Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    2 gün önce 55 e doldu genelde 50 ile doluyor.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Aynen benimkide öyle depo kapasiteleri aynı

SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı omer_loopus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar;

motorun plakalığını sökmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.sağına soluna baktım civata alyan vs hiçbirşey yok.değişik puntalamışlar gibi.zarar vermeden nasıl sökebilirim.plakasız kullanıyorum zaten hiçbirşey takmicam.satarken tekrar takılabilirmi?teşekkürler
    Orjinal plakalık ise grenajlar sökülerek işlem yapılıyor ve öyle çok basit değil elin yatkın değilse ki malzemesi olmayan birisin hiç girme 30-40 Tl ye söküp takıyorlar sonrasında katlanabilir takacaksan sinyallere kadar işlem var

Motosikleti
    Yamaha MT-07 2016
    Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durumu farkettiğimde km 8000 idi. Şu an 12500 fakat iyi ya da kötü yönde bir değişiklik yok. Zincir gerginlik ayarı ile bir alakası olamaz; yalpanın nedeni sanırım zincirin kırbaçlama etkisi ile dişlinin biraz şekil değiştirmesi olabilir.
    Ben daha bi detaylı baktım, motor çalışmıyorken boşa alıp yavaşça çevirdiğimde benzer bir yapla hareketi daha az olmak üzere fren diskinde de var gibi geldi, tekeri yavasca cevirirken balataya belli noktalarda temas edip sürtme sesi yaparken belli noktalarda yapmıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Başar Dimez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha bi detaylı baktım, motor çalışmıyorken boşa alıp yavaşça çevirdiğimde benzer bir yapla hareketi daha az olmak üzere fren diskinde de var gibi geldi, tekeri yavasca cevirirken balataya belli noktalarda temas edip sürtme sesi yaparken belli noktalarda yapmıyor
    Tekeri boşta elle hızlıca çevirdikten sonra teker 2-3 tur dönüp duruyorsa normaldir.

Örnegin yarış amaçlı motosikletlerde diskin ısınmadan dolayi atması sonucu balataya sürtmesini engelleyip sürtünme kuvvetini azaltması için yüzer disk (floating rotor) kullanılır.
    Mt 7'de ise ön diskler yarı yüzer disktir. (Semi floating rotor) Arka disk ise sabit disktir.

Eğer teker boşta bir kaç tur dönüp sonra duruyorsa diskte önemli bir atma yoktur. Ama ilk sürtündügü yerde zınk diye duruyorsa bu olmaması gereken bir durumdur.

teşekkürler hiç girmeyelim o işe o zaman

Motosikleti
    Yamaha MT-07 2016
    Tekeri boşta elle hızlıca çevirdikten sonra teker 2-3 tur dönüp duruyorsa normaldir.

Örnegin yarış amaçlı motosikletlerde diskin ısınmadan dolayi atması sonucu balataya sürtmesini engelleyip sürtünme kuvvetini azaltması için yüzer disk (floating rotor) kullanılır.
    Mt 7'de ise ön diskler yarı yüzer disktir. (Semi floating rotor) Arka disk ise sabit disktir.

Eğer teker boşta bir kaç tur dönüp sonra duruyorsa diskte önemli bir atma yoktur. Ama ilk sürtündügü yerde zınk diye duruyorsa bu olmaması gereken bir durumdur.
    Oyle tekerde frenleme etkisi yapacak gibi degil sadece temas ediyor belirli noktalarda, tekerlegin merkezlemesine dair bir probleme işaret olabilir mi diye yazmıştım, fazlasıyla takık haldeyim sanırım bu dişlideki yalpa olayına (:

Sizi de çok darladım farkındayım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Oyle tekerde frenleme etkisi yapacak gibi degil sadece temas ediyor belirli noktalarda, tekerlegin merkezlemesine dair bir probleme işaret olabilir mi diye yazmıştım, fazlasıyla takık haldeyim sanırım bu dişlideki yalpa olayına (:

Estağfurullah burasının amacı bilgi alış verişi
    Fazla kafaya takma derim keyifle sür, bir sorun olursa nasılsa hallolur.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 2016
    Estağfurullah burasının amacı bilgi alış verişi
    Fazla kafaya takma derim keyifle sür, bir sorun olursa nasılsa hallolur.
    Aynen dogrusu o tabi (:, teşekkürler tekrar
    tinerci bunu beğendi.

tranquiltr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 naked
    Arkadaşlar far ampulum yandı ama ne alacağımı bilmiyorum. Öneride bulunabilecek var mı?

Merhabalar
    Önerebileceğiniz (kullanıp da memnun kaldığınız) sağlam,yolda giderken telefonu düşürmeyecek,su geçirmez bir telefon tutacağı var mıdır?

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    En güzel telefon tutacağı montun iç cebidir.
    Çalsa da ötse de dikkatini dağıtamaz.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artçı için tutacak demir yokmu bizim motorlara.
    Tutamaç falanmı adı nedir bilemedim de.

SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı tutaçağı diye geçiyor İnternette bulabilirsin
    mrt20 bunu beğendi.

Motosikleti
    Café Racer
    2016 modelleri hangi lastik ile geliyor? 🤔

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:44 ----------

BATTLAX BT-023 R Bridgestone imiş.
    Nasıldır bu lastik?

Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://tr.aliexpress.com/item/MT-07-FZ-07-CNC-Rear-Passenger-Seat-Hand-Bar-Rail-for-Yamaha-MT07-FZ07-MT/32628803703.html?spm=2114.010208.3.1.K96wfj&ws_ab_ test=searchweb201556_0,searchweb201602_4_10056_100 37_10055_10049_10017_405_404_407_10033_10032_10040 ,searchweb201603_1&btsid=ee452c4f-4f03-4517-b843-bc4c4365f9e0
    mrt20 bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arka disli standda cevirirken yalpa gosterebilir. Korkmadan once zincire bakmak gerek. Lastigi cevirirken zincir gerginligi bazi noktalarda gergin, bazi noktalarda gevsek ise bu yalpa arka disli yamulmus demektir (sicak havada soguk sudan gecmek, veya tam tersi ya da arka disliye gelen bir darbe vs). Bunun disinda hic bir problem ifade etmez.

Motosikleti
    MT-07
    Selamlar, motorumun rödajını tamamlamak üzeryim (900 km). Memnuniyetsizlikten değil ancak istanbul trafiğinde (malum) farkedilebilir hale gelmek için ve tabiki sesini de sevdiğimden dolayı akropoviç titanium modelini satın almayı planlıyorum. Hazır bakıma sokacakken değişimi de yaptırtırım diye düşünmüştüm. Kafamdaki sorular,

1. 2 çeşit akropoviç titanium modeli gördüm birisinde alıştığımız "akropoviç" sticker'ı varken diğerinde egsoz üzerine kazınmış "akropoviç for mt-07" yazıyor. Bu farkın sebebi nedir? (üretim yeri-zamanı?? orjnallik?)

2. fiyat olarak ucuz bir ürün değil, sizce bu ürünü almaya değer mi?

bundan çok ayrı olarak kasko yaptırmayı da planlıyorum, hangisini önerirsiniz? (fiyat-içerik vs.)

ek olarak hangi benzini önerirsiniz? (şimdiye kadar katkılı shell kullandım)..

yorumlarınız benim için çok değerlidir, şimdiden teşekkürler..

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzini hep shellden aldım. Nitro'dan.
    Şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım.

arkadaşlar selamlar . bizim motorlara uyumlu katlanır plakalık varmı bildiğiniz satan diğerlerine göre yeri ufak. universallerin sabitleme yeri çok geniş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler