Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT07
    Tamam abicim, perşembe buluşmalarını çok duydum, 14 ağustosta dönüyorum Sakaryaya ilk perşembe yanınızdayım inşallah,

rodaj ve ısınma hakkındaki cevaplar için teşekkür ederim

bayramın ikinci günü, sakarya'dan karasu ordan da akçakoca yapıp geri döndüm, ani hızlanmalar, virajlarda güven veren lastikler, çift silindirin prrrrrfff sesi falan cbr den sonra harika geliyo insana :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Mt-07 Race Blue
    Arkadaşlar merhaba,

Mt-07 ailesine crf250 den sonra haziran ayında katıldım. Sürüş kolaylığı çevikliği crf250 yi aratmadı diyebilirim. Uzun yol performansı ile ilgili ise motosikletle ilk uzun yol deneyimimi istanbul ankara kayseri sivas erzincan rotasını biritrerek yaşadım. Aşağı yukarı 1200 km bir yol boyunca iki günde erzincana vardım. Yanımda 30 litrelik iki heybe yan çantası, 40 litrelik bir sosis cantayı emniyetli ve rahat bir şekilde bağladım. Aralıksız 2 2 buçuk saat sürüş yaptığım oldu. İlk gün biraz kabalarım ağrıdı lakin ertesi gün onada alıştık sanırım. Yol ve rüzgar gürültüsünü ortalama 130 km le gtimeme rapmen büyük oranda silikonlu kulaklık ve bafla çözdüm. Adeta o süratlerde uçan halı rahatlığıyıla devam ettim. Ön cam olmamasına rapmen yol boyunca rüzgar beni o kadar rahatsız etmedi. Yük bağlaması ile ilgili görselleri aşağıya ekliyorum. Hepinize emniyetli sürüşler. Tekeriniz düz bassın.

Bağlama yapmak için toplamda iki ahtopot ve 60 cm lik 4 bağlama kancası kullandım. Sele altındaki bağlama kayışlarını, yolcu ayak dayama çubuğu ve plakalıkğın kuyruğa montelendiği yerleri kullandım. Daha öncesinde kuyruğu ve yolcu kısmını kaydırmazla kapladım. Böylece harhangi bir çizik sıyrıklada karşılaşmadım.

RmMuR bunu beğendi.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Evet bir buluşma ayarlayalım.
    Ancak malum bayram ve tatili sürecindeyiz.
    16 Ağustos Cumartesi ilk buluşmayı yapabiliriz.
    Yeri de sizler önerin.

Sivas Şarkışlardan kerkese selam ve sevgilerle.

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Whitenoise adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Mt-07 ailesine crf250 den sonra haziran ayında katıldım. Sürüş kolaylığı çevikliği crf250 yi aratmadı diyebilirim. Uzun yol performansı ile ilgili ise motosikletle ilk uzun yol deneyimimi istanbul ankara kayseri sivas erzincan rotasını biritrerek yaşadım. Aşağı yukarı 1200 km bir yol boyunca iki günde erzincana vardım. Yanımda 30 litrelik iki heybe yan çantası, 40 litrelik bir sosis cantayı emniyetli ve rahat bir şekilde bağladım. Aralıksız 2 2 buçuk saat sürüş yaptığım oldu. İlk gün biraz kabalarım ağrıdı lakin ertesi gün onada alıştık sanırım. Yol ve rüzgar gürültüsünü ortalama 130 km le gtimeme rapmen büyük oranda silikonlu kulaklık ve bafla çözdüm. Adeta o süratlerde uçan halı rahatlığıyıla devam ettim. Ön cam olmamasına rapmen yol boyunca rüzgar beni o kadar rahatsız etmedi. Yük bağlaması ile ilgili görselleri aşağıya ekliyorum. Hepinize emniyetli sürüşler. Tekeriniz düz bassın.

Bağlama yapmak için toplamda iki ahtopot ve 60 cm lik 4 bağlama kancası kullandım. Sele altındaki bağlama kayışlarını, yolcu ayak dayama çubuğu ve plakalıkğın kuyruğa montelendiği yerleri kullandım. Daha öncesinde kuyruğu ve yolcu kısmını kaydırmazla kapladım. Böylece harhangi bir çizik sıyrıklada karşılaşmadım.

http://hizliresim.com/0bn2k8
    http://hizliresim.com/4YrRkL

iyi yüklemissiniz heybeler yolda sıkıntı cıkarmadılarmı ? sallanma vs acısından nasıl sabitlediniz

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bir buluşma ayarlayalım.
    Ancak malum bayram ve tatili sürecindeyiz.
    16 Ağustos Cumartesi ilk buluşmayı yapabiliriz.
    Yeri de sizler önerin.

Sivas Şarkışlardan kerkese selam ve sevgilerle.
    valla ben adapazarından gelıcem buluşma noktasını sız ıstanbullular olarak kendı aranızda anlasın ben oraya gelırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Alıntı jokermoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam abicim, perşembe buluşmalarını çok duydum, 14 ağustosta dönüyorum Sakaryaya ilk perşembe yanınızdayım inşallah,

rodaj ve ısınma hakkındaki cevaplar için teşekkür ederim

bayramın ikinci günü, sakarya'dan karasu ordan da akçakoca yapıp geri döndüm, ani hızlanmalar, virajlarda güven veren lastikler, çift silindirin prrrrrfff sesi falan cbr den sonra harika geliyo insana :D
    jokermoto keşke bana haber verseydın bende ıkıncı gunu zonguldaktan geldım kayınpederden aksama kadar kos kos oturdum evde gelirken melen ağzından geldım ferızlıye annemlere uğradım göçmen evlerıne oğlen gıbı geldım belkıde o ara ssen gecmış olmalısın karasu ıstıkametıne yoksa yolda denk gelırdık senınle cunku yolda motorcular gorrdum ama hıcbırı mt7 deyıldı

Benim motorda bir sıkıntı var sanırım.

Bazen ışıklara gelirken yavaşladığımda ve debriyajı çekip vites düşürmeye başladığımda vites takılıyor ve bu esnada göstergedeki vites bölümünde hiç bir vites numarası yazmıyor. Aynı şeyi bugün bir dönemeçte u dönüşü için yavaşladığımda da yaptı ve zar zor düşük vitese alabildim.

Hadi bunlar neyse ancak bugün 100 km lik yolculuğumun son anlarında 5 viteste 156 km/s ile giderken motor birden sanki tıkandı ve gaz yiyişinde kesintiler oldu. Ne oluyor diye göstergeye baktığımda yine vites göstergesinde 5 yerine hiç bir şey yazmadığını gördüm (devir yaklaşık 7-8 binlerdeydi o esnada). Vitesi 6 ya alıp devam edince kesiklik kalmadı.

Buna benzer durumlarla karşılaşan oldu mu hiç?

Motosikleti
    Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bazen ışıklara gelirken yavaşladığımda ve debriyajı çekip vites düşürmeye başladığımda vites takılıyor ve bu esnada göstergedeki vites bölümünde hiç bir vites numarası yazmıyor. Aynı şeyi bugün bir dönemeçte u dönüşü için yavaşladığımda da yaptı ve zar zor düşük vitese alabildim.

Hadi bunlar neyse ancak bugün 100 km lik yolculuğumun son anlarında 5 viteste 156 km/s ile giderken motor birden sanki tıkandı ve gaz yiyişinde kesintiler oldu. Ne oluyor diye göstergeye baktığımda yine vites göstergesinde 5 yerine hiç bir şey yazmadığını gördüm (devir yaklaşık 7-8 binlerdeydi o esnada). Vitesi 6 ya alıp devam edince kesiklik kalmadı.

acaba soyle bır durum olbılırmı vıtes gostergesının svıcı tam oturmmamış olabılırmı ne bıleyım başka bıseyde aklıma gelmiyor bu makınalırın her tarafı bılgısayarlı her tarafında bır soket var su dedıyın olay canımı sıktı sımdı ama benım basıma böyle bır olay gelmedı

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Mt07 ile son 3 gunde toplam 1000 km civari , fethiye kaş tatili yaptim, ruzgar harici bir problem yok. Yok diyorum ama aslinda var, motor tam bir apaçi miknatisi, şahin arabasindan inen, az biraz motora ilgi duyan, alakali alakasiz çok kisi , kaçlik bu? Diye konuya giriyor En çok kac bastin? ise 2. favori sorulari. Bundan sonra 300 bastim diyip, konuyu kisa kesicem. Enduro alma zamanim geliyor anlasilan.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah

hocam bence servisle görüşebilirsin ama bu dediklerin daha önceki sayfalarda konuşuldu ve tartışıldı.

ulaşılan sonuç şu idi
    kullanıcının vitesi yanlış değiştirmesi. ( 5. vitesten direk iki kez indirip 3 e düşmesi v.s. gibi devirsiz vites inilmesi v.s. gibi )

tıkanıklık konusunda hiç yaşayan duymadım ilk defa sen den duydum bu şekilde bir şey ama

600rr da ki r6 da yani SS tarzı makinalarda kötü yakın alımı sonucunca depoda biriken kalıntılar makinada belli devirlere gelinec tıkanıklık yaptığını biliyoruz o yüzde SHELL TOTAL gibi markalara gidiyoruz

bilindik ve büyük benzinlikleri tercih et derim ben

Motosikleti
    MT07
    Alıntı nisa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

jokermoto keşke bana haber verseydın bende ıkıncı gunu zonguldaktan geldım kayınpederden aksama kadar kos kos oturdum evde gelirken melen ağzından geldım ferızlıye annemlere uğradım göçmen evlerıne oğlen gıbı geldım belkıde o ara ssen gecmış olmalısın karasu ıstıkametıne yoksa yolda denk gelırdık senınle cunku yolda motorcular gorrdum ama hıcbırı mt7 deyıldı
    Tüh abi baksaymışım keşke foruma, ben akşam 7 buçuk gibi çıktım Karasu'dan Akçakoca'da Kale plajında bi çay içip geri döndüm, virajlı köy yolu tırstırdı gece dönüşte, ışık yok hiç

Motosikleti
    Yamaha Mt-07 Race Blue
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

[/COLOR]
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bence servisle görüşebilirsin ama bu dediklerin daha önceki sayfalarda konuşuldu ve tartışıldı.

ulaşılan sonuç şu idi
    kullanıcının vitesi yanlış değiştirmesi. ( 5. vitesten direk iki kez indirip 3 e düşmesi v.s. gibi devirsiz vites inilmesi v.s. gibi )

tıkanıklık konusunda hiç yaşayan duymadım ilk defa sen den duydum bu şekilde bir şey ama

600rr da ki r6 da yani SS tarzı makinalarda kötü yakın alımı sonucunca depoda biriken kalıntılar makinada belli devirlere gelinec tıkanıklık yaptığını biliyoruz o yüzde SHELL TOTAL gibi markalara gidiyoruz

bilindik ve büyük benzinlikleri tercih et derim ben
    Bu problem benim de başımda. Genelde yüksek hızlardan yavaşlarken hızlı vites değiştirdiğimde başıma geliyor. Debriyajı hafif bıraktığımda motorun kavramda olduğunu ve vites göstergesinin vites gösterdiğini görüyorum. Sindire sindire vites indirdiğimde olmuyor. Ama servisle görüşmeyi ben de düşünüyorum.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Bayram tatili için memlekete gittiğimde uzun yolda ölçtüğüm güncel yakıt değerleri:

Uygun yolda sürücü ağırlığına bağlı olarak:
    90 ile sabit gidilirse, 3.0-3.3 Lt / 100 Km
    120 ile sabit gidilirse, 4.0-4.2 Lt / 100 Km
    155 ile sabit gidilirse, 5.5-6.0 Lt / 100 Km (6500 devir, maksimum tork)
    190 ile sabit gidilirse, 7.0-8.2 Lt / 100 Km (8500 devir, maksimum güç)
    değerleri yakalanabiliyor.

Tabi farklı sürüş dinamikleri nedeniyle herkes aynı değerleri göremeyebilir.

Motosikleti
    Yamaha Mt-07 Race Blue
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi yüklemissiniz heybeler yolda sıkıntı cıkarmadılarmı ? sallanma vs acısından nasıl sabitlediniz
    Yan çantaların kayışlarından bir tanesini yolcu selesi altından geçirdim. Sosis cantayı dört 60 cm lik bağlama kancası ile seleye sabitledikten sonra sekisz kollu ahtopotla yan çantaların taşıma kollarınından yolcu ayaklığından ve plakalık bağlantı yerinden hem sosis çantayı hem yan çantaları oldukça iyi bir şekilde sabitledim. Lakin yan çantalar bana biraz tekere yakın gelşnce bir ahtopotlada sadece yan çantaların halkalarını kullanarak 6 kollu bir ahtopotla kancalar tekrar ahtopot halkasına gelecek şekilde yan çantaları erekte ettim. Bu şekilde arka tekerle yan çantalar arasındaki mesafe iki yumruğa kadar çıktı. Yan çantalarda sallanma olmadı çünkü sosis çantanın alti yan çantaların üstünde hareketlerini kısıtladı. Deli bağlar gibi bağladığım içinde olabilir tabi. bu şekilde 200 km hızlarda seyehaet etmeme ciddi virajlara girmeme rağmen bir sıkıntı yaşamadım. Lastiklerin nerdeyse tüm yanaklarını kullandım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayram tatili için memlekete gittiğimde uzun yolda ölçtüğüm güncel yakıt değerleri:

Uygun yolda sürücü ağırlığına bağlı olarak:
    90 ile sabit gidilirse, 3.0-3.3 Lt / 100 Km
    120 ile sabit gidilirse, 4.0-4.2 Lt / 100 Km
    155 ile sabit gidilirse, 5.5-6.0 Lt / 100 Km (6500 devir, maksimum tork)
    190 ile sabit gidilirse, 7.0-8.2 Lt / 100 Km (8500 devir, maksimum güç)
    değerleri yakalanabiliyor.

Tabi farklı sürüş dinamikleri nedeniyle herkes aynı değerleri göremeyebilir.
    Ben genel olarak 1250 km yolesnasında arkamda ciddi bir geri sürüklenme yaratacak yükle ( ve ağırlık olarak aşağı yukarı ben dahil 130 kg olmuştur) 120-140 km nin arasında olmak kaydıyla(çoğunlukla 130 km ye yakın)arada küçük çılgınlıklar yaparak (160-200km gibi maksimum süratlerle ama sürüş süresinin yüzde beşi ila yüzde 10 arasında olduğunu tahmin ediyorum.) yakıt tüketimim ortalama 5-5.1 litre olarak hem hesabi hem yakıt tüketim göstergesinin söylediği şekilde hesapladım. Bence gayet makul bir tüketim. Uzun yolda sürüş karakteristiğinin genel olarak böyle olacağını tahmin ediyorum. Daha fazlası oldukça yorucu olur.
    tuzsuzdeli bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07

Ayni sorun bende de oluyor. Vitesi kuculturken tam pedala basmamandan olan bir sorun. Pedala tam basınç olmuyor.yüksek viteste başına gelirse şunu yap. Vitesi kucult ekranda çizgi işareti çıkınca debriyaji kavrama noktasına kadar bırak. Vites binada gecicem. Aynı işlemi 1 . Vitese kadar devam ettirebilirsin.

İstanbul gezi organizasyonuna benimde yazın arkadaşlar

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    ilk motorum cbr 250r mi sattım arkadaşlar zor ayrıldım kendisinden aramızda duygusal bi bağ vardı.
    yarın bayiye gidip aranıza katılcam bende mt07 alarak inş. pişman olmuyacağımı düşünüyorum
    istediğim renk olmadığı için agustos sonuna kadar yayan gezcez sanırım.
    RmMuR ve Volki34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arladaslar 16 Agustos Cumartesi Istanbul bulusmasi icin bir kac yer onerim var.

Sabah kahvaltili yapalim diye dusunursek ve saat 10.00 gibi bulusursak,

1. Mekan: Emirgan Parki icinde Sari veya Beyaz kosk. Acik bufe kahvalti. Cok pahali degil ama ambiyans var. Sanirim 30 tl.

2. Mekan: Uskudar sahili Kiz Kulesinin onundeki Simit Sarayi. Esnaf ve ogrenci isi ucuz yollu

3 Mekan: Bogazda Rumeli hisarinin dibindeki kahvalticilardan birisi. Kale olabilir. Serpme kahvalti veriyor. Adam basi 30 veya 40 tl olur.

4. Mekan: Eski Moda iskelesi. Burada motorlari yanimiza alamayiz. Oto parka cekmemiz gerek.

5. Mekan: Fenerbahce Kalamista Midpoint. Burada da adam basi 20 ile 50 arasi odersin.

6. Mekan: Umraniye tepe ustu IKEA ve BUYAKA alis veris merkezlerinin oldugu yer olabilir. Orada oturulacak yerler var. Motorlari tam yanimiza alabiliriz diye dusunuyorum ama emenin degilim.(Tam bilen bilgisini paylassin)

Evet arkadaslar. Baska daha uygun mekan onerisi olan yazabilir.

En cok oy alan yerde bulusuruz.

Mekan onerisi veya oyama baslamistir.

Motosikleti
    ramazan bana kalırsa emırgan korusuna ggıtsek daha ıyı ordakı fıyatlar bıraz daha ıyı hem motorların yanımızda olacak sekılde olsa daha ıyı olur bol bol foto ceker sıteye yayınlarız dığer soyledıgın yerler fıyat konusunda anasını babasını ıstıyorlar oneyaaa bır kahvaltı 50 lıra 50 lıraya 5 6 kışı doyar kı zaten okadar kışı fılan buluşuuz dıye tahmın edıyorum

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kopan hgs yi yapıştırmak için odama getirmiştim,annem hgs yi 2 parça halinde görünce çöpe atmış...................
    HCMT07 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07

anily - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    pek bi guzel olmus
    http://mt-07.fr/post40362.html
    allaimize, RAMİREZ ve RmMuR bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler