar onune kirar, seni bir vasita ve can olarak gormez,hatta icten ice bir nefret besler motosiklet kullananlara.

Aslinda bakildiginda kalibresi en yuksek en bilincli surucu kitlesi motirculardir.Benim tanidigim en kaliteli adamlar da motorculardir.Para kazandiginda kendine pahali bi araba alan on tane adamin 9 u motosiklete ocu ve carptiginda bonus kazanacak nesne olarak bakar.

Ozeti bu ulkede motosiklet tehlikelidir cunku CEHALET trafigimizin tam ortasindadir.En cok ölümlü kazaya sebep olan suruculerde bu ulkede yasarlar.Kabak lastiklerle yola cikarlar , bakimsiz araclarla gazlarlar sonrada motorculara laf soylerler..

Butun bunlari goze alan adam gercek motorcudur.Ama ilk motordan sonra tivbe edip birakan orani en az onda dokuzdur.Azinlik yillarca motor kullanmaya devam eder.Yillarca trafikte tecrubelerini pekistirir ogrenir , dikkatli hareket eder ucuz kahramanlik yapmaz..

Motisikleti fizik kurallariyla butunlesik bir arac olarak gorup, bu isin teknigine,ruhuna,kurallarina saygi duyarsan motosiklette sana saygi duyar..O zaman tehlike azalir ama hicbir zaman bir otomobil kadar guvenli degildir..

Hicbir gercek motorcu tehlikeli diye motorundan vazgecmez.Daha guvenli nasil kullanabilirim sorularinin yanitini hep arar ve prof egitim alir yine motorundan vazgecmez..

Motosiklet tutkusu cok cok ozrl birseydir..Bagimliliktir kokay birakilamaz , insan ruhunu guzellestirir ,hosgoruyu arttirir , hayati daha guclu ve keyifli kilar..

Motosiklet tehlikeli dusunenler icin tehlikelidir.Sevenleri icin dunyanin en muhtesem aracidir...
    işte olması gereken yorum türü de budur. güzel yazın için teşekkür ederim.

Motosikleti
    YAMAHA FZ6
    130 km hızla gidersen tabiki 3 lt ye düşmez 3 lt yakması için sabit 60 km hızı geçmemek lazım arkadaşım bunun farkındayım ben sadece 130km hızla 100 km de 4 lt yaktığını belirtmiştim

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı fiyakalim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130 km hızla gidersen tabiki 3 lt ye düşmez 3 lt yakması için sabit 60 km hızı geçmemek lazım arkadaşım bunun farkındayım ben sadece 130km hızla 100 km de 4 lt yaktığını belirtmiştim
    Farkında olduğun şey hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu sorgulama hakkı doğduğunu düşündüm. 3lt/100 km değerini yakalaman için 60 km/h hızda gitmen gerektiğini kim söyledi? Ya da böyle bir deneyimin mi var? Yani saatte 60 km hızla gidip 100km de 3 lt benzin mi yaktırdın motora?

Slm herkese inşallah zam gelmez ben almadan euroydu dolardı kitlicekler gibime geliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)