Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Kuba CR1 Supersport

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Teşekkürler MotorcuKrdş.

Sanayide kaportacıya götürdüm. Çantanın dilinden çarşıdaki anahtarcı anlamadı, sanayideki kaportacı abimiz anladı; arabaların kaputuyla aynı mekanizma olduğundan olsa gerek. Kapaktaki kanca kısmını vidasından ayarladı, mesafesini, güzelce kapanıyor şimdi kapak.

Tekrar sıkıştırma usulüyle taktık çantayı. Sağlam oldu gibi. Arada da kontrol ediyorum bi oynama var mı diye.

Çanta oldukça rahat. Ama motosikletin dengesini bozabileceğini dikkate almak gerekiyor; çünkü ağır şeyler konursa ağırlık merkezi değişiyor falan ...

Ruhsat için sana tavsiyem, şu bele bağlanan küçük çantalar var, kemerli, fermuarlı, elips şeklinde hafif cep gibi. Arkaya selenin üstüne boynuzlardan geçirip onu kullanabilirsin. Bende bir bezden kırmızısı var, içine zinciri, asma kilidini ve şu basmalı fren diski kilidini koyuyordum.

Sadece ruhsat içinse, böyle bir çanta işini görür. İnternette "fermuarlı bel çantası" diye arattırınca çıkan görsellerden bakabilirsin.

Kasklar güzelmiş bu arada, kırmızısı ve siyahı motosikletin renkleriyle uyumlu. MT'ler güzeldir, bende de yeşil Chiftan modeli var; Motolife'dan aldıydım.

Motosikletine koruma demirleri taktırmanı öneririm. Yelken tiplerden. Arka ayaklıkları da sanayide kaynakla sabitlet, kapanmasınlar. Yan yattığında koruma topuzu gibi iş görüyor.

Hayırlı sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorcuKrdeş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250R 2012
    Yorumun için teşekkürler. dedigin çanta güzel duruyor ruhsatın yanına cüzdan koyarım en fazla.
    Koruma demirini sordum 55 tl dediler ben sanıyide çalışıyom komşuya kaynattırım bu ay sonu alıcam inş.
    Birde bilgisi olan varsa 2 sorunla karşılaştım 1.si Motor benzini varken yolda giderken benzin bitmiş gibi istop edip kalıyor. aşagıdaki benzin vanasının hortumunu çıkartıp takınca düzeliyor nedeni ne olabilir acaba.
    Diyer sorunum ise benim uzun farlar yanmıyor patlamış sanırım kısa çalışıyor teknik bilgim fazla yoktur. Antalyadaki kuba servislerini pek sevmiyorum kendi motorcuma bakım yaptırmayı düşünüyorum acaba garantiden çıkma gibi bir durum söz konusu olabilirmi.

Alıntı MotorcuKrdeş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumun için teşekkürler. dedigin çanta güzel duruyor ruhsatın yanına cüzdan koyarım en fazla.
    Koruma demirini sordum 55 tl dediler ben sanıyide çalışıyom komşuya kaynattırım bu ay sonu alıcam inş.
    Birde bilgisi olan varsa 2 sorunla karşılaştım 1.si Motor benzini varken yolda giderken benzin bitmiş gibi istop edip kalıyor. aşagıdaki benzin vanasının hortumunu çıkartıp takınca düzeliyor nedeni ne olabilir acaba.
    Diyer sorunum ise benim uzun farlar yanmıyor patlamış sanırım kısa çalışıyor teknik bilgim fazla yoktur. Antalyadaki kuba servislerini pek sevmiyorum kendi motorcuma bakım yaptırmayı düşünüyorum acaba garantiden çıkma gibi bir durum söz konusu olabilirmi.
    Kaskların çok güzel duruyor. Koruma demirine çok demmeişler bence taktırmalısın taktırdıktan sonrada bir iki görsel paylaşırsan sevinirim

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Çok estetik bir motor CR-1. Bir iki foto atın lütfen arkadaşlar.

Motosikleti
    Honda Cbr 250R 2012

başka fotograf yok bir dakine komple çekip atıyım.
    motoco bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Bu Motosiklete siyah renk daha bi yakışıyor bence Kasklarda harbi şekil duruyor.Tekerine taş değmesin.

Motosikleti
    Honda Cbr 250R 2012
    Teşekkürler sizinde. ben siyahla yeşil arasında çok gidip geldim nasip buymuş. Ama gerşekten çok güzel motor kullandıkca ısınıyorum.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Kaliteli parçalar kullanılmış çin'linin bi üst segmenti gibi o yüzden tüm kullanıcıları beğeniyor.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Tank rezerveye geçiyordur; ondandır.

Yakıt musluğunu normalden rezerveye çevirmelisin. Hortumlarla falan oynamana gerek yok, başkaca bir sorun değilse eğer ...

Benzin aldığınızda yakıt musluğunu yine normale geri çevirmeyi unutmayın. Bir tür "uyarı" sistemi işte; yakıt bitmek üzere, git benzin al diyen ...

Rezervede bırakırsanız yakıt musluğunu, bu sefer benzinin tamamı bitinceye kadar gidersiniz ama, bitince de kalakalırsınız.

Servislere gelince; ben Antalya ilhan motordan aldıydım; oradaki halil ustayla hala görüşürüm ara ara. Kafama takılan şeyleri sorarım. Periyodik bakımlarını Nazilli'de Kalender Motor'da ve Isparta'da Sevil Motor'da yaptırdım, yaptırıyorum; yetkili servisler.

Hepsi de çok iyi Kuba servislerin.

Motosikleti aldıktan sonra bir daha motosikletle Antalya'ya gitmedim. Denk gelecek olsa, Antalya ilhan motor'a da tekrardan servis bakımını yaptırırdım. Hem Halil ustayla da sohbet ederdim. İyi çocuk.

Tavsiye ederim.

Garanti kapsamı dışına çıkmaya gelince; periyodik bakımlarını yetkili serviste yaptırmalısın; bilgisayara işliyorlar; düzenli olarak yağ değişimini falan... Bunu yaptırmazsan garantiden çıkar diye biliyorum.

Ama ara bakımlarını, zincir yağlamaydı vs., kendin yapabilirsin elbette... Farlar falan yanmıyorsa garantiden değişmesi lazım aslında...

İyi sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

İlave not: Evet, 5 bin altı segmentte alınabilecek en iyi motosikletlerden; üst segment bir çinli diyebiliriz Motoru falan Brazil. Youtube'da bir yerlerde denk geldiydim, aynı motoru CR1 olarak başka ülkerde de görmek mümkün; Kuba CR1 yerine, başka bir xyzisim CR1 şeklinde ... Dünyaya satıyorlar ... Sadece Türkiye piyasası için tasarlanmış, özel yaptırılmış değil, anladığım kadarıyla. Bu, kalite açısından güven veriyor doğrusu!

Motosikleti
    Honda Cbr 250R 2012
    Yag ve zincir bakımını kendi servisimde yaptırdım. bayramdan sonrada kuba servisine komple bakıma götürüyüm o zaman hem servisi görmüş olurum hemde garanti olayına bir netlik gelmiş olur. Artık motor istop etmiyor. benzin göstergesini 2 dişten aşagı düşürmüyorum o yüzdendir sanırım. Fara gelincede kısa farlarımda sıkıntı yok fakat uzunlar motor çalıştıkdan 5-10 sn sonra yanıyor. Bazen yanmıyor. Patlamak üzere sanırım. Böyle ufak tefek sorunları göz önüne alarak aldım saten. Benim için fazla sorun teşkil etmiyor.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tank rezerveye geçiyordur; ondandır.

Yakıt musluğunu normalden rezerveye çevirmelisin. Hortumlarla falan oynamana gerek yok, başkaca bir sorun değilse eğer ...

Benzin aldığınızda yakıt musluğunu yine normale geri çevirmeyi unutmayın. Bir tür "uyarı" sistemi işte; yakıt bitmek üzere, git benzin al diyen ...

Rezervede bırakırsanız yakıt musluğunu, bu sefer benzinin tamamı bitinceye kadar gidersiniz ama, bitince de kalakalırsınız.

Servislere gelince; ben Antalya ilhan motordan aldıydım; oradaki halil ustayla hala görüşürüm ara ara. Kafama takılan şeyleri sorarım. Periyodik bakımlarını Nazilli'de Kalender Motor'da ve Isparta'da Sevil Motor'da yaptırdım, yaptırıyorum; yetkili servisler.

Hepsi de çok iyi Kuba servislerin.

Motosikleti aldıktan sonra bir daha motosikletle Antalya'ya gitmedim. Denk gelecek olsa, Antalya ilhan motor'a da tekrardan servis bakımını yaptırırdım. Hem Halil ustayla da sohbet ederdim. İyi çocuk.

Tavsiye ederim.

Garanti kapsamı dışına çıkmaya gelince; periyodik bakımlarını yetkili serviste yaptırmalısın; bilgisayara işliyorlar; düzenli olarak yağ değişimini falan... Bunu yaptırmazsan garantiden çıkar diye biliyorum.

Ama ara bakımlarını, zincir yağlamaydı vs., kendin yapabilirsin elbette... Farlar falan yanmıyorsa garantiden değişmesi lazım aslında...

İyi sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

İlave not: Evet, 5 bin altı segmentte alınabilecek en iyi motosikletlerden; üst segment bir çinli diyebiliriz Motoru falan Brazil. Youtube'da bir yerlerde denk geldiydim, aynı motoru CR1 olarak başka ülkerde de görmek mümkün; Kuba CR1 yerine, başka bir xyzisim CR1 şeklinde ... Dünyaya satıyorlar ... Sadece Türkiye piyasası için tasarlanmış, özel yaptırılmış değil, anladığım kadarıyla. Bu, kalite açısından güven veriyor doğrusu!
    Kuba motorun ülkemizde böyle kaliteli modeller üretmesi gurur verici. Bazı kesimler beğenmese de bence birçok modeli Çinli'nin üst segmentinde yer alıyor bir Japon kalitesi tabi beklenemez ama parça kalitesi ve sağlamlık olarak ben beğeniyorum inş önümüzdeki yıllarda daha kaliteli motorlar ile yanımızda olurlar.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Depo grenajı çok güzel kuba'da en çok beğendiğim tasarım modeli bu

Motosikleti
    Honda Cbr 250R 2012
    Öncelikle merhaba.
    Motoruma dün bakım yaptırdım. kubanın servisi hakkında bir kaç söylenti vardı motorları hor kullanıyorlar bir yagını deyiştirip fazla fiyat geçiriyorlar gibi vs. yorumlar vardı. Benimde servise karşı bir ön yargım oluşmuştu bunu kırmak için Antalya kuba ilhan motor servisine 3000 bakımını yaptırdım. Sonuç olarak 70 tl bakım ücreti aldılar işciligi ve davranışları çok güzel dedikleri gibi deildi.

not: Normalde bakım 2000kmde yapılıyormuş ben motoru aldıgımda 2500kmde idi. şuan 3400de 1500km kadar geçmiş.

Bakım olayıda böyle oldu. Motorumdan memnunum Geçen pazar 150km yol yaptım bana güven verdi ALLAH nazardan saklasın. İnşşalah bayramdada antalya konya arası gidip gelicem 650 km. gidiş geliş. Ondan sonra detaylı incelemesini videosu çekicem.

Öncelikle merhaba.
    Motoruma dün bakım yaptırdım. kubanın servisi hakkında bir kaç söylenti vardı motorları hor kullanıyorlar bir yagını deyiştirip fazla fiyat geçiriyorlar gibi vs. yorumlar vardı. Benimde servise karşı bir ön yargım oluşmuştu bunu kırmak için Antalya kuba ilhan motor servisine 3000 bakımını yaptırdım. Sonuç olarak 70 tl bakım ücreti aldılar işciligi ve davranışları çok güzel dedikleri gibi deildi.

not: Normalde bakım 2000kmde yapılıyormuş ben motoru aldıgımda 2500kmde idi. şuan 3400de 1500km kadar geçmiş.

Bakım olayıda böyle oldu. Motorumdan memnunum Geçen pazar 150km yol yaptım bana güven verdi ALLAH nazardan saklasın. İnşşalah bayramdada antalya konya arası gidip gelicem 650 km. gidiş geliş. Ondan sonra detaylı incelemesini videosu çekicem.
    Kuba servisi kötü değil kardeş bazı insanlarımız insanca davranmayı bilmiyor bir bayi kötü diye her platformda kuba servisleri ilgilenmiyor diyor bulunduğum şehirde 7 8 tane kuba yetkili servisi var biri bozuk diye hepsini kötüleyemem. Bakımları ne olur ne olmaz zamanında yap motoru ne zamandan beridir kullanıyorsun

Motosikleti
    Honda Cbr 250R 2012
    Servis konusudunda haklısın bunu anlamış oldum.
    Motoru alalı 3-4 hafta oldu 2500kmde aldım şuan 3500 e gelıyor 1 ayda 1000km yol yapmışım. yeni olunca insan inesi geliyor şuraya buraya hevesimi alamadım daha :D

eserist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    Merhabalar arkadaşlar,
    Ben motosikletimi nisan ayında almıştım, sürekli şehiriçinde kullanıyordum. Dün ilk defa 100 km. uzun yol yaptım. Boyum 183, 82 kiloyum, 95 km hızla gayet stabil yol yapılıyor. 110 km hıza kadar çıktım, biraz daha giderdi. Oturuş olarak sele çok rahat değildi ama ben daha çok rahatsız olacağımı düşünüyordum, düşündüğüm kadar rahatsız değildi. Rahatsız edici titreşim hissetmedim ama bu ilk motosikletim olduğu için bir kıyaslama yapamıyorum.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı eserist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar,
    Ben motosikletimi nisan ayında almıştım, sürekli şehiriçinde kullanıyordum. Dün ilk defa 100 km. uzun yol yaptım. Boyum 183, 82 kiloyum, 95 km hızla gayet stabil yol yapılıyor. 110 km hıza kadar çıktım, biraz daha giderdi. Oturuş olarak sele çok rahat değildi ama ben daha çok rahatsız olacağımı düşünüyordum, düşündüğüm kadar rahatsız değildi. Rahatsız edici titreşim hissetmedim ama bu ilk motosikletim olduğu için bir kıyaslama yapamıyorum.
    http://imagizer.imageshack.us/v2/800...921/ahyK7Q.jpg
    Sele için bir döşemeciye git rahat bir pozisyona getirirler. Motosiklet kötü bir marka ve model deil uzun süre kullanabileceğin bir alet bakımlarını zamanında yaptır yeter.

Servis konusudunda haklısın bunu anlamış oldum.
    Motoru alalı 3-4 hafta oldu 2500kmde aldım şuan 3500 e gelıyor 1 ayda 1000km yol yapmışım. yeni olunca insan inesi geliyor şuraya buraya hevesimi alamadım daha :D
    Bakımlarını unutma dostum yanlış hatırlamıyorum 4000 bakımı vardı :S onları takip et sıkıntı yaşama

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Arka çantanın bağlantılarını arada kontrol et. Cıvatalar gevşiyor. Yuvarlanıp gelmesin.

Cırt da attırdım, tekrardan iyice sıkıştırdıktan sonra...

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka çantanın bağlantılarını arada kontrol et. Cıvatalar gevşiyor. Yuvarlanıp gelmesin.

Cırt da attırdım, tekrardan iyice sıkıştırdıktan sonra...
    Kubazaki güzel benzetme olmuş
    GezeGeze bunu beğendi.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)