Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Kardeş zaten sen de söylemişsin. Motoru sıkıştırdıgında belli bir seviyede yağ yakması normal.
    Yağın eksildiğini görebilme şansın varmı acaba? benim eski motorumda dışarıda minik bir seviye penceresi vardı.
    Bir gün uzun yol sonrası yaklaşık 250-300ml yağ eksiltti senin gibi sıkıştırırak sürmüştüm ilk ve son olmuştu.
    Yağ seviye çubuğuna bakın ciddi bir seviye eksilmesi varmı? varsa tamamlayın ve kitapçık kurallarında kullanın bir süre
    hala yağ eksiltme varsa sorun var demektir. Ama bu kullanım şekliyle giderseniz garanti den bir beklentiniz olmasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    biladerim onlar yag degil benzin kalitemiz malum ortada yakamadıgını atıyor özellikle sert kullanımlardan sonra egzozun cıkısın etrafı o sekilde oluyor benek benek benim gördügm her mt de aynı takılmayın

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    Alıntı mhmt_gngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba. Motorum yaklaşık 3700 km oldu ve egzozun en uç noktasinda sürekli yanmış yağ görüyorum yani sanki motorum yağ yakiyor. Yıkıyorum temizliyor sonra biraz km yapınca mesela 100 150 km yol gidince bi bakıyorum siyah siyah yağ var sanki sinek gibi yapılmış. Şimdi acaba bendeki mt7 yağ yakıyor mu veya yağ eksiltiyormu? Uzun zamandır bu siyah yağ lekelerini egzozun ağzında görüyordum ama bugün daha çok dikkatimi çekti ve sizden bu konuda yardım istiyorum. Evet siz sormadan yanitliyayim motoru bazen tapa gaz kullanıyorum ama zaten normal kullanmak ayrı bi yetenek bunu. Ben sıkıştırıyorum kisacasi acaba yağ yakma durumumu var? Eger böyle bişey varsa yamaha garantiye dolayi ne gibi değişimler yapar vs vs ??
    takılcak bişey değil o. bu şekildeki bütün egsozlarda olur. biraz yağ biraz yakamadığı benzin biraz hızlı hava değişimlerinde buhar yani çok önemli bir mesele değil.

anily - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07

hgs yi de böyle yapıştırdım ama pek de içime sinmedi.

Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    arkadaslar selam
    motoru calistirmadan once yag isigi yaniyor, calistirinca sonuyor bu normal mi?

Herkese selam. Ben de aranıza kırmızı mt-07yle katılıyorum. Aracım bayiye bugün gelmiş, ancak şehirdışında olduğum için bayram dönüşü elime geçecek. Forumun hemen hemen bütün sayfalarını okudum. Öncelikli olarak yan çanta ve arka çanta bağlantı aparatları ve çantalar, bir de tur camı lazım. Gelinen bu noktadaki değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.
    RmMuR bunu beğendi.

Motosikleti
    GSX-R 1000
    Rodajdan sonra yakıt iyice düştü. benzin göstergesi ikaz verdiği zaman tam 10 lt alıyor depo.
    hesaplar ist-edirne otobanda şehir dışı tüketimidir.

5 bin devirde 220-230 km gidiyor (4,5/100 km) hız 110-120

7-8 devirdede 190-200 km yol gidiyor. (5,30/100 km) hız 150-160

Tabiki eko. modda, ani yüklenince bu değerlerin üstüne çıkıyor.

AEA nasıl 8 lt hesaplamış anlamadım . yeni alacaklar 8 lt yi duyunca vazgeçer ..

Almayı düşünenler olursa gerçek yakıt tüketimi denenmiş onaylanmıştır..

Herkese iyi bayramlar..
    gokocan92, RmMuR ve Kyonari bunu beğendiler.

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    selamlar arkadaşlar aranıza katılmak istiyorum mt 07 için paramı denkleştirmeye çalışıyorum. yakında aranızda olacağım inşallah.
    bu arada bişey sormak ıstıyorum motorun 2015 modeli fz-07 olarak mı üretilecek bilgisi olan varmı? fz-07 li videoları var you tubeda

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Flash_9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar aranıza katılmak istiyorum mt 07 için paramı denkleştirmeye çalışıyorum. yakında aranızda olacağım inşallah.
    bu arada bişey sormak ıstıyorum motorun 2015 modeli fz-07 olarak mı üretilecek bilgisi olan varmı? fz-07 li videoları var you tubeda

Fz-07 amerikada ki simi mt-09 da fz-09 olarak satılıyor. sinyaller sarı sarı çok kötü :D
    Flash_9 bunu beğendi.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cem_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajdan sonra yakıt iyice düştü. benzin göstergesi ikaz verdiği zaman tam 10 lt alıyor depo.
    hesaplar ist-edirne otobanda şehir dışı tüketimidir.

5 bin devirde 220-230 km gidiyor (4,5/100 km) hız 110-120

7-8 devirdede 190-200 km yol gidiyor. (5,30/100 km) hız 150-160

Tabiki eko. modda, ani yüklenince bu değerlerin üstüne çıkıyor.

AEA nasıl 8 lt hesaplamış anlamadım . yeni alacaklar 8 lt yi duyunca vazgeçer ..

Almayı düşünenler olursa gerçek yakıt tüketimi denenmiş onaylanmıştır..

Herkese iyi bayramlar..
    Barkın reis en üst yakıtı söylüyor. Fazer 8 için 9 ve üzeri demişti hatırlarsınız. Kullanıcılarına sorun 6-7 derler

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Şu yakıt olayını kullanıcı kendine bile doğruyu söyleyemezken bi başkasına nasıl söyler ödümüz patlar motorun

itibarını zedeleyeceğinden..4 yakıyorsa o 2.5 a bağlanır mesela.. Mt-07 ile alakam yoktur haberiniz ola

genellemede bulundum..

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı motokovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fz-07 amerikada ki simi mt-09 da fz-09 olarak satılıyor. sinyaller sarı sarı çok kötü :D
    evt sinyaller turuncu ve mt 07 de olan kuyruktaki o transformers gibi logoda yok :D

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben hgs yi sol ön sinyalin üstüne yapıştırdım,dün motoru yıkarken 2 parçaya ayrıldı hgs o acaba çalışır vaziyette mi yoksa yenisini mi almak gerek,anasını atiyim su değse yamuluyor,ruhsatın içine yapıştırmayı düşünüyorum oradan çekermi ?

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı imagine7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam. Ben de aranıza kırmızı mt-07yle katılıyorum. Aracım bayiye bugün gelmiş, ancak şehirdışında olduğum için bayram dönüşü elime geçecek. Forumun hemen hemen bütün sayfalarını okudum. Öncelikli olarak yan çanta ve arka çanta bağlantı aparatları ve çantalar, bir de tur camı lazım. Gelinen bu noktadaki değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Hayirli ugurlu olsun.
    Aramiza hosgeldin.
    Tekerin hep duz bassin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Alıntı Wolvie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar selam
    motoru calistirmadan once yag isigi yaniyor, calistirinca sonuyor bu normal mi?
    Evet normal.
    Yag lambasi motor calisinca sonuyor.
    Yag basincini gosteriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hgs yi sol ön sinyalin üstüne yapıştırdım,dün motoru yıkarken 2 parçaya ayrıldı hgs o acaba çalışır vaziyette mi yoksa yenisini mi almak gerek,anasını atiyim su değse yamuluyor,ruhsatın içine yapıştırmayı düşünüyorum oradan çekermi ?
    Cekmez.

Uzerine koli bandi ile perdeleme ve koruma yapabilirsiniz.

HCMT07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vulcan S
    Herkese hayırlı bayramlar,mübarek olsun bayramınız...
    gokocan92 ve ulubatlı bunu beğendiler.

ulubatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt 07 Race Blue
    valla ben hgs yi ruhsata yapıştırdım mecburen başka yolu yok

HCMT07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vulcan S
    Bugün itibariyle motoru ilana çıkarmış bulunuyorum.Sahibinden ilan numarası : 173545815...Hayırlı günler hepinize...

Kyonari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sarışın Honda CBR600F
    Redneck dostum;

hgs çok dandik bir sistem ya, benim de başıma geldi kaskın üzerine yapıştırmıştım. Sağdan soldan da işte etiket eskirse git 5 TL ye yenilerler demişlerdi yok öyle birşey. Gidiyorsun yine 35 lira veriyorsun salak bir etiket parçasına, ama plakadan da okuduğu için illa etiketi görmesi gerekmiyor gözükmeyecek yere bile yapıştıran var. Yada benim yaptığım diğer bir yöntem etiketin altındaki bantı çıkarmayın ama üzerinden bant ile kaska yapıştırın, böylece hem etikete zarar gelmiyor hem de çıkarmak istersen etiket yırtılmıyor.

selamlar

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    arkadaşlar şu hgs olayına bı açıklık getıreyım hgs nız ıster etıket ıster karrt tıpınde olsun hıc bır yere yapıştırmanıza gerek yok sadece uzerınızde bulundurun yanı koyun ruhsatın ıcıne kafanız rahat olsun bendeki hgs kart tıpınde ben gıselerden geçerken hıc gostermıyorum sadece hızımı 30 km olarak ayarlayıp geecıyorum plakayı okuduğu ıcınde hesaptan düşüyor sakın sağa sola yapıştırmaya uğraşmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Alıntı jokermoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, 2 hafta önce aldım mtmi ben de , İstanbulda staj yaptığımdan geçtiğimiz pazar sürebildim sadece, gaza gelip rodaj falan dinlemedim, 1-2 saat sonradan pişman oldum, bişey olmaz inşallah,

uzunn süredir mt süren arkadaşlar, motoru sakin kullandığım zamanlarda bile 75 dereceleri göremiyorum, motor ısısı sürekli 80 derecenin üzerinde, normal midir bu, bi sıkıntı olur mu bu şekilde çalışmasının? cbr 250'den sonra bu kadar yüksek ısı şaşırttı beni alışamadım..?
    jokermoto bır ara dapazarına gelınce haber verde buluşma yapalım yada her perşembe sakarya mt nın buluştuğu yere gel ılk gecıtte kanteen cafe var orda motorları gorursun zaten
    tuzsuzdeli bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    alooooooooooooo mt7 cıler nerde kaldınız beaaa hıc sesınız soluğunuz çıkmıyor ıstanbul grubu ozellıkle sıze sesleniyorum yapalım bır buluşma beaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler