Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebelrider67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu başlık da bayağı canlanmış arkadaşlar hepinize önümüzdeki sezonda keyifli sürüşler dilerim tekeriniz düz bassın ve burayı biraz fotoğraflayın özlem duyuyoruz motora :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı rebelrider67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlık da bayağı canlanmış arkadaşlar hepinize önümüzdeki sezonda keyifli sürüşler dilerim tekeriniz düz bassın ve burayı biraz fotoğraflayın özlem duyuyoruz motora :D
    Bir tane benden gelsin o zaman

nemesis-83 bunu beğendi.

rebelrider67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vaaoovvv Etkileyici :D
    shadowmaster bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3
    QUOTE=shadowmaster;3597650]Aynaların görüşünden ilk aldığım günden beri rahatsızdım. Yüksek bütçeli ve şık bir aynaya bütçe ayırana kadar, uzatma parçası ile problemimi şimdilik çözdüm. İnternet üzerinden sipariş verilen uzatma parçalarının çifti 55 TL, bizim ayna dişlisi 8mm olduğu için bir çift de 10mm'den 8mm'ye adaptör aldım, Bauhaus'tan da denizcilik ürünleri reyonundan paslanmaz vida / somun ve pul ilavesiyle montajı tamamladım. Artık baktığımda omuzumu görmüyorum
    Uzatma aparatı için facebook link : https://www.facebook.com/Aynauzatma?ref=ts&fref=ts
    10mm-8mm adaptör için link : http://www.hudsonderi.com/?kategori-1784-ayna-uzatmasi-adaptor-ve-kelepce
    https://imageshack.com/i/pdxaD6XQj
    https://imageshack.com/i/id9cYrs0j[/QUOTE]

Hocam merhaba,
    Uzatma aparatinin universal olanindan mi aldınız? Bir de adaptör için +8+10 olanı alacağız herhalde? Aynaların açısı cok kötü kazaya kurban gitmeden görüşümü duzeltmeliyim.
    Saygilar.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Bunlarda benden..
    Çantaları yenilemişdim geçen cumartesi günü feyzioğlundan,güzel oldu.eskileride depoya kaldırdım.merak edenlere söylim,kapasite olaarak eski çantaları komple alıyor (1 tane olarak) ve ayrıcada yerde kalıyor baya.

resimde depomun sol kısmındaki beyaz atmış boyayı görebilirsiniz,kullandığım dizliğin marifeti oldu bu sıkıntı o yüzden boyanacak komple.
    shadowmaster ve polo34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı fangelus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba,
    Uzatma aparatinin universal olanindan mi aldınız? Bir de adaptör için +8+10 olanı alacağız herhalde? Aynaların açısı cok kötü kazaya kurban gitmeden görüşümü duzeltmeliyim.
    Saygilar.
    fangelus ;
    Aparatlar için 8-10mm seçimi yok tek tip zaten. Yukarı gelen tarafı iç diş açılmış durumda ve 10mm, motora yakın montajlanan tarafında ise 10mm vida geçecek yuva var. Ancak gelen vida kısa kalıyor. Bu durumda 2 seçenek var montaj için ;
    a) Eğer orjinal aynaları kullanacaksanız onların dişleri 8mm. Bu nedenle 10mm-8mm adaptör ile vidalanıyor. Vidalama yaparken ve sonrasında ayar yapmak için dişleri de uzun geldiğinden ben önce bir somun taktım sonra adaptöre vidaladım. Bu somun montaj sırasında çapraz eksen açısını ayarlayıp sıkmaya da yarıyor ayrıca,
    b) Ayna da değişecek ise satın alınan yeni aynayı 10mm olarak alırsanız doğrudan adaptöre vidalanacaktır.
    Her iki seçenekte de adaptörü gidona bağlamak için pakette gelen türde ama daha uzun somunlu yeni bir vida almak gerekecek. Ben estetik dursun diye ucu kubbe şeklinde kapalı somun aldım. Her somunun altında ya da üstünde ise mukavemeti arttırmak için bir de pul taktım.

Yalnızca vida ve somunları mutlaka galvaniz ya da paslanmaz çekik almanızı tavsiye ederim. Büyük yapı marketlerin denizcilik malzemesi satan reyonlarında mevcut. 2 vida, 2 kapalı, 2 açık somun ve 2 pul 2,5-3 TL tutacaktır.

BlackGhost ;
    Çantalar şık durmuş gerçekten. Ayrıca derisinin sert olması sarkmayı engelliyor ki bu estetik olarak benim için problem. Boş olan çantayı genelde gazete kağıdı ile dolduruyorum düzgün dursun diye Bir de kilitli olsalar keşke...

Benim çantalar da bir de yansıtıcı bant var 3M'den almıştım. Motoru simsiyah sevenler hoşlanmıyor ama gece görünümü için faydalı buluyorum, bir de siyah/kırmızı kombinasyonunu seviyorum galiba

Bu arada ben de ana farın yanına takılacak yan far siparişlerimi verdim. Parça bir gelsin de montajı düşüneceğiz artık.

Motosikleti
    benim çantalar 2 tip kilit sistemli,biri 2 adet olan kayış sisteminin altında bulunan kelepçeler diğeride orta kısımda bulunan anahtarlı sistem.
    kayışlar orjinal çantadaki gibi bağlama yönetmli değil,kayış altı tokalar var onları çıkartıp takıyorsun pratik oluyor.ayrıca çantanın açılır kısımın her iki tarafında cırtlar var buda sağlamlığı ve doygunluğu sağlıyor.

sis farını benim verdiğim üründenmi aldın? merak ediyorum bende,şu fairingi montajlayayım ondan sonra sis farı olayına odaklanacağım.

yansıtıcılarda sadece çantalara yerleştirdiğin kaba olmuş,bence plaka çerçevesine böyle bir çalışma yapsan daha hoş dururdu.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim çantalar 2 tip kilit sistemli,biri 2 adet olan kayış sisteminin altında bulunan kelepçeler diğeride orta kısımda bulunan anahtarlı sistem.
    kayışlar orjinal çantadaki gibi bağlama yönetmli değil,kayış altı tokalar var onları çıkartıp takıyorsun pratik oluyor.ayrıca çantanın açılır kısımın her iki tarafında cırtlar var buda sağlamlığı ve doygunluğu sağlıyor.

sis farını benim verdiğim üründenmi aldın? merak ediyorum bende,şu fairingi montajlayayım ondan sonra sis farı olayına odaklanacağım.

yansıtıcılarda sadece çantalara yerleştirdiğin kaba olmuş,bence plaka çerçevesine böyle bir çalışma yapsan daha hoş dururdu.
    Evet ben de baktım Feyizoğlu'ndan kilit varmış haklısın. Bende de bir armode el çantası var oradan biliyorum o gizli kilit sistemini oldukça pratik bir çözüm oluyor.

Sis farını senin gönderdiğin linkten ama kromaj sipariş verdim. Ayrı bir anahtara mı bağlatsam yoksa kısalarla sürekli yansa mı henüz karar veremedim. Sonuçta aydınlatma için yüksek performaslı olmayacak zaten. Hem estetik görünüm hem de gündüz dışarıdan, karşıdan fark edilmek amaçlı düşündüm yan farları. Koruma demirimde zaten LED sis farı var, onlar gece canavar gibi full karanlık yollarda. İki devreliydi aynı zamanda çakar da oluyordu ama ben tek devreli bağlattım çakar yasak diye.

Çantaları Haziran-Temmuz gibi değişeceğim zaten, şimdilik kalsın böyle, artık önceliğim lastik değişiminde.

Plaka çevresi benim de aklıma geldi açıkçası. Bira ara söküp yapıştıracağım. Hatta beyaz yapmayı düşünüyorum yalnızca gece parlasın diye.

Motosikleti
    benim ciddi anlamda siyah takıntım olduğu için vede bizim makinelerin geneli itibari ilede siyah mat yapısından ötürü o sis farı sistemini örnek vermiştim.kromaj bizim makineye pek gitmiyor,ancak egsoz sistemini ve gidonu kromaj yaparsan bir şeye benzemeye başlar (sisi de dahil)

bence sis far ayarını ayrı yaptır,aküden yersin sonra.gece için tek kademe far ve sis güzel gider hepsini bir bağlama bence.

bende mayısı bekliyorum artık,herşey bir arada olacak dediğim gibi,motor bakımı+gelecek olan parça montajları+lastikler.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Evet haklısın siyah konusunda. Demir siyah geliyor zaten. Gidonu kromaj yapmam böyle seviyorum motoru. Sonrasında eğer krom görünümden rahatsız olursam tıpkı ana far gibi önde bir çerçeve bırakıp arkasını mat siyah boyayacağım. Planım böyle, kromajı boyamak kolay (zemin plastik çünkü) ama siyahı kromaj yapamazdım.

Bağlantı konusunda haklısın, 3 kademeli bir anahtar taktırırım, 1.konumda ön yan farlar, ikinci konumda korumadaki LED farlar da yanar. Gerçi ben gündüz de olsa yeni gelecek farları sürekli açık kullanmayı düşünüyorum.

Umarım parçaların teslimatı yetişir, ben bir de gidon saati sipariş ettim aynı siteden. Ayrı bir siteden de stop/fren lambası için LED çakar aldım, yalnızca frenlemede çakar yapıyor.

Bu arada benim 500 bakım yapıldı. Isınınca 3000 devir meselesi rölanti ayarının gevşemesinden olmuş, tekrar yaptılar düzeldi. Yağımı kendim götürdüm ve Motul 5100 - 15W-50 MA2 yağ koydum motora. Sesinde ve vites geçişlerinde ciddi bir rahatlama oldu. Periyodik bakım tablosunda benzin, hava ve yağ filtresi değişimleri yazılmamış. Sanırım onlara kendimiz tecrübeyle karar vereceğiz.

Bir de ben motoru mecburen eğimli bir zeminde ve yan sehpada bırakıyorum. Yan sehpanın altına monte edilen bir papuç vardır enduro modellerde, uygun bir fiyata bulursam ondan takmayı düşünüyorum daha geniş bir yüzey olsun diye.
    nemesis-83 ve nouma bunu beğendiler.

Motosikleti
    ali expressde ngenelde 15-20 günde teslimatlar ulaşıyor.

eğilimli yerlerde yan sehpa altına o papuçlardan ancak praktiker gibi yapı marketlerden uygun bir parça bakarak taktırabilirsin.olmassa ayak kısmına lastik şambrel gibi bir parçayı ısıtıp monteleyebilirsin.

ben 500kmde yapılan rodaj servisinde castrol yağ değiştirmişler,motul güzel bir yağ ama castrol yağda da ben şuan bir sıkıntı görmedim.

sadece birkaç gündür bazen 1den 2 ye yada 2den 3e vitesi çekerken boşa düşme sıkıntısı vardı,ustama sordum debriyajı tatlı çektiğin zamanlarda yaşabilirsin demişdi,buda olabilir ben son zamanlarda debriyajı tam çekili kullanmamaya başladım,onun etkisi olabilir.Bunun haricinde yağ değişiminden sonra vede yeni ngk buji değişimi ile çok harika performans aldım motordan.

tek sıkıntım lastikler,yani güvenemiyorsun yolda giderken basmaya yada viraj dönmeye..heleki hava yağışlı ise daha boktan bir durum var.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    ...yeni ngk buji değişimi ile çok harika performans aldım motordan.

tek sıkıntım lastikler,yani güvenemiyorsun yolda giderken basmaya yada viraj dönmeye..heleki hava yağışlı ise daha boktan bir durum var.
    2000 bakıma gidince ben de değişeyim bujiyi NGK ile o zaman. Lastikler en büyük falsosu zaten, sorma ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Birkaç siteye ve Buz Motor'a da baktım ama Michelin bulamadım. Avon ve Pirelli alternatifleri de var ama çift bulunmayanları eklemedim.
    Alternatifleri ekleyelim göz önünde bulunsun :

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    metzeler lastiklerde aynı boyut olmasına rağmen tt yazan modellerde farklı fiyat var, tt neyi ifade ediyor acaba ne farkı var?

Motosikleti
    metzelderi biliyorum ama çok övmüyorlar,michlen bekliyorum bakalım 1 ay içinde değişim yapacağım bir aksilik olmassa.
    TT olayını bende bilmiyorum araştırmak lazım ama yinede michlen daha iyidir.

Çok tatlı olmuş motor ama birkaç şey eksik kalmış gibi duruyor
    Arkadaşlar ayrıca motoru almadım kredi kartı limitimi bekliyorum tahmini bu hafta alıyorum inş.
    https://www.facebook.com/groups/436968956351190/ Facebook da bir grup buldum tayvanlılar galiba dillerinden hiç bir şey anlamasam da keeway'in superlight200 modeli için açılmış belki çeviri ile bir çok konuda neler konuştuklarını anlayabiliyorsunuz.
    Lastik konusuna gelince arka lastik ebatında enini 130 yerine 140 150 alırsak zincir değmesi gibi problemler yaşanır mı? Çünkü lastiğe göre de el yapımı çamurluk yapacağım ön lastiği de 120 yapmayı planlıyorum zaten hep planlıyorum hayırlısıyla bir alabilsek..

Motosikleti
    ebat değişince sıkıntı oluyor o yüzden orjinalinden gitmek her zaman daha faydalı.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metzeler lastiklerde aynı boyut olmasına rağmen tt yazan modellerde farklı fiyat var, tt neyi ifade ediyor acaba ne farkı var?
    İnternette TT için iç lastikli açıklaması var ama modelin özel başka bir kodu da olabilir ?
    TT: Tube-Type

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Bugün elime ulaşan LED'li stop/çakar fren ampulünü de taktım motora. Neden mi taktım ?
    Pazar günü Bostancı ışıklarda son anda yola atlayan bir yaya yüzünden ışıklarda durdum. Aslında durur durmaz ara şeride geçerim arkayı sağlama almak için. Ancak yaya yüzünden bunu yapamadım. Arkamdaki salak bana bindirmek üzereyken yana doğru kırıp kurtuldum. Herşey anlık gelişti tabii, inip ne yaptığını sorduğumda fren yaptığını fark etmedim dedi. Etmeyen yine etmeyecek ama en azından artı bir uyarıdır diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

nemesis-83 bunu beğendi.

Motosikleti
    çakar güzel ama polis muhabetinden biraz tırsıyorum ne yalan söylim,yoksa güzel bişey.

lastiklerden henüz haber gelmedi banada,bekliyorum.

bu arada aynalar için adaptör siparişini geçtim bende,lazım olacak çünkü onlarda.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    çakar güzel ama polis muhabetinden biraz tırsıyorum ne yalan söylim,yoksa güzel bişey.

lastiklerden henüz haber gelmedi banada,bekliyorum.

bu arada aynalar için adaptör siparişini geçtim bende,lazım olacak çünkü onlarda.
    Stoplarda da karışacaklarını düşünmüyorum açıkçası, ayrıca orjinal ampulü de yanımda taşıyacağım, bir problem çıkarsa değiştirmek üzere.
    Lastikler gelince aldığın yeri yazarsın, dediğim gibi benim ilk yapmam gereken lastik değişmek.
    Adaptörlerin hayırlı olsun Diş yuvası açılan köşelere dikkat et, son perdah kılavuz geçilmediği için çapak kalabiliyor ve çok güzel batıyor

Motosikleti
    benim ürünler gemiye kargolanmış artık 15 güne bekliyorum.
    adaptörlerde pazartesi filan elimde olur.yeni aldığım dikizlerde kullanacağım bunları,şimdi ekstra olarak dönüştürücü almama gerek yok,dikizler 10mm olarak geliyor zaten.

lastik durumunu paylaşıcam merak etmeyin,bizim bu lastikler artık özel tip lastiklermidir nedir piyasasıda yok pek ilginç bir şekilde.takipte kalacağız artık.

bu arada çakarı nerede aldın? yani çevirme muhabetinden sıkıntı olmassa alabilirim bende.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)