Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hız/zaman problemlerindeki denklemlere göre ortalama hızı çıkardım. Yol ve hava çok müsaitti, bayağı bastım özel bir durumdan dolayı.

Şöyle söyleyeyim, 20:05'te Karabük'ten çıktık, 20:26'da ben varış noktasındaki Petrol Ofisi'ndeydim. Google Maps'in söylediğine göre 65 KM. Belki ben ortalama hızı yanlış ölçmüşümdür.
    yoo hesabın doğru 185.7 km/h çıkıyor müdür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı felix_bjk1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoo hesabın doğru 185.7 km/h çıkıyor müdür
    Beyin bedava

Matematiğim kötü, hesaptan emin olamadım.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Sizin motorun ulaşabildiği en yüksek hızı nedir? Verdiğiniz 65,2 km düz bir rota olsaydı bile 21 dakikalık bir yolculuk 186,3 km/s lik ortalama bir hıza tekabül eder. Bazı virajların olduğu yerlerde hızınız ortalamanın altına düşmüş olsa gerek ancak görece düz olan kısımlarda hangi hızda gittiğinizi merak ettiğim için sormuştum.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İsmail,,, Bişeyleri yanlış hesaplamamışsın, bişeyleri yanlış hatırlıyorsun

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin motorun ulaşabildiği en yüksek hızı nedir? Verdiğiniz 65,2 km düz bir rota olsaydı bile 21 dakikalık bir yolculuk 186,3 km/s lik ortalama bir hıza tekabül eder. Bazı virajların olduğu yerlerde hızınız ortalamanın altına düşmüş olsa gerek ancak görece düz olan kısımlarda hangi hızda gittiğinizi merak ettiğim için sormuştum.
    ben şöyle söyleyeyim 170e kadar inanılmaz rahat çıkan motor, ben 160-170 arası kasmadan gidebiliyorum ki ben 100kg bir adamım..
    ismail zaten daha önce 200+ları gördü o yolda da artık kaçla gitti ben tahmin edemedim:D kötü bir hava da değildi. biz de peşinden önümdeki cbrli arkadaşın top speedi ile gittik .

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    Arkadaşlar yarın sabah faturam elime geçiyor ve ruhsat çıkarmaya kendim gideceğim.
    dikkat etmem gereken özel bir husus var mı?
    ruhsatı plakayı aynı gün içinde alabilir miyim?
    eskişehirde yaşıyorum.

Alıntı asomuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şöyle söyleyeyim 170e kadar inanılmaz rahat çıkan motor, ben 160-170 arası kasmadan gidebiliyorum ki ben 100kg bir adamım..
    ismail zaten daha önce 200+ları gördü o yolda da artık kaçla gitti ben tahmin edemedim:D kötü bir hava da değildi. biz de peşinden önümdeki cbrli arkadaşın top speedi ile gittik .
    Olabilir. Ancak az da olsa virajlı, rampa inişli çıkışlı bir yolu bırakın İstanbul Park gibi asfalt kalitesi iyi olan yolda bile 186 km/s ortalama hızı yakalamak biraz zor diye düşünüyorum.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 ABS
    eğer yol güzel keskin viraj yoksa 170 in altına inmeden 200 ün üzerinde gitmek mümkün. top speed denemelerinde vitesleri bitirip (yani redline a gelmeden az önce vites değiştirererk) vites yükseltelim. 150 km de 6. viteste top speed denemesine başlamak yanlış olur. 4. viteste 183 km gördü 5. viteste 205 km/s teydi trafik başladı. makinemız güzel hakkını vermek lazım ;)

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmail,,, Bişeyleri yanlış hesaplamamışsın, bişeyleri yanlış hatırlıyorsun
    Yok la, isterseniz bi daha gidek. Yollar süperdi, hava süperdi. 180 ile viraja girdiğim yerler vardı. Düz yolda zaten 200 civarı gittim.

Dün de aynı yerden araba ile geldik, 32 dakika filan sürdü. Aracın hızı da 120 gibi bişeydi.

MT-07'nin saat kocaman olduğundan gazlamaya başladığım an ve bitirdiğim andaki saati çok iyi hatırlıyorum. Mesafeyi de Google Maps'den hesaplattım. 20-21 dakikada 65.2 Km yazıyor.

Hesapta bir yanlışlık olduğunu sanmıyorum. Hız/Zaman problemlerindeki formülleri kullandım ortalama hız o çıktı. Ne diyeyim?

Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabilir. Ancak az da olsa virajlı, rampa inişli çıkışlı bir yolu bırakın İstanbul Park gibi asfalt kalitesi iyi olan yolda bile 186 km/s ortalama hızı yakalamak biraz zor diye düşünüyorum.
    Pistte o ortalamayı yakalamak mümkün olmayabilir. Hele ki İstanbul Park gibi virajların zor olduğu bir pistte. Yani sen benim sürüş yaptığım 65 KM ile İstanbul Park'taki 65 KM'yi kıyaslarsan, çok büyük bir yanılgıya düşersin.

Ayrıca otobanada 1000cc Racing makinelerle acayip hızlarda giden adamlar var. (3-4 motosiklet birden)
    O adamların otobanda yaptıkları yoldaki ortalama hız da genelde yüksek olur, çünkü Kocaeli-Ankara arasındaki otobanda ölümcül viraj yok. Virajda düzgün yatmadan bitiriliyor yol neredeyse. Sadece Bolu Tüneli'ne girerken hız düşer. Şimdi o adamların yaptıkları yoldaki ortalama hızı da pisttekilerle kıyaslarsan, yine yanlış yaparsın.

Yani pistte o ortalamaları yakalamak, özellikle İstanbul Park'ta zor.

Ha o otobanda giden adamları piste al, ortalama hızları %50 düşer. Benim de aynı şekilde. Yani bizim öyle bir iddiamız yok zaten.
    Yalan söylecek halimiz de yok.

Ben o Petrol Ofisi'nde beklerken arkadaşlar daha Eskipazar'daydı. Hesabını sen yap işte ;)
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Yazdıgınız hızları hayretle okuyorum.. Yollarda bol şanslar umarım uzun sure aramızda olursunuz.

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Kilomuz yakın bende ekipmala bi 100 kilo geliyorumdur arka amortisör ayarını kaçta kullanıyorsun benimki standart ayarda walla bazen

virajlarda arka kayar gibi oluyor sende durum nedir...

Motosikleti
    MT 07
    Arkadaşlar koruma demirimi yoksa Motor kılıfı (engine cover )
    Sağ
    http://www.jesterstrickbits.co.uk/products/Engine-Case-Cover-Right-Side-for-Yamaha-MT%252d07-2014%3E.html
    Sol
    http://www.jesterstrickbits.co.uk/products/Engine-Case-Cover-Left-Side-for-Yamaha-MT%252d07-2014%3E.html

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı atakandemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar koruma demirimi yoksa Motor kılıfı (engine cover )
    Sağ
    http://www.jesterstrickbits.co.uk/products/Engine-Case-Cover-Right-Side-for-Yamaha-MT%252d07-2014%3E.html
    Sol
    http://www.jesterstrickbits.co.uk/products/Engine-Case-Cover-Left-Side-for-Yamaha-MT%252d07-2014%3E.html

Fiyatlar uygunmuş

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı felix_bjk1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatlar uygunmuş
    Abi bu kapaklara yönelik çalışmanız var mı _?

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı atakandemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu kapaklara yönelik çalışmanız var mı _?
    yok abi demirciyiz biz yaaa

normal koruma demiri var bi de koruma takozu var şu anda sadece

Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok la, isterseniz bi daha gidek. Yollar süperdi, hava süperdi. 180 ile viraja girdiğim yerler vardı. Düz yolda zaten 200 civarı gittim.

Dün de aynı yerden araba ile geldik, 32 dakika filan sürdü. Aracın hızı da 120 gibi bişeydi.

MT-07'nin saat kocaman olduğundan gazlamaya başladığım an ve bitirdiğim andaki saati çok iyi hatırlıyorum. Mesafeyi de Google Maps'den hesaplattım. 20-21 dakikada 65.2 Km yazıyor.

Hesapta bir yanlışlık olduğunu sanmıyorum. Hız/Zaman problemlerindeki formülleri kullandım ortalama hız o çıktı. Ne diyeyim?

Pistte o ortalamayı yakalamak mümkün olmayabilir. Hele ki İstanbul Park gibi virajların zor olduğu bir pistte. Yani sen benim sürüş yaptığım 65 KM ile İstanbul Park'taki 65 KM'yi kıyaslarsan, çok büyük bir yanılgıya düşersin.

Ayrıca otobanada 1000cc Racing makinelerle acayip hızlarda giden adamlar var. (3-4 motosiklet birden)
    O adamların otobanda yaptıkları yoldaki ortalama hız da genelde yüksek olur, çünkü Kocaeli-Ankara arasındaki otobanda ölümcül viraj yok. Virajda düzgün yatmadan bitiriliyor yol neredeyse. Sadece Bolu Tüneli'ne girerken hız düşer. Şimdi o adamların yaptıkları yoldaki ortalama hızı da pisttekilerle kıyaslarsan, yine yanlış yaparsın.

Yani pistte o ortalamaları yakalamak, özellikle İstanbul Park'ta zor.

Ha o otobanda giden adamları piste al, ortalama hızları %50 düşer. Benim de aynı şekilde. Yani bizim öyle bir iddiamız yok zaten.
    Yalan söylecek halimiz de yok.

Ben o Petrol Ofisi'nde beklerken arkadaşlar daha Eskipazar'daydı. Hesabını sen yap işte ;)
    Yalan söylüyorsunuz diye söylemedim. Zaman hesabını netleştirebilmek için son hız kaç yapıyorsunuz diye sormuştum. En yüksek hangi hızı gördünüz bu motorla bu rotada?

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Lastik hava basıncı için; ön 33, arka 36 yazıyor. Bugün ilk defa kontrol edeyim dedim 38-44 psi hava basılmış fabrika çıkışı. Yanlış bir şey mi var acaba, siz hangi ayarda kullanıyorsunuz?

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı motokovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilomuz yakın bende ekipmala bi 100 kilo geliyorumdur arka amortisör ayarını kaçta kullanıyorsun benimki standart ayarda walla bazen

virajlarda arka kayar gibi oluyor sende durum nedir...
    bende standartta kullanıyorum şu zamana kadar pek kayma yaşamadım. ya kayma yaşayacak hızda girmedim yada gerçekten kayma olmadı onu test için birlikte bi sürüş yapmak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıgınız hızları hayretle okuyorum.. Yollarda bol şanslar umarım uzun sure aramızda olursunuz.
    ben hızımı genelde araç trafiğine uygun oranda ayarlıyorum.. nekadar boş okadar gaz.. umuyorum ki ben de uzun süre buralarda olacağım

NOT: bu söylediklerim kesinlikle şehir içi zamanlarda geçerli değil. Şehir içinde bir kedi pür dikkat..

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    bende standartta kullanıyorum şu zamana kadar pek kayma yaşamadım. ya kayma yaşayacak hızda girmedim yada gerçekten kayma olmadı onu test için birlikte bi sürüş yapmak lazım [COLOR="Silver"]
    Bende öyle virajlara hızlı girmiyorum ama belki lastik havasındandır kontrol etmek lazım...

Havalarda artık düzeldi en yakın zamanda test sürüşü yapalım ama ortalama 185 kmh giderseniz birlikte nasıl test sürüşü yapacaz

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı motokovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende öyle virajlara hızlı girmiyorum ama belki lastik havasındandır kontrol etmek lazım...

Havalarda artık düzeldi en yakın zamanda test sürüşü yapalım ama ortalama 185 kmh giderseniz birlikte nasıl test sürüşü yapacaz
    yok yok :D o ismail :D ben ogün okadar çıkmadım. ismaili yakalayana kadar 150 gittik.. gerisinde insani hızlara geri döndük

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler