Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Alıntı zanyoscar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadasim.Ayni kaderi paylasiyoruz ben de 10 gun kadar sehir disindaydim daha dun 10 gun aradan sonra ilk kez motoruma bindim.Ayni durumu bend e farkettim. Boyle arka lastik kayiyo gibi sanki yagliymis gibi.yani on teker ve arka teker arasi bi dengesizlik var gibi.Gittim lastiklerin basincini olctum biraz dusmus. Arka 33e dusmus on 30'a dusmus. Tekrar yukselttim normal seviyelere ama dengesizlik problemi degismedi ve kafama acayip takildi neden olabilir diye.Bir cozum bulabilirsen ya da sebebini ogrenebilirsen lutfen beni de bilgilendir.Servise bile goturmeyi dusunuyorum kafama cok takildi.
    arkadaşlar motorlarınız kac km de

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    Alıntı nisa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    174...yüzyetmişdört
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı memoli07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda başka yerde yokki garanti kapsamı mecbur gidicez..
    manavgata git erdem motor var 70 km

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

ben ilk bakıma 214 lira verdim yıkama yaglama icinde 114 lirası motul yag 50 filtre 50 işcilik 50 lira filtre pahalı farkındayım ama servisimden memnunum
    memoli07 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizce buyuk motorla baslamak tamamen kisinin yetenegi, trafik tecrubesi?? ve kendine hakim olabilmesi ya, bunlar kisiye nasil yardim edecek eskaza panik fren yapilmasi gerektiginde, ya da virajda kendini soktugu kotu durumdan kurtarmasi icin viraj icinde fren yapmasi gerektiginde ya da daha fazla yatirmasi gerektiginde, ozellikle virajlarda gaz kontrolunu cok iyi yapmasi gerektiginde?

CSS de de egitim alsaniz, Rossiden de egitim alsaniz bunlari uygulamak icin zamana ve tecrubeye ihtiyaciniz var, oyle olmasaydi Rossi gibi adamlar direk binlik kategorisinde yarisa baslardi oyle degil mi? Egitim her zaman icin yararli ama ben kimseye su kadar egitim aldigin takdirde gidip de 70-80 beygirlik bir aletle de baslayabilirsin demem arkadaslar, bence siz de demeyin, insanlarin kafasindaki fikri belki degistiremezsiniz ama en azindan uyardim diyebilirsiniz. Ayrica belki siz cok yetenekli ve de cabuk ogrendiginiz icin kaza yapmadiniz bu zamana kadar ama bu tavsiye verdiginiz kisinin de sizin kadar iyi olacagi veya kaza yapmayacagi anlamina gelmiyor. Nacizane fikirlerim boyledir.

Bülent bey,zahmet edip uzun uzun yazmışsınız ve çok açıklayıcı bilgiler vermişsiniz. Teşekkür ederim. Viraj içinde fren yapmak gerektiğinde dozajlaması sıkıntılı dandirik frenleri olan,lastiği ne olduğu belirsiz,amortisörü kıytırık motorla yere yapışma riski daha fazladır diye düşünüyorum her ne kadar sizin kadar tecrübe sahibi olmasam da.

Ben sadece kendi kısa motosiklet hikayemi anlattım ve fikrimi belirtim.Eğitmen ya da söyledikleri ders niteliğinde olacak biri değilim ki birileri benim sözümle hareket etsin. Kararı verecek olan da,sonuçlarına katlanacak olan da kişinin kendisi. Eğitmen olsaydım ben de onlar gibi bas bas bağırırdım 125 le başlayın diye.Çünkü eğitimde esas olan her çömezi aynı görmek,bomboş turşu fıçısı yerine koymak ve emeklemeyi öğretmektir.Güvenli olan yol budur çünkü kimsenin alnında yazmaz neyi ne kadar yapabileceği.Eğitmenlerin böyle sorumlulukları uymaları gereken kuralları vardır ve doğal olarak diyemez kimseye benim dediklerimi.

Önemli ve riskli kısmı gaz dozajlamasını doğru yapabilmek bence sizin de belirttiğiniz gibi.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Selam Arkadasim.Ayni kaderi paylasiyoruz ben de 10 gun kadar sehir disindaydim daha dun 10 gun aradan sonra ilk kez motoruma bindim.Ayni durumu bend e farkettim. Boyle arka lastik kayiyo gibi sanki yagliymis gibi.yani on teker ve arka teker arasi bi dengesizlik var gibi.Gittim lastiklerin basincini olctum biraz dusmus. Arka 33e dusmus on 30'a dusmus. Tekrar yukselttim normal seviyelere ama dengesizlik problemi degismedi ve kafama acayip takildi neden olabilir diye.Bir cozum bulabilirsen ya da sebebini ogrenebilirsen lutfen beni de bilgilendir.Servise bile goturmeyi dusunuyorum kafama cok takildi.
    dostum selam.

dediğin gibi benim lastikler bayağı inmişti. ön 28 di 33 yaptım arka 30 gibi olmuştu 36 yaptım. bir de dün 50 km kadar yol yaptım dengesizlik kayboldu. sanırım bizim sitenin önünde yol yapımı olduğu için arka lastiğe mıcır toz toprak yapışmıştı. kullandıkça temizlendi. yalnız nedense tuna servis lastikleri bakımda az şişirmiş. kitapçıktaki 33-36 psi a getirince denge ve performans çok daha iyi oldu. ufaktan yakıt durumuna bile etki edebilir (fazla iyimser beklenti oldu galiba).

bir de dün akşam kadıköy starbucksın önünde mat gri mt-07 nin tam yanına koydum motoru ama ben gidene kadar sahibi gelmedi. bayağı temiz makineydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

1850 km. ama bir sorun yokmuş. lastikler inmiş hallettim.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

frknyvz17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07 ABS RACE BLUE
    Arkadaslar motorumla istanbul'dan canakkale biga'ya geldim 1 haftalik tatilimin son gunu seyir halindeyken elektrik kesildi koltuk altindan beyaz dumanlar cikmaya basladi tam viraj aliyordum motor hakimiyetini kaybettim ve dustum motor blogu kirildi yag bosaldi direksiyon ve sol taraftaki hemen hemen tum plastik aksam kullanilamaz halde.Hastaneden ciktiktan sonra yamaha turkiyeyi arayip durumu anlattim ertesi gun istanbuldan biga'ya arac gonderip motoru aldilar inceleyeceklermis 2 gun oldu beklemedeyim bu tarz bi durumla karsilasan varmi?
    dyavol-77, xismailaydin ve ulubatlı bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı frknyvz17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motorumla istanbul'dan canakkale biga'ya geldim 1 haftalik tatilimin son gunu seyir halindeyken elektrik kesildi koltuk altindan beyaz dumanlar cikmaya basladi tam viraj aliyordum motor hakimiyetini kaybettim ve dustum motor blogu kirildi yag bosaldi direksiyon ve sol taraftaki hemen hemen tum plastik aksam kullanilamaz halde.Hastaneden ciktiktan sonra yamaha turkiyeyi arayip durumu anlattim ertesi gun istanbuldan biga'ya arac gonderip motoru aldilar inceleyeceklermis 2 gun oldu beklemedeyim bu tarz bi durumla karsilasan varmi?
    Çok geçmiş olsun.Bir çırpıda yazmışsınız ama ben bir yerden sonra bir kaç kez duraklayarak ve baştan alarak okuyabildim. Neler gelmiş başınıza..Korku filmi gibi. Gelişmeleri merakla bekliyoruz.Şanslısınız ki sizde ciddi bir durum yok anladığım kadarıyla..

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Çok geçmiş olsun

sağlık durumunuz iyiye gider bi an önce inşallah

ilk defa böyle bir durum okudum mt 7 ile ilgili

Motosikleti
    2014 honda cbr600rr c-abs
    çok geçmiş olsun...

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    @zanyoscar ve @copycat , arkadaslar bu kayma dediginiz seyi tam anlayamadim. Yattiginizda kaydirma gibi mi yoksa gazi actiginizda pati gibi bi seymi ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

@frknyvz17 arkadasim cok buyuk gecmis olsun. Allah acil sifalar versin. Pek kendi durumundan bahsetmemissin ama insallah sende bir hasar yoktur.
    Mesajini okuyunca haydaaa bu da ne yaaa diyerekten bir kac kere okudum.
    Cok korkutucu bir tablo anlatmissin.
    Tekrar cok buyuk gecmis olsun diyorum. Gelismeler hakkinda buzi bilgilendirmeni rica ediyorum.

zanyoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2300 km.bugun biraz daha surdum hafif duzelmis gibiydi ama yine de tedirgin edio

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @zanyoscar ve @copycat , arkadaslar bu kayma dediginiz seyi tam anlayamadim. Yattiginizda kaydirma gibi mi yoksa gazi actiginizda pati gibi bi seymi ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

@frknyvz17 arkadasim cok buyuk gecmis olsun. Allah acil sifalar versin. Pek kendi durumundan bahsetmemissin ama insallah sende bir hasar yoktur.
    Mesajini okuyunca haydaaa bu da ne yaaa diyerekten bir kac kere okudum.
    Cok korkutucu bir tablo anlatmissin.
    Tekrar cok buyuk gecmis olsun diyorum. Gelismeler hakkinda buzi bilgilendirmeni rica ediyorum.
    Bu dedigim kayma olayi hem gaz acinca hem de hafif bi viraja girince farkediliyor.ben de anlayamadim onceden boyle olmazdi.Bir de soyle bir durum var en uyuz oldugum.Basinc olcer almistim bi tane hep bagajimda durur. Lastiklere nezaman benzincide hava bassam ardindan hemen basinc olcerle kontrol ederim ayni rakami gosteriyormu diye. Benim muhtemelen suanda arka 35 on ise 32 civari.Ondan kanaklanabilecegini dusunmuyorum cunki tatile cikmadan once de bu hava basincinin eksik oldugu zamanlar olmustu ama hic boyle kayma durumuyla karsilasmadim.Bu ilk kez basima geliyor.Bu gun de bi 30 km kadar surdum hafif bi dengesizlik var ama dunku kadar yoktu.Galiba lastiklerle alakali.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

Bu arada benzincilerde ne zaman hava bassam,basinc olcerle ayrica kontrol ettigimde hep eksik gosteriyor.Yani benzincideki pompayi 36ya ayarlayip havayi basiyorum.Ardindan basinc olcerle havayi olctugumde 35 ya da 34,5 cikiyor. Heralde benzincideki pompada normalden biraz daha fazla ayarlamak lazim tam tutturmak icin

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Elektrik tesisatında extra olarak alarm,sis farı, 12v tlf şarj adaptörü vb. gibi varmıydı???? Eğer var ise bunlar da sebep olmuş olabilir...Bu arada büyük geçmiş olsun!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

2300 km.bugun biraz daha surdum hafif duzelmis gibiydi ama yine de tedirgin edio

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Bu dedigim kayma olayi hem gaz acinca hem de hafif bi viraja girince farkediliyor.ben de anlayamadim onceden boyle olmazdi.Bir de soyle bir durum var en uyuz oldugum.Basinc olcer almistim bi tane hep bagajimda durur. Lastiklere nezaman benzincide hava bassam ardindan hemen basinc olcerle kontrol ederim ayni rakami gosteriyormu diye. Benim muhtemelen suanda arka 35 on ise 32 civari.Ondan kanaklanabilecegini dusunmuyorum cunki tatile cikmadan once de bu hava basincinin eksik oldugu zamanlar olmustu ama hic boyle kayma durumuyla karsilasmadim.Bu ilk kez basima geliyor.Bu gun de bi 30 km kadar surdum hafif bi dengesizlik var ama dunku kadar yoktu.Galiba lastiklerle alakali.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

Bu arada benzincilerde ne zaman hava bassam,basinc olcerle ayrica kontrol ettigimde hep eksik gosteriyor.Yani benzincideki pompayi 36ya ayarlayip havayi basiyorum.Ardindan basinc olcerle havayi olctugumde 35 ya da 34,5 cikiyor. Heralde benzincideki pompada normalden biraz daha fazla ayarlamak lazim tam tutturmak icin
    MT-07NİN fabrika lastik ölçüleri 120-70-zr 17 & 180-50-zr 17 mi?
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    MT-07
    Arka lastik 180/55/17.Benzincilerdeki hava saatlerinin kalibrasyonu bozuktur. En azından çok büyük kısmı bozuktur diyeyim. Çünkü bu cihazların belirli aralıklarla ayarlanması gerekir ve tahmin edebileceğiniz gibi bu ayarlama hiçbir zaman yapılmaz. 33 ayarladığınızı sandığınız lastik doğru bir saatle ölçüldüğünde 25 ya da 40 çıkabilir Takım taklavatı düzgün kalite bir lastikçide adam akıllı bir hava saatiyle ayarlayın ve lastikler soğukken ayarlayın.Lastiğin ısınmamış olması önemli..

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    çok geçmiş olsun arkadasım sende bi sıkıntı yoktur inş motorunda en kısa zamanda hallolur inş

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ukiran35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi izmotomu dedi?
    Sakın haaaa sakın yapmayın öyle bir hata...
    Motor yağı ve filtreye 220 TL verdim , başımdan geçenleri yazmıştım ben, okumadınız galiba!

Kesinlikle tavsiye etmem.
    Haydee... Uygun ve duzgun servis yok yani memlekette hakikatten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Hocam cok gecmis olsun okuduklarima inanamadim. Lutfen gelismelerden haberdar et bizi.

Motosikleti
    MT 07
    GEcen haftaki kamp muhabbetinden sonra henüz cancağızımı yıkayamamıştım bugun fırsat buldum dedim kendimi affettireyim cancağazıma

şimdi dedim sana bir bakım çekicem bir temizlik aklın uçucuak başladım ön zincir muhafazayı sökmeye... kapagı bir açtım kii 5000 km nin tozu kiri pisi kocaman bir yag birikintisi aradan egzoza bulasmıs yaglar onlar bunlar sokme işi devam etti zincirin temas ettigi plastıiklerin alayını söktüm durum o kadar vahim ki arı ölüsü cıktı nasıl girmiş oraya anlamış degilim

Birikmiş yağ katmanı (birdaha ipone yag almayı düşünmüyorum kimseyede tavsiye etmiyorum kuyruktan yag silmekten usanadım..)

Plastikleri soktukten sonra arı piyasaya cıktı

Mazot+ köpük banyosu sonrası

Güzelce kurutup zincirimizi yağladık

bebek oldu bebek binip dolaşmaya kıyamadım yarın bi kuşadası yapayımda virajlarda biraz yatıp kalkıp sevişelim 4 gündür marş yapmıyorum özledim zilliyi
    RmMuR, sametozturk, Sj's ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Maasallah @utk_trn
    utk_trn bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maasallah @utk_trn
    eyvallah üstad

Kyonari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sarışın Honda CBR600F
    Dostum eline sağlık cillop olmuş, arıya üzüldüm ben ya.
    utk_trn bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Kyonari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum eline sağlık cillop olmuş, arıya üzüldüm ben ya.
    kac tane vida söküp ulaştıgım yere nerden nasıl girmiş anlamadım mermiye kafa atası varmış demek
    Kyonari bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler